forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 TOP 15 ZAGOR-ovih NASLOVNICA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
andjelt Posted - 20/07/2011 : 15:27:41
Pao mi je na pamet jedan projekat. Neka bude za sad tajna i sprovescu ga u dugim zimskim danima i nocima koji slede ...

Pomozite mi, za sad, da izaberemo 15 top zagorovh naslovnica.

Prva kategorija (5 kom)
u obzir dolaze: ZS, LMS, SD, Ludens, VC, orginal italijanske,
svih edicija (redovne, specijal, maxi, almanah...)

Druga kategorija (5 kom)
Najlepse naslovnice iz Zagor ZS crtane od strane nasih autora (Kerac, Mikica, Plavsic)

Treca kategorija(5 kom)
zagorove naslovnice iz francuske edicije (pogledajte malo na netu ima strasno dobrih ...)

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Mairosu Posted - 07/08/2011 : 11:14:13
quote:
Originally posted by acestroke





Hmmmm.
Kutuzov Posted - 07/08/2011 : 09:31:54
Zagor protiv Barona

Na krilima noći

Teror šeste planete

Kobna noć

Noć demona
writer Posted - 07/08/2011 : 03:00:11
Evo 24 meni najlepše naslovnice, koje sam na brzinu odabrao iz originalnih izdanja.


writer Posted - 06/08/2011 : 21:44:42
[quote]Originally posted by PijaniPatak

[quote]Originally posted by andjelt


recimo da ovako izgleda slicica br 1 ?

Stavi napis Zagor na sredinu gore.
Poli Posted - 24/07/2011 : 20:29:11
quote:
Originally posted by Ultras

Druže, na prvoj strani PDF Bonelli od 25 topika - 13 su o Zagoru.
I ovaj je previše ali ajde kada je reč o sličicama i nekoj domaćoj radinosti, neka ostane.
Poli ne dolazi u obzir.


A



velka031 Posted - 24/07/2011 : 17:40:07
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by teller

Zagorov trik je bez konkurencije jedna od top 10 najgorih Zagorovih naslovnica,...dobro, za to nije kriv Ferri več
šalabajzeri Dnevnika,zato bi se danas zatvaralo u Remetinac...neznam dal je bilo ali bilo bi zanimljivo glasovanje za najgoru Ferri ili Dnevnik naslovnicu.



Do poslednjeg daha - najgora... Nisu daleko ni Taoci, a bogami ni Svadbeni nakit.



Druze velka, "Taoci" je Ferrijeva originalna naslovna za cetvrtu Zagorovu svesku, "Zuti Gavran". Steta je samo sto ju je Dnevnik glupo upotrebio za pricu "Sloboda ili Smrt", ta naslovna ocito nema veze s tom epizodom... ali da je ta jedna od najgorih, ne bi bas rekao




Mislio sam na naslovnicu Sloboda ili smrt
Windwalker Posted - 24/07/2011 : 16:54:44
A kaj ćeš, meni se baš sviđaju.

Preveliku glavu na ''Addio fratello rosso'' nisam primjetio dok mi je nisi spomenuo.
Ali svejedno mi je nekako cool.
PijaniPatak Posted - 24/07/2011 : 11:28:18
quote:
Originally posted by Windwalker

Ovo je iznimno težak zadatak. Od 555 (i više) njih naći samo 5.

Pregledao sam ih brzinski i izdvojio neke na prvi pogled najdraže, što ne znači da moraju biti tehnički korektne, već mom oku najugodnije.


Slučajno sam ih izabrao baš 10, i sad ne mogu odlučiti koje bih izbacio. Zato ću ih ostaviti sve, kad ionako neću birati u ostalim kategorijama.
Ima još puno, puno izvrsnih, kojima bih bez oklijevanja dao 10/10, no ovako brzinski, izbor je pao na ove.



Od svih ovih tvojih najradije bih izdvojio ovu ''il mistero dell'unicorno''. Mocna je. Kao i ''Zagor implacabile'' u neku ruku.
sve ostale mi imaju mana. Zagor u ''Addio fratello rosso'' ima preterano veliku glavu. A ostale su mi nekako lose kolorisane ili me ne zadovoljavaju neki drugi elementi. Izdvojio bih i ''Labirinto del diavolo


http://images.sergiobonellieditore.it/bonelli/zagor/zag0503.jpg
PijaniPatak Posted - 24/07/2011 : 11:17:46
quote:
Originally posted by andjelt


recimo da ovako izgleda slicica br 1 ?





Dobra je

acestroke Posted - 23/07/2011 : 14:33:53
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by teller

Zagorov trik je bez konkurencije jedna od top 10 najgorih Zagorovih naslovnica,...dobro, za to nije kriv Ferri več
šalabajzeri Dnevnika,zato bi se danas zatvaralo u Remetinac...neznam dal je bilo ali bilo bi zanimljivo glasovanje za najgoru Ferri ili Dnevnik naslovnicu.



Do poslednjeg daha - najgora... Nisu daleko ni Taoci, a bogami ni Svadbeni nakit.



Druze velka, "Taoci" je Ferrijeva originalna naslovna za cetvrtu Zagorovu svesku, "Zuti Gavran". Steta je samo sto ju je Dnevnik glupo upotrebio za pricu "Sloboda ili Smrt", ta naslovna ocito nema veze s tom epizodom... ali da je ta jedna od najgorih, ne bi bas rekao
velka031 Posted - 22/07/2011 : 08:39:56
quote:
Originally posted by teller

Zagorov trik je bez konkurencije jedna od top 10 najgorih Zagorovih naslovnica,...dobro, za to nije kriv Ferri več
šalabajzeri Dnevnika,zato bi se danas zatvaralo u Remetinac...neznam dal je bilo ali bilo bi zanimljivo glasovanje za najgoru Ferri ili Dnevnik naslovnicu.



Do poslednjeg daha - najgora... Nisu daleko ni Taoci, a bogami ni Svadbeni nakit.
D.J. Posted - 22/07/2011 : 02:06:34
Lijepa slicica! Samo pazi na ime, Ferri.
andjelt Posted - 22/07/2011 : 00:22:14

recimo da ovako izgleda slicica br 1 ?

andjelt Posted - 21/07/2011 : 21:05:14
E samo kad ste poceli ...
teller Posted - 21/07/2011 : 20:45:28
Zagorov trik je bez konkurencije jedna od top 10 najgorih Zagorovih naslovnica,...dobro, za to nije kriv Ferri več
šalabajzeri Dnevnika,zato bi se danas zatvaralo u Remetinac...neznam dal je bilo ali bilo bi zanimljivo glasovanje za najgoru Ferri ili Dnevnik naslovnicu.
Davor2403 Posted - 21/07/2011 : 20:18:01
quote:
Originally posted by acestroke

@PijaniPatak:
Kazes da je "Zagorov Trik" precrtan od ove? Hmmm... nisam to primjetio. Zanimljivo.




Majko mila jesu gadne ove domace iz ZS, pa ove je gore od ocajnog...
adriano Posted - 21/07/2011 : 09:03:12
teško mi je izabrat, kad su mi sve dobre. čim vidim zagora na kiosku, zaboravim na objektivnost.
andjelt Posted - 21/07/2011 : 00:18:27
Sta mislite koji bi to neprijatelji i prijatelji (od onih koji se nisu pojavili u albumu) zasluzili slicicu.
Deset neprijatelja, deset prijatelja ?

neprijatelji, prijatelji, naslovnice ... koje jos kategorije ?
Barney Posted - 21/07/2011 : 00:12:31
Pozdravljam ovaj prijedlog i izdvojio sam nekoliko naslovnica koje su meni osobno nekako najbolje.
S obzirom da je Zagora izaslo vec na tone u raznim izdanjima, nije bas lagano da se izabere 15 najboljih naslovnih stranica.
Kad sam pokusao da izaberem od svega pomalo jednostavno nisam vise znao sta da izdvojim a sta ne, jer toliko je dobrih naslovnica da bi i brojka 30 bila premalo, i na kraju sam izdvojio 20 naslovnica iz Zagor Extra, jer ipak je Zagor Extra reprint ZS i LMS a oni imaju dusu, i tu sam trazio najbolje ali u Extra izdanju je popravljena slampavost Dnevnika Novi Sad, pa sam zbog toga birao naslovne iz Zagor Extra a ne iz ZS i LMS, a sva novija Zagorova izdanja i sve specijale (nove i stare) cu nekom drugom prilikom iako ima i tu nekih naslovnica koje su mi puno bolje nego neke od ovih koje sam naveo iz Extra izdanja, ali kao sto rekoh... ako odem i na druga izdanja i brojka 30 bi bila premalo.

evo mojih skromnih top 20, a vi eliminirajte 5 da ostane 15 :)

ZAGOR EXTRA 1 - ZAGOR PRIČA
ZAGOR EXTRA 6 - STRIJELJANJE
ZAGOR EXTRA 13 - KRALJ ORLOVA
ZAGOR EXTRA 14 - SABLAST
ZAGOR EXTRA 25 - ESKIM
ZAGOR EXTRA 71 - KUĆA STRAVE
ZAGOR EXTRA 97 - PAKLENA MAGLA
ZAGOR EXTRA 101 - VUDU
ZAGOR EXTRA 105 - OCEAN
ZAGOR EXTRA 106 - CRNA ZASTAVA
ZAGOR EXTRA 134 - JAMA SMRTI
ZAGOR EXTRA 143 - TIGAR
ZAGOR EXTRA 145 - MAGIJA UŽASA
ZAGOR EXTRA 160 - DUHOVI
ZAGOR EXTRA 162 - TROPICAL CORP
ZAGOR EXTRA 176 - KRILATI OSVETNIK
ZAGOR EXTRA 183 - SIERRA BLANCA
ZAGOR EXTRA 188 - UŽAS SA ŠESTOGA PLANETA
ZAGOR EXTRA 195 - KRALJEVSTVO TAME
ZAGOR EXTRA 198 - VJEČNI ČOVJEK

acestroke Posted - 20/07/2011 : 23:23:42
quote:
Originally posted by andjelt
ZS "beli ris" (ova mi nije losa, samo taj sto je crtao mogao je prvo da procita strip, video bi da je "beli ris" indijanac, a ne zivotinja) :)



kao da je makar jedna domaca Zagorova naslovnica ikad imala ikakve veze sa unutrasnjom radnjom

andjelt Posted - 20/07/2011 : 22:58:15
@PijaniPatak - ima jos dosta domacih naslovnica koje mi padaju napamet

ZS "demoni iz sume",
ZS "ciko pecaros",
ZS "usijana stena",
ZS "na ivici ponora" (meni jedna od boljih)
ZS "veliki carobnjak",
ZS "ratnici manomeji",
ZS "gavranovo pero",
ZS "zrtva ki noah",
ZS "ocajnicki krik",
ZS "put straha",
ZS "vrac vabasi",
ZS "sovina litica",
ZS "zaseda za zagora"
ZS "turnir u darkvudu" (ciko u prvom planu, nije lose)
ZS "lazni mariz" (kad sam bio klinac ovo mi je bila najgora naslovnica zagora koju sam video, sad vise ne :)
ZS "mracne slutnje"
ZS "crni mesec"
ZS "klanac bele smrti"
ZS "sloboda ili smrt"
ZS "do poslednjeg daha"
ZS "indijanski cirkus"
ZS "gvozdena pesnica"
ZS "smrtonosna tumaka"
ZS "snezni sokolovi"
ZS "beli ris" (ova mi nije losa, samo taj sto je crtao mogao je prvo da procita strip, video bi da je "beli ris" indijanac, a ne zivotinja) :)
ZS "put osvete"
ZS "svadbeni nakit"
ZS "ciko zavodnik"
ZS "Plava kraljica"

ima jos naslovnica od onih belih specijalaca i vanrednih brojeva, ali to je to otprilike ... zajedno sa onima koje su ovde vec okacene oko 50 kom, taman da se izabere 5.

Windwalker Posted - 20/07/2011 : 22:21:12
Ovo je iznimno težak zadatak. Od 555 (i više) njih naći samo 5.

Pregledao sam ih brzinski i izdvojio neke na prvi pogled najdraže, što ne znači da moraju biti tehnički korektne, već mom oku najugodnije.







Slučajno sam ih izabrao baš 10, i sad ne mogu odlučiti koje bih izbacio. Zato ću ih ostaviti sve, kad ionako neću birati u ostalim kategorijama.
Ima još puno, puno izvrsnih, kojima bih bez oklijevanja dao 10/10, no ovako brzinski, izbor je pao na ove.
acestroke Posted - 20/07/2011 : 22:13:04
@PijaniPatak:
Kazes da je "Zagorov Trik" precrtan od ove? Hmmm... nisam to primjetio. Zanimljivo.
Mr. Bushido Posted - 20/07/2011 : 22:04:11
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by PijaniPatak

A ima Ferrijev potpis dole


Što mu baš i nije na čast.


Pa i nije, slazem se
Ali i cinjenica je da je Ferri vie bio kopiran nego sto je kopirao:D


U kojem to paralelnom svemiru?

Ovu tvrdnju ćeš morati potkrijepiti nekim konkretnim primjerom.
PijaniPatak Posted - 20/07/2011 : 21:45:35
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by PijaniPatak

A ima Ferrijev potpis dole


Što mu baš i nije na čast.


Pa i nije, slazem se
Ali i cinjenica je da je Ferri vie bio kopiran nego sto je kopirao:D

@acestroke, izgleda da smo ja i ti ispalili sve iz domace radinosti. Koliko god da ih mrzim, vecinu ovih stripova i dan danas imam na polici pa su mi nekako drage. Ne znam jesi li primetio da je ova treca ''zagorov trik'' nekih 90 posto precrtana naslovnica ''sulle orme di Titan'', a da je ostalih 10 posto precrtano odnekud drugo?
Inace, ove francuske su super! Andjelt, gde si ih samo nasao?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000