forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 CASSIDY

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
milan16 Posted - 15/08/2011 : 14:07:55
Iskusni scenarist Pasquale Ruju tvorac je Cassidya, mini-serijala od 18 epizoda koji je u Italiji originalno izlazio 2010. i 2011. godine, a povratak je najavljen za 2020. godinu!

Cassidy je odlučan i žestok čovjek sa vojničkom prošlošću, profesionalac koji vješto i iskusno obavlja pljačke ali koji nikada nije bez razloga nasilan. On radi u skladu sa preciznim načinom djelovanja i svojim "kodeksom časti" izbjegavajući uplitati civile u svoje akcije.
Priča počinje u noći 16. augusta 1977. godine (iste noći kada je u Gracelandu umro Elvis Presley) nakon pljačke koja je neslavno završila Raymond "Ray" Cassidy leži teško ranjen u svom Dodgeu izrešetanom mecima, nesvjestan da je krenuo na sastanak sa sudbinom...

Autor naslovnica je Alessandro Poli a treba još spomenuti i Gigija Cavenaga koji je nacrtao dvije epizode a poslije rada na Cassidyu izrastao je u pravu crtačku zvijezdu.

Serijal je kod nas dostupan u izdanju Padore, a tri epizode "Povratka" objavila je Čarobna knjiga.




Cassidy - Sergio Bonelli Editore



Evo i ja da se javim sa jednom novošću.
Moje ime je Milan Puhar i veliki sam zaljubljenik u stripove.
Uz veliku pomoć Slobe iz Darkwooda uspeo sam da dobijem licencu za izdavanje Kasidija.Takođe,štamparija će biti ista koju koristi Darkwood pa se nadam da će i kvalitet štampe biti na nivou Julije i ostalih izdanja Darkwooda.
Moja izdavačka kuća se zove PADORA.
Otkupio sam prava na svih 18 brojeva.Plan mi je da Kasidi ide jednom mesečno.Prvi broj očekujem za Sajam stripa koji se održava krajem septembra u Beogradu.Eto toliko za početak.U nastavku malo više o samom Kasidiju -

Rejmond “Rej” Kasidi, star 42 godine, fizički spreman i obučen za akciju, odlučan i žestok čovek s vojničkom prošlošću. Profesionalac koji vešto i iskusno obavlja krađe i pljačke, i koji nikada nije bez razloga nasilan. On radi u skladu s preciznim “načinom delovanja” i ličnim “kodeksom časti”: organizuje svoje akcije u stilu komandosa, izbegavajući da upliće “civile”, kako on naziva ljude koji poštuju zakon, osim ako na to nije prinuđen. Na civile se ne puca, i civili se ne drže kao taoci: to su njegova pravila. Kasidi ume da bude nemilosrdan kada je neophodno, ali nikada bezrazložno okrutan, i zbog toga ga u kriminalnim krugovima jako poštuju. Jedna od karakteristika po kojoj se razlikuje je isto crno odelo i burma koju uvek stavlja kada krene u akciju. Vozi crni Dodž Aspen 360 V8 kupe, s ugrađenim NOS-om (nitro-oksid sistem) da bi zavarao trag čuvarima zakona koji su mu stalno za petama. Njegovi najverniji saradnici su svakako krupni i vispreni Huan Kuervo i Aron “Ejs” Gibrson, ženskaroš, lopov i okoreli kartaroš. Sa dvojicom prijatelja, koliko to uopšte mogu da budu kriminalci među sobom, zajedno proživljava mnoge avanture. U noći 16. avgusta 1977. (iste noći kada je u Grejslendu umro kralj roka Elvis Prisli), nakon pljačke koja se neslavno završila, Rejmond Kasidi leži teško ranjen u svom Dodžu, izrešetanom mecima. Nije ni svestan da je krenuo na sastanak sa sudbinom...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DzekDenijels Posted - 12/08/2022 : 15:56:24
quote:
Originally posted by teller

Casidy je odlican strip..


+1
teller Posted - 11/08/2022 : 16:09:04
Casidy je odlican strip..
Spock Posted - 11/08/2022 : 15:13:46
Tex2 nam donosi premijernu recenziju Cassidyja:

https://www.stripovi.com/recenzije/cassidy-cass-pad-2-ruke-nad-gradom/2879/
going going Posted - 19/01/2022 : 23:23:25
quote:
Originally posted by Kruger

Ima ograničen ... pardon ( ograničeno, to nekako zvuči uvredljivo ) skučen radijus kretanja po ovom forumu a i pomalo sam lijen za kopanje po starim topicima. No eto potrudih se.
Ja sam tek jučer pročitao ovaj specijalac, dugo me nešto ovako nije oduševilo, jako dobar strip. Vidjeh na ovom topicu kako ovaj strip nije baš sve oduševio.
Po meni ima elemenata amerikanizacije ali je ona O.K, nešto tipa 100 metaka, nije tipa Supermen, superbatman i sl.
Ne tako davno se na Zagorovom topicu raspravljalo da li se Casteli sprdao kad je pisao scenarij za Zagora, pa su me te tvrdnje pomalo nagnale na pomisao da li se Ruju sprda kad piše tekst za Teksa. Vjerojatno ne. Možda bi Ruju i mogao bolje iako radi odlične scenarije za Teksa ali je očito problem u Teksu a ne u Pascalu. Teks je ipak prosječan junak.



Mislim da je sve koji su citali celi mini serijal od 18 epizoda ovaj serijal u potpunosti odusevio!
Ovaj specijalni dodatak od tri epizode nije bas sve odusevio jer je donekle nepotreban ali opet ne kvari nista, tako da mi je drago sto je napravljen i objavljen kod nas i sto sam ga procitao i sto mi stoji na polici pored originalnih 18.
A moglo bi uskoro na ponovno citanje ceo serijal, to sebi ponavljam vec par godina, ali nikako da nadjem vremena pored silnih stripova koje nisam procitao ni jednom, a kamoli da repriziram.
Kruger Posted - 19/01/2022 : 13:44:27
Ima ograničen ... pardon ( ograničeno, to nekako zvuči uvredljivo ) skučen radijus kretanja po ovom forumu a i pomalo sam lijen za kopanje po starim topicima. No eto potrudih se.
Ja sam tek jučer pročitao ovaj specijalac, dugo me nešto ovako nije oduševilo, jako dobar strip. Vidjeh na ovom topicu kako ovaj strip nije baš sve oduševio.
Po meni ima elemenata amerikanizacije ali je ona O.K, nešto tipa 100 metaka, nije tipa Supermen, superbatman i sl.
Ne tako davno se na Zagorovom topicu raspravljalo da li se Casteli sprdao kad je pisao scenarij za Zagora, pa su me te tvrdnje pomalo nagnale na pomisao da li se Ruju sprda kad piše tekst za Teksa. Vjerojatno ne. Možda bi Ruju i mogao bolje iako radi odlične scenarije za Teksa ali je očito problem u Teksu a ne u Pascalu. Teks je ipak prosječan junak.
going going Posted - 28/03/2021 : 21:08:46
Nisam ni sumnjao Poli da se tebi kao starom Kasidijevcu, sto sam i sam, ovo nece dopasti! Fin epilog, iako u sustini nepotreban, ali lepo je ponovo zaroniti u Kasidijev svet pa makar i na kratko. Lepo podsecanje, omaz mitu o Kasidiju i kraj price.
Poli Posted - 27/03/2021 : 17:03:21

Kasidid - Riznica Bonelli Serijal (Čarobna knjiga)
1. Pepeo pepelu
2. Emilin izbor
3. Čovek iz sna
https://carobnaknjiga.rs/kasidi


E sad, meni se i ovo svidelo. Mozemo reci da je neke vrste nastavak serijala, ili bolje rasciscuju se neke stvari iz proslosti, a i sam zakljucak mislim da odlicno pase u ediciju Prica, pa nije ni cudno da je i tamo izasao.


going going Posted - 08/02/2021 : 19:49:55
Prenosim nadahnuti komentar kolege DiSkAcHa sa topica procitao i (ne-) preporucujem iz glavnog, opsteg podforuma.

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Cassidy



Cassidy, odličan strip iz SBE, omaž akcijskim krimićima 70-ih.
Priča napeta ko žica na gitari, dinamična, nema praznog hoda, u letu usput kroz flashbackove saznajemo i o prošlosti i upoznavanju glavnih likova. Priča fino teče i dobivamo odličan kraj, zaokruženo je sve u tih 18 epizoda koje je Padora objavila u kiosk izdanjima i to vrlo kvalitetno i povoljno (ja sam pred koju godinu uzeo komplet za 250kn u Babilonu). Što sam čekao sa čitanjem, mislim čak više od 2 godine...nemam pojma.
Crtež varira od odličnog do dobrog, lošeg nema. Posebno me se dojmio mislim br 4, taj je odlično nacrtan.

Prva stvar...Danny Trejo
Obožavam tog lika, a onda ga dobijem i u stripu.
Pa David Caradine i Steve McQeen...samo nisam skužio koga predstavlja Ace (Ejs)...ako on je omaž ikojem poznatom glumcu/liku?

Druga stvar...70-e...fale mi Clint Eastwood i Charles Bronson.

Sve u svemu, baš odličan miniserijal, taman traje i priča je savršeno tempirana da bude jako napet i ni na tren dosadan i da se autori nisu pogubili u samoj priči.

Odmah sam kupio i pročitao i ovo novo izdanje od ČK.
I tu mi je sve odlično, priča je i dalje dobra, ovo je zapravo prequel i i dalje je to zanimljivo. Sviđa mi se kako je svaku priču crtao drugi autor, a bez premca mi je crtež ''u sadašnjosti'', izgleda mi kao da je zapravo nacrtan u boji pa onda prebačen u C/B.
Jedino su mi te najmanje Riznice Bonelli od ČK postale dosta loše kvalitete. Nisu više prošivene i moj primjerak se drži kao babin zub, ali to na sreću mogu zamjeniti (skoro se počeo raspadat). Malo mi je čudno vidjet tako lijepljene stranice ala kiosk izdanje u tvrdim koricama, nikada nisam naletio na takvu kombinaciju, samo obrnuto (prošivena izdanja mekih korica).

Što se mene pita, ovo je jedan od boljih SBE serijala, ima mi ih puno jako dobrih i odličnih baš u spomenutoj RBE edicij od ČK.

Toplo preporučam i ekipi koja ne čita inače SBE, mogli biste se ugodno (ili neugodno? ) iznenaditi.

going going Posted - 27/12/2020 : 17:10:54
Da, nisu okacili najavu u izdavackom izlogu.
zlatan bihac Posted - 27/12/2020 : 12:24:49
istog sam mišljenja...dobro, ja sam tek prvi dio pročitao, ali je ok i zanimljivo..ali čitao sam prije toga magnusovog neznanca koji mi je toliko bio dosadan i smorio me,da sam drugu knjigu samo prelistao, pa mi je nakon toga casidy bio pravo osvježenje...nije mi se dalo opet čitati cijeli serijal, pa sam pomalo i zaboravio i likove, ali sam uspio se prisjetiti bitnih stvari..u svakom slučaju pohvala za ČK što su ovo izdali, mada bi i golconda za koju godinu ovo izdala...
i da, ako se ne varam, u izdavačkom izlogu su zaboravili najaviti ovaj strip..ili sam ja preskočio i nisam vidio objavu,,,
cerichus Posted - 27/12/2020 : 11:43:16
Pročitao trobroj. 'nako, nije na nivou onih 18 epizoda redovnog serijala, koji mi je jedan od dražih Boneli serijala. Na jednom mjestu i u mom primjerku je bilo zamrljano.
dzoni Posted - 27/12/2020 : 11:03:51
procitao sam ovaj trobroj...iako sam se bojao da se ovim nastavkom nesto ne zezne sa vec zaokruzenih 18 prvobitnih brojeva,to se nije desilo...ruju je napravio jako lep nastavak koji nista ne kvari lepo zaokruzen serijal..naravno necu o detaljima da ne pokvarim nekom citanje....sto se samog izdanja tice,neko rece a i ja se slazem,meni je ovo najlosije uradjeno izdanje ck...do sad sva ck izdanja koja sam uzimao bila su ok...i ovo je delimicno ali na dosta strana je stampa pomalo zamrljana i time smanjem ocenu za ovo izdanje
mmihoci Posted - 04/12/2020 : 08:57:07
Na stranu što moj primjerak ima viška stranica i neke sličice na prvih par strana su zamrljane (vjerojatno greška tiskare) ovo mi je jedno od najlošijih ČK "pakovanja".
Šteta što za ovakav crtež non-stop ČK sužuje strip po visini i širini i pri tome se vjerojatno i vidi onaj bijeli dio na donjoj strani za sličice koje idu do kraja stranice.
Ok, možda je i to greška samo u mom primjerku pa i to ide na dušu tiskare.

Najviše me živcira to suženje u toj ediciji a, najviše u Nathan Never - Generacijama jer sam ipak ja okorjeli "Nathanovac".
Srećom Libellus će izdat "Generacije" pa ću to preživjet. Treba se nadat da će možda jednog dana i Cassidy ugleda svijetlo dana u Libellus izvedbi pa će ovo moje "cviljenje" biti bespredmetno.
anto Posted - 02/12/2020 : 21:09:06
Armitano crta tek one "intermeco" table,pa ga nešto i nisam računao.
going going Posted - 02/12/2020 : 18:08:15
quote:
Originally posted by anto

Ruju&grupa autora:Kasidi-Pepeo pepelu/Emilin izbor/Čovek iz sna (Čarobna knjiga)

Od crtača mi se posebno dopao Tomazo Bjanki,mada su i ostali korektni.




Dobar je Bjanki ali ipak je najbolji Armitano. On rastura sa crtezom. Ne znam zasto vise ne crta u tandemu sa Furnoom kao sto su zajedno radili na glavnom serijalu?
Tu je i Gregorini koji je inace odlican, ali ipak ne toliko odlican kao sto je bio na redovnom serijalu.
Barleta standardna.
Bjanki se kao nov crtac odlicno snasao.
anto Posted - 02/12/2020 : 18:00:14
Ruju&grupa autora:Kasidi-Pepeo pepelu/Emilin izbor/Čovek iz sna (Čarobna knjiga)

Tri nove priče o Kasidiju koje su objavljene u JDJP ili Pričama,a kod nas to čakejci sabili u jednu knjigu,se bave događajima iz Kasidijeve prošlosti,ali ima tu preplitanja i sa sadašnjošću,odnosno događajima nakon njegove pogibije.
Priče u sveskama su povezane i čine jednu kompletnu storiju.Ona baš i nije na nivou serijala,a i počinje nešto slabije,međutim u nekom trenutku (od događaja sa Emili i njenim mužem),postaje sasvim dobra,i kao takva vozi do samog kraja.
Tako da ako ste uživali u serijalu,ne bi trebali ovo da propustite.
Od crtača mi se posebno dopao Tomazo Bjanki,mada su i ostali korektni.

3.5/5
vronski 3 Posted - 01/12/2020 : 10:33:48
Kasidi je odličan strip, pa čak i ove tri epizode mogu da se čitaju i ako se nije pratilo prethodnih 18 epizoda.
DragonSlayer Posted - 30/11/2020 : 17:39:10
Drago mi ga je opet vidjeti, mišljenja sam da je Danny jedan od najinteresantnijih likova u serijalu koji nikada nije dobio svoj propisani završetak, bio je u odličnoj 6. epizodi i nakon toga podbacio u finalu, volio bih da dobije svoj happy end.
risbozg Posted - 29/11/2020 : 08:38:14
quote:
Originally posted by lifesence

Kesidi se odlično prodao (ako se zna da je rađen u 1000 komada, najmanje). Ipak je to mini serijal, koliko god ga mi hvalili, to nije ni Zagor ni Dilan...
Meni je ovaj "nastavak" odlično legao, drago mi je što smo ga dobili relativno brzo pošto je izašao u Italiji...
Ne brinem se ja za poteze ČK, oni možda ne rade stripove iz ljubavi, ali zato vrlo dobro opipaju tržište pre nego što nešto objave...:)



+1
sawitch Posted - 28/11/2020 : 22:02:41
Meni je potpuno nepotreban ovaj nastavak. Nakon onakvog serijala ovakav nastavak je kao urastao nokat.
lifesence Posted - 28/11/2020 : 20:37:49
Kesidi se odlično prodao (ako se zna da je rađen u 1000 komada, najmanje). Ipak je to mini serijal, koliko god ga mi hvalili, to nije ni Zagor ni Dilan...
Meni je ovaj "nastavak" odlično legao, drago mi je što smo ga dobili relativno brzo pošto je izašao u Italiji...
Ne brinem se ja za poteze ČK, oni možda ne rade stripove iz ljubavi, ali zato vrlo dobro opipaju tržište pre nego što nešto objave...:)
going going Posted - 19/11/2020 : 18:25:30
Evo ispravio i ja, navalite narode na ČK Kasidija!
DiSkAcH Posted - 19/11/2020 : 06:54:21
quote:
Originally posted by going going

Iako nema zvanicno otvorenog topika jos uvek u Izdavackom izlogu, Kasidi je u knjizarama od juce ujutru, na Letecem startu po ceni od 940 dinara.

Ja sam, kao samoproglaseni najveci fan ovog mini serijala, naravno vec nabavio ovaj trobroj i vec ga i procitao. Bez spojlera reci cu samo da Ruju nije nista uprskao niti pokvario sto se tice originalnih 18 brojeva, ovo je samo fina posveta Kasidiju i ponovno druzenje sa starom ekipom. Za ljubitelje serijala i one koji su se uzleli dobrog starog Kasidija ovo ce biti jedno prijatno i fino citanje. Pohvalio bih jako dobar izbor crtaca.

To je to od mene, nadam se da cu uskoro posto procitam hrpu neprocitanih noviteta koji mi stoje na stolu i policama, imati uskoro vremena da ponovo procitam svih 18 brojeva Kasidija i da konacno napisem recenziju te prve epizode, a ko zna mozda i jos neke usput ako me pukne inspiracija (npr. ona prica u Las Vegasu #4 i #5 ako se dobro secam).

I na kraju moram da pohvalim ČK na ovom potezu! Svaka cast! Trebalo je imati hrabrosti objaviti nastavak serijala koji oni nisu izdavali vec Padora pre 8 godina i po svemu sudeci Kasidi se i nije najbolje prodavao. Ali CK se ocigledno na to nije obazirala i posle samo 6 meseci od izlaska treceg dela Kasidijevog povratka u maticnoj Italiji, nas obradovala ovim lepim izdanjem omiljenog nam pljackasa iz 70ih! Svaka cast, ovo izdanje ce zbog hrabrosti, brzine i iz ostalih cisto mojih subjektivnih razloga dobiti najvece bodovanje na glasanju za ovogodisnjei strip Oscar.



Ispravljeno.
going going Posted - 19/11/2020 : 03:38:06
Iako nema zvanicno otvorenog topika jos uvek u Izdavackom izlogu, Kasidi je u knjizarama od juce ujutru, na Letecem startu po ceni od 940 dinara.

Ja sam, kao samoproglaseni najveci fan ovog mini serijala, naravno vec nabavio ovaj trobroj i vec ga i procitao. Bez spojlera reci cu samo da Ruju nije nista uprskao niti pokvario sto se tice originalnih 18 brojeva, ovo je samo fina posveta Kasidiju i ponovno druzenje sa starom ekipom. Za ljubitelje serijala i one koji su se uzleli dobrog starog Kasidija ovo ce biti jedno prijatno i fino citanje. Pohvalio bih jako dobar izbor crtaca.

To je to od mene, nadam se da cu uskoro posto procitam hrpu neprocitanih noviteta koji mi stoje na stolu i policama, imati uskoro vremena da ponovo procitam svih 18 brojeva Kasidija i da konacno napisem recenziju te prve epizode, a ko zna mozda i jos neke usput ako me pukne inspiracija (npr. ona prica u Las Vegasu #4 i #5 ako se dobro secam).

I na kraju moram da pohvalim ČK na ovom potezu! Svaka cast! Trebalo je imati hrabrosti objaviti nastavak serijala koji oni nisu izdavali vec Padora pre 8 godina i po svemu sudeci Kasidi se i nije najbolje prodavao. Ali CK se ocigledno na to nije obazirala i posle samo 6 meseci od izlaska treceg dela Kasidijevog povratka u maticnoj Italiji, nas obradovala ovim lepim izdanjem omiljenog nam pljackasa iz 70ih! Svaka cast, ovo izdanje ce zbog hrabrosti, brzine i iz ostalih cisto mojih subjektivnih razloga dobiti najvece bodovanje na glasanju za ovogodisnjei strip Oscar.
going going Posted - 17/11/2020 : 19:56:38
I ja mislim da je onih 18 brojeva perfektno zaokruzena celina, ali ne verujem da bi Ruju vracao Kasidija a da nema nesto novo i dobro da nam kaze. Nije se po prodavanosti Cassidy nesto posebno dobro kotirao pa da ,,moraju" da ga nastavljaju kao sto su radili sa specijalcima Breda Berona i Demiana, dva najbolje prodavana mini-serijala.

Mene je bas obradovala ova najava i jedva cekam da kupim i procitam!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000