forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Green Lantern

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Vlaadisha Posted - 29/08/2007 : 16:28:20
Cita li iko Sinestro Corps?

Svidja mi se crtez, ali jos vise tus i kolor.

Jedino ne mogu da verujem da su retconovali Parallaxa. Uvek sam mislio da je Hal Jordan bio dosadan GL - ocinska figura - tako da mi je evolucija njegovog lika bila logicna. Nikad nisam smatrao da je Parallax villain ili ludak. Igrao se Boga? Ali on jeste bio bog, demijurg sa ultimativnim izvorom moci. Sad saznajemo da je u stvari bio pod uticajem nekakve svemirske pantljicare?! Bah!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Paka01 Posted - 23/08/2021 : 23:23:30
Malo mu kvaliteta opadne nakon Blackest Nighta, a posebno se to osjeti kad je krenuo The New52, no idalje je sve to sasvim korektno. Međutim, zadnje poglavlje, taj oversized broj kojim je Johns zaključio cjelokupnu sagu je fenomenalan, prelijepo je sve privedeno kraju i ima puno trenutaka koji su baš za pamćenje.
Deers Posted - 23/08/2021 : 23:16:23
Kako sam se ja bio navukao na Johnsovog GL-a a preko njega na superherojstinu… pa opet iz negog razloga nikad ga do kraja nisam procitao. I da, slazem se s Pakom da je GLC odlican.
going going Posted - 23/08/2021 : 22:36:17
Ali ima u ovim omnibusima Green Lantern Corpsa, evo u prvom omnibusu su Green Lantern Corps #14-18, ali pretpostavljam da treba od #1 da se ide?
A meni ovi tie inovi u Blackest Night deluju bas interesantno.

Ah zasto su tako komplikovani ovi amerikanci sa reprintima?!

Ovo je mozda najbolje i ne nabavljati nista nego naci u skenu pa citati sve redom.
Paka01 Posted - 23/08/2021 : 18:01:40
Također, baci oko i na ovaj topic (odscrollaj do GL): http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=26989.0

To ti je pravi redoslijed čitanja GL i GLC po sadržaju starih trejdova, a na netu nađi koje brojeve sadrži koji trejd da se možeš lakše snaći.

Uglavnom, ja baš volim tu cjelokupnu sagu. Čista SF superherojština koja je nevjerojatno zabavna. Ne kažem da će svima biti takva, ali ja je svako nekoliko godina pročitam ispočetka i uvijek se super zabavim.
Paka01 Posted - 23/08/2021 : 17:58:52
Uf koji su cirkus ti omnibusi... Ako mene pitaš, najbolji način za doživjeti sve to (a da je na papiru) je skupiti ona stara izdanja trejdova. Zašto? Zato što novi debeli trejdovi i omnibusi većinom ignoriraju Green Lantern Corps serijal koji je išao paralelno* s Johnsovom Green Lanternom, a pisao ga je Dave Gibbons i kasnije Peter Tomasi. GLC je po mom mišljenju odličan serijal koji je na momente i bolji od matičnog Johnsovog GL serijala. Ta se dva serijala međusobno isprepliću i događaju se istovremeno te je prava šteta što je samo mali dio reprintan u omnibusima i novim trejdovima.

Uglavnom! Što se tiče tvog pitanja, mislim da su ti dovoljna ova tri GL ominbusa jer Blackest Night omnibus većinom sadrži ove bezvezne tie-inove koji em nisu baš kvalitetni, em ih nisu pisali ni Johns ni Tomasi već skroz drugi autori. Vjeruj mi, to ti ne treba na papiru. Ako se daješ u čitanje cjelokupne sage, svesrdno preporučam da paralelno pratiš i GLC, pa jebiga, makar i preko skenova. Šteta je propustiti pola priče.

*GL većinom prati Hala Jordana, dok su u GLC glavni likovi Kyle Rayner, Guy Gardner i John Stewart.
going going Posted - 23/08/2021 : 16:20:32
Drugari, imam pitanje u vezi Geoff Johnsovog rada na Green Lanternu koji bih voleo da procitam. Najvise me interesuje Blackest Night event koji je objavljen u Omnibus izdanju sa svim pratecim tie-inovima. Ali verujem da bi za bolje razumevanje i bolji sveukupni dozivljaj tog eventa bilo dobro da pre toga procitam i ostale radove Johnsa na GL.
Sta treba onda sve nabaviti i kojim redom citati, ako pricamo o Omnibusima jer mi oni deluju najisplativije?

Je l prvo treba Green Lantern by Geoff Johns Omnibus Vol. 1
https://www.bookdepository.com/Green-Lantern-by-Geoff-Johns-Omnibus-Vol-1-Geoff-Johns/9781401251345?ref=pd_detail_1_sims_b_p2p_1

Onda mi deluje da u Omnibusu #2 ima preklapanja sa omnibusom Darkest Night, je l to znaci da je dovoljno uzeti samo Blackest night ili je potreban i omnibus #2?
https://www.bookdepository.com/Blackest-Night-Omnibus-10th-Anniversary-Geoff-Johns/9781401291198

https://www.bookdepository.com/Green-Lantern-by-Geoff-Johns-Omnibus-Vol-2-Geoff-Johns/9781401255268?ref=pd_detail_1_sims_b_p2p_1

I onda posle eventa ide Omnibus #3?
https://www.bookdepository.com/Green-Lantern-by-Geoff-Johns-Omnibus-Vol-3-Geoff-Johns/9781401258207?ref=pd_detail_1_sims_b_p2p_1
DeeCay Posted - 12/08/2014 : 21:22:18
Uprising
GL GLV5 31-33 | 96 str.
by Dee

Drevni Durlanci ulaze u posljednju fazu vojnog plana uništenja GL Snaga, opsadom njihovog mobilnog sjedišta na planetu Mogo. Istovremeno, iz zatočeništva oslobađaju se mnogi zarobljeni GL-ovi, kako bi svi zajedno krenuli protiv Durlanaca. No, i Durlanci imaju tajni plan čije je izvršenje već postavljeno u pokret, a i protiv Durlanaca nije lako, budući da je svaki saveznik Zelenih lanterni možda infiltrirani neprijatelj…

Mr. Bushido Posted - 19/02/2013 : 23:46:31
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by Smomo8

koliko je trejdova vezano uz njegov run ?



Ne znam za trejdove ali ukupno 87 brojeva + Rebirth (6 brojeva)..


Plus Day of Judgment.
SonicHR Posted - 19/02/2013 : 23:43:05
Kraj jedne ere, kad završi bit će 16 trejdove, znači još 3 za nabavit.
Uživo sam u Green Lanternu od početka do kraja, iako mi je žao što odlazi drago mi je će završit dok je još dobar....
brni Posted - 19/02/2013 : 23:07:16
Samo da dodam kako ce se vjerovatno nakon Johnsa Green Lantern utopiti u ovu tugu i sivilo pod imenom New 52..
brni Posted - 19/02/2013 : 22:41:32
quote:
Originally posted by Smomo8

I kažeš,odlično je ? :D



Pa to je razlog i zasto sam se zakacia na Green Lantern..prije mi nikad nije bija zanimljiv..run mu je strava..
Smomo8 Posted - 19/02/2013 : 22:39:51
I kažeš,odlično je ? :D
brni Posted - 19/02/2013 : 22:38:25
quote:
Originally posted by Smomo8

koliko je trejdova vezano uz njegov run ?



Ne znam za trejdove ali ukupno 87 brojeva + Rebirth (6 brojeva)..
Smomo8 Posted - 19/02/2013 : 22:34:46
koliko je trejdova vezano uz njegov run ?
brni Posted - 19/02/2013 : 22:27:27
Najtuznija vijest otkad skupljam i pratim stripove..nakon dugih 9 godina oprastam se o svog omiljenog pisca (bar sta se tice Gl)..za mene je skupljanje Green Lanterna zavrseno..zbog njega sam to i pocea pratit i skupljat..iman njegov cili run + ovih par sta imaju izac i veliki dio Tomsijevog Corpsa..najvjerojatnije ce ga Tomasi zaminit ali nije on pisac tog kalibra..kako god bilo ja sam s GL zavrsia..no novu ekipu jla koju on pise s velikim zanimanjem cu pratiti..tako da ce Johns jos uvik nalaziti svoj put do moje police..

jedan veliki naklon za velicanstvenog GEOFFA JOHNSA i njegov run na Green Lanternu..



Mr. Bushido Posted - 19/02/2013 : 22:01:47
I, kakve su vaše reakcije na vijest kako Johns više neće biti scenarist?

Koga biste voljeli vidjeti poslije Johnsa?
DeeCay Posted - 29/10/2012 : 13:55:45
I opet si u pravu, samo sam ja govorio o minornom s našeg aspekta... Isto tako ne znam jel Green Lantern uopće izlazio na našim prostorima, da ga možemo staviti u važnije junake?!

I mojeg aspekta kao onog koji stavlja recku na sajtu i slaže je u kontekst. Što je bila i poanta mog prvog posta. Koji junak, koja edicija, koja naslovnica, koji autori kad je više priča i tako jer ne postoji ništa u bazi. Za razliku od Bonellija.

No, učim! A na dc.wikiju je super baza.
Mr. Bushido Posted - 29/10/2012 : 13:21:07
quote:
Originally posted by DeeCay

Kod nas su uostalom neki likovi slabije poznati tako da pričati u nekom annualu minornijeg serijala koji je izašao '86. (od ukupno tri izdanja) nije samo onako iz rukava.


Ne bih rekao da je Green Lantern 1986. godine bio minoran serijal. Tada je scenarist bio Steve Englehart, koji je serijal pretvorio u jedno od najprodavanijih DC-jevih izdanja.

Danas se pogotovo ne može reći da je Green Lantern minoran serijal.
DeeCay Posted - 29/10/2012 : 12:01:47
E pa da znam to, samo što izdanja ima triput više u Americi nego u Bonelliju; i da ne govorimo o renumeracijama. Kod nas su uostalom neki likovi slabije poznati tako da pričati u nekom annualu minornijeg serijala koji je izašao '86. (od ukupno tri izdanja) nije samo onako iz rukava.
Mr. Bushido Posted - 29/10/2012 : 11:21:41
quote:
Originally posted by DeeCay

Baš sam se izmučio stavljajući ovo gornje izdanje u kontekst na sajtu... Teško je poloviti sve moguće inkarnacije Green Lanterna tijekom svih ovih desetljeća. Ova gore dođe kao spin-off spin-offa (vol. 1 serije).

Dobro da ima detaljnije wikije na temu, inače bi se normalan (čitaj: laik) odmah pogubio: http://dc.wikia.com/wiki/Tales_of_the_Green_Lantern_Corps_Annual_Vol_1_2




Usporedbe radi, ono što su razna Maxi, Almanah i Gigant izdanja kod Bonellijevih stripova, to su Annual izdanja i razni mini-serijali kod DC-jevih i Marvelovih stripova.
DeeCay Posted - 29/10/2012 : 11:07:58
Baš sam se izmučio stavljajući ovo gornje izdanje u kontekst na sajtu... Teško je poloviti sve moguće inkarnacije Green Lanterna tijekom svih ovih desetljeća. Ova gore dođe kao spin-off spin-offa (vol. 1 serije).

Dobro da ima detaljnije wikije na temu, inače bi se normalan (čitaj: laik) odmah pogubio: http://dc.wikia.com/wiki/Tales_of_the_Green_Lantern_Corps_Annual_Vol_1_2

DeeCay Posted - 29/10/2012 : 11:04:08
Tygers
Tales of the Green lantern Corps annual
GLTC TGLTCA 2d | 12 str.
recenzija (najopskurnijeg izdanja ever) by Paka-Zero-one


Abin Sur doznaje za proročanstvo koje predviđa Blackest Night, događaj koji će uzdrmati cijeli DC univerzum više od 10 godina nakon objavljivanja ove kratke priče.

Deers Posted - 18/03/2012 : 21:56:40
Zbog dijelova priče koji mi nisu bili jasni u naslovima vezanima uz Green Lanterne u DCjevih novih 52 odlučio sam malo pročitati neke starije brojeve GL-a. Počeo sa Rebirth i upravo završio s Blackest Night. Što reć nego da je priča takva da te jednostavno tjera da čitaš dalje. Čista uživancija. Sviđa mi se kako je Johns sve skupa zmiksao u jednu veliku kašu koristeći stare događaje i dodavajući nešto svoje. Nakon nekog vremena svi ti wow momenti su mi polako išli na živce ali nisam siguran da li je to zbog toga što sam sve čitao u kratkom vremenu i u komadu. Prije ili kasnije sigurno nastavljam ali sada mala pauza.

Mogo je zakon!
sandyboy Posted - 23/09/2011 : 16:30:58
Pogledao GL film napokon.

Dakle, stvarno treba biti talent za od GL napraviti totalno 'meh' film. Svaka čast scenaristu i redatelju, nije to lako. Zadnji put kad se tako nešto uspjelo tako temeljito napraviti morali su ni manje ni više nego Bryana Singera uzeti i dati mu Supermana...
sandyboy Posted - 04/07/2011 : 22:07:31
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by sloppy

samo da još john več jednom oladi sa jednim te istim pa ču ga možda opet i počet kupovat :)


Čovječe, ja ne znam je li Johns sada uopće sposoban napisati strip u kojem nekoga brutalno ne ubije ili osakati.

Zar je ovo isti čovjek koji je pisao JSA i Stars and S.T.R.I.P.E.S? Kao da čitam Ennisovog Punishera.

Brightest Day? Strip bi se trebao zvati Bloodiest Day.



Uuuuh, moram se složiti. Johnsu valjda nije kompletan dan ako barem jednog od stalne postave stripa nije osakatio ili unakazio :D

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000