forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Big Ben Bolt

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mairosu Posted - 06/05/2011 : 01:46:39
Evo, na preporuku nekoga koga sam vec zaboravio na ovom forumu (neka primi moje izvinjenje :)), porucio sam prvi integral Ben Bolta koji je nedavno izasao u USA.

http://www.amazon.com/John-Cullen-Murphys-Big-Bolt/dp/1450706886/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1304638662&sr=8-1

Bolt je strip sa kojime je vecina upucena, buduci da je cesto obitavao na stranicama stripoteke. Radi se o prilicno jednostavnim, ali opet nekako zanimljivim, pricicama o mladicu koji prvo postaje bokserski sampion, a zatim se povlaci iz ringa i bavi se novinarstvom. Za razliku od klasicnih stereotipa, Bolt je nekakav "intelektualac" u ringu, sto ga cini zanimljivijim likom.

Tvorci ovog stripa su John Cullen Murphy, covek vecinski poznat po tome sto je nasledio Fostera na Valiantu, i scenarista Elliot Caplin, mladji brat Al Cappa.

Ovo mu otprilike dodju sve informacije koje imam ovako iz prve ruke o Benu. U moru novinskih stripova koji su izlazili u Stripoteci, medju kojima su se posteno isticali npr. Rip Kirby i Steve Canyon, Ben Bolt je uvek nekako bio "underdog", ali su me njegove price cesto privlacile. Takodje, uvek mi se svidjala Boltova etika i jaki moralni stavovi, sto se oslikavalo u bokserskim pricama gde Ben odbija da uzima doping, ili se istice svojim sportskim ponasanjem. Npr. :



U kasnijim epizodama koje su objavljivane u Stripoteci, Ben cini mi se i posvoji jednog decaka (ili ga na neki nacin primi u porodicu).
8   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Ernie Pike Posted - 13/05/2012 : 14:14:43
Bilo bi lijepo vidjeti jedno izdanje poput Rip Kirby-a.
anto Posted - 13/05/2012 : 11:09:29
Ben Bolt - jedan od dražih novinskih američkih stripova.
Ernie Pike Posted - 06/05/2012 : 21:53:57
Zahaljujem Radionici1 na usporednom popisu Ben Bolta. Na netu je tesko naci ista vise od osnovnih podataka o ovom stripu. Nisam nigdje nasao cak ni popis epizoda.
Zanimljivo je da je od epizoda objavljenih u prvom tomu Classic Comics Press-a kod nas objavljena tek jedna.
Ciko Strašni Posted - 08/08/2011 : 01:35:56
Beše to 1968.godine,ako se ne varam...
Ciko Strašni Posted - 08/08/2011 : 01:35:11
Zanimljiv je podatak da je jedna epizoda Ben Bolta objavljena u prvim brojevima "Zlatne serije"...(u jednom "kartoncu")!
Mairosu Posted - 26/07/2011 : 11:19:13
Izvinjavam se, zaboravio sam se. Izdanje je solidno, nisam stigao da procitam jos sve, ali je prilicno interesantno jer ove ranije epizode nisu stizale ranije. Sam pocetak nosi _jaku_ antikomunisticku notu koja je verovatno pecat svog vremena - Ben Bolt je, po scenariju, rodjen u nekoj stranoj zemlji (nema ime ali Caplin naglasava da je to zemlja gde se ljudske slobode ne postuju i caruje totalitarizam, i da nije bitno spomenuti njeno ime - haaa haaa) od americkih roditelja. U prvih par kaiseva Bolt se ukrcava na brod koji plovi za USA, a na brodu on vec stice neku reputaciju u neobaveznom boks mecu sa trenutnim sampionom. Predstavljen je inace kao izuzetno naivan lik i veliki americki patriota.

Izdanje rudimentarno, softcover "vodoravno A4" (a la biblioteka nostalgija). Ima neki tekstualni dodatak. Ne znam napamet koliko ima strana, pogledacu kad stignem u Beograd prvom prilikom.
alen Posted - 26/07/2011 : 08:09:54
Koliko knjiga ima strana?
Gil-galad Posted - 26/07/2011 : 02:36:04
Stiglo ti ovo, kakvo je izdanje? Može neka fotka?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000