forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor u građanskom ratu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
bjelolasica Posted - 14/07/2011 : 11:23:55
Na čijoj strani bi se borio zagor u građanskom ratu?

Usput prilikom glasovanja trebate se znati što su Grant i Abe rekli o ropstvu i ratu.
Grant: Ako sam ikad mislio da je ovaj rat bio za oslobođenje robova ponudio bi svoju sablju drugoj strani.
Abe: Ako je potrebno da spasim Uniju, a da pritom ne oslobodim ni jednog roba to ću i učiniti.

P.S. ovdje se može i raspravljati o razlozima zašto mislite da Zagor treba biti na nekoj strani pa se slobodno možete koristiti citatima i događajima iz građanskog rata uz objašnjenja.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
pravedni Posted - 09/08/2011 : 11:53:28
I ja sam tog mišljenja...Juče sam baš slušao bend koji se zove "General Lee". Dobra svirka!
Ciko Strašni Posted - 09/08/2011 : 11:12:29
Zagor bi u gradjanskom ratu pevušio pesmicu "I am good old rebel"...
milan 11 Posted - 09/08/2011 : 10:44:10
U depresiji svojih poznih godina suocen sa gradjanskim ratom 1861-65 i nemogucnoscu da izabere na kojoj strani lezi istina i pravda Zagor izvrsava samoubistvo.
Poli Posted - 04/08/2011 : 07:46:31
quote:
Originally posted by writer
Tex se borio na strani severa, NE Juga. To je i meni bilo čudno kad sam čitao Zlato juga i još neke epizode.


Procitaj jos i ZS 166-169 (pocetak rata i kako se Tex odlucuje za stranu, mada je i u nekim puno ranijima objasnjeno zasto, mislim da tu negdje oko Repubblice 10).

writer Posted - 04/08/2011 : 07:21:00
Zagor bi postao odmetnik kada mu severnjaci ubiju ženu Fridu i malog sina. Kao Klint Istvud u filmu Odmetnik Džozi Vejls.

Tex se borio na strani severa, NE Juga. To je i meni bilo čudno kad sam čitao Zlato juga i još neke epizode.
marinac Posted - 25/07/2011 : 10:32:59
Bio bi neutralan. Radio bi na uspostavljanju mira.
adriano Posted - 21/07/2011 : 15:51:33
ravnodušan, nezainteresiran, svejedno. vjerojatno i on kao i svi mi promišlja čovjekovo postojanje u širem kontekstu, izvan ovozemaljskog života, ali ne kroz krščansko vjerovanje. nema on ništa protiv kršćanstva kao religije, ali ima protiv njenog širenja na indijance, jer to ugrožava njihova stoljetna vjerovanja i običaje. osim toga on nije samo njihov svjetovni vođa i zaštitnik, nego pretendira i na duhovno vodstvo.
dsormaz1 Posted - 21/07/2011 : 14:54:32
quote:
Originally posted by adriano

Zagor je ravodušan prema svećenicima i kršćanstvu, čak u plamenom brdu u pismu svećeniku upozorava da ne nameću indijancima kršćanstvo, nauštrb njihovih vjerovanja.


Ne mora zato značiti da je ravnodušan prema kršćanstvu, može se protumačiti i da je tolerantan prema drugim religijama.
bjelolasica Posted - 21/07/2011 : 14:34:05
quote:
Originally posted by adriano

bitan mi je samo ZAGOR TE-NAY. OVI generali su u usporedbi s njim sporedni likovi. nisu mu ni do koljena.


Ma Zagorova taktičko-strategijska genijalnost bi vjerovatno spriječila rat.
adriano Posted - 21/07/2011 : 12:40:56
bitan mi je samo ZAGOR TE-NAY. OVI generali su u usporedbi s njim sporedni likovi. nisu mu ni do koljena.
adriano Posted - 21/07/2011 : 12:39:33
htio sam reć da mu se zagor ne bi pridružio samo zato šta je on bio svećenik, a ovaj drugi pijanac. zato sam spomenuo zagorov odnos prema svećenicima i religiji.
bjelolasica Posted - 21/07/2011 : 12:32:50
quote:
Originally posted by adriano

Zagor je ravodušan prema svećenicima i kršćanstvu, čak u plamenom brdu u pismu svećeniku upozorava da ne nameću indijancima kršćanstvo, nauštrb njihovih vjerovanja.



Ovdje se mislilo na Grant- Jackson. Jackson je bio svećenik, ali isto veliki prijatelj crnaca.
adriano Posted - 21/07/2011 : 12:15:31
Zagor je ravodušan prema svećenicima i kršćanstvu, čak u plamenom brdu u pismu svećeniku upozorava da ne nameću indijancima kršćanstvo, nauštrb njihovih vjerovanja.
bjelolasica Posted - 21/07/2011 : 11:24:51
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by dsormaz1

Ali Zagor je bio i protiv ropstva, ima nekih epizoda gdje se očitovao po tom pitanju. Teško da bi odabrao Jug. Pogotovo ako živi u (izmišljenom) Darkwoodu, na sjeveru.



A kao Lee i većina generala nije bila za slobodu crnaca. Misliš da bi on dopustio uništavanje Juga kao što su to radili sjevernjaci. Ne bi. Upao bi u bjelu kuću i bilo bi razbijenih glava.


Možda. Ali to ne znači da bi se borio na strani Juga.



po tebi bi se on pridružio rađe pridružio pijancu nego svećeniku.
dsormaz1 Posted - 21/07/2011 : 11:15:15
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by dsormaz1

Ali Zagor je bio i protiv ropstva, ima nekih epizoda gdje se očitovao po tom pitanju. Teško da bi odabrao Jug. Pogotovo ako živi u (izmišljenom) Darkwoodu, na sjeveru.



A kao Lee i većina generala nije bila za slobodu crnaca. Misliš da bi on dopustio uništavanje Juga kao što su to radili sjevernjaci. Ne bi. Upao bi u bjelu kuću i bilo bi razbijenih glava.


Možda. Ali to ne znači da bi se borio na strani Juga.
bjelolasica Posted - 21/07/2011 : 10:52:23
quote:
Originally posted by dsormaz1

Ali Zagor je bio i protiv ropstva, ima nekih epizoda gdje se očitovao po tom pitanju. Teško da bi odabrao Jug. Pogotovo ako živi u (izmišljenom) Darkwoodu, na sjeveru.



A kao Lee i većina generala nije bila za slobodu crnaca. Misliš da bi on dopustio uništavanje Juga kao što su to radili sjevernjaci. Ne bi. Upao bi u bjelu kuću i bilo bi razbijenih glava.
adriano Posted - 21/07/2011 : 10:42:59
a i više puta je oslobađao robove, te bio u sukobu sa robovlasnicima i lokalnim vlastima u južnim državama. Ne znam niti kako bi objasnio možda i najboljem prijatelju Libertiu Samu kojeg je oslobodio od ropstva, da je promjenio svjetonazore i da se sad bori na strani konfederacije.
dsormaz1 Posted - 21/07/2011 : 10:30:37
Ali Zagor je bio i protiv ropstva, ima nekih epizoda gdje se očitovao po tom pitanju. Teško da bi odabrao Jug. Pogotovo ako živi u (izmišljenom) Darkwoodu, na sjeveru.
bjelolasica Posted - 21/07/2011 : 09:21:02
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by bjelolasica
Imate za to poll.


Više nema.

Bjelolasica, sva pitanja koja ti se učine zanimljivim u vezi Zagora postavljaj ovde:

Ultimate Zagor topic
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=19852&whichpage=1

ZAGOR
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37611&whichpage=1




DA, GOSPODINE! RAZUMIO GOSPODINE! S MODERATORIMA NEMA ..., HM ŠALE?!? NEĆU VIŠE GOSPODINE! NAPRAVITI ĆU 5000000000000000000000000 SKLEKOVA ZA DOMOVINU GOSPODINE! Pitanja sam postavio samo da vidim bilo naroda. Nedirajte u građanski rat u svaštari. zagor bi ipak izabrao Jug, Gospodine.



Jesi li dobro pročitao moj post?
Sasvim je dobronameran.
A sada pročitaj svoj post kojim si mi replicirao.
Velika slova koja si koristio u prvih nekoliko rečenica na forumu se tumače kao vikanje na sagovornika.
Iskuliraj malo, 5000000000000000000000000 sklekova ne moraš da radiš, dovoljno je da kulturno komuniciraš na forumu.
Živeo.

P.S. Odakle ti informacija da bi Zagor izabrao Jug?





Čista logika. Pročitaj ZG LU 111 Streljački vod. Zagor na kraju kaže kapetanu Constanzi ( nisam siguran za pravopis), kada ga ovaj pita je li vođa pobunjenika, da se on (Zagor) uvijek bori na strani onih koji se bore za slobodu. Jug se bori za slobodu.
Ultras Posted - 20/07/2011 : 23:49:54
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by bjelolasica
Imate za to poll.


Više nema.

Bjelolasica, sva pitanja koja ti se učine zanimljivim u vezi Zagora postavljaj ovde:

Ultimate Zagor topic
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=19852&whichpage=1

ZAGOR
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37611&whichpage=1




DA, GOSPODINE! RAZUMIO GOSPODINE! S MODERATORIMA NEMA ..., HM ŠALE?!? NEĆU VIŠE GOSPODINE! NAPRAVITI ĆU 5000000000000000000000000 SKLEKOVA ZA DOMOVINU GOSPODINE! Pitanja sam postavio samo da vidim bilo naroda. Nedirajte u građanski rat u svaštari. zagor bi ipak izabrao Jug, Gospodine.



Jesi li dobro pročitao moj post?
Sasvim je dobronameran.
A sada pročitaj svoj post kojim si mi replicirao.
Velika slova koja si koristio u prvih nekoliko rečenica na forumu se tumače kao vikanje na sagovornika.
Iskuliraj malo, 5000000000000000000000000 sklekova ne moraš da radiš, dovoljno je da kulturno komuniciraš na forumu.
Živeo.

P.S. Odakle ti informacija da bi Zagor izabrao Jug?


bjelolasica Posted - 20/07/2011 : 23:12:52
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by bjelolasica
Imate za to poll.


Više nema.


Bjelolasica, sva pitanja koja ti se učine zanimljivim u vezi Zagora postavljaj ovde:

Ultimate Zagor topic
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=19852&whichpage=1

ZAGOR
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37611&whichpage=1






DA, GOSPODINE! RAZUMIO GOSPODINE! S MODERATORIMA NEMA ..., HM ŠALE?!? NEĆU VIŠE GOSPODINE! NAPRAVITI ĆU 5000000000000000000000000 SKLEKOVA ZA DOMOVINU GOSPODINE! Pitanja sam postavio samo da vidim bilo naroda. Nedirajte u građanski rat u svaštari. zagor bi ipak izabrao Jug, Gospodine.
Andrej Posted - 20/07/2011 : 21:31:56
Malo offtopic.
Samo odgovor na post koji je kolega Paka01 ostavio u sada zakljućanom topicu o Chicu i meksičkoj revoluciji.
Odgovor glasi:

-U Daruvaru-
Ultras Posted - 20/07/2011 : 21:14:35
quote:
Originally posted by bjelolasica
Imate za to poll.


Više nema.


Bjelolasica, sva pitanja koja ti se učine zanimljivim u vezi Zagora postavljaj ovde:

Ultimate Zagor topic
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=19852&whichpage=1

ZAGOR
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37611&whichpage=1


bjelolasica Posted - 20/07/2011 : 19:22:04
quote:
Originally posted by adriano

snašao bi se, ako ništa dezertirao bi, ko šta je jednom pobjegao iz Veracruza pred mobilizacijom.


Imate za to poll.
adriano Posted - 20/07/2011 : 12:57:23
snašao bi se, ako ništa dezertirao bi, ko šta je jednom pobjegao iz Veracruza pred mobilizacijom.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000