forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Alfredo Castelli

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mord Posted - 08/05/2010 : 20:58:12
Kad bi trebali nekom preporuciti najbolje sto je doticni napisao sto bi preporucili. Nebitno o kojem junaku ili stripu se radi.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DeeCay Posted - 06/05/2011 : 09:52:42
quote:
Originally posted by Mord

Upravo procitao prvi martijev gigant. Do pola. :-) Nije to definitivno za mene, ubi me od dosade. Mada moram priznati da mi tematika baš nije draga, a nekakve druge kvalitete kod stripa ne vidim. Ako već treba povezati sveti gral, Hitlera, vanzemaljce itd. ja ne bi išao dalje od Indiana Jonesa. Uglavnom, ocjenjujem nešto što mi nikako ne leži.


E onda za tebe definitivno nije ni Castelli ni MM. Za G1 Tajna svetog Nikole trebalo bi ipak znati nešto o Aghartiju, povijesti grala i Excalibura iz mitologije samog serijala. Jer je G1 fina nadogradnja i zaokruživanje svih dosadašnjih epizoda, i uvod u misteriju heksagona.
Mr. Bushido Posted - 06/05/2011 : 00:56:59
Uvijek su me zanimali oni samostalni albumi što ih je Castelli bio radio sa Manarom i Alessandrinijem.



Paka01 Posted - 05/05/2011 : 14:35:18
Meni se baš svidija Dosta zanimljiv pristup temi koja mi je inače vrlo zanimljiva. Meni jedino Alessandrini ne leži baš, nije mi drag njegov stil.
Mord Posted - 05/05/2011 : 14:24:49
Upravo procitao prvi martijev gigant. Do pola. :-) Nije to definitivno za mene, ubi me od dosade. Mada moram priznati da mi tematika baš nije draga, a nekakve druge kvalitete kod stripa ne vidim. Ako već treba povezati sveti gral, Hitlera, vanzemaljce itd. ja ne bi išao dalje od Indiana Jonesa. Uglavnom, ocjenjujem nešto što mi nikako ne leži.

Mord Posted - 20/01/2011 : 10:42:04
Nazalost, nisam jos. Previse drugih stripova, obaveza itd. Ali obecajem staviti komentar u ovaj topic cim procitam.

Manetola Posted - 20/01/2011 : 10:40:06
Inace moji favoriti su kod Mister No-a:
Hodnik za pakao

sto se Zagora tice Tkac definitivno, Povratak Vampira i Supermikeov povratak.

Martin Mystere nisam ni racunao, predobar serijal s hrpom odlicnih epizoda.

Inace po meni sasvim dobar scenarist koji jako dobro barata informacijama i definitivno raspolaze ogromnim opcim znanjem.
Nekad zna upilat s hrpom cinjenica i dosadnim dijalozima kojima cesto umrtvi radnju, ali necemo sad cjepidlaciti...
Manetola Posted - 20/01/2011 : 10:32:06
@Mord
Onda Mord, jesi li se upoznao s Castellijem? Zanima me tvoje misljenje...

a moze i za ostale clanove, sto mislite o Castelliju, koje epizode su vam vrh, sto volite, sto vam se ne svidja???

npetros2@htnet-dsl Posted - 09/05/2010 : 21:47:00
Tkač, definitivno.
brni Posted - 09/05/2010 : 17:12:20
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by acestroke

Od onih koje samo procito, ja bi ove preporucio:

Dylan Dog 20 - Iz Dubine
Mr. No - Velika Pljacka, Eldorado, Hodnik za Pakao, Placenici, Okrutni Filmas, Xavanti, Let za Rio
Zagor - Povratak Vampira, Velika Zavera, Povratak Supermikea



Ako se ne varam Veliku pljacku je napisa Nolitta a ne Castelli..



U pravu si... izvinjavam se



Ma nista..zato i jesmo tu da jedan drugoga ispravimo..
acestroke Posted - 09/05/2010 : 17:00:17
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by acestroke

Od onih koje samo procito, ja bi ove preporucio:

Dylan Dog 20 - Iz Dubine
Mr. No - Velika Pljacka, Eldorado, Hodnik za Pakao, Placenici, Okrutni Filmas, Xavanti, Let za Rio
Zagor - Povratak Vampira, Velika Zavera, Povratak Supermikea



Ako se ne varam Veliku pljacku je napisa Nolitta a ne Castelli..



U pravu si... izvinjavam se
brni Posted - 09/05/2010 : 13:40:33
patetičan = strastan, osjećajan, dirljiv, ganutljiv, uzbudljiv, potresan, koji iozaziva uzvišene osjećaje, uzvišen, snažan i dostojanstven, svečan, koji izaziva patos
patos = patnja, bolest, bolesno stanje, osobito duše, strast, strasna uzbuđenost, strasna uzvišenost i dirljivost u u izrazu i govoru, velika osjećajnost govornika ili pjesnika, osjećajnost, toplina, žar, zanos, strastven i zanosan govor u drami, osobito u tragediji, svaki viši način izražavanja, no također i :napuhanost..

Evo za sve koji ne znaju sta znaci patetika..
brni Posted - 09/05/2010 : 13:25:35
quote:
Originally posted by acestroke

Od onih koje samo procito, ja bi ove preporucio:

Dylan Dog 20 - Iz Dubine
Mr. No - Velika Pljacka, Eldorado, Hodnik za Pakao, Placenici, Okrutni Filmas, Xavanti, Let za Rio
Zagor - Povratak Vampira, Velika Zavera, Povratak Supermikea



Ako se ne varam Veliku pljacku je napisa Nolitta a ne Castelli..
brni Posted - 09/05/2010 : 13:06:17
Tebi nije patetika kad u zadnjim scenama epizode mr.no i onaj lik placu jedan nad drugim..i kad mu daje nu ribicu za sricu..ako to nije patetika ne znam sta je..
Curunir Posted - 09/05/2010 : 13:04:26
u mr no ide u rat nema NI MILIGRAMA patetike. nesto ste debelo zabucali, ili ne znate sto je. nju imas bas u placenicima.
brni Posted - 09/05/2010 : 13:02:57
Slazem se da su Placenici mozda previse rip off ali kao sto je rekao provodina mr.no ide u rat ima previse patetike za ratnu pricu..
Ima toliko patetike da bi posramila i neku meksicku sapunicu..marisol naprimjer
Mord Posted - 09/05/2010 : 13:01:22
Hvala svima na preporukama. Otprilike sam dobio informacije koje sam trazio. Giganti + stare epizode kod martija, i kasnije epizode kod mister no-a.
Curunir Posted - 09/05/2010 : 13:00:46
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by brni

Evo mogu preporuciti i Placenike ako nisi cita..tu je Castelli pokaza kako se pise prica koja sadrzi elemente rata..govorim ovo jer san prije toga cita Mr.No ide u rat od Nolitte i jako san se razocara.
Takoder ako volis Agathu Christie onda svakako procitaj Okrutnog filmasa..


Mr. No ide u rat je izvrsna, izvrsna epizoda. Meni osobno jedna od top 5 ikad. I dan danas uspješno izdržava test vremena. Plavi đavo je jako dobra, ali je previše rip off da bi je toliko cijenio.



da, tu se slazemo. ide u rat je vrhunska i dan danas, kako sam rekao i jucer. plaćenici su cisti prosjek. ne znam odakle odusevljenost. mozda zbog civitellija, nemam pojma. u njoj je sve korektno, no nista vise od toga. a ima i prozirne patetike na kile.
Curunir Posted - 09/05/2010 : 12:57:30
quote:
Originally posted by Markos

Marti Giganti 1 i 2. Ako ti se to ne svidi, nemaš više šta tražiti s Castellijem.



ma to je razvikano. i prefise referenci, poveznica, retrospekcija... bla bla bla... druidov srp je 30 puta bolji strip. pa i onaj donedavno neobjavljen s vjesticama. i jos mnogo toga. evo prva prica zadnje zone x. ma kakvi giganti...
Škrky Posted - 09/05/2010 : 12:27:54
quote:
Originally posted by Markos

Budući da poznajem Morda, koji pati od sličnih problema s Bonellijem kao i ja, kad ide čitati stare, legendarne epizode kojih se sjeća iz djetinjstva: te su priče i dalje iste kao i nekad, samo mi više nismo isti. Očekivati da će one danas ostaviti isti utisak na ljude od 35 godina kao na dječake od 10-15 godina je jednostavno nerealno. Ostarili smo, postali ciničniji i zahtjevniji. Ova dva Martija koja sam ja naveo su punokrvni, klasni Stripovi, pisani zrelo i za zreliju publiku, pa bi se kao takvi mogli svidjeti Mordu, koji i traži takvo nešto.



Eh, lako je tako kad bolje znaš što bi on mogao tražiti!
provodina Posted - 09/05/2010 : 12:26:43
quote:
Originally posted by provodina

quote:
Originally posted by provodina

[quote]Originally posted by Markos

[quote]Originally posted by brni

Evo mogu preporuciti i Placenike ako nisi cita..tu je Castelli pokaza kako se pise prica koja sadrzi elemente rata..govorim ovo jer san prije toga cita Mr.No ide u rat od Nolitte i jako san se razocara.
Takoder ako volis Agathu Christie onda svakako procitaj Okrutnog filmasa..


Mr. No ide u rat je izvrsna, izvrsna epizoda. Meni osobno jedna od top 5 ikad. I dan danas uspješno izdržava test vremena. Plavi đavo je jako dobra, ali je previše rip off da bi je toliko cijenio.


Svak ima svoje mišljenje.Ja sam možda jedini kome je Mr.No ide u rat teška ratna patetika.Iskreno ne vidim što vidite u tom stripu.
Možda jednostavno to nije tip stripa koji meni paše.
Ovaj Plačenike nisam čita, ali meni se najviše sviđa ratna priča od Mignacca Il mio nome e Mister No.
Markos Posted - 09/05/2010 : 12:06:29
quote:
Originally posted by brni

Evo mogu preporuciti i Placenike ako nisi cita..tu je Castelli pokaza kako se pise prica koja sadrzi elemente rata..govorim ovo jer san prije toga cita Mr.No ide u rat od Nolitte i jako san se razocara.
Takoder ako volis Agathu Christie onda svakako procitaj Okrutnog filmasa..


Mr. No ide u rat je izvrsna, izvrsna epizoda. Meni osobno jedna od top 5 ikad. I dan danas uspješno izdržava test vremena. Plavi đavo je jako dobra, ali je previše rip off da bi je toliko cijenio.
Markos Posted - 09/05/2010 : 12:04:58
Budući da poznajem Morda, koji pati od sličnih problema s Bonellijem kao i ja, kad ide čitati stare, legendarne epizode kojih se sjeća iz djetinjstva: te su priče i dalje iste kao i nekad, samo mi više nismo isti. Očekivati da će one danas ostaviti isti utisak na ljude od 35 godina kao na dječake od 10-15 godina je jednostavno nerealno. Ostarili smo, postali ciničniji i zahtjevniji. Ova dva Martija koja sam ja naveo su punokrvni, klasni Stripovi, pisani zrelo i za zreliju publiku, pa bi se kao takvi mogli svidjeti Mordu, koji i traži takvo nešto.
Škrky Posted - 09/05/2010 : 11:19:39
quote:
Originally posted by Markos

Marti Giganti 1 i 2. Ako ti se to ne svidi, nemaš više šta tražiti s Castellijem.



Ovo je otprilike točno, ali ne sasvim.

Navedene MM epizode najbolje dočaravaju Castellija od otprilike 1990. nadalje, ali ne i onoga prije toga vremena, onog mlađeg kod kojega je nekako bilo više akcije i radnje, u odnosu na dijaloge i monologe koji prevladavaju u njegovim radovima u posljednjih dvadesetak godina.

Ovo se naravno najviše odnosi na Martija. Za ogledni primjerak Castellija iz osamdesetih poslužili bi, po mome mišljenju, prve tri Martijeve avanture ili ona s mačem kralja Artura.

Osim toga, solidno je "supotpisao" i (ako dobro pamtim) dvije Kenove epizode.
brni Posted - 09/05/2010 : 10:35:50
Evo mogu preporuciti i Placenike ako nisi cita..tu je Castelli pokaza kako se pise prica koja sadrzi elemente rata..govorim ovo jer san prije toga cita Mr.No ide u rat od Nolitte i jako san se razocara.
Takoder ako volis Agathu Christie onda svakako procitaj Okrutnog filmasa..
Markos Posted - 09/05/2010 : 10:24:33
Marti Giganti 1 i 2. Ako ti se to ne svidi, nemaš više šta tražiti s Castellijem.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000