forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Jack Kirby

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mr. Bushido Posted - 28/06/2011 : 17:25:13
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
emirem Posted - 10/09/2022 : 15:18:21
Zanima me da li je tko citao Astro city: Metrobook i ovaj Busiekov "Genesis".

naker Posted - 19/07/2022 : 18:05:50
@Bušido & jaki, hvala
jaki Posted - 19/07/2022 : 12:23:45
Očigledno sam pobuca nešto...Mora bit da se sićam skenova kad sam ih skida.
jaki Posted - 19/07/2022 : 11:54:25
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by alexts

Šteta je što nema danas reprinta 2001: A Space Odyssey mini serije.


U Eksu je izašla samo prva sveska?

Čuvam to ko oči u glavi.


Mislim da je više...
Mr. Bushido Posted - 19/07/2022 : 11:53:59
quote:
Originally posted by naker

Drugari, koja je razlika između Odyssey Treasury i Odyssey mini serijala?


Marvel Treasury Edition je bila posebna edicija u sklopu koje je objavljena Kirbyjeva stripovska adaptacija Kubrickovog filma. Karakteristika ove edicije jest u tome što su izdanja bila znatno većeg, novinskog formata, u odnosu na manji format mjesečnih sveščića.

Nakon adaptacije Kubrickovog filma uslijedio je mjesečni serijal od 10 epizoda (u obliku standardnih sveščića), u kojem je Kirby nastavio istraživati ideje Kubrickovog filma i Clarkeove originalne knjige, te je sve to isprepleo i nadogradio svojim idejama.
jaki Posted - 19/07/2022 : 11:53:37
Prvo je obrada filma a drugo su nove priče s monolitom(bilo u EKS Almanahu).
naker Posted - 19/07/2022 : 11:09:52
Drugari, koja je razlika između Odyssey Treasury i Odyssey mini serijala?
verab Posted - 17/07/2022 : 17:40:48
quote:
Originally posted by alexts

Šteta je što nema danas reprinta 2001: A Space Odyssey mini serije.


U Eksu je izašla samo prva sveska?

Čuvam to ko oči u glavi.
vice Posted - 17/07/2022 : 16:04:59
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by alexts

Šteta je što nema danas reprinta 2001: A Space Odyssey mini serije.


Imam dojam da to nikad nećemo doživjeti.

Čini mi se da to je to preveliki pravni gordijski čvor.



Pa upravo gordijski čvor se po legendi izuzetno lako riješija, tako da ima nade. :)
PijaniPatak Posted - 17/07/2022 : 13:48:14
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Imate li nesto da preporucite da je Kirbi ovako na steroidima kao u Eternalsima ali i da prica makar drzi do kraja?


Uz Fourth World i Kapetana Ameriku preporučio bih još stripove Kamandi, Demon, OMAC, Devil Dinosaur i Losers.

Čisto da znaš u što se upuštaš, OMAC, Losers i Devil Dinosaur su relativno kratki, a Demon ima 16 brojeva.

Kamandi je, uz Fourth World, vjerojatno Kirbyjev najduži samostalni rad - proteže se na 40 brojeva.


Dopisano
Kapetana sam ustvari planirao zajedno sa F4, kao i Demona (Etrigana)
Za Kamandi sam čuo - samo imenom, doduše - ali nisam imao pojma da je njegovo čedo.
Paka01 Posted - 13/07/2022 : 13:54:13
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by alexts

Šteta je što nema danas reprinta 2001: A Space Odyssey mini serije.


Imam dojam da to nikad nećemo doživjeti.

Čini mi se da to je to preveliki pravni gordijski čvor.



Ko to zna, možda jednom... Nadam se, ova stara izdanja su preskupa na second hand tržištu.
Mislija sam da ni Miracleman neće ponovo ugledat svitlo dana, al na kraju smo ga ipak dobili.
Mr. Bushido Posted - 13/07/2022 : 13:28:20
quote:
Originally posted by alexts

Šteta je što nema danas reprinta 2001: A Space Odyssey mini serije.


Imam dojam da to nikad nećemo doživjeti.

Čini mi se da to je to preveliki pravni gordijski čvor.
Lord Vader89 Posted - 13/07/2022 : 11:54:30
"da mi je dinar svaki put kad se slozim s Al Eksom...."
alexts Posted - 13/07/2022 : 11:31:26
Šteta je što nema danas reprinta 2001: A Space Odyssey mini serije.
Mr. Bushido Posted - 13/07/2022 : 10:51:23
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Imate li nesto da preporucite da je Kirbi ovako na steroidima kao u Eternalsima ali i da prica makar drzi do kraja?


Uz Fourth World i Kapetana Ameriku preporučio bih još stripove Kamandi, Demon, OMAC, Devil Dinosaur i Losers.

Čisto da znaš u što se upuštaš, OMAC, Losers i Devil Dinosaur su relativno kratki, a Demon ima 16 brojeva.

Kamandi je, uz Fourth World, vjerojatno Kirbyjev najduži samostalni rad - proteže se na 40 brojeva.
Paka01 Posted - 11/07/2022 : 15:01:03
Da, ta četiri serijala su međusobno isprepletena, a Hunger Dogs je zaključak cijele sage. Svakako probaj New Gods, a možeš recimo baciti oko i recimo na njegov run na Kapetanu Ameriki (njegov solo run, oko broja 100 ja mislim).
PijaniPatak Posted - 11/07/2022 : 14:14:09
Super! Gvirnuću, hvala! Sagu po wikipediji čine naslovi Superman's Pal Jimmy Olsen, New Gods, Forever People, Mister Miracle i The Hunger Dogs (da ne lepim sad numeracije)

New Gods mi svakako zvuči najinteresantnije. A mislim da ću usput da prelistam malo njegov run na FF-u
Paka01 Posted - 11/07/2022 : 08:31:40
Cijela njegova Fourth World saga je fantastično nacrtana i ako ti se svidio crtež u Eternalsima, ovdje će ti biti još bolji. Ako ti se ne da čitati ama baš sve (sastoji se od četiri međusobno povezana serijala), daj priliku barem serijalu New Gods. Svaki serijal se može čitati i zasebno.

https://www.amazon.com/New-Gods-Jack-Kirby/dp/1401281699
PijaniPatak Posted - 09/07/2022 : 22:01:41
Procitao sam Eternalse od Kirbija. Koncept sjajan i razrada interesantna dok utisak koncepta traje, ali nakon par svesaka ipak pocne da smara. Ali crtez, lelemajko, rastura!
Ovo mi je posle Darkvudovog Letaca prvi susret sa Kirbijem i rado bih zavirio u njegov opus.

Imate li nesto da preporucite da je Kirbi ovako na steroidima kao u Eternalsima ali i da prica makar drzi do kraja?
jaki Posted - 01/06/2022 : 09:45:26
https://postimg.cc/pm5fV1Fp


https://www.catspawdynamics.com/hot-box-by-jack-kirby/?fbclid=IwAR36S4092rh-6T860hySprjTqr5PBHvy9azZC3CL5_yzKJu0ZxRQ9cGUjec
verab Posted - 18/04/2022 : 18:56:29


ridiculus Posted - 11/09/2021 : 20:11:09
Jel bilo reči o ovom dokumentarcu? Ne mogu da ga nađem ovde na forumu, pa evo. Nisam ga ranije gledao, ali Fiffe ga je pomenuo pre neki dan, i da je besplatan na YouTube-u. Originalno je postavljen u pet delova, ali evo je celovita verzija:



Naravno, svi Kirbijevi proponenti su tu, počev od njegovog biografa i prijatelja, Marka Evaniera, pa onda Simonson, Windsor-Smith, Alex Ross, itd, ali Neal Adams, koji istorijski nikad nije spadao u tu grupu, je ovde, što bi rekli, razvalio.
ridiculus Posted - 22/08/2021 : 13:01:04


Michael Hill je objavio knjigu koja se bavi odnosom Stana Leeja i Jacka Kirbyja i pokušajem da se na osnovu najtemeljnije istrage utvrdi ko je šta smislio. Nasmejao sam se na izjavu Roya Thomasa odštampanu na poleđini knjige! Mislim da dovoljno otkriva o tome čiju stranu priče ova podržava!



Nisam još čitao, zato što je nabavljiva samo na Lulu.com, što znači da se štampa po narudžbini, a do sada nisam imao iskustva sa kupovinom takvih izdanja. Ali pokušaću da nabavim u doglednoj budućnosti.
ridiculus Posted - 11/04/2021 : 07:30:10
quote:
Originally posted by Gil-galad

@ridiculus...

Imaš naviku da vodiš razgovor tako što površno zaključuješ i učitavaš sagovorniku ono što nije rekao ili onako kako nije rekao. U četiri citata - četiri puta... Dva puta sam ti odgovorio i pojasnio, iako rekoh da sam siguran da se razumemo i bez toga. Stara si kajla u pogledu ovakvih tema. No, ti nastavljaš u istom fazonu, pa mi dalje ne pada na pamet, barem ne na te takve navode. Ako ti nešto nije jasno, pročitaj opet. I kad se nekome obraćaš, red je da navedeš i kome.

Uvek sam za forumsko, isto kao i uživo, peckanje i zezanje, ali ovo nije to. Ako si takav generalno, onda opušteno, mahom si bukvalista... Ali ako to radiš namerno, onda već imaš problem ili makar višak slobodnog vremena. Svakako tvoja stvar.

Za mišljenje o stripu ili bilo kom drugom delu je sasvim dovoljno nešto pročitati, pogledati ili preslušati. Pa ako neko od njih navede čoveka da dalje istražuje, odlično; ako ne, nikom ništa.



Oj, Gil-galade!

Ja sam "bukvalista", a ti si nekoliko puta upotrebio reči ili izraze koji možda nisu adakvatni? (Hiperprodukcija 70-ih, srebrno/bronzano doba, i ovo o čemu pričamo.) Pa, ako ćeš tako pisati, daj i napomene na kraju, za one koji te ne poznaju, i ne znaju šta si hteo da kažeš. Citat je citat, ništa tu nije pogrešno preneseno. Šta si pojasnio? Da nešto nije bitno, jer tebi nije? Kakvo je to sad merilo? Mogao si prosto da napišeš na početku da Alan Moore i Wein/Wrightson ne idu zajedno po tonu, temama, i interesovanjima, i to je to, i ja se ne bih bunio.

Vidim da si čovek koji drži do svog mišljenja po svaku cenu, a mene prepirka sa takvima ne zanima. Stripovi su samo jedno od mojih interesovanja, i to ne najveće.

Mišljenje se može formirati na osnovu bilo čega, čak i pre čitanja. Informisano mišljenje je nešto drugo, a kamoli ozbiljan razgovor na tu temu.

Što kaže cenjeni Swearenger, "advance the conversation or pick up the broom".
Gil-galad Posted - 11/04/2021 : 04:16:07
@ridiculus...

Imaš naviku da vodiš razgovor tako što površno zaključuješ i učitavaš sagovorniku ono što nije rekao ili onako kako nije rekao. U četiri citata - četiri puta... Dva puta sam ti odgovorio i pojasnio, iako rekoh da sam siguran da se razumemo i bez toga. Stara si kajla u pogledu ovakvih tema. No, ti nastavljaš u istom fazonu, pa mi dalje ne pada na pamet, barem ne na te takve navode. Ako ti nešto nije jasno, pročitaj opet. I kad se nekome obraćaš, red je da navedeš i kome.

Uvek sam za forumsko, isto kao i uživo, peckanje i zezanje, ali ovo nije to. Ako si takav generalno, onda opušteno, mahom si bukvalista... Ali ako to radiš namerno, onda već imaš problem ili makar višak slobodnog vremena. Svakako tvoja stvar.

Za mišljenje o stripu ili bilo kom drugom delu je sasvim dovoljno nešto pročitati, pogledati ili preslušati. Pa ako neko od njih navede čoveka da dalje istražuje, odlično; ako ne, nikom ništa.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000