forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR EXTRA 201 - Plamena lobanja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Kutuzov Posted - 09/07/2011 : 11:24:39
Legendarni strip koji je svojevremeno pre 30 godina pomerio granice.
Strip koji je doneo revoluciju, iz pera Sclavija i crteža F.Donatelija.
Po mnogima najbolji Zagorov strip ikada. Molim moderatore da postave naslovnicu ovog stripa !
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Ciko Strašni Posted - 17/07/2011 : 19:55:01
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by acestroke

Potpisujem sve sto je elderane84 rekao. Ferri je odlican. Pa dobro, pa sta ako nije bas najbolji? Ipak je sigurno u Top 10 crtaca u Bonelliju.
Crtac koji je izabran da crta onoliko naslovnica za jednog popularnog junaka ne moze da bude toliko los.
;)



Ja bi ipak rekao da je u top 3 trenutno, a gledajući sveukupnu povijest Bonelli stripova uvjerljivo je broj 1... To je moje mišljenje koje se neće promijeniti...


Ovo je i moje skromno mišljenje!
Ciko Strašni Posted - 17/07/2011 : 19:53:04
quote:
Originally posted by acestroke

Potpisujem sve sto je elderane84 rekao. Ferri je odlican. Pa dobro, pa sta ako nije bas najbolji? Ipak je sigurno u Top 10 crtaca u Bonelliju.
Crtac koji je izabran da crta onoliko naslovnica za jednog popularnog junaka ne moze da bude toliko los.
;)


Crtao je i drugog popularnog junaka - Mister Noa!
Matori je L E G E N D A!!!
wolf Posted - 17/07/2011 : 19:45:45
quote:
Originally posted by marcho

ferri je dobar crtač, to stoji... ali samo dobar... možda bi bio bolji da ima smisla za proporciju, a ne da ženo nacrta jedno oko veće drugo manje napr... postoje daleko kvalitetniji autori.. serpieri,guarnido, naš boro plavlović...




He-he, da ne bi još i komade a'la Druuna... To je Zagor, nema tu prostora za nasladu ženskim atributima
REJS Posted - 17/07/2011 : 15:57:22
Pa Zagor je prvi put u ovom stripu ubijen,neko je i njemu dosao glave bar za kratko.Posle se ubio sam jos jednom,ali lako je njemu da bude mrtav kada mu se to desava iskljucivo u paralelnim svetovima.
Prema tome ovaj je strip znacajan i cini prekretnicu u dotadasnjim avanturama.
velka031 Posted - 17/07/2011 : 12:03:01
quote:
Originally posted by acestroke

Potpisujem sve sto je elderane84 rekao. Ferri je odlican. Pa dobro, pa sta ako nije bas najbolji? Ipak je sigurno u Top 10 crtaca u Bonelliju.
Crtac koji je izabran da crta onoliko naslovnica za jednog popularnog junaka ne moze da bude toliko los.
;)



Ja bi ipak rekao da je u top 3 trenutno, a gledajući sveukupnu povijest Bonelli stripova uvjerljivo je broj 1... To je moje mišljenje koje se neće promijeniti...
Paka01 Posted - 17/07/2011 : 10:00:09
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by Paka01

Ne znan zašto dosta ljudi ima mišljenje da ga ja ne cijenim



Zato sto si u svom potpisu prije par mjeseci imao "jebo vas Ferri".
Sta onda ocekujes od ljudi da zakljuce?




Očekujen da shvate zajebanciju
marcho Posted - 17/07/2011 : 09:19:04
ferri je dobar crtač, to stoji... ali samo dobar... možda bi bio bolji da ima smisla za proporciju, a ne da ženo nacrta jedno oko veće drugo manje napr... postoje daleko kvalitetniji autori.. serpieri,guarnido, naš boro plavlović...
teller Posted - 17/07/2011 : 05:39:45
nije najbolja ali je legendarna...sad kad se setim za doba Zlatne serije malo mi je bila čadna,previše fantastična za Zagora...
jedna od priča koja mi je bolja danas kao u mladosti.
cronos six Posted - 17/07/2011 : 03:30:41
odlicna,mozda i najbolja zagorova epizoda!
REJS Posted - 17/07/2011 : 01:35:26
Ma kao da je vetru bitno sta mravi pricaju,nasa misljenja su razlicita i razlicito argumentovana.Ali ovo je samo trag u svemiru,5 ljudi se nervira peni,raspravlja.Nas sud nikoga ne dotice i nemenja tok istorije i planove buducnosti,ali me strasno podseca na neke epizode iz Zone Sumraka gde nekolicina nepostojecih zucno peni raspravlja o necemu oni cak ni niu zivi ,mesto i ne postoji u vremenu ali oni stalno iz pocetka sve zucnije raspravljaju o istim temama i bore se za njih mada su potpuno svesni svoje nebitnosti i nistavnosti,zato i postoje Zone Sumraka i forumi.Zatvorimo se u njih i postanimo super pametni i super uspesni analiticari poznatih licnosti.
acestroke Posted - 17/07/2011 : 00:53:46
Potpisujem sve sto je elderane84 rekao. Ferri je odlican. Pa dobro, pa sta ako nije bas najbolji? Ipak je sigurno u Top 10 crtaca u Bonelliju.
Crtac koji je izabran da crta onoliko naslovnica za jednog popularnog junaka ne moze da bude toliko los.
;)
acestroke Posted - 17/07/2011 : 00:37:00
quote:
Originally posted by Paka01

Ne znan zašto dosta ljudi ima mišljenje da ga ja ne cijenim



Zato sto si u svom potpisu prije par mjeseci imao "jebo vas Ferri".
Sta onda ocekujes od ljudi da zakljuce?
wolf Posted - 16/07/2011 : 23:01:34
U svakom slučaju, Ferri je zasluženo postao (i ostao) legenda među crtačima Zagora. I nekorektno je uspoređivati posljednje njegove crteže s novijim autorima, budući je čovjek prilično zagazio u godine. Ali svejedno, mnogi bi dali ne znam što da mogu crtati takve crteže. Pa i ako se pojavi neki novi fenomenalni crtač opet će biti samo jedna legenda, tj. Ferri i Nolitta kao autiori Zagora kakvog ga pamti većina nas starijih (ono, umjereno starijih, je li ).
Elderane84 Posted - 16/07/2011 : 22:42:09
Ferri = originalni Zagor. To je sigurno. Kao sto je sigurno i da su mnoge Ferrijeve epizode legendarne, kao i da je on najbolji u prenosenju mracne atmosfere koja je cesta u Zagorovim stripovima. Ali da je najbolji crtac generalno, to vec teze :(
velka031 Posted - 16/07/2011 : 21:22:25
quote:
Originally posted by Paka01

Ne znan zašto dosta ljudi ima mišljenje da ga ja ne cijenim Pa dajte, ja sam bija sritan ko malo dite kad sam upozna Ferrija i kad mi je nacrta Zagora i Chica. Meni samo idu na živce stavovi "ili Ferri ili ništa" i takve šeme, pa se zato zajebajen malo



Tako je... Ja sam odrastao na Ferriju i Donatelliju (pomalo i na Bignottiju i Torricelliju, te Pepeu) i kad sam prvi put vidio Chiarollu, Laurentija i ekipu popizdio sam, prestao kupovati Zagora, ma svašta... Trebalo mi je malo vremena da se naviknem, ali da to nisam bio u stanju napraviti danas više ne bi čitao Zagora, što bi bila prava šteta... Dakle, Ferri = najbolji Zagor... Ali ima još puno, puno kandidata da naslijede titulu...
Paka01 Posted - 16/07/2011 : 20:32:12
Ne znan zašto dosta ljudi ima mišljenje da ga ja ne cijenim Pa dajte, ja sam bija sritan ko malo dite kad sam upozna Ferrija i kad mi je nacrta Zagora i Chica. Meni samo idu na živce stavovi "ili Ferri ili ništa" i takve šeme, pa se zato zajebajen malo
acestroke Posted - 16/07/2011 : 20:05:33
quote:
Originally posted by Paka01

Molim lipo, Ferri se mora volit. Ko ga ne voli - peder.



Cujete li ovo, Ferri hajters?



I to od covjeka koji i ne cijeni Galliena puno. C,c,c...
King Warrior Posted - 16/07/2011 : 19:44:08
quote:
Originally posted by Pavel

nego da je besmisleno nazivati se Zagorovim fanom, a odbacivati Ferrija.


pa, ne znam bas.
Dosta novijih Zagorovih fanova pale se vise na novije crtace nego na Ferrija. Ne misle svi da je Ferri=Zagor. Slicno je kod scenarista. To je ok, samim time strip zadovoljava vise od jednog ukusa
Paka01 Posted - 16/07/2011 : 19:36:45
Molim lipo, Ferri se mora volit. Ko ga ne voli - peder.
Imrahil Posted - 16/07/2011 : 19:24:55
quote:
Originally posted by Elderane84
Ljudi mogu da obozavaju Bosellijeve epizode, a Nollitine da im budu necitljive.



taj sam mada, nije da ih baš obožavam, ali su sasvim dobre
Mairosu Posted - 16/07/2011 : 18:45:44
Eh, puca mi q i za naslovnice i za jubilarce i za gvozdene titane i osage i americke odiseje i zimske zmije i liberty sama. Citam ono sto mi se svidja - Ferri mi se, uglavnom, _ne svidja_, i zadrzavam to pravo.
Pavel Posted - 16/07/2011 : 18:36:20
quote:
Originally posted by Elderane84

Pa sve je to evolucija rock'n'roll-a. Ima veze, nego sta. Ljudi mogu da obozavaju Bosellijeve epizode, a Nollitine da im budu necitljive.



Da, ali ovdje je riječ o Zagoru, a ne evoluciji stripa Al nebitno. Ja uostalom nisam rekao da se Ferrija mora voljeti nego da je besmisleno nazivati se Zagorovim fanom, a odbacivati Ferrija. Time se odbacuju i sve naslovnice, svi jubilarci, većina priča s glavnim neprijateljima i još gomila drugih iz svih razdoblja Zagorove povijesti.
morrison Posted - 16/07/2011 : 18:35:55
quote:
Originally posted by Elderane84

To sto ti kazes nikako nije tacno. To kao da kazes da moras voljeti Beatles-e, da bi shvatio Rammstein.



Oasis pre.
Elderane84 Posted - 16/07/2011 : 18:30:53
Pa sve je to evolucija rock'n'roll-a. Ima veze, nego sta. Ljudi mogu da obozavaju Bosellijeve epizode, a Nollitine da im budu necitljive.
Pavel Posted - 16/07/2011 : 18:27:27
quote:
Originally posted by Elderane84

To sto ti kazes nikako nije tacno. To kao da kazes da moras voljeti Beatles-e, da bi shvatio Rammstein.



To nema ama baš nikakve veze. Ovdje je riječ o stripovskom liku kojemu je jedan crtač dao vizualnu stranu. Danas 50 godina kasnije taj lik ima svoju povijest i tradiciju.
To što ti spominješ su dvije različite stvari koje jedna s drugom nemaju veze. Osim možda električnih gitara.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000