forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Mairosu Posted - 30/07/2011 : 19:36:20
Cesto osecam da se na ovom sajtu, donekle, zapostavljaju Fibrina izdanja (koliko god ovo apsurdno bilo). Dok za svakog SBE junaka mozete ocas posla citati recke na sajtu i milion komentara, doci do informacija o Fibrinim izdanjima cesto ume biti prilicno problematicno. Valja kopati po forumu "Izdavacki izlog", juriti clanove ovako ili onako za misljenja, i tako dalje i tako blize. Stoga, iz najbolje namere, otvaram thread u kojem ce korisnici moci da diskutuju o Fibrinim albumima (znaci, akcentujem ovo - ne da pitaju Markosa koliko je zenskog stripa ostalo na lageru ili da ga pitaju ka'ce Magicni Vetar i tome sl.). Nadam se da ce ova ideja naici na odziv publike, a ako ne ne naidje, uvek imamo katanac.

Slobodno pisite recenzije, duge utiske, krace utiske, malo duze, malo krace, kako god...ja cu otvoriti sezonu sa mojim pregledom biblioteke Orka, najistrajnije Fibrine edicije. Ocene su od * do ***** i predstavljaju, naravno, apsolutno subjektivno misljenje autora tj. mene u ovom slucaju.

Let's get it on.

OR1 - Bosanske Basne ... morbidno duhovit prikaz recentnog ratovanja je prvi u nizu Lavricevih bisera koje nam Fibra priredjuje. Price su uglavnom "bittersweet", negde vise jedno, negde drugo. Standout omnibusa : vinjeta o metalcima u rovovima. **** / *****

OR2 - Presveto Srce ... Jodo, po obicaju, tuce u establishment na svoj nacin, Moebius prati solidnim crtezom. Prica pocinje obecavajuce, iz lagane psihologije prelazi u satiru koje se drzi do kraja, ali tempo je neujednacen i poslednja trecina albuma malo "ispada" iz ritma po meni. Ipak, vredi procitati. ***1/2 / *****

OR3 - Tom's Bar ... Berardi/Milazzo a nije Ken Parker, prvi u nizu ovakvih izdanja u biblioteci Orka. Setne price o bivsem "heavyu" koji u penziji drzi kafanu, generalno zanimljivo stivo uz poslednju pricu u knjizi (onu sa bivsom ljubavnicom) koja udara u srce jako. Lepo. **** / *****

OR4 - IvanPiire ... posedujem, ali je jos na backburneru. N/A.

OR5 - Glista u bijegu ... relativno zabavan ali minor album od Lavrica, prica o sitnom kriminalcu koji upada u krupne probleme. ***1/2 / *****

OR6 - Pakao ... nemam. Jedina Orka koju nemam. Z'inat necu citam na Engleskom dok Markos ne uradi reprint :D N/A

OR7 - Detektiv Marvin : Slucaj Marion Colman ... i ovo je na backburneru. N/A

OR8 - Che ... medju Argentincima se vec duze vreme provlaci anekdota da je Oesterheld zavrsio onako kako je zavrsio zbog svog vise-nego-simpateticnog portreta Ernesta Che Guevare u stripu. Breccia x2 svojim tamnim, mracnim crtezom odlicno docaravaju zivotopis velikog revolucionara, a scenario se trudi da bude imparcijalan...koliko uspeva, zavisi od vasih politickih uverenja. Nezahvalno je oceniti ovaj strip ali od mene cetvorka, jer sam ipak blizi levom spektrumu. **** / *****

OR9 - Lucin Pogreb ... prilicno intrigantan naslov koji se odigrava slicno nekoj bizarnijoj Twilight Zone epizodi, uz lep, mastovit crtez i pricu kratkoj na scenariju ali dugoj na razmisljanju koje indukuje. Srdacna preporuka. ****1/2 / *****

OR10 - Autocesta Sunca ... road strip u pravom smislu te reci, Baruov magnum opus je saga o dvojici mladica iz razlicitih zivotnih sfera koje nevolja tera na avanturu diljem francuske niz cuveni "Autoroute du Soleil" (tj. A7/E15 Lyon-Marseille). Jedan od onih stripova koji je gresno poceti citati pred spavanje, jer spavanja onda nece biti. Dragulj. ***** / *****

OR11 - Biljeske za ratnu pricu ... antiratna shtorija iz pera coveka koji je rat video na TVu automatski izaziva prezir kod nas Balkanaca (koji smo svi videli rat na neki nacin i to jako blizu), ali opet, kako sam naveo vec drugde po forumu, ima neku jaku dozu iskrenosti i dubokih osecanja. Pola zvezde manje zbog skaradnog crteza, inace vredi odraditi. ***1/2 / *****

OR12 - Tiki ... eco-basna iz pera Berardija (crtez by, da ne poverujete, Milazzo) koju sam cini mi se vec procitao samo pod Mr. No firmom. Lep crtez, ali prica je za jedno popodne. Meni nista specijalno. *** / *****

OR13 - Evropa ... krvava odiseja Srbina Zileta, koji 90tih odlazi u EU kako bi kriminalnim radnjama izbrisao ratna secanja i popravio svoj ekonomski stadijum, remek je delo ex-SFRJ, i zasto ne reci, svetskog stripa. Lavric pazljivo balansira stereotipe sa stvarnim licnostima, preplice sudbine vise gastarbajtera i slika gorku, oporu sliku nekad skladnog drustva u poodmaklom stadijumu raspada. Mucno, gorko, fantasticno, obavezno. ***** / *****

OR14 - Mali Blues sa Zapadne Obale ... jos jedan francuski "road trip", ali ovaj put mnogo cinicniji i ozbiljniji nego Baruov. Manchette i Tardi uzimaju klasican hitchcockovski "pogresan covek na pogresnom mestu u pogresno vreme" hook i uvlace nas u mali privatni pakao glavnog protagoniste. Fantastican album ***** / *****

OR15 - Mort Cinder ... serijal koji pamtim po dobru jos iz stripoteke nije izneverio u svom integralnom izdanju, mada, kvalitet prica je neujednacen i nisam odusevljen bas bas svime. Vredi ga procitati jos jednom, dotle **** / *****

OR16 - Fulu ... Trillo/Risso i zanimljiva, ali predugacka i malo isforsirana prica o mladoj crnoj robinji koja ima neke "magicne" kvalitete. Prelep crtez, ali me prica nije odusevila koliko sam mozda zeleo. ***1/2 / *****

OR17 - Sharaz-De ... nisam procitao. Samo prelistao. Crtez je wow, ali moram procitati pre ocene. N/A

OR18 - Altai & Johnson ... Sclavijevi scenaristicki poceci i pitka kolekcija one-note viceva o dvojici smotanih privatnih detektiva iz San Francisca, svojevrstan kontra-homage Dirty Harry filmovima. Kvalitet opada kako album odmice, doduse. Zabavna razbibriga, nista vise. ***1/2 / *****

OR19 - Hodocasnik Zvijezda ... svojevrstan exploration-era Star Trek i kolekcija eklekticnih pricica o jedrenjaku koji plovi kosmosom. Neke price bodu u centar, ali vecina mi je nekako besciljna, bas kao i sam jedrenjak. Nedostatak bookending price takodje smeta - meni barem. *** / *****

OR20 - Welcome to Springville ... jos ne procitah. N/A

OR21 - Balada o Halo Jones ... tek kupio. N/A

OR22 - Light & Bold ... Trillo i Bernet se zezaju na temu hladnog rata i superspijunskih filmova, ali rezultat je mlak i prosecan. Par dobrih gegova ali ne na nivou koji bi opravdao potpisane. **1/2 / *****

OR23 - Kolekcionar ... izuzetno misticna i intrigantna prica iz pera Sergia Toppija, Kolekcionar je omnibus prica o coveku cudnog hobija i jos cudnijih kvaliteta. Obozavam sve u vezi ovog stripa - od aure misterije koja okruzuje sve likove, do Toppijeve umetnosti. Ne ostavlja ravnodusnim...nikako. ***** / *****

Eto toliko od mene. Uskoro cu se pozabaviti i Kolorkom, i drugim izdanjima. Uletite i vi, pripomognite.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 18/01/2019 : 12:12:19
I meni, ja sam išao u kino sa ravno nula očekivanja jer mi je prvi Mad Max jedan od top filmova.
Oduševio se kada sam ga pogledao, prvi dio je bolji, ali ovo je film dostojan MM franšize.
WITNESS ME!! :D :D
mladjo Posted - 16/01/2019 : 21:31:27
Meni je baš dobar
Aco Posted - 16/01/2019 : 21:28:13
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Red Marquis

Kad radiš 20 godina kasnije treći deo...to uvek miriši na kilavo. Važi za bendove, filmove, a i stripove.

Ne nužno. Pogledaj Mad Max: Fury Road.

Nešto najgore ikad. Gledanje tog filma ne bi poželio nikome.
mladjo Posted - 16/01/2019 : 21:23:27
quote:
Originally posted by Shaner

@Poli&NESVRSTANI
Drago mi je da sam od koristi.

Inače, Jonas Fink je dobar strip, ali je kraj stvarno bezveze.

Shaneru ti si moj "buraz po 6/10 ocjenama"
Ja sam ih isto najviše dao
A šta ću kad su hrpa stripova koje sam pročitao takvi
Red Marquis Posted - 16/01/2019 : 20:41:25
Al kod Lavriča je ipak drugi, a ne treći deo
Mada mi je i tu prvi album bolji.
Poli Posted - 16/01/2019 : 20:14:00

quote:

quote:

Kad radiš 20 godina kasnije treći deo...to uvek miriši na kilavo. Važi za bendove, filmove, a i stripove.

Auuuuu, blasphemy!

Zesce sranje davno nisam gledao.

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Crveni alarm od Lavriča ima dobar zadnji dio a isto je rađen sa velikin vremenskin odmakon.

Dobro, Lavric je pak Lavric.

vice Posted - 16/01/2019 : 20:08:08
quote:

quote:

Tu se ipak ne radi o nastavku.
Mr. Bushido Posted - 16/01/2019 : 19:56:48
quote:

NESVRSTANI Posted - 16/01/2019 : 19:41:22
quote:

Crveni alarm od Lavriča ima dobar zadnji dio a isto je rađen sa velikin vremenskin odmakon.
Red Marquis Posted - 16/01/2019 : 18:18:29
Peyo Posted - 16/01/2019 : 17:24:14
quote:
Originally posted by tex2

Prve dvije trećine skroz ok, ostaje zadnja, sumnjam da može pokvariti dojam kraj, ali bumo vidjeli...?

@tex2

Pratiti tvoje čitanje je napeto kao izbor za forumaša godine!
Shaner Posted - 16/01/2019 : 17:21:49
@Poli&NESVRSTANI
Drago mi je da sam od koristi.

Inače, Jonas Fink je dobar strip, ali je kraj stvarno bezveze.

tex2 Posted - 16/01/2019 : 13:00:16
Prve dvije trećine skroz ok, ostaje zadnja, sumnjam da može pokvariti dojam kraj, ali bumo vidjeli...?
Poli Posted - 16/01/2019 : 12:39:28

I to sto kazes!

@Shaner

NESVRSTANI Posted - 16/01/2019 : 11:42:50
quote:
Originally posted by Poli

Partibrejkeru!

Poli, ti ka da si od jučer na forumu.
Kad Shaner napiše da je nešto dobro, ja od toga bižin ka vrag od tamjana.
Za Jonas Finka san sad poprilično siguran da će bit dobar.
Preview mi je dobar, a i svidila mi se ona senzualna teta s dlakavin pazusima. Podsjetila me na sisatu prodavačicu duhana iz Amarcorda.
Poli Posted - 16/01/2019 : 09:06:26

Partibrejkeru!

Shaner Posted - 16/01/2019 : 09:05:16
quote:
Originally posted by tex2

Upravo čitam Jonas Fink: Život na čekanju, prvih 150 stranica odlično, valjda bude takav i kraj.

Ne bude.

tex2 Posted - 16/01/2019 : 08:21:28
Upravo čitam Jonas Fink: Život na čekanju, prvih 150 stranica odlično, valjda bude takav i kraj.
anto Posted - 14/01/2019 : 16:27:52
quote:
Originally posted by vice

Za ekipu koja čita Ripa Kirbyja - koji period vam je najdraži i kad usporedite Raymondovo i Dickensonovo solo razdoblje, šta bi preporučili novajliji?

Prve dve knjige na scenariju sarađuje i Vord Grin,osim Rejmonda,a Aleks je kompletan autor priča iz treće i četvrte Fibrine knjige.
Sa druge strane,Dikenson je stalni scenarista na Prentisovom trku.

Ako pitaš da uporedim Rejmondovo i Prentisovo razdoblje - Rejmond mi je bolji crtač od Prentisa,ali dobro,Aleks Rejmond je crtački bog;glede scenarija,5.knjiga mi je sa nešto slabijim pričama,ali su 6. i 7. scenaristički na nivou prve 4.A osma možda i najbolja od svih.
Sve do 12.knjige,scenario drži kvalitet (desetka je malo lošija),ali nakon 12-ce kreće pad i pričom i crtežom.I dalje je to korektno,ali ne kako se očekuje od legendarnog Kirbija Ripa.

17.tom mi već odavno čuči ispod kreveta - nikako da dođe na red.
corto33 Posted - 14/01/2019 : 14:01:47
quote:

quote:
Originally posted by corto33

quote:

Za ekipu koja čita Ripa Kirbyja - koji period vam je najdraži i kad usporedite Raymondovo i Dickensonovo solo razdoblje, šta bi preporučili novajliji?

Prentice, Dickens je pisao drugačije romane :)
Inače, ja imam samo prve četiri i to mi je dovoljno.

Mislin na Freda Dickensona, ne Charlesa Dickensa. :) Nije li Prentice crtač?

Ah dobro, moja greška onda. Nisam ni znao, da Prentice nije bio kompletni autor.
bisley Posted - 14/01/2019 : 12:45:07
Meni su sve epizode drage. Neke manje, neke više, ali sve su mi drage.
vice Posted - 14/01/2019 : 12:40:57
quote:
Originally posted by corto33

quote:

Mislin na Freda Dickensona, ne Charlesa Dickensa. :) Nije li Prentice crtač?
corto33 Posted - 14/01/2019 : 09:18:32
quote:

tantus Posted - 13/01/2019 : 17:03:35
Da, slažem se - ili prvih 5.
RAKOSI4 Posted - 13/01/2019 : 17:02:15
Prva četiri .

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000