forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Flash Gordon

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Gil-galad Posted - 16/11/2009 : 09:06:12
Zanima me da li neko mozda ima ovo izdanje, 7 knjiga ukupno? Neshto ima na Amazonu, neshto ne, a pazario bih sve odjednom, pa me zanima nechije mishljenje o ovoj ediciji. A moze i neka fotka!



http://www.checkerbpg.com/books_vintage/fg1_gn.php
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 26/02/2024 : 22:03:52
Šteta, mada je pomenuti tim bio OK.

Vlaadisha Posted - 26/02/2024 : 20:56:12
ne, olovku je radio saviuk ali zanimljivo da je tusirao fredericks. inace, i saviuk je 17 godina kasnije presao na svedskog fantoma
alexts Posted - 26/02/2024 : 20:40:48
Jel Nebres radio samo reklame ili je radio na stripu?
jaki Posted - 26/02/2024 : 20:37:38
A ne piše koliko je sveščica u trejdu...
Neki miks-up?
Oba izdavača misle da mogu?

Vlaadisha Posted - 26/02/2024 : 19:27:40
ne kontam... serijal defenders iz 1987. nikad nije zavrsen... ili su iskopali/docrtali taj peti broj za trejd?

a avgusta krecu novi defenders, u kojima su fantom i mandrak - koje ce istovremeno raditi i moonstone?
jaki Posted - 26/02/2024 : 01:37:13
[url=https://postimg.cc/RJrddr04][/url]
jaki Posted - 20/11/2023 : 17:38:28
https://downthetubes.net/new-flash-gordon-strip-from-king-features-gains-momentum/
fandango Posted - 01/06/2021 : 07:42:18

Ha da, zato valjda i izdaju svake prijestupne. Interesantna mi je logika izdavanja cijele edicije. Prvo su u tri knjige skupili Raymonda pa onda u cetvrtoj knjizi nastavili nedjeljne table, mislim da je isto Austin Briggs to crtao. Onda su isle dvije knjige dnevnih pasica Dana Barryja pa knjiga nedjeljnih tabli isto Dana Barryja i sad ova, dnevne pasice Austina Briggsa. Flasha ima puno, puno.
Peyo Posted - 31/05/2021 : 21:30:20
To ti je za tvrđe fanove.

Svojedobno je Kitchen Sink objavio 2 knjige:

https://www.amazon.com/Flash-Gordon-1-Dailies-1940-1942/dp/0878161724/

a bilo je nešto od toga i u Politikinom Zabavniku.
fandango Posted - 31/05/2021 : 19:02:24

Skroz sam se iznenadio da Titan nakon 4 godine nastavlja svoju biblioteku Flasha Gordona, mislio sam da su odustali. Ak vas zanima, za kraj listopada najavljen Flash Gordon Dailies: Austin Briggs: Radium Mines Of Electra. Pise da knjiga skuplja vise od dvije godine dnevnih pasica iz cetrdesetih.

shalilo6 Posted - 08/01/2020 : 20:04:21
quote:
Originally posted by jaki

jebeno

[url=https://postimg.cc/FYpZ6qRp][/url]



preblag ti je izraz, ovo je uberhebeno,
jaki Posted - 08/01/2020 : 16:56:32
jebeno

[url=https://postimg.cc/FYpZ6qRp][/url]

anto Posted - 28/01/2018 : 13:39:51
Aleks Rejmond&Don Mur:Flaš Gordon & Džim iz džungle 4 (Čarobna knjiga)
Aleks Rejmond&Don Mur:Flaš Gordon & Džim iz džungle 5 (Čarobna knjiga)
Aleks Rejmond&Don Mur:Flaš Gordon & Džim iz džungle 6 (Čarobna knjiga)


Džim iz džungle:pa šta znam - u principu ok mi je Džim.Normalno,najviše zahvaljući Rejmondu.Priče mi variraju od 3/5 do 3.5/5 (možda u nekim trenutcima padne to i ispod "trice").U stvari,u 4. knjizi su mi avanture bolje nego u nastavcima;kako autore počinje da "šiba" patriotizam i rodoljublje,scenario mi kreće nizbrdo.Od table 3-8-42 kreće poklapanje sa Gigantom (numero 17) koga sam nekad gutao (sve do 28-5-44) - nažalost,utisci nisu ni približni kao nekada.A od 7-5-44 na scenu stupa drugi crtač,i tu jasno vidimo (ma koliko se ovaj trudio da kopira Aleksa) koliko je Rejmond važna karika u celoj priči.

Flaš Gordon:otprilike da mi je vrunac Rejmondovog Flaša bio na kraju treće knjige;pa i avanture u četvorci su mi baš,baš dobre (4.5/5),ali nakon svrgavanja Minga,odnosno od vraćanja na Zemlju,kvalitet priče mi opada.Taj deo kad autori rade pod velikim uticajem dešavanja u WWII mi je isto kao i kod DžiDž najlošiji(3/5).
Onda se opet vraćaju na Mongo i doživljavaju svašta nešto u neistraženoj oblasti Tropika.Taj deo mi je jako dobar (4/5).
Sa tablom 7-5-44 Ostin Brigs stupa na scenu,a Rejmond se vraća na poslednjoj,čisto da se ispiše.

Flaš Gordonov najvažniji adut u ovim knjigama je nesumnjivo Rejmondov genijalni crtež - nisu samo u pitanju njegove crtačke sposobnosti,već i mašta - ta scenografija,kostimi...ma kapa do poda.U mnogim stvarima čovek je bio daleko ispred svog vremena.
fandango Posted - 04/11/2017 : 16:54:05
Titan nastavlja s Barryjevim Flashom Gordonom, nova knjiga je najavljena za 1.3. 2018., ali ne pise radi li se o nedjeljnim ili dnevnim stripovima.
anto Posted - 09/10/2017 : 20:30:59
quote:
Originally posted by fandango

Izasla prva knjiga nedjeljnih tabli Dana Barryja u Titanovu izdanju. Time je Titan preskocio nedjeljne table Maca Raboya, a jos prije i dnevne pasice Austina Briggsa, iako se edicija zove The Complete Library. Zanimljivo da je Briggs izasao u identicnom talijanskom izdanju edicije. Ne znam razlog preskakanjima, ali nagadjam da je zato sto su sabrani Briggs i Raboy izasli prije desetak godina pa mozda da se izbjegne ponavljanje, a skupi ovo sto jos do sada nije skupljeno, i da ce ici kasnije.

O knjizi, kvaliteta opreme standardno visoka, sam strip nostalgican, ali barem meni zabavan.


ja se potajno nadam da bi Čarobna knjiga uzela da uradi Berijevog Flaša;nemam ništa protiv Brigsa i Reboja,ali Beri mi je iz nekih nostalgičnih razloga uz Rejmonda najbitniji autor ovcog junaka.
fandango Posted - 09/10/2017 : 11:47:56
Izasla prva knjiga nedjeljnih tabli Dana Barryja u Titanovu izdanju. Time je Titan preskocio nedjeljne table Maca Raboya, a jos prije i dnevne pasice Austina Briggsa, iako se edicija zove The Complete Library. Zanimljivo da je Briggs izasao u identicnom talijanskom izdanju edicije. Ne znam razlog preskakanjima, ali nagadjam da je zato sto su sabrani Briggs i Raboy izasli prije desetak godina pa mozda da se izbjegne ponavljanje, a skupi ovo sto jos do sada nije skupljeno, i da ce ici kasnije.

O knjizi, kvaliteta opreme standardno visoka, sam strip nostalgican, ali barem meni zabavan.
vronski 3 Posted - 03/04/2017 : 15:48:33
ČK da izbaci još tri Flasha i gotov Rejmondov opus!
fandango Posted - 01/04/2017 : 15:57:29
Flash Gordon Sundays: Dan Barry Volume 1 - The Death Planet najavljen za 1.9. 2017.
DiSkAcH Posted - 27/02/2017 : 10:21:08
Evo samo da javim pocetne dojmove.

Kad sam bio mulac, tamo negdje pocetkom 90-ih sam uzeo u knjiznici i procitao 3 Flash Gordona od decjih novina i bili su mi toliko dobri da sam ih procitao jos koji put. Sjecam se da mi je crtez ostao u sjecanju kao odlican i da je bio c/b (opet nostalgija,ali cini mi se da je taj c/b crtez puno bolje pasao FG-u od ovog u boji).

E sada, vodjen tom nostalgijom sam se napalio na Titanovo izdanje posto je format prakticki isti, samo su u boji. Ono americko izdanje sa Jungle Jimom mi je preveliko i JJ me uopce ne zanima; Carobna knjiga nije izdala jos Alex Raymondov dio do kraja, pa je i to otpalo.

Prije nego sam kupio sam skinuo skenove i bili su jako lose kvalitete, reko ajd, strip ce na papiru izgledat sigurno super...nece :(
To je prvo sto sam primjetio, ocito je originalni materijal prestar i jako lose kvalitete, i premda oni u predgovoru tvrde da je ovo remasterirano izdanje....ne izgleda mi bas nesto dobro. Dosta je sve bljedunjavo, i varira od panela do panela, sto strip ide dalje tako je crtez detaljniji i lijepsi, a i kvaliteta im raste, veca su i slova i time citljivija. Fora je i sto titanovo izdanje koristi nekakav zuckasti papir da bi to sto vise podsjecalo an orignal (izdavan u novinama).
E sada najvazniji dio, sama prica...joj, jao, nostalgija bas zna biti okrutna (ovdje po moj novcanik :( ). Jednostavno mi strip nije legao u pocetku, malo cudan nacin pripovjedanja (ocito specifican za doba u kojem je strip nastao), i doke Raymond ima ludu mastu sto se tice samih crteza (stvarno je predivno, pogotovo kasnije, covjek crta za 10), Don Moore kao scenarista je pomalo zakazao (ili ja krivo gledam na ovaj strip posto je toliko sta i ovo je u samim pocetcima SF-a). Glavni junak nema predaha ni jednu sekundu, taman kad zavrsi okrsaj sa negativcem X, slijedi koja slicica mirnog razgovora i onda ulijece odnekud negativac Y i sve ispocetka. Kao sto sam naveo, poslije se stvari malo ispravljaju i strip postaje bolji. Kuzim ja da je ovaj strip izlazio tjedno u novinama i da su ga zbog toga odlucili uciniti maksimalno napetim, ali meni to ocito vise ne lezi.
Eto, ovo su dojmovi nakon procitane prve od 3 knjige koje sam kupio i koje zaokruzju Raymondovog FG-a.
Javim dojmove kad procitam i ostale 2, inace sam mislio kupit jos preostale 3 knjige od Titana, ali cu dobro razmislit prije kupnje.
Naravno, stripove cu zadrzat u kolekciji, ako nista drugo zbog nostalgije ;)

EDIT: Zaboravio sam napomenut da je ovo Titanovo izdanje vrhunsko, odlicne korice, fin debeli, zuckasti, mat papir koji je vrlo savitljiv a ne krut, naravno prosiveno. Jako dobro se lista, i cak i na svakoj strani ima tocan datum kada je doticni panel objavljen u novinama.
JAH WOBBLE Posted - 17/02/2017 : 00:23:57
DN izdanje čine radovi Alexa Raymonda, od početka do oslobođenja Monga. Poslednja strana DN trećeg toma je tabla od 22. juna 1941. godine (to je 39. strana Titanovog trećeg toma).
DiSkAcH Posted - 16/02/2017 : 18:44:17
Jel zna netko razliku izmedu izdanja decijih novina i ova prva 3 titanova.
Ja sam ih citao kao mulac(decije), ali mi je u sjecanju ostalo samo da su bili c/b, a ovi titanovi su u boji.
Zapravo me zanima dali su ti od decijih isto ovo razdoblje Alexa Raymonda, ili su to bili neki kasniji?
fandango Posted - 29/01/2017 : 13:11:11
Ma ja sam protumacio da u "Queen of Valkir" idu tjedne table, a u "Kang the Cruel" da bi trebale dnevne pasice, znaci da nisu iste knjige. Ali autori su isti i radnja im je vise-manje slicna pa je sad mozda jedino pitanje kolki si kompletist kaj se Flasha Gordona tice.
DiSkAcH Posted - 29/01/2017 : 12:23:43
Znaci queen of valkir i kang the cruel ipak jesu vise manje iste knjige?
Kupim 1 od te 2 i to je to jelda? Nema mi smisla imati 2x isto. :(
fandango Posted - 29/01/2017 : 11:32:47
Evo da se ubacim u diskusiju, imam svih do sad izaslih sest knjiga pa sam skuzio ovako. U prve tri knjige izasao je kompletni Raymondov opus na Flashu Gordonu i to su nedjeljne table, s tim da u trecoj knjizi ima i Briggsovih tabli da se zavrsi zapoceta prica. Od cetvrte knjige "The Storm Queen of Valkir" nastavljaju se nedjeljne table Austina Briggsa. A vec u iducoj (petoj) knjizi trebaju poceti nedjeljne table Maca Raboya, koji ih onda crta 20 godina, to je onda oko 5 narednih knjiga za njegov rad ako sam dobro izracunao.

Paralelno s knjigama nedjeljnih tabli idu i knjige u kojima se skupljaju dnevne pasice. Prva je "City of Ice", a druga "The Lost Continent" i u njima ide Dan Barry (koji je na dnevnom Flashu radio 40 godina).

A ja sam skuzio da ovaj "Kang the Cruel" treba skupiti kompletne dnevne pasice Austina Briggsa koje su izlazile 1940.-1944. (orijentacije radi, Barryjeve dnevne pasice pocinju 1951. i to je kao drugi run dnevnih pasica, nakon tih Briggsovih). Tak da se ja jos uvijek nadam da Kang izlazi 31. 5. 2017. kak pise na BookDepou :) A sadrzaj je isti jer je i prica vise-manje ista ko i njegove nedjeljne table.
DiSkAcH Posted - 27/01/2017 : 18:13:39
Hm..znaci neko je nesto gadno zeznuo, jer je Queen of Valkir zapravo vec odavno vani. A ova ce kao tek doci, zato me to sve zbunilo, da dva puta najavljuju prakticki isti strip.
Ugl. cekam da mi stignu ova prva 3 od Raymonda koje sam gutao kao mulac i ostali su mi u predobrom sjecanju (a svi znamo da nostalgija zna biti varljiva ;)) da ih ponovo procitam, ako mi i dalje budu vrh, kupujem i ovaj ostatak + nove jos neobjavljene da polako popunjavam kolekciju kako budu izlazili:)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000