forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Caravan 12

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Phoenix Press Posted - 28/04/2011 : 13:53:58
Scenario : Michele Medda
Crtez : Giancarlo Olivares




Serijal je zavrsen, uzivajte u citanju. Pozdrav iz redakcije Phoenix Pressa.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Tex Willer Posted - 16/08/2011 : 03:26:20
Konacno procitao i to sve u jednom dahu (reprizirao prvih 6).
Kako me mrzi da razmisljam (uopste, ne samo o tome sta je pisac hteo da kaze ovakvim zavrsetkom) reko da navratim ovde pa da malo razjasnim sta to bi na poslednjih par stranica

Moze da prodje ova prica o odrastanju, preuzeo brigu o porodici - mladja sestra, buduca zena i sve to.
Samo mi nije jasno koj je kurac poveo i buducu tastu(punicu). Izgleda da jos uvek nije dovoljno sazreo

Sve u svemu, uzivao sam u ovom serijalču. Nadam se da ce brzo Greystorm i Sighma
DKoor Posted - 02/08/2011 : 16:52:50
Dobio danas zadnja 3 broja, pa da i ja vidim u čemu je fora sa tim kontroverznim završetkom...
feniks Posted - 02/08/2011 : 13:40:36
Potpisujem, par stripova godisnje npr 3 je sasvim dovoljno.
americki francuski italijanski pa u krug


anto Posted - 31/07/2011 : 22:27:54
quote:
Originally posted by Colt

quote:
Ma moje misljenje je da bi prosao samo kad bi ljudi znali da ce ga raditi ozbiljna firma sto PP svakako jeste. (Colt, 'ocu pivo za ovu reklamu ).Sta je ono bilo...ne znam jedni pocnu, pa SC, pa HC, pa preuzme Sfera...ma ajde, sarenilo. Ovako, iako ga imam u izdanju LL , mozda bih uzimao i pojedinacna izdanja. Ne znam Ali, buduci da Kena nemam, moglo bi...
A da, slazem se i da PP treba jedan duzi serijal koji ce im biti zastitni znak.
I na kraju, najozbiljnije: Iako nemam Kena (pa mi ne odgovara ), opet mislim da bi Magicni bolje prosao.



Kao sto vec rekoh, duzi serijali su nesto o cemu PP ne razmislja; stavise, sva je prilika da posle Greystorma prelazimo u mod "par stripova godisnje", kao sto to radi Besna Kobila, npr. Phoenix Press ne moze da nadje 200-300 kupaca za mesec dana (stavise, ni za 6 meseci), sto bi garantovalo makar nekakav povracaj novca u tirazu od 500 primeraka... tiraz od 1000 i da ne pominjem.


Skroz OK.
Par kvalitetnih stripova godišnje je od PP puna kapa.
Colt Posted - 31/07/2011 : 22:23:19
Masovnim kupovanjem Greystorma?
sawitch Posted - 31/07/2011 : 22:22:09
U tim mracenjima o gasenju PP-a...
Colt Posted - 31/07/2011 : 22:16:03
Demantuju?
sawitch Posted - 31/07/2011 : 22:15:13
Ukljucio si "kukavicu" pre Grejstorma.. Ima svi da te demantuju..
sawitch Posted - 31/07/2011 : 20:31:07
Phoenix Press ima nesrecu sto je na ratnoj nozi sa Darkwoodom pa nema pristup u najvecu i najposeceniju striparnicu u drzavi... A ako izostane tako nesto sve je dosta teze... Nadam se da ce se ovo nekad ispeglati pa da svi profitiramo... Moje dobre zelje...
Poli Posted - 31/07/2011 : 19:46:08
Hmmm, koliko je trenutno prodatih Caravana, recimo prvi broj, ako nije tajna?

Mislim da je to sto je Colt rekao u vezi distribucije i oglasivanja, te ne-prodaje u DW, najveci problem za PP, naravno uz "ne pokusati sa necim novim sto nije ". Ja sam ipak mislio da ce prodaja ici bolje, jos kad je u pitanju nesto netipicno Bonellijevsko i bar na prvi pogled kvalitetnije (ukusi se razlikuju, meni se sve skupa dopalo) - ili mozda bas zbog toga nije islo?

Razmisljas li o nekoj vrsti kompleta, svih 12 brojeva po snizenoj ceni ili 3u1? Ili barem kasnije?


Uzimacu i Greystorm.

A sto se tice objavljivanje samo par komada godisnje, pa bilo je za ocekivati... nazalost ali realno.

Kutuzov Posted - 31/07/2011 : 19:24:50
Da poražavajuće, ali verujem da je tako. Uloženi novac se teško vraća, mali broj ljudi kupuje stripove, a većina na žalost samo obećava kako uzima sigurno. Ako ćemo iskreno svi duži serijali su i pokriveni uz pristojnu cenu, sem Magičnog i Dilana colorfest koji su nepristupačni po nižoj ceni, to je bar što se tiče Bonelija.
Kupovaću Grejstorm i nadam se da se neću razočarati u ovaj serijal.
Kit Carson Posted - 31/07/2011 : 19:15:43
Colt Posted - 31/07/2011 : 18:54:25
quote:
Ma moje misljenje je da bi prosao samo kad bi ljudi znali da ce ga raditi ozbiljna firma sto PP svakako jeste. (Colt, 'ocu pivo za ovu reklamu ).Sta je ono bilo...ne znam jedni pocnu, pa SC, pa HC, pa preuzme Sfera...ma ajde, sarenilo. Ovako, iako ga imam u izdanju LL , mozda bih uzimao i pojedinacna izdanja. Ne znam Ali, buduci da Kena nemam, moglo bi...
A da, slazem se i da PP treba jedan duzi serijal koji ce im biti zastitni znak.
I na kraju, najozbiljnije: Iako nemam Kena (pa mi ne odgovara ), opet mislim da bi Magicni bolje prosao.



Kao sto vec rekoh, duzi serijali su nesto o cemu PP ne razmislja; stavise, sva je prilika da posle Greystorma prelazimo u mod "par stripova godisnje", kao sto to radi Besna Kobila, npr. Phoenix Press ne moze da nadje 200-300 kupaca za mesec dana (stavise, ni za 6 meseci), sto bi garantovalo makar nekakav povracaj novca u tirazu od 500 primeraka... tiraz od 1000 i da ne pominjem.
swamp thing Posted - 31/07/2011 : 18:44:28
quote:
Originally posted by teller

Rat-man 5% prodanog? nadam se da se šališ?
Bignotti? neznam neni je bio kod TiD i Mister Noa sasvim ok...manje kod Kapetana Mikija....gorih od njega?
bar 10...Piccato,D,arcagnelo,Sedioli,tvoj Segna,Maraffa,Cossu....ma ima jih koliko hočeš...
ja ne sumljam u tvoj ukus kralju...ali ipak si ti Zagorolog pa ti mogu oprostiti tvoje sumlje kad je TiD u pitanju.


Nadam se da se ti šališ... Porediti Pikata i Kosua, neprocijenjivo
Imrahil Posted - 31/07/2011 : 18:07:23
quote:
Originally posted by teller
Rat-man 5% prodanog? nadam se da se šališ?



ne šali se..
teller Posted - 31/07/2011 : 15:49:51
Rat-man 5% prodanog? nadam se da se šališ?
Bignotti? neznam neni je bio kod TiD i Mister Noa sasvim ok...manje kod Kapetana Mikija....gorih od njega?
bar 10...Piccato,D,arcagnelo,Sedioli,tvoj Segna,Maraffa,Cossu....ma ima jih koliko hočeš...
ja ne sumljam u tvoj ukus kralju...ali ipak si ti Zagorolog pa ti mogu oprostiti tvoje sumlje kad je TiD u pitanju.
King Warrior Posted - 31/07/2011 : 15:34:37
quote:
Originally posted by teller

Kako Markos prolazi sa Rat-manom neznam,nadam se da dobro


Zadovoljan je, do sada je prodao 5% od ukupnog tiraza. Drugi broj vec viri iza coska.

quote:
Originally posted by teller

sasvim solidnog Bignottija


Da, ima i gorih, na primjer Pini Segna i ... da, Segna je gori.

Ne znam, TiD je nesto posljednje sto bih uzimao. Nisam cak imao zivce ni da procitam Attiline skenove. Moguce da sam u manjini, moj ukus nije presudan.
teller Posted - 31/07/2011 : 15:09:29
Kako Markos prolazi sa Rat-manom neznam,nadam se da dobro...ja sam kupio 2 primjerka kao podržka projektu...ako publika žvače po ko zna koji put esse-geese(bar Mark i Blek idu dobro i sigurno)a nadam se uspjehu i Kapetana Mikija..zašto nebi i
odličneg Nollitu(puno bolji scenarist od nekih današnjih) i sasvim solidnog Bignottija?
Možda si ti u pravi a ja preveliki optimista ali izgleda da starije stvari,poznate iz Dnevnika još uvijek više pale od novijih..po broju izdanja na kioscima čovjek bi pomislio na zlatno doba kiosk stripa, a sigurno oni koji se bave izdavaštvom ili oni stručniji znaju kakve sve probleme imaju...nisam toliko stručan i blizu strip izdavačima pa možda
brcam u maglu...a ako je western strip preživjeo vidjet čeme več skoro...ostaje da vidimo sudbinu PSDZ pa vidjeti ima tu još mjesta za Tima i Dastija...ne možemo po Rat-manu i hladenju pilota(njegove nove epizode su bile užas) i Marti Misterije(još veči užas)suditi i predviđati crnu sudbinu ostalih.Vrijeme če pokazat...nadam se da sam ja u pravu, ne da bi dokazao da nisi ti, več zbog strip eksistencije na kioscima, jer kad umre na kioscima, umrijet če i drugdje...kad crkne
Zagor,ode strip u tpm*...a kad smo več kod Zagora, šta je on nego malo kompleknija kopija western stripa sa dozom pustolovine, fantazije i malčice horora?...ko je čitao TiD svega toga ima i kod njega.
Mairosu Posted - 31/07/2011 : 14:51:54
quote:
Originally posted by teller

samo 2.5 % ljubitelja stripa? e tu sam ostao bez komentara, kod tako stručne analize strip tržišta i kod takvog poznavanja
ukusa strip publike ne mogu nego da ti stavim za matematiku i statistiku 5-cu čistu ko suza u dnevnik...bravo.


Od mene imas i 5...ma 10, na polju bukvalistike.

quote:
Slažem se da bi bio projekt TiD na kioscima jako rizkantan, ali što znamo dok ne probamo?


"Lako je tudjim kurcem gloginje mlatiti", kaze se s ove strane drine (a verovatno i s one, ali na drugi nacin). Pogledaj kako Markos prolazi sa Rat-Manom. Neukusno je da sugerises da moze da se proba ako uzmes u obzir da ta "proba" kosta 5-6 hiljada eura od kojih ce izdavac videti mozda 1/3. Mislim, to sve zvuci opasno lako ovako za tastaturom, ali stavi malo troskove na papir i pogledaj gde to ide.

quote:
...ali sam siguran da bi se TiD
na način trapera Kerija dobro prodali, manja naklada, luksuznije izdanje,povoljna cijena....zašto ne?
Nije mi poznata analiza da je Traper Keri bio u vrijeme Dnevnika puno popolarniji od Tima i Dastija?
Ili se varam? Moguće.


Traper Keri ima Sclavija kao "vucnu kuku", pogotovo jer je njegov Dylan 2. najpopularniji lik na Balkanu (grubo gledano). Ne znam jel publika ima stiha za Bignottija i Nolittu po 45. put, pogotovo u divlji zapad tematici.

Ne govorim kao eminentni strucnjak ali pogledaj kakve su tendencije u prodaji kiosk stripa, i reci mi da li ima smisla pokusavati ovako nesto. Sem ako nisi Roman Abramovich.
teller Posted - 31/07/2011 : 14:40:57
samo 2.5 % ljubitelja stripa? e tu sam ostao bez komentara, kod tako stručne analize strip tržišta i kod takvog poznavanja
ukusa strip publike ne mogu nego da ti stavim za matematiku i statistiku 5-cu čistu ko suza u dnevnik...bravo.
volim stručne izračune i analize...poznatih stručnjaka.
Slažem se da bi bio projekt TiD na kioscima jako rizkantan, ali što znamo dok ne probamo?...ali sam siguran da bi se TiD
na način trapera Kerija dobro prodali, manja naklada, luksuznije izdanje,povoljna cijena....zašto ne?
Nije mi poznata analiza da je Traper Keri bio u vrijeme Dnevnika puno popolarniji od Tima i Dastija?
Ili se varam? Moguće.
Mairosu Posted - 31/07/2011 : 14:11:35
quote:
Originally posted by teller

uh, mudronje, vi znate što bi prošlo na kioscima...po vama Blek i Mark nebi doživjeli i drugi broj, a imaju več skoro 40
izdanih uz 8 "izmišljenih" specijalaca...čekajte da vidite prodajne rezultate Mikija i PSDZ pa da vidite dali bi i Tim
i Dasti preživeo ili ne....ne sudite o ukusu večine po svome "ne-ukusu"...preteško za vas ili ste shvatili?


Shvatili smo, odlicno govoris srpski. Pisem ti peticu u dnevnik.

Zivimo u vremenu gde na kioscima nisu prosli Nathan Never, Lazarus Ledd, pa u konacnoj liniji i Mr. No i Martin Mystere. U sustini samo Zagor pravi dobit, ostali su "drzi bure vodu" filozofija. I ti hoces da plasiras naslov koga se seca 2.5% ljubitelja stripa. Don't give up your day job, sta god to bilo.
teller Posted - 31/07/2011 : 14:02:01
uh, mudronje, vi znate što bi prošlo na kioscima...po vama Blek i Mark nebi doživjeli i drugi broj, a imaju več skoro 40
izdanih uz 8 "izmišljenih" specijalaca...čekajte da vidite prodajne rezultate Mikija i PSDZ pa da vidite dali bi i Tim
i Dasti preživeo ili ne....ne sudite o ukusu večine po svome "ne-ukusu"...preteško za vas ili ste shvatili?
Kit Carson Posted - 31/07/2011 : 13:58:42
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Kutuzov
Moraću da se složim sa tobom, Tim i Dasti ne mogu da prođu, Miki i PSDZ su poslednji reprinti sa šansom mada će se i oni pomučiti.


Ma kakvi, Zagor ponovno od prvog broja, na kiosku, ali ovaj put sa lizaljkom. To ce se prodavati ko alva.

Zagor super extra.




Hmmmmmmmm...A kog ukusa je lizaljka?
Poli Posted - 31/07/2011 : 12:59:29
quote:
Originally posted by Kutuzov
Moraću da se složim sa tobom, Tim i Dasti ne mogu da prođu, Miki i PSDZ su poslednji reprinti sa šansom mada će se i oni pomučiti.


Ma kakvi, Zagor ponovno od prvog broja, na kiosku, ali ovaj put sa lizaljkom. To ce se prodavati ko alva.

Zagor super extra.

Kutuzov Posted - 31/07/2011 : 12:52:24
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by teller

TIM I DASTI...to jedino još valja a nije objavljeno......to bi išlo za med...šta se čeka?

Verovatno cekaju da te kloniraju, buduci da bi samo ti mogao da kupis tako nesto. :P

Moraću da se složim sa tobom, Tim i Dasti ne mogu da prođu, Miki i PSDZ su poslednji reprinti sa šansom mada će se i oni pomučiti.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000