forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR I AUTORI U ZAGREBU 17. i 18.06.2011.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
globinjo Posted - 08/06/2011 : 11:31:29






Prije točno pedeset godina, u lipnju 1961., u Italiji je izašao prvi Zagorov strip, La foresta degli agguati, u tada uobičajenom striscia formatu. Njegovi tvorci, Guido Nolitta i Gallieno Ferri, nisu ni slutili da će, pola stoljeća kasnije, Duh sa sjekirom i dalje biti prisutan na kioscima i da će nas, zajedno sa svojim prijateljem Chicom, iz mjeseca u mjesec voditi u nove pustolovine. Izdavačka kuća Ludens odlučila je obilježiti taj veliki jubilej dovođenjem Zagorovih autora u Hrvatsku, čime će se ujedno obilježiti i prvih deset godina rada izdavačke kuće.


Gosti zagrebačke proslave (petak, 17. lipnja i subota, 18. lipnja) bit će Moreno Burattini, Zagorov urednik i glavni scenarist, Graziano Romani, talijanski kantautor, autor CDa o Zagoru i knjige o Gallienu Ferriju (u tandemu s Burattinijem) te Joevito Nuccio, Zagorov crtač i jedan od potencijalnih nasljednika maestra Ferrija. Predviđena su tri susreta s publikom i akustični mini-koncert Graziana Romanija, na kojemu će autor predstaviti skladbe sa svojega albuma Zagor, King of Darkwood.

Izdavačka kuća Ludens pripremila je i niz prigodnih izdanja, pa će tako za vrijeme manifestacije izaći čak četiri poslastice za Zagorove fanove: specijalno izdanje u boji povodom Zagorovih pedeset godina (Burattini/Ferri), dugo očekivani Zagorone, prvi gigant u Zagorovoj povijesti (Burattini/Torricelli), tvrdoukoričeno izdanje knjige Gallieno Ferri, život sa Zagorom tiskano na kvalitetnom bijelom papiru te prva knjiga novog Ludensovog serijala Biblioteka Zagor, u kojemu će Zagorove pustolovine biti objavljivane kronološki, od prvog broja, u tvrdom uvezu i na kvalitetnom bijelom papiru, s po nekoliko originalnih Zagorovih stripova u jednoj knjizi.


Pokretanjem serijala Biblioteka Zagor izdavačka kuća Ludens željela je ponuditi sasvim novo izdanje, koje se po mnogočemu razlikuje od svih dosadašnjih Zagorovih izdanja na ovim prostorima. Tako su knjige rađene iz prvog, originalnog Zagorovog izdanja, a ne iz reizdanja Tutto Zagor (u kojemu su prisutne brojne redakcijske intervencije i korekcije na crtežima), čime hrvatski čitatelji po prvi put dobivaju jedinstveno, integralno izdanje s izvornim crtežima i tekstovima. Nadalje, prijevod je revidiran i korigiran, čime je dodatno poboljšana kvaliteta izdanja. Na kraju, unutarnje naslovnice u knjigama Biblioteke Zagor originalni su Ferrijevi crteži u tušu, dobiveni iz arhiva izdavačke kuće Sergio Bonelli Editore, što je možda i najveća posebnost ovoga izdanja.

Nadamo se da će mnogi Zagorovi fanovi doći u Zagreb 17. i 18. lipnja na druženje sa Zagorovim autorima i potpisivanje gore navedenih izdanja, a do tada uživajte u crtežu kojega je Joevito Nuccio izradio ekskluzivno za proslavu u Zagrebu.

Zagor, 50 godina pustolovina - Zagorovi autori u Zagrebu 17. i 18. lipnja 2011.

Događanja
Proslava pedesetogodišnjice Zagorova nastanka
Susret Zagorovih autora s publikom
Predstavljanje serijala Biblioteka Zagor
Predstavljanje knjige Gallieno Ferri, život sa Zagorom
Predstavljanje specijalnog broja u boji povodom 50 godina Zagora



Predstavljanje Zagor Giganta
Koncert Graziana Romanija

Gosti
Moreno Burattini, Zagorov scenarist i glavni urednik
Graziano Romani, kantautor, autor CDa Zagor, King of Darkwood
Joevito Nuccio, Zagorov crtač

Predstavljanje i potpisivanje izdanja
Strip knjižara Stripovi na kvadrat, Preradovićeva 34, Zagreb
petak, 17. lipnja 2011. od 12 do 14 sati
subota, 18. lipnja 2011. od 12 do 15 sati

Konferencija, predstavljanje i potpisivanje izdanja te koncert Graziana Romanija
Hotel Laguna, Kranjčevićeva 29, Zagreb
petak, 17. lipnja 2011. od 17 do 20 sati
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
paro Posted - 06/08/2011 : 01:18:06
[quote]Originally posted by mladjo

DeeCay i ja


Koji kontrast...Dee palčić dole, Mlađo palčić gore
paro Posted - 06/08/2011 : 01:08:14
[quote]Originally posted by mladjo


Ova ljepotica do Mlađe spašava cijelu fotku... preostale 3 glave su naprosto stravične



Totalno gay fotka dečki....ali totalno...s velikim T
Spiderman Posted - 05/08/2011 : 14:49:09
ma nisu oni tamo bili. naknadno sam ih umontirao :D
cronos six Posted - 04/08/2011 : 23:43:32
deecay i grofica varga uklapaju se nekako.
ovaj mladjo ko da je stvoren za juznjacku kafanu,gde cemo tex,carson i ja da ga raspijemo do iznemoglosti!ako svrne na jug,ceka ga ubitacni cug,i plus sto moze da ga najebe kad ga bacimo u nisavu.
mladjo Posted - 04/08/2011 : 23:30:01
quote:
Originally posted by supermark

sad kad vidim slike deecaya i mladje drago mi je da nisam dosao



Naravno, neko ružan poput tebe samo bi pokvario sliku
supermark Posted - 04/08/2011 : 17:41:56
sad kad vidim slike deecaya i mladje drago mi je da nisam dosao
mladjo Posted - 04/08/2011 : 17:38:49
quote:
Originally posted by acestroke

odlicne slike, momci (i Grofice)! sad mi je bas krivo sto nisam ostao malo duze, mozda sam mogao i na ovo da odem.




Ma biti će još druženja, bez brige
Paka01 Posted - 04/08/2011 : 14:18:50
Ja uopće nisam bija u tome hotelu, nisam nikako moga doć. Šteta šta se u SNK nisu mogle nabavit te ilustracije koje svi držite (ili su mogle, a ja nisam pojma ima o tome?).
acestroke Posted - 04/08/2011 : 13:51:40
odlicne slike, momci (i Grofice)! sad mi je bas krivo sto nisam ostao malo duze, mozda sam mogao i na ovo da odem.
DeeCay Posted - 04/08/2011 : 13:42:02
Grofica također na 3. slici... Za sve neupućene. A ona momčina je Nuccio.
mladjo Posted - 04/08/2011 : 13:14:14
DeeCay i ja







Pridružila nam se i Grofica




DeeCay Posted - 22/06/2011 : 01:30:35
quote:
Originally posted by Krscho

Da, sjedio sam pored stupa s dvije frendice, prvi red ;)



A, filmofil i zagorovac, tako je sjećam se sad...
split85 Posted - 20/06/2011 : 22:28:35
quote:
Originally posted by paro

@Paka01
Vidjeh te u 24Sata na str. 19
Ona djevojka (crna kosa, plava maja) ti je cura ili?


http://www.24sata.hr/news/zagor-je-napunio-50-godina-no-i-dalje-ce-hrabro-ici-u-avanture-224979
Krscho Posted - 20/06/2011 : 22:25:42
Da, sjedio sam pored stupa s dvije frendice, prvi red ;)
paro Posted - 20/06/2011 : 22:12:24
@Paka01
Vidjeh te u 24Sata na str. 19
Ona djevojka (crna kosa, plava maja) ti je cura ili?
Spiderman Posted - 20/06/2011 : 20:38:11
quote:
Originally posted by DeeCay
A mogao si nas jednostavno zadiviti filmićem, i to bi ti bio odličan ulet. Ti si sjedio kraj stupa na tribini, kraj onih dviju koka? Ili?



da... je sjedio je točno tamo :)
DeeCay Posted - 20/06/2011 : 19:56:32
quote:
Originally posted by Krscho

Ah odustajem od pokusaja civliziranja ljudi ovdje -.-
Jedno je staviti sliku drugo je sprdati se s njom, al ok vidi se da smo balkanci pa nek tako i bude, zivio balkan ebes EU


Gle, niti ne znamo s kim pričamo, budući da nisi ispunio profil imenom, prezimenom ni ostalima podacima, i 90% tvojih postova bilo je soljenje pameti ostalim forumašima. Ako i imaš toliko certifikata, manira i socijalnih vještina ti malkice nedostaje. Tu smo raznih godišta, interesa, zanimanja i više-manje oke funkcioniramo. Počni ispočetka, s malo manje gledanja s visoka, i svi ćemo se slagati. No to je problem kod svih novih koji još nisu prošli inicijaciju na ovaj forum... Najlakše je prasnuti na nekoga koga ne poznaješ i ne gledaš u oči u oči. take it easy.

A mogao si nas jednostavno zadiviti filmićem, i to bi ti bio odličan ulet. Ti si sjedio kraj stupa na tribini, kraj onih dviju koka? Ili?

Zagor12 Posted - 20/06/2011 : 12:06:49
dbz.hr i dbzHQ
Krscho Posted - 20/06/2011 : 12:04:21
quote:
Originally posted by Zagor12

Krscho, jesi li ti onaj isti Krscho sa dbz foruma? Brijem da jesi, jer si stavio Vegetu u jednom postu na prošloj strnici.



Kojeg dbz foruma?
Zagor12 Posted - 20/06/2011 : 11:41:07
Krscho, jesi li ti onaj isti Krscho sa dbz foruma? Brijem da jesi, jer si stavio Vegetu u jednom postu na prošloj strnici.
Krscho Posted - 20/06/2011 : 11:37:56
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by Krscho

Ah odustajem od pokusaja civliziranja ljudi ovdje -.-

Jedno je staviti sliku drugo je sprdati se s njom, al ok vidi se da smo balkanci pa nek tako i bude, zivio balkan ebes EU



krscho.com, pa montiraj board software i resenje je na vidiku



imam svoj site/forum al nije stripovski vezan ;)
Mairosu Posted - 20/06/2011 : 10:38:45
quote:
Originally posted by Krscho

Ah odustajem od pokusaja civliziranja ljudi ovdje -.-

Jedno je staviti sliku drugo je sprdati se s njom, al ok vidi se da smo balkanci pa nek tako i bude, zivio balkan ebes EU



krscho.com, pa montiraj board software i resenje je na vidiku
paro Posted - 20/06/2011 : 10:35:26
Evo skinuo sam, da ne ispadne da tjeram Zagijeve fanove odavde, al ja lijepo reko da si u mašini, ti odgovaraš Lol, nije bed i te fore, e pa stari moj...

I nisam očekivao da će jednu tolko obrazovanu i civiliziranu personu uvrijedit jedna obična sprdancija od slikice..ccc
paro Posted - 20/06/2011 : 10:31:35
quote:
Originally posted by Krscho

Ah odustajem od pokusaja civliziranja ljudi ovdje -.-

Jedno je staviti sliku drugo je sprdati se s njom, al ok vidi se da smo balkanci pa nek tako i bude, zivio balkan ebes EU



Pa reci ako ti smeta, ja ću je skinut..
Pa reko si da ti ne smeta..
Krscho Posted - 20/06/2011 : 10:27:04
Ah odustajem od pokusaja civliziranja ljudi ovdje -.-

Jedno je staviti sliku drugo je sprdati se s njom, al ok vidi se da smo balkanci pa nek tako i bude, zivio balkan ebes EU

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000