forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Gdje početi? - Vodič za početnike

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Paka01 Posted - 19/08/2011 : 16:47:45
Vjerojatno su mnogi postavili upravo takvo pitanje
Kako odabrati stripove u kojima kontinuitet nije prejak, u kojima će se moći snaći bez da prije toga ne provedu par sati na wikipediji i raznim forumima? Ovaj topic je tu da vam pomogne! Stripovi koji će tu biti predstavljeni će biti takve prirode da će ih moći razumjeti bilo tko tko prije toga nikad nije pročitao ni jedan jedini superherojski strip.

Naravno, slobodno dajte svoje prijedloge, diskutirajte o preporukama, jesu li pogođene, je li nešto nedostaje i slično... Za početak ova lista će sadržavati samo neke naslove, a kako uhvatim vremena konstantno ću nadodavati i nove trejdove. Naravno, u početku će dosta stripova nedostajati, al nadam se da ćemo s vremenom navesti odlične preporuke za nove čitatelje


-------

Prvih par postova je rezervirano za preporuke, nadodavati ću ih čim stignem.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Mord Posted - 15/09/2011 : 09:12:56
Ako bas ne volite superheroja kao ja npr., lako moguce da ce vam neki od ovih naslova biti genijalni a neki totalno smece. Tako da oprezno, ne treba odmah odustat ako ugazite u ...
Amos Posted - 23/08/2011 : 10:21:52
Superman RED SON i Millerovi i Loebovi Batmani su mi prvi na redu od ovih koje preporučuješ.
Paka01 Posted - 22/08/2011 : 21:24:13
quote:
Originally posted by Milazzo

Odlično Paka01, samo naprijed!



Trudim se Stay tuned!
Milazzo Posted - 22/08/2011 : 21:15:29
Odlično Paka01, samo naprijed!
brni Posted - 20/08/2011 : 15:26:58
a znam ali kad vidim Leeev crtez poludim totalno..evo jedne njegove variant cover za supermana..

sloppy Posted - 20/08/2011 : 15:16:26
ili još više pitanja
to što je bitno je da če bit barem nekoliko naslova z sve ukuse ali neki čemo možda mali promjeut te naslove. crnog johnsa ne mogu više smislit tako da ako me prvih par brojeva ne privuče nemam problema prestat trošit paru na njega. JLA me nekako odbija več zbog kragni na kostimovima. ufff al sam se naljutio
brni Posted - 20/08/2011 : 14:29:45
pa mislim da cemo sve odgovore dobiti u Flashpoint 5..bar se nadam tome..
sloppy Posted - 20/08/2011 : 14:16:20
da znam šta se dogodilo ali ne znam šta če se sad dogodit. a znam i zašto je hal u JLA iako nije više u corps što znači da če se "reboot" dogodit i u green lantern jedino da če to bit retroaktivno. sad ako spekuliram ko da imam 5 godina to bi moglo značit da čemo još jednom imat blackest night :P bože sačuvaj.
brni Posted - 20/08/2011 : 13:52:55
@sloppy..

dobro govorim o Green Lantern serijalu..znaci prvi broj Green Lanterna koji izlazi u devetom misecu se nastavlja na Green Lantern 67..ako si cita znas ko je dobija prsten i posta novi Green Lantern i sta se desilo sa Hal Jordanom (ako nisi necu ti nepotrebno spojlat)..

znaci Hal Jordan je vec tu dozivia promjene tako da to nije reboot nego prica koju je Johns zamislia i pise je i dalje..
sloppy Posted - 20/08/2011 : 13:48:22
quote:
Originally posted by brni

samo da se osvrnem na ovaj reboot sta se DC tice..uglavnom oni koji ne zele citat novog supermana ili batmana odnosno ne zele si narusavat dosadasnji kontinuitet najbolje bi bilo da prate razdoblje izmedu Crisis On Infinite Earths i Flashpointa u kojem ce kako se najavljuje biti objasnjeno kako je doslo do novih promjena posebice sta se tice Supermana..
naravno nisu sve price u kont. u tom razdoblju recimo Byrneov run na Supermanu je out isto ka i Superman: Birthright itd..uglavnom ovo je kostur na koji se mogu nadogradivati i starije price koje su ostale u kont..

isto tako triba spomenuti da Green Lantern ne dozivljava nikakve promjene nego se prica nastavlja iz War of the Green Lanterns..uglavnom kako smo vec konstatirali u dc-u vlada konfuzija sta se toga tice i samo triba viditi koliko ce dobroga doniti ovaj tzv. reboot..ili polureboot..



čekaj malo, kako to misliš da ide green lantern dalje od WOGL? kako onda može bit hal jordan u JLA? zar je moguče da nisu dobro sve objasnili u teaserima ?
sloppy Posted - 20/08/2011 : 13:43:48
@brni: što se DC-ja tiče sad sa septembrom (to jest 31. 8.) neče ni to ništa više značit, pa če svatko moć počet od broja jedan

a to da si hulka počeo čitat oko planet hulk pričice i zaklučio da ti nije falilo baš neko preznanje možeš aplicirat na skoro sve superherojštine nema veze koja kuča jih izdaje. sad ako nekoga zanima još nešto više može kopat do nesvesti u prošlost (kod nekih i u budučnost )
brni Posted - 20/08/2011 : 13:37:20
samo da se osvrnem na ovaj reboot sta se DC tice..uglavnom oni koji ne zele citat novog supermana ili batmana odnosno ne zele si narusavat dosadasnji kontinuitet najbolje bi bilo da prate razdoblje izmedu Crisis On Infinite Earths i Flashpointa u kojem ce kako se najavljuje biti objasnjeno kako je doslo do novih promjena posebice sta se tice Supermana..
naravno nisu sve price u kont. u tom razdoblju recimo Byrneov run na Supermanu je out isto ka i Superman: Birthright itd..uglavnom ovo je kostur na koji se mogu nadogradivati i starije price koje su ostale u kont..

isto tako triba spomenuti da Green Lantern ne dozivljava nikakve promjene nego se prica nastavlja iz War of the Green Lanterns..uglavnom kako smo vec konstatirali u dc-u vlada konfuzija sta se toga tice i samo triba viditi koliko ce dobroga doniti ovaj tzv. reboot..ili polureboot..
brni Posted - 20/08/2011 : 13:13:30
konkretno sta se tice DC comics ovisi sta nekog zanima..ako ce citat ono sta je u dosadasnjem kontinuitetu onda ja preporucam ovaj moj popis..tu su uglavnom veliki eventi poput doomsday sage, blackest nighta, infinite crisis, coie itd i johnsov run na supermanu i green lanternu..

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=30667&whichpage=8

sta se tice batsa ja sam se orijentira prema ovom popisu i mislim da je najbolji:

http://www.multiversitycomics.com/2010/03/crisis-of-chronology.html


sta se tice Marvela nisam bas toliko upucen ali meni je odlican Hulk i njega najvise citam..za pocetak preporucia bi Planet Hulk:

http://www.amazon.com/Incredible-Hulk-Planet-Greg-Pak/dp/0785120122/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1313838780&sr=1-1

meni predobra prica..takoder za ovog junaka nije potrebno neko posebno predznanje tako da mislim da je ko stvoren za pocetnike..
masija Posted - 20/08/2011 : 11:00:49
Mislim da je najbolje da kad neko da predloži neki strip a Paka01 ga stavi na spisak da se taj post odmah obriše.
Snake Plissken Posted - 19/08/2011 : 23:31:07
Ekstra je zapocet topik, vec mi skrenuo paznju na neke stvari koje sam ranije planirao a zaboravio.
sloppy Posted - 19/08/2011 : 23:22:56
da, topic je super. samo stvarno treba bit oprezan da ne postane best of a ne to što topic kaže. treba organizirat neki žiri :P.

ali ozbilno treba se naglasit da nisu sve superherojštine za svakoga. tako da svima novima baš dobro dodje to što si počeo pisat komentare pored covera. super, samo nastavi.

a za watchmen-e sam i ja istog mišljenja ko king warrior. (tu u stvari padnu i authority i planetary koje sam ja napisao i baš sbog toga što sam vidio watchmen nisam mogao da ne idem i ja sa ovim koji su meni draži :D)
mcn Posted - 19/08/2011 : 23:15:54
> Ne bi osta miran sam sa sobom da nisam otvorija topic.

Fer inaf, ez gud ej rizn ez eni.

(mcn)
Andrej Posted - 19/08/2011 : 21:52:46
quote:
Originally posted by Paka01

@mcn:
Da, znam šta oš kazat... Okrenit će se na spam i jebiga. Ovo je već treći ili četvrti put da krećem sa otvaranjem ovakvoga topica i prije bi svaki put odusta jer znan da će doć do nečega sličnoga, al eto, ne košta me ništa probat nešto slično. Vidi, u krajnjem slučaju će se neko zbog preporuke zainteresirat pa možda i uzme nešto od toga. Ako ne, jebiga vridilo je probat Ne bi osta miran sam sa sobom da nisam otvorija topic.


Uz masu besmislenih topika koji se otvaraju ja široke ruke prihvaćam ovaj topik
Paka01 Posted - 19/08/2011 : 21:23:45
@mcn:
Da, znam šta oš kazat... Okrenit će se na spam i jebiga. Ovo je već treći ili četvrti put da krećem sa otvaranjem ovakvoga topica i prije bi svaki put odusta jer znan da će doć do nečega sličnoga, al eto, ne košta me ništa probat nešto slično. Vidi, u krajnjem slučaju će se neko zbog preporuke zainteresirat pa možda i uzme nešto od toga. Ako ne, jebiga vridilo je probat Ne bi osta miran sam sa sobom da nisam otvorija topic.
Obi-wan Posted - 19/08/2011 : 21:15:10
quote:
Originally posted by mcn

Evo, samo da uskočim i na brzinu kažem da je inicijativa besmislena jer će opet završiti tako da svatko nabraju svoje favorite, a ti će - s 2-3 izuzetka - biti iz vremena kad je dotično počeo čitati Amerikance.

Poanta američkog industrijskog srripa (DC/Marvel itd) jest da živi u vječnom prezentu, koji ima obavezu, ali ne i stvarnu volju baviti se vlastitom prošlošću te zato uvijek i nanovo prepričava svoje početke i nikad nema kraj, a time ni smisao. Tome je tako jer se zbog korporativnog vlasništva nad likovima insistira na tome da je lik kralj a ne autor, što vodi brzom vezivanju serijalne publike, ali nikad i pravom zadovoljenju. Kad ga počneš čitati, američki strip je kao droga - navuče te na jedan ili više univerzuma, stalno djeluje kao da ima još uzbuđenja, dok nakon par godina ne otkriješ da si u još jednom ciklusu ponavljanja, da si sve to što čitaš već čitao, da si dobio koliko si mogao i da je pravo vrijeme za detox.

No, preporuke. Neću dati naslove samo pravilo: ako je strip (beskonačnu seriju, mini-seriju, one-shot) zamislila i izvela ista ruka (isti par ruku) onda ima izglede, premda ne i garanciju da će valjati. Ako je riječ o redaljci, slobodno uživajte, ali tu vrijede druga pravila nego u stripu nastalom iz ljubavi i kreativne potrebe.

(mcn)




Puna tombola. Tako da možete slobodno početi bilo gdje u toj kružnici i kretati se bilo kako. Ionako idete u krug beskonačno. Usput uživajte...
mcn Posted - 19/08/2011 : 19:04:12
Evo, samo da uskočim i na brzinu kažem da je inicijativa besmislena jer će opet završiti tako da svatko nabraju svoje favorite, a ti će - s 2-3 izuzetka - biti iz vremena kad je dotično počeo čitati Amerikance.

Poanta američkog industrijskog srripa (DC/Marvel itd) jest da živi u vječnom prezentu, koji ima obavezu, ali ne i stvarnu volju baviti se vlastitom prošlošću te zato uvijek i nanovo prepričava svoje početke i nikad nema kraj, a time ni smisao. Tome je tako jer se zbog korporativnog vlasništva nad likovima insistira na tome da je lik kralj a ne autor, što vodi brzom vezivanju serijalne publike, ali nikad i pravom zadovoljenju. Kad ga počneš čitati, američki strip je kao droga - navuče te na jedan ili više univerzuma, stalno djeluje kao da ima još uzbuđenja, dok nakon par godina ne otkriješ da si u još jednom ciklusu ponavljanja, da si sve to što čitaš već čitao, da si dobio koliko si mogao i da je pravo vrijeme za detox.

No, preporuke. Neću dati naslove samo pravilo: ako je strip (beskonačnu seriju, mini-seriju, one-shot) zamislila i izvela ista ruka (isti par ruku) onda ima izglede, premda ne i garanciju da će valjati. Ako je riječ o redaljci, slobodno uživajte, ali tu vrijede druga pravila nego u stripu nastalom iz ljubavi i kreativne potrebe.

(mcn)

Milazzo Posted - 19/08/2011 : 18:57:54
Odličan topic, poceo sam citati americke stripove i najteze mi je bilo odrediti odakle poceti citati. Batmana sam vec zapoceo ovim redosljedom i dosta procitao, a sada znam sto nabaviti i od Green Lanterna, Flasha. Jos jednom pohvale za topic i samo naprijed s preporukama!
King Warrior Posted - 19/08/2011 : 18:43:53
quote:
Originally posted by Paka01

WATCHMEN

Ovaj strip je takoreći Biblija za svakog tko ulazi u svijet superheroja. Odlična i napeta priča o napola poludjelom superheroju Rorschachu koji otkriva tajnu zavjeru čiji je cilj ubojstvo i neutralizacija njegovih bivših kolega. Nema dovoljno velike preporuke za ovaj strip, jednostavno trebate pročitati. Izdavačka kuća Beli Put je izbacila ovaj strip pod nazivom Nadzirači.


Ovaj strip je vise nesto za ljude koje su citali godinama superherojske stripove sa crno-bijelim likovima, a kada kazem c/b, onda ne mislim na kolor u crtezu.
Ovo je bila preokretnica, strip koji je pokazao da ima i drugih boja, prije svega siva, barem onda kada se radi o karakterizaciji likova.
Oni koji nisu odrasli sa superherojskim stripovima ili ovo im je jedan od prvih stripova te teritorije, cesto komenatrisu sa "nista posebno".
Mr. Bushido Posted - 19/08/2011 : 17:48:01
Hm, imam dojam da će ovo brzo postati kopija teme "Najbolje od američkog superherojskog stripa".
sloppy Posted - 19/08/2011 : 17:41:14
ALL STAR SUPERMAN!!!
batman the dark knight returns
daredevil born again
zenith
batman arkham asylum
astro city
marvels
kingdom come
the authority
planetary
marvel boy
new x-men
identity crisis

od mojih preporuka za čitanje bez ikakvoh znanja o superherojima.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000