forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 DC

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mr. Bushido Posted - 31/05/2011 : 23:43:14
Ovisno o točki gledišta, ovo može biti JAKO dobra ili JAKO loša vijest.

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=32563

Ukratko, oko 50 naslova će biti renumerirano sa novim brojem 1. Kostimi će biti redizajnirani, a likovi će biti pomlađeni, doslovce.

Ovako na prvu loptu izgleda kao da će sve restartati.

Ne znam što da mislim o ovome. Uvijek sam govorio da su mi bitni dobri stripovi. Za kontinuitet me nije toliko briga. Vidjet ćemo.

Samo me zanima što ovo znači za Morrisonov Batman Incorporated?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 23/02/2024 : 01:48:02
DC Reveals Affordable Collections and Elseworlds Updates
The comic publisher also announced DC Finest, a new series of collected comics aimed at being affordably priced and comprehensive collections of iconic DC characters. The titles are aimed at giving casual fans full continuities for their favorite characters while also providing completionist collectors an affordable option for stories of their favorite heroes. The books focus on characters and stories rather than creators, with DC also planning to release collections featuring specific genres as well, with the publisher noting that many of these volumes will feature material reprinted for the first time. The first wave of DC Finest will include collected editions titled The Flash: The Human Thunderbolt, Batman: Year One & Two, Wonder Woman: Origins & Omens, Catwoman: Life Lines, and Superman: The Coming of Superman.





zveles Posted - 31/08/2022 : 14:16:07
Omnibusi ili compendium izdanje. Ja nemam tih problema. Imam cijeli SMT u sveskicama.
Spectre Posted - 31/08/2022 : 12:56:35
quote:
Originally posted by Paka01

Ma znam, ali te HC omnibuse niti ne doživljavam s obzirom da su godinama nedostupni, a na second hand tržištu postižu sulude cijene.



Pretpostavio sam. Ja ih imam pa je drugačiji osjećaj. Tako da Compendiume ne uzimam, jedino mi je krivo što će The Shade mini serija biti uključena, ali nema veze, imam je zasebno.
Paka01 Posted - 31/08/2022 : 12:47:52
Ma znam, ali te HC omnibuse niti ne doživljavam s obzirom da su godinama nedostupni, a na second hand tržištu postižu sulude cijene.
Spectre Posted - 31/08/2022 : 12:43:06
quote:
Originally posted by Paka01


Slažem se, al šta je tu je... Nekako je odavno već "mirisalo" na compendium. SMT je bio u sličnoj situaciji kao i Robinsonov Starman što se tiče reprinta, tako da kad je Starman dobio compendium bilo je samo pitanje vremena kad će i SMT. Nekad bih se nadao i Fibrinom izdanju, al ništa od toga do daljnjega tako da izgleda da je ovo jedini način za skupiti cijeli serijal.



Ali razlika je u tome što je Starman ipak originalno dobio HC knjige sa cijelim serijalom (standardne veličine, ali ipak izgledaju lijepo), a SMT nije dovršen niti prvi niti drugi put u SC tako da mi je žao što sad ide samo u compendiumima, ali da, bolje išta nego ništa.
Paka01 Posted - 31/08/2022 : 12:00:36
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Paka01

Stiže nam Sandman Mystery Theatre compendium! Nije baš najsretnije rješenje, al nadam se da ovo znači da ćemo napokon dočekat reprint cijelog serijala!
https://www.amazon.com/gp/product/1779521537/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=1779521537&linkCode=as2&tag=collectededitions-20


Šteta što nije omnibus.



Slažem se, al šta je tu je... Nekako je odavno već "mirisalo" na compendium. SMT je bio u sličnoj situaciji kao i Robinsonov Starman što se tiče reprinta, tako da kad je Starman dobio compendium bilo je samo pitanje vremena kad će i SMT. Nekad bih se nadao i Fibrinom izdanju, al ništa od toga do daljnjega tako da izgleda da je ovo jedini način za skupiti cijeli serijal.
zveles Posted - 29/08/2022 : 18:01:25
quote:
Originally posted by Paka01

Stiže nam Sandman Mystery Theatre compendium! Nije baš najsretnije rješenje, al nadam se da ovo znači da ćemo napokon dočekat reprint cijelog serijala!



Prvi od dva compendiuma. Bilo bi dobro da bude uključen i crossover sa Starmanom, iako nekako sumnjam u to.

https://bleedingcool.com/comics/dc-comics-to-collect-sandman-mystery-theatre-again-third-time-lucky/
Mr. Bushido Posted - 29/08/2022 : 16:41:24
quote:
Originally posted by Paka01

Stiže nam Sandman Mystery Theatre compendium! Nije baš najsretnije rješenje, al nadam se da ovo znači da ćemo napokon dočekat reprint cijelog serijala!
https://www.amazon.com/gp/product/1779521537/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=1779521537&linkCode=as2&tag=collectededitions-20


Šteta što nije omnibus.
Paka01 Posted - 29/08/2022 : 16:34:23
Stiže nam Sandman Mystery Theatre compendium! Nije baš najsretnije rješenje, al nadam se da ovo znači da ćemo napokon dočekat reprint cijelog serijala!
https://www.amazon.com/gp/product/1779521537/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=1779521537&linkCode=as2&tag=collectededitions-20
Paka01 Posted - 12/06/2022 : 18:35:51
Pokušao sam čitati Jurgensov novi mini-serijal "Blue & Gold", no prva sveska me baš smorila. Jel pročitao itko do kraja, isplati li se?
Vlaadisha Posted - 27/04/2022 : 21:43:28
ove nedelje death of the justice league kao uvod u financial dark crisis
Paka01 Posted - 15/04/2022 : 18:37:42
Flashpoint su radili Johns i Kubert, Batman tie-in su radili Azz i Risso. Inače, ne mogu virovat da je već ovoliko prošlo od Flashpointa... Pratio sam ga u real timeu kad je izlazio i bio mi je baš super.
KuntaKinte Posted - 15/04/2022 : 18:27:34
Uf, ja pročitao #0 i nisam siguran ni u šta, pravim ae da sam shvatio ko, šta, gde, kad…
Mislim da se oslanja na Flashpoint koji su davno, davno radili Azzarello i Risso.
Vlaadisha Posted - 15/04/2022 : 17:45:56
kome nije dosta eventova (ima li takvih?), izasao je flashpoint beyond #0. prica se oslanja na flashpoint, button, pa i kingov run na batmanu. evo jedan panel ako bi neko da se igra pogadjanja. malo meta zajebancije, malo tizovanja legiona. ne znam ciji su ovo sin i cerka?

PijaniPatak Posted - 03/04/2022 : 18:28:08
Ne bi bila muka. Evo mi ih na stočiću do fotelje
Paka01 Posted - 03/04/2022 : 18:08:13
Ma ne trebaš se mučiti, hvala Svakako ne mislim prodavati američka izdanja, praktički nikad to ne radim. Šta prvo uzmem, to ostaje.
PijaniPatak Posted - 03/04/2022 : 18:00:23
Preveo Draško Roganović. Da citiram velikog mudraca Stena Lija: 'nuff said-jedini prevodilac kojem se okrecem radije nego originalu (on i Skrobonja)!
A izdanje nema mane, ako mene pitaš. Najtoplija preporuka.

Ako hoces, rado cu ti uslikati strane po zelji ako bi da odmeris prevod (ozbiljno boldanje reci "rado")
Paka01 Posted - 03/04/2022 : 14:18:32
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Paka,nisi nabavio DW Miraclemena?



Da budem iskren, ne znam bi li nabavljao i hrvatsko izdanje kad (i ako) izađe. Jednostavno ne mogu zamisliti neke dijelove prevedene na neki od domaćih jezika... Treća knjiga je u mojim očima gotovo pa poezija i prelijepo zvuči na engleskom te me pravo strah kako bi to zvučalo da se prevede. Mislim, vjerojatno dobro (nisam nikad vidio uživo DW izdanje pa nisam ni prolistao), ali na engleskom je savršenstvo...

A osim toga, imam neki love/hate odnos prema DW izdanjima jer nikad nisam siguran oće li ispasti tehnički odlično (Parker) ili traljavo (Locke&Key) pa mi se ne da riskirati. Šta se tiče potencijalnog hrvatskog izdanja, lagano sam se zasitio onog Fibrinog absolute formata, a mislim da bi Miracleman išao upravo u tom formatu. Je, crtež je fenomenalan i sve to, ali što vrijeme ide dalje sve više shvaćam da jednostavno nisam ljubitelj tih glomaznih knjižurina.
jaki Posted - 03/04/2022 : 12:03:53
ima vas puno
mene više smeta kad su nedoslijedni u vezi papira pa u različitim printevima i volumenima bude druga vrsta papira
Deers Posted - 03/04/2022 : 11:52:16
Uh, isti problem kao Paka imam i ja s Miraclemanom. Taman sam se ponadao da bismo se mogli nadopuniti ali, avaj, ja ima samo 3. broj od Paninija sa Marvel logom na dnu
PijaniPatak Posted - 03/04/2022 : 10:20:49
Paka,nisi nabavio DW Miraclemena?
PijaniPatak Posted - 03/04/2022 : 10:17:11
Vertigo (emocija čista) - DC Vertigo nekako mogu da istrpim na trejdovima (Na Sandman Absolute bogami ne, ali makar su u dnu police, pa ne kolje oci kad se vratasca zatvore), jer je DC na njima bas nepostojan. U Batman New52 npr. imam redovnjake sa uredno ukucanim naslovima (spomenuti plavi okviri naravno nisu nivelisani, kao ni ostale verzije okruglog DC logotipa medjusobno) a onda Batman Metal onaj stilizovani srebrnasti naslov kao na koricama, te Betmen koji se smeje i Poslednji vitez na zemlji opet uredno ukucani. A pre njih stoji Geoffova G.Lantern trilogija, isto graficki haos i u tretiranju logotpiova i naslova. Tu ce mi nastati veci vizuelni problem ako zaredaju neke sveske koje JESU medjusobno uredne. Ovako je barem haos postojan.

Ali prelaz iz Vertiga u Black Label me ubi u pojam.

A na skupljim izdanjima kolje li kolje. Koji bre moj rade taj jbni prelaz u B.Label na postojecim skupim izdanjima. Izdaj te serijale u nekom drugacijem izdanju, pa stavljaj taj BLabel ako ti je stalo do brendiranja, ali ostavi jbna stara izdanja da svedoce postojanju izdavavacke kouce koja je ionako bila krilatica i istorijski ponos DC-a
Paka01 Posted - 03/04/2022 : 09:48:02
Pričaj mi o tome... Netko će reći da je nebitno, al meni nenormalno ide na živce. Nisam ni znao da Hellblazer pati od toga i sad sam ljut Imam ove nove trejdove 1,2,3 i 5 i kad pomislim da će mi četvorka i svi ostali biti takvi... Uf Međutim, najviše me nervira situacija s Miraclemanom gdje prvu knjigu imam baš od američkog Marvela, a druge dvije od Paninija. Isti format, isto sve, samo što je kod Marvela njihov logo na vrhu hrpta, a kod Paninija je Marvelov logo na dnu hrpta (ili obrnuto).
PijaniPatak Posted - 03/04/2022 : 09:32:54
Jedan od brojnih momenata ovog tipa na mojoj polici koji me tu i tamo pretvore u Hulka
Vertigo-DC Vertigo-Black Label varijante po kompletima. Deluxi, Absoluti (Sandman), trejdovi. Da izludis



Kao da nije bilo dovoljno sto i sam DC logo postoji u pet-sest grafickih varijanti. Npr. Betmen New52 komplet ima 70% logo kao natpis DC comics u plavom okviru, 20% DC u krugu (dve plave i jedna bela varijanta) i 10% onaj stari plavo-beli DC u kojem se plavo D savija lao list da otkrije C ispod sebe. Nisam toliki perfekcionist da trazim sve pod spagu, ali WTF????!!!!!
Mr. Bushido Posted - 21/03/2022 : 00:15:34
quote:
Originally posted by Paka01

Daj još malo dojmova, nemoj tako šturo


Bit će toga, samo nek prvo izađe nešto više epizoda.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000