forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Rat-Man 1: Kako je (potresno) nastao Rat-Man

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 03/06/2011 : 14:56:09


Rat-Man, glavni junak istoimenog strip serijala talijanskog autora Lea Ortolanija, je posve neobičan superjunak. On, naime, nema nikakve posebne moći - osim što je iznadprosječno slabašan, nesposoban, smotan i glup. Hoda naokolo u tajicama i nosi masku s mišjim ušima, ima vjernog batlera Lavoslava, usko surađuje sa šefom policije kapetanom Krikom, inspektor Branko mu je najbolji prijatelj, a tu je i Jasminka Stranputić, bivši poštar, sad platinasti transeksualac zaljubljen(a) u njega. Svi će vas oni do suza nasmijati u ovom urnebesnom spoju "normalnih" superherojskih priča, montipajtonovske komedije i strip/filmske parodije.

Potražite prvi broj na svim kioscima 6.6.2011, a u međuvremenu besplatno pročitajte prve 83 stranice ovdje: http://www.fibra.hr/download.asp?ID=70

Rat-Man 1 • Kako je (potresno) nastao Rat-Man • 128 stranica • C/B • 150 x 210 mm • Scenarij Leo Ortolani • Crtež Leo Ortolani • Prijevod Marko Šunjić • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 6.6.2011. • Cijena 25 Kn

Od danas u zagrebačkim striparnicama, od ponedjeljka na svim kioscima u Hrvatskoj.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
solar Posted - 28/01/2017 : 17:26:58
Ma dobro, mitologija superheroja mi je koliko toliko poznata, nije to u pitanju, nego mi jednostavno ništa nije smiješno, bez obzira koja je tema ili što se parodira.
Vidio sam slične slučajeve u komentarima prvih Magnusovih alanfordova gdje imaš ljude kojima taj tip humora nikako ne leži i sve im je bezveze.
Svejedno pokušati ću odraditi još koji broj.
Deers Posted - 28/01/2017 : 16:22:30
Ah, gotovo sam se zaletio i preporučao ti da ipak pročitaš sve brojeve. Budući da ti se početak nije nimalo svidio teško da ćeš kasnije promjeniti mišljenje mada pri kraju je sve bolji. Pretpostavljam da ti tip humora ne leži a kako vjerovatno nisi upoznat sa djelima i kulturom koju većinom parodira (superheroji i anime) ni sa te strane te nema što zakačiti. Ništa, možda da baciš oko na one dvije recenzije koje postoje pa odlučiš mu dati još koju šansu.
solar Posted - 28/01/2017 : 15:24:22
Kupio sam svih 8 brojeva i jedva pročitao prva dva, uz velike pauze.
Jednostavno nije za mene, ali svejedno ću nastojati odraditi barem br. 3, makar na silu, ne bi li mi možda barem malo prirastao srcu.
Raspucin Posted - 17/09/2011 : 11:51:15
Procitao i odusevio se. Ipak, najvise bi voleo da ovaj strip izlazi u svescicama od desetak stranica, bez korice, na najjeftinijoj hartiji. Ritam da bude nedeljno i da kosta 10 dinara. Lepo bi bilo i pristupacno svakom zivom coveku, da se jednom nedeljno od srca nasmeje.
DeeCay Posted - 21/08/2011 : 18:47:43
A ništa, držimo fige da Markos opstane što duže! Možda da što više pospamamo Lea mailovima, pa kao da izgleda da je zanteresiranost iznimna!
Antracit Posted - 21/08/2011 : 13:52:22
Frend koji je studirao u Italiji i koji ga je tamo čitao kaže da je iz broja u broj sve bolji! :-)
Raymond Posted - 21/08/2011 : 05:21:38
Vrlo dobar smijesni roman;;
Ovakvi bonelli formati su mi gust, lako se drze, nose i citaju, ... recimo ja krisom ili na odmoru citam ovakve stripove na poslu..izmiksam izmedju Zagora, Bleka, Mikija, Marka, Dylan Doga, Tex i drugih italijanskih romana pa procitam Ratmana izmedju i stvarno je dobro izdanje..

koliko god pokusavao da vise volim stripove iz belg-fr produkcije ipak mi se najvise dopadaju italijanski stripovi..nekako mi je zabavno citati ih

jedva cekam da dobijem broj 2 :)

mcn Posted - 21/08/2011 : 01:42:22
>Nadam se da kvaliteta ne opada.

Raste.

mcn
darth-vader Posted - 21/08/2011 : 00:32:01
moram priznati da me strip više nego ugodno iznenadio.
Humor mi skroz odgovara, reference su mi super, simpa mi izgleda.
Nadam se da kvaliteta ne opada.
teller Posted - 20/08/2011 : 21:36:59
drugi broj če se bolje prodat,jedan primjerak kupljen u Crikvi a drugi na Krku(što se mene i sina tiče)...
ja sam siguran da če prodaja rasti iz broja u broj...malo koji junak razturi iz prve, ako je k tome još nepoznat...
cronos six Posted - 20/08/2011 : 18:56:27
i meni je u planu rat-man i ako mozda 1 primerak ne pomera granice.
Markos Posted - 20/08/2011 : 15:41:11
otprilike 1200.
anto Posted - 20/08/2011 : 15:31:08
quote:
Originally posted by Markos

Evo, kao što sam obećao: prvi broj Rat-mana se na kioscima prodao u 572 primjerka, plus jos 210 u svim ex-yu striparnicama; dakle skoro 800. Nedovoljno da se pokriju troškovi, ali ja sam ipak zadovoljan, stoga veliko hvala svima koji su svojom kupovinom podržali ovo izdanje!


Ovo je odlična brojka sa obzirom da je u pitanju neboneli strip, potpuno nepoznat široj čitalačkoj publici.
Ovde sigurno treba pridodati još jedan broj ljudi koji će ga kupiti jer planiraju, ali iz nekog razloga još nisu ( kao recimo ja), pa verujem da će ta brojka skočiti i na 1000 u nekoj bliskoj budućnosti (verovatno ima i onih kojima se strip nije dopao pa će mu dati još šansu, dve ili čak nijednu, i to je bitna stavka).
U najgorem slučaju, tiraž će biti smanjen na 1000 komada i prodaja će preći na striparnice.Samo od marka,njegovog strpljenja i finansija zavisi koliko će dugo trajati ovaj pokušaj sa velikim tiražom i kiosk prodajom.
Ko zna, možda i uspe nakon 5-6 brojeva ??
Sa koliko prodatih primeraka si na nuli (ako pitanje nije indiskretno) Markose ?
Deers Posted - 20/08/2011 : 14:05:56
mcn Posted - 20/08/2011 : 11:49:25
quote:
Originally posted by Deers

uuuuu
znam da nije puno ali je bolje nego što su pokazivale prve brojke... još da su ga kupili i onih 200-300 () koji čekaju HC



A gle, HC-a neće bit dok se ne proda 1876 SC-a pa nek si misle. :P

mcn
Deers Posted - 20/08/2011 : 11:20:25
uuuuu
znam da nije puno ali je bolje nego što su pokazivale prve brojke... još da su ga kupili i onih 200-300 () koji čekaju HC
Markos Posted - 20/08/2011 : 11:02:38
Evo, kao što sam obećao: prvi broj Rat-mana se na kioscima prodao u 572 primjerka, plus jos 210 u svim ex-yu striparnicama; dakle skoro 800. Nedovoljno da se pokriju troškovi, ali ja sam ipak zadovoljan, stoga veliko hvala svima koji su svojom kupovinom podržali ovo izdanje!
Rogan Posted - 16/08/2011 : 18:16:38
Retmen je zaista simpatichan i zabavan strip, nije mi jasno shta su ljudi koji se zhale ochekivali, ali ja nisam mnogo ochekivao pa me je kupio, i crtezhom i humorom.
Mali_Mate Posted - 16/08/2011 : 11:54:13
Prerpostavljam da su bled i bohinj u verziji meni poznatoj Azurna obala i Zenevski trg
Markos Posted - 16/08/2011 : 11:44:57
quote:
Originally posted by Poli

Ajme, monopoly i Bled / Bohinj. Bas sam se nasmijao.

Nego, imate li u Hrvatskoj i "novi" monopoly? Mislim, postoji li neki sa samo vasim krajevima ili se ovi sto smo ih nekada imali "ex Yu" jos uvijek prodaju? Ni kod nas ne znam kako stoje stvari, a staroga jos uvijek imam u podrumu.
Posto sam razmisljao, ima li ovo smisla za mlade klince (ako uopste citaju Ratmana) koji nisu poznavali "vrijednosti" starog monopolyja...

Sam sam obicno prvo zurio da pokupim sva 4 aerodroma i oba taxija.


Sigurno imaju novi monopoly, ali ga ja nisam igrao:) Ja sam stavio pojmove koji su meni bili poznati iz vremena kad sam ja igrao i koji meni imaju smisla kao šala.
teller Posted - 16/08/2011 : 11:41:28
vem, ali Buch nema mora...ugodnije je tako...more i Rat-man.
Pozimi bo tudi Buch dober.
Poli Posted - 16/08/2011 : 10:45:03
quote:
Originally posted by teller

Kupljen Rat-man dvica u Crikvi, kad ga več nema u deželu valja se drugaćije snalazit...


U dezeli kod Buha, lep kupcek jih ima. ;)
teller Posted - 16/08/2011 : 10:08:39
Kupljen Rat-man dvica u Crikvi, kad ga več nema u deželu valja se drugaćije snalazit...
Poli Posted - 16/08/2011 : 10:00:44
Ajme, monopoly i Bled / Bohinj. Bas sam se nasmijao.

Nego, imate li u Hrvatskoj i "novi" monopoly? Mislim, postoji li neki sa samo vasim krajevima ili se ovi sto smo ih nekada imali "ex Yu" jos uvijek prodaju? Ni kod nas ne znam kako stoje stvari, a staroga jos uvijek imam u podrumu.
Posto sam razmisljao, ima li ovo smisla za mlade klince (ako uopste citaju Ratmana) koji nisu poznavali "vrijednosti" starog monopolyja...

Sam sam obicno prvo zurio da pokupim sva 4 aerodroma i oba taxija.

andjusticeforall Posted - 15/08/2011 : 18:18:35
Zeleni Lampaš?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000