forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Scene iz stripova

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
mali od palube Posted - 06/07/2008 : 17:35:20
Koje su vam scene iz nekog stripa posebno ostale u pamčenju i koje su vam posebno dojmljive? Ima li možda neka koja vam je pomogla da riješite nešto u životu? Ima li koja koja vam je izmamila suze na oči ili koja vas je nasmijala da ste se skoro ugušili?

Meni je recimo jedna od dojmljivijih u zadnje vrijeme scena iz Blade of immortal #2 kada Manji pita Eikua onakvog svoh isječenog i zabijenog u drvo zašto, kada ga je već primjetio, se nije izmaknuo da ga ne sasječe, a Eiku kaže da mu je dosta da živi kao crv. i onda umre...
Scena za pamčenje.

Još jedna od dražih mi je iz Astonishing X-mena kada je Kitty u onom robotu(koji se zove čuvar) i kada je u nedodirljivom stanju pred onim računalom sa podatcima i on joj kaže da ako uđe u dodirljivo stanje da če je izbušiti. Ona ga pita koji su ono podatci koje nesmije vidjeti, a on kaže da ih mu je majka zablokirala jer su nevažni. Ona ga pita zašto ih onda nesmije vidjeti i pusti ju da odblokira te podatke i onda mu se vrate sva sječanja ne genocid koji je počinio nad 16 000 000 mutanata. I onda ju pusti i odleti u svemir da bude sam.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ridiculus Posted - 13/05/2020 : 21:55:17
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Naravno, ovi stripovi su izašli mnogo pre 9/11.

No, Rachel is a seer!

Ali, evo zašto sam stavio onaj kadar iz Damage Control kao primer odlične scene: ritam! Čitava scena je u tom jednom kadru, i to na samom kraju stripa. Dobar deo epizode, Damage Control (građevinska kompanija koja ide za superherojima i popravlja štetu) se bavi problemom ogromnog robota koji je završio isključen, ali naslonjen na te dve kule. I uspe da ga skloni, ali niko ne razmišlja o zgradama, i upravo na kraju, posle proslave uspešno objavljenog posla, kada čitalac počne da se pita šta je bilo sa Trgovačkim centrom, strip nam da odgovor. "Koga briga... može da prođe."

Da je u pitanju film, scena bi verovatno bila posle odjavne špice i što je moguće kraća. Da je bila ispričana u dva kadra, ili da je taj jedan bio znatno veći, bila bi predugačka, ili bi joj bilo dato previše značaja. Humor se uvek bazira na tajmingu.
Peyo Posted - 13/05/2020 : 17:29:23
Pouka, stripovi inspiriraju teroriste!
Vlaadisha Posted - 13/05/2020 : 17:27:44
Naravno, ovi stripovi su izašli mnogo pre 9/11.

Peyo Posted - 13/05/2020 : 17:27:33
Ma neka, dobre zezancije nikad dosta .
Vlaadisha Posted - 13/05/2020 : 17:24:21
Nije parodija ali zezaju se inače.
Peyo Posted - 13/05/2020 : 17:23:15
Znači nije regularna epizoda nego parodija?

Mada, čitao sam ja i regularne epizode blesavije od ovoga.
Vlaadisha Posted - 13/05/2020 : 17:21:24
quote:
Originally posted by Peyo

Da li je to Romita?

Pretpostavljam da će Spajdi sa mrežicom pohvatati ostatke?

A zezamo se sa razinom Mirka i Slavka i sličnih stripova?

Don Heck. Strip je Wonder Woman, a ostatke će pohvatati gostujući Teen Titans. A zezaju se i Ameri sa razinom svojih junaka.
Peyo Posted - 13/05/2020 : 17:11:34
Da li je to Romita?

Pretpostavljam da će Spajdi sa mrežicom pohvatati ostatke?

A zezamo se sa razinom Mirka i Slavka i sličnih stripova?

Vlaadisha Posted - 13/05/2020 : 17:04:02
quote:
Originally posted by ridiculus

Danas možda deluje i pomalo zloslutno

Sva sreća da posle ponoći nema nikoga unutra!

Peyo Posted - 13/05/2020 : 16:47:08
Poznata je ta njihova ljubav obrađena i u ovim člancima:

https://www.livescience.com/46739-tesla-vs-edison-comparison.html

https://www.indiatoday.in/education-today/gk-current-affairs/story/tesla-edison-history-1023468-2017-07-10

A dosta se pisalo i o zrakama smrti vezano za Teslu, što je zgodan predložak za strip o ludom naučniku.
Vlaadisha Posted - 13/05/2020 : 15:49:52
quote:
Originally posted by Peyo

quote:

Meni je uvek zanimljivo da vidim ljude i mesta sa ovih prostora u stranim stripovima. Lik koji se najcesce pojavljuje je, naravno, Nikola Tesla. Koliko znam, debitovao je jos 1946. u biografskom stripu "Prorok nauke". A danas sam naleteo na jedan od prvih fiktivnih portreta, u 94. broju stripa Captain Marvel Adventures iz 1949. Iznenadilo me sto je Tesla negativac, a scenario kao da je potpisao Edison licno. Obicno se stereotip "ludog naucnika" u popularnoj kulturi vezuje za Ajnstajna, ali sigurno je i Tesla doprineo.

Čudi me da te to čudi.

50-ih i početkom 60-ih, u vrijeme ere senatora McCarthy i poslije tijekom hladnog rata sotonizirani su neprijatelji iz Istočnog bloka i sve vezano za komunizam. Tražilo se neprijatelja u "našim (američkim redovima da ne bude zabune, valjda je tu dobro došao Tesli sličan kao sumnjivi imigrant) koji hoće zatrovati našu (američku) djecu i uništiti najpravedniju, najdobrodušniju i najmiroljubiviju naciju (i opet američku) naciju na svijetu.

Zapanjuje koliko je to bilo "objektivno i kvalitetno". Baci pogled na prve Hulkove pa ćeš vidjeti kako su prikazivani Russkyji i njima slična crvena opasnost, kao odvratni dementni, debilni poluljudi zadojeni mržnjom prema već opisanim Amerima, koji se hrane valjda isključivo borščom i raznim pomijama iz jednog kazana (ispred kojeg se čeka u redovima) i redom se guze unutar obitelji i pomalo izvan itd.

I sve to literaturi pretežno namijenjenoj zabavi i ispravnom odgoju djece.

Jasno, da ne ispadne jednodimenzionalno i na Istoku su pazili na ispravan odgoj djece i da ne ostanu dužni.

Sve si u pravu, naravno, ali mislim da je prikaz Tesle u ovom stripu posledica Edisonove propagande tokom "rata struja", ukljucujuci egzekucije zivotinja i demonstraciju elektricne stolice.

Peyo Posted - 13/05/2020 : 15:29:20
quote:

Meni je uvek zanimljivo da vidim ljude i mesta sa ovih prostora u stranim stripovima. Lik koji se najcesce pojavljuje je, naravno, Nikola Tesla. Koliko znam, debitovao je jos 1946. u biografskom stripu "Prorok nauke". A danas sam naleteo na jedan od prvih fiktivnih portreta, u 94. broju stripa Captain Marvel Adventures iz 1949. Iznenadilo me sto je Tesla negativac, a scenario kao da je potpisao Edison licno. Obicno se stereotip "ludog naucnika" u popularnoj kulturi vezuje za Ajnstajna, ali sigurno je i Tesla doprineo.

Čudi me da te to čudi.

50-ih i početkom 60-ih, u vrijeme ere senatora McCarthy i poslije tijekom hladnog rata sotonizirani su neprijatelji iz Istočnog bloka i sve vezano za komunizam. Tražilo se neprijatelja u "našim (američkim redovima da ne bude zabune, valjda je tu dobro došao Tesli sličan kao sumnjivi imigrant) koji hoće zatrovati našu (američku) djecu i uništiti najpravedniju, najdobrodušniju i najmiroljubiviju naciju (i opet američku) naciju na svijetu.

Zapanjuje koliko je to bilo "objektivno i kvalitetno". Baci pogled na prve Hulkove pa ćeš vidjeti kako su prikazivani Russkyji i njima slična crvena opasnost, kao odvratni dementni, debilni poluljudi zadojeni mržnjom prema već opisanim Amerima, koji se hrane valjda isključivo borščom i raznim pomijama iz jednog kazana (ispred kojeg se čeka u redovima) i redom se guze unutar obitelji i pomalo izvan itd.

I sve to literaturi pretežno namijenjenoj zabavi i ispravnom odgoju djece.

Jasno, da ne ispadne jednodimenzionalno i na Istoku su pazili na ispravan odgoj djece i da ne ostanu dužni.
ridiculus Posted - 13/05/2020 : 13:45:39
Pominjali smo Ernie-ja Colona i Damage Control na drugoj temi pa sam morao da se podsetim:

Sa kraja prvog broja prvog mini-serijala (od 3). Danas možda deluje i pomalo zloslutno s obzirom na sudbinu tih zgrada.
Vlaadisha Posted - 09/05/2020 : 15:22:12

Vlaadisha Posted - 08/05/2020 : 15:31:40
Nova Nancy nije loša od kad ju je preuzela Olivia Jaimes: https://www.gocomics.com/nancy/2018/04/17

ridiculus Posted - 08/05/2020 : 00:27:58
New Mutants #22, scena kada Rahne Sinclair počne da mašta da je princeza iz bajke, a stilizacija se promeni kao da je u pitanju Diznijev animirani film, i stvari postaju sve mračnije, jer Rahne se u mašti pretvori u vuka i odlazi u grad, a grad je opako mesto... I na kraju vidimo nju kako spava u svojoj sobi, i shvatimo da je sve bio san... ali, da li je? Nešto nije kako treba u tom poslednjem kadru...

Chris Claremont pisao, a Bill Sienkiewicz crtao, i to je bio moj prvi susret sa njegovim radom. Još imam mnoge od tih svezaka. I Claremont je ovde bio dobar, doduše.
Beva Posted - 07/05/2020 : 21:49:23
PWOWEE
Vlaadisha Posted - 07/05/2020 : 20:31:49
udarac oko svemira

seinfeld Posted - 25/05/2015 : 12:42:15
Trilogija "sranja" (Kauboj Henk od kamagurka i herr seele)
http://postimg.org/image/ftaoj9yxn/
http://postimg.org/image/vc84ge78b/
http://postimg.org/image/5uppwspi3/
Mr. Bushido Posted - 25/05/2015 : 11:55:10
Suicide Squad br. 13, 1988. godina.

Mr. Bushido Posted - 28/08/2014 : 10:07:36
Jack Kirby: "Devil Dinosaur", br. 4, 1978. godina.

Mac Posted - 19/03/2014 : 15:11:40
Batman - povratak mračnog viteza

Kada Suoerman moli Majku prirodu da pošalje kišu.

Propovednik - Misija u Teksasu

Kada se onaj šerif upuca sa pištoljem koji mu je dodao sin pa se ovaj zaklinje postati Čmar fejs

Dylan Dog - Xabaras

Kada se Cagliostoro odlučuje žrtvovati.
PijaniPatak Posted - 19/03/2014 : 11:00:18
Pre bih rekao precrtano (ilustratori "Pakla" se isto tako uveliko prikazuju)
Cromwell Posted - 19/03/2014 : 10:25:49
Šteta samo što je ripoff kolaž :(

PijaniPatak Posted - 19/03/2014 : 09:35:02
Lazarus Ledd #89 "Silazak u Pakao" by Capone & Bartolini/Bocci

Capone savrseno uvlaci Dantea u Lazarusov univerzum. Fantasticna prica, a ova tabla me je presekla (za vreme studija sam obozavao Dantea)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000