forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 From Hell

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
mike Posted - 08/07/2008 : 00:59:37
Bravo Marko i ekipo. Svaka vam dala.

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=59
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
supermark Posted - 17/10/2018 : 08:12:10
Ovo gore bolje izgleda u boji
Ako je takav i ostatak šteta što ga nismo dobili u boji
risbozg Posted - 17/10/2018 : 00:04:15
bez obzira na sve ljepo izgleda obojen..
Poli Posted - 15/10/2018 : 13:14:56

Itekako. Mozda koje table ispadnu bolje u koloru (npr. ova gore i nije losa), ali ovaj strip je CRN i moze biti samo takav i objavljen. :P

Bachy Posted - 15/10/2018 : 08:23:29
Da malo obnovim temu...

Pojavilo se izdanje u boji:

Napravio sam malu usporedbu crno-bijelog izdanja i ovog novog u boji:

Iskreno rečeno, više mi se sviđa oviginal...
Paka01 Posted - 17/02/2011 : 20:09:35
Mislin da nije, reka je samo da će bit reprint al ne i kada.
swamp thing Posted - 17/02/2011 : 20:08:23
Jel' spominjao Markos nesto oko toga kada bi trebao reprint?
Paka01 Posted - 17/02/2011 : 20:05:06
Normalno da je puno, a bit će i reprint.
swamp thing Posted - 17/02/2011 : 20:02:58
Gledam na aukcijama, Fibrin 'Pakao' dostigao cifru od 400 kuna. Da nije malo mnogo?
Ignus Posted - 04/08/2009 : 22:04:28
Ja čitam From Hell već mjesec dana, samo kad sam odmoran i raspoložen.
DeeCay Posted - 04/08/2009 : 20:34:23
Apsolutno, treba uživati u stripu... Ako stvarno usporedo čitaš anotacije, onda nema šanse to pročitat u jednom dahu. To se apsorbira polaganije.

Samnom je primjer Pakla proputovao pola Njemačka i stigao pici-pici očuvan nazad, što je očito zahvaljujući HC-u i dobrom uvezu. I pročitan, naravno...
Mac Posted - 04/08/2009 : 19:40:04
quote:
Originally posted by ken2

ako uspiješ, svaka ti čast
ustvari, mislim da je to nemoguće

Kad već spominjete čitanje velikih stripova u komadu, ja sam Watchmene na engleskom pročitao odjednom kompletne od korica do korica da bih poslije dobio takvu migrenu od koje me nije moglo spasiti ni dva komada najjače tablete protiv bolova (dušu sam ispovraćao). Stoga, nikada nemojte sebe bezveze forsirati nego polako uživajte u tekstu, crtežu, smislu rečenica pa makar vam i trebalo nekoliko dana.
DeeCay Posted - 04/08/2009 : 14:27:22
quote:
Originally posted by torca

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by supermark

markos,
znas li kojim slucajem znacenje scene na str 23, posljednja glava?

Ne znam, nisam trazio. Jesi ti pokusao pronaci?

ono je mary kelly. gull nije ubio nju, nego drugu zenu.

Dvaput je zeznuo znači, e pa... Sad kad si ovo rekao odmah mi je sinulo da kod ona dva svjedočenja tvrde da su žrtvu vidjeli poslije ubojstva, što Abberline ne vjeruje. Thanx!
Djole Posted - 15/01/2009 : 00:32:04
quote:
Originally posted by Panon

Valjda ću uspjeti za 5 sati

Teško. Ako čitaš i anotacije - nemoguće.
cibalia Posted - 15/01/2009 : 00:10:07
Ja sam ga čitao bez predaha do pet ujutro! Negdje osam sati. Crtež Cambella se savršeno poklapa! Jedini je problem Moore: Kad će se urediti i prestati nositi one prstenove!
ken2 Posted - 15/01/2009 : 00:07:39
ako uspiješ, svaka ti čast
ustvari, mislim da je to nemoguće
Panon Posted - 14/01/2009 : 20:46:10
Meni crtež nije loš, a obzirom koliki je strip, rezervirao sam si cijelo sutrašnje popodne da ga pročitam. Valjda ću uspjeti za 5 sati
Obi-wan Posted - 13/01/2009 : 22:33:17
Meni taj film odmah nije bio nešto...
A strip još nisam skupio hrabrosti čitati (strah me onog crteža).
Witchblade Posted - 13/01/2009 : 12:45:55
quote:
Originally posted by ken2

odgledao sinoć from hell
kad sam ga prvi put gledao bio mi je baš dobar
i dalje je to dobar film, pogođene atmosfere, znalački napravljen
ali brate, nakon čitanja stripa ne može se uživati u njemu, niz stvari je bezobrazno izmijenjeno, zaslađeno, da bude bliže široj publici... s jedne strane razumljivo, ali ipak... čovjek se ubio od posla i praktički svaku sličicu je izvukao iz nekakvih dokumenata, knjiga, a ovi majstori to lijepo izmjene
naravno, nemoguće bi bilo sve prenijeti na film, to bi trajalo i trajalo, a i ljudi bi se pogubili, psovali bi sve po spisku, ali neke stvari jednostavno nije trebalo mijenjati
mislim da je moore velikim dijelom 'zaslužan' da mu nijedan strip do sada nisu ekranizirali na zadovoljavajući način (osim vendete, po mome sudu), jer on očito nije čovjek koji ima volje i sposobnosti da prisili nekoga na nešto,lako diže ruke i onda se odriče svega...

Nekako slično je i moje iskustvo. Gledao sam ga u kinu prije čitanja stripa, i bio mi je OK. Danas razmišljam ovako: film kao film - OK, film kao ekranizacija predloška - blijedo.

S druge strane, ja otprilike isto mislim i o Gospodaru prstenova, pa možda nisam mjerodavan
ken2 Posted - 13/01/2009 : 12:35:44
odgledao sinoć from hell
kad sam ga prvi put gledao bio mi je baš dobar
i dalje je to dobar film, pogođene atmosfere, znalački napravljen
ali brate, nakon čitanja stripa ne može se uživati u njemu, niz stvari je bezobrazno izmijenjeno, zaslađeno, da bude bliže široj publici... s jedne strane razumljivo, ali ipak... čovjek se ubio od posla i praktički svaku sličicu je izvukao iz nekakvih dokumenata, knjiga, a ovi majstori to lijepo izmjene
naravno, nemoguće bi bilo sve prenijeti na film, to bi trajalo i trajalo, a i ljudi bi se pogubili, psovali bi sve po spisku, ali neke stvari jednostavno nije trebalo mijenjati
mislim da je moore velikim dijelom 'zaslužan' da mu nijedan strip do sada nisu ekranizirali na zadovoljavajući način (osim vendete, po mome sudu), jer on očito nije čovjek koji ima volje i sposobnosti da prisili nekoga na nešto,lako diže ruke i onda se odriče svega...
supermark Posted - 11/01/2009 : 18:35:06
HTV2 12.01.2009. 00:10
Ciklus horora: Iz pakla, američko-češki film
(FROM HELL, 2001.)
teller Posted - 07/01/2009 : 11:09:22
sva čast Fibri, Markosu,prići-al takav crtež ne mogu da svarim.Previše me uz cenu odbija, da bi to kupio, ali me veseli, da se to dobro prodaje i da ima i takvih kojima se sviđa.A to je najvažnije.
torca Posted - 07/01/2009 : 00:32:15
alexts Posted - 06/01/2009 : 23:49:48
Konstatacija da je crtež nikakav i "sranje" je površna i netačna.

S druge strane, stav da to niko ne bi bolje odradio i da je ovakav crtež nezamenljiv je još besmisleniji.
vladimir Posted - 06/01/2009 : 22:35:28
Sereš kvake.
Curunir Posted - 06/01/2009 : 17:57:20
quote:
Originally posted by vladimir

"crtez je jednostavno utopljen genijalnim scenarijem. a da bi masu drugih to odradilo 10000x bolje (frisenda, frisenda, frisenda...), treba bas biti zadrt pa ne priznati."

jel ti stvarno misliš da to što je tebi scenarij genijalan nema veze s crtačem?

nikakve s genijalnoscu. doduse, veza je cvrsta, ali u smislu da ti u odredjenim trenucima dodje da ipak bacis to sranje od crteza i ne nastavis citati. znaci ima itekakve veze, ali samo negativne.
"from hell tematiku" proucavam od svoje 19-te, i nema izravne veze s mooreom, iako je sam strip dio toga proucavanja, pa je i sam bio proucavan i studiran prije 7-8 godina, i to cijelu godinu, tako da meni o toj temi zbilja malo tko moze ista reci...
sam moore je, iako precijenjen, ovdje dao sve od sebe. inace, covjek je, osim sto zna napisati genijalno stivo, u paralelnom svijetu, ovome opipljivom, ujedno i posvemasnji idiot koji nije u stanju promijeniti zarulju, pa njegov odabir crtaca meni ne znaci nista.
da se razumijemo, pisem "genijalan", iako bi fer bilo reci "vrlo dobar", mozda "odlican", jer kad bih jos zadro i u to sveto pismo "novokomponovanih" ljubitelja... bah. Ima npr. drugih umjetnickih ostvarenja slicne tematike daleko "genijalnijih", al' eto, nema veze...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000