forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Vicente Segrelles - Najamnik

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
leshwolsh Posted - 01/09/2011 : 19:16:32
Bezuspesno sam pokusavao da pronadjem podatke na sajtu pa rekoh da pitam ko zna. Ko je sve od ex Yu drzava izdavao Najamnika (Vicente Segrelles - Il Mercenario), koliko ima brojeva u originalu a koliko je od toga kod nas izaslo.
Hvala unapred na odgovorima !
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
xilrion Posted - 21/11/2022 : 19:07:04
ako se ne varam prvu epizodu je nacrtao u potpunosti bez napisanog scenarija.
alexts Posted - 21/11/2022 : 17:41:41
Scenario je tipičan primer kad crtač/ilustrator krene sam da (nešto) piše, da bi crtao ono što voli da crta. To ne može da ispadne loše, naročito ako je umetnik visokog ranga.

Ja uzeo, za sad, prvih 6. Da, bilo je malo talasastih, ali je meni izdanje dobro.
vetropiroman Posted - 21/11/2022 : 14:17:49
quote:
Originally posted by corto33

Nabavio sam na Sajmu Najamnika od Lokomotive brojeve 1-9.
Papir jeste minimalno talasast kao spomenuto gore ali ne smeta.
I nije baš toliko tanak, deblji je npr. od papira u nedavnom engleskom izdanju NBM-a.

A strip ja sjajan čak i bolji nego što sam imao u sjećanju.
Plus su i extra materijali.

Sve u svemu za mene jedno od naj izdanja u posljednje dve godine.



Moji primerci npr. nisu nimalo talasasti. Štaviše, izdanja su bez mane, ako izuzmemo činjenicu da Simbol gotovo uvek ostavlja tragove lepka po koricama. Uglavnom fejluju kod hardkaver izdanja, ovde to nije slučaj, kao ni kod npr. Najkulinog Leonarda ili Komikovog Zlatnog doba (2), da čovek ne poveruje kako su ga spakovali. Čak su i natpisi na riknama nivelisani.

Savet za talasaste Simbole: ostaviti na polici uspravno među ostalim stripovima, naravno u suvom okruženju, i ispraviće se listovi sami, makar trebalo i nekoliko nedelja (uspešno sprovedeno na izrazito talasastom Komikovom Triganskom). Ako ne uspe - jbg nema pomoći. :D

Što se tiče sadržaja: očigledno natprosečan crtež sa pričom (pričama) koja ima sasvim dovoljno ličnog autorovog pečata da iskoči iz onovremenskih uzusa epske fantastike, nepretenciozne radnje, ali grandioznih scena bitaka i za ono vreme maštovito osmišljenih živuljki i borbenog arsenala. Plus golišave prsate tete. Drugim rečima, nemam trunku kajanja što sam potrošio vreme čitajući ovo.

alaniusfordius Posted - 19/11/2022 : 00:20:55
Cestitke na dobrom ritmu, vec 9 komada
corto33 Posted - 18/11/2022 : 18:29:33
Nabavio sam na Sajmu Najamnika od Lokomotive brojeve 1-9.
Papir jeste minimalno talasast kao spomenuto gore ali ne smeta.
I nije baš toliko tanak, deblji je npr. od papira u nedavnom engleskom izdanju NBM-a.

A strip ja sjajan čak i bolji nego što sam imao u sjećanju.
Plus su i extra materijali.

Sve u svemu za mene jedno od naj izdanja u posljednje dve godine.
Jozzinelli Posted - 29/04/2022 : 19:00:13
quote:
Originally posted by alexts

Bolje da si pogledao detaljnije. Kakve su korice, nisu krive (ka spolja, otvorene) i sl.?


Koliko sam video, korice nisu problematične, ali je knjižni blok malo talasast,
što je relativno česta pojava kod sveže otisnutih primeraka, je li, pogotovo sa ovakvom (ne)debljinom listova...

alexts Posted - 29/04/2022 : 09:54:28
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Pogledao sam na brzinu ovo izdanje Najamnika kad sam bio u Beogradu.

Kao što sam rekao, ne bunim se što je skupo izdanje i što su pojedinačni albumi
(Najamnik je oduvek bio na ceni, a albumi su lepši svaki sa zasebnim koricama i lakši za čitanje)
ali, za tu cenu, papir je morao da bude dosta kvalitetniji, ovaj je suviše tanak, ne priliči za ovakav strip, rađen slikarskom tehnikom.
Moguće da su morali usklađivati mogućnosti, zbog nestašice i povećane cene papira, kako ne bi i izdanje bilo još skuplje, ali ipak...
(Lokomotivine cene su i inače natprosečne, ne znam koliko je to povezano sa realnim faktorima, kvalitetom štampe i slično ? )

Mislim, najverovatnije ću nabaviti izdanje do kraja godine, jer ipak je to Najamnik na domaćem jeziku, u velikom formatu,
ali ostaje primedba da kvalitet papira nije na zadovoljavajućem nivou.
(Uglavnom nisam cepidlaka po tom pitanju, osim kad je ovako drastično neusklađen sa vrstom crteža koji se na njemu štampa, pa i sa cenom izdanja.)




Bolje da si pogledao detaljnije. Kakve su korice, nisu krive (ka spolja, otvorene) i sl.?
Jozzinelli Posted - 29/04/2022 : 09:34:46
Pogledao sam na brzinu ovo izdanje Najamnika kad sam bio u Beogradu.

Kao što sam rekao, ne bunim se što je skupo izdanje i što su pojedinačni albumi
(Najamnik je oduvek bio na ceni, a albumi su lepši svaki sa zasebnim koricama i lakši za čitanje)
ali, za tu cenu, papir je morao da bude dosta kvalitetniji, ovaj je suviše tanak, ne priliči za ovakav strip, rađen slikarskom tehnikom.
Moguće da su morali usklađivati mogućnosti, zbog nestašice i povećane cene papira, kako ne bi i izdanje bilo još skuplje, ali ipak...
(Lokomotivine cene su i inače natprosečne, ne znam koliko je to povezano sa realnim faktorima, kvalitetom štampe i slično ? )

Mislim, najverovatnije ću nabaviti izdanje do kraja godine, jer ipak je to Najamnik na domaćem jeziku, u velikom formatu,
ali ostaje primedba da kvalitet papira nije na zadovoljavajućem nivou.
(Uglavnom nisam cepidlaka po tom pitanju, osim kad je ovako drastično neusklađen sa vrstom crteža koji se na njemu štampa, pa i sa cenom izdanja.)



Jozzinelli Posted - 14/04/2022 : 19:45:40
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pročitao sam skenove prve dvije epizode, i iskreno OK je meni taj Najamnik.
Cretž je za pasti na dupe, priče su OK. Prva knjiga je više kao neki eksperiment, test, druga je već prava epizoda.


Pa, druga i treća knjiga izgleda jesu najbolje od Najamnika.
Iskreno, prvu nikad nisam pročitao kompletnu, nemam Marketprintov album, a imam samo nekoliko Stripoteka sa tom epizodom,
ali tek od druge se ustaljuju mesto radnje i redovni protagonisti pored Najamnika - Klaust, Nan-Taj itd.

Četvrta i peta epizoda mi nisu na nivou druge i treće, za kasnije ne znam, ali sam čuo od drugih, koji su čitali,
isto mišljenje da su druga i treća najbolje. Izgleda da kasnije Segreljes postaje previše dosadan sa ponovnim pojavljivanjem
Klausta, pa radnja postaje neinspirativna i repetitivna?
jaki Posted - 14/04/2022 : 19:36:31
Ovaj je barem veći BD format...
verab Posted - 14/04/2022 : 17:20:14
Stiglo u SNK. 129 kn po albumu. skoro pa "libelusovska" cijena:))
DiSkAcH Posted - 14/04/2022 : 16:52:31
Pročitao sam skenove prve dvije epizode, i iskreno OK je meni taj Najamnik.
Cretž je za pasti na dupe, priče su OK. Prva knjiga je više kao neki eksperiment, test, druga je već prava epizoda.
Čitao sam ono neko USA izdanje i dodatci su odlični, autor priča kako je započeo karijeru i kako je krenuo sa Najamnikom.
Inače nisam ljubitelj 95% tih dodataka u stripovima, ali ovo što je u ove dvije knjige je meni odlično i baš zanimljivo.
delboj Posted - 14/04/2022 : 08:51:05
Zamijenio sam naslovne, sad je usklađen font.
jaki Posted - 12/04/2022 : 23:11:44
Jeaaaa...
Hajo Posted - 12/04/2022 : 22:48:30
quote:
Originally posted by jaki

Slike papira pliz🙂


To nemam gdje ukrasti, ali znam da je papir mat, nije sjajan.
jaki Posted - 12/04/2022 : 21:51:56
Slike papira pliz🙂
Hajo Posted - 12/04/2022 : 21:09:31
U stvarnosti je font isti.



P.S. Slika nije moja, ukrao sam je.
delboj Posted - 12/04/2022 : 21:05:23
Na najavi je bilo usklađeno. Ne znam šta je stvarno odštampano.
verab Posted - 12/04/2022 : 20:52:55
quote:
Originally posted by delboj




zar nije font kod prva dva albuma usklađen s trećim?

delboj Posted - 12/04/2022 : 15:44:16
emirem Posted - 09/05/2021 : 14:40:15
Imam njemacku verziju komplet od Splitter verlag. Slipcasei i izvedba savrsena, bas kako dolikuje stripu.
E da, ima i kartolina
alexts Posted - 09/05/2021 : 14:24:33
Da su hteli, mogli su i pre da objavljuju, nisu morali da čekaju Francuze.
Dalen Posted - 09/05/2021 : 13:56:14
E sad treba "samo" sačekati nekog našeg izdavača kojemu će se to dati izdati. Ako Bookglobe i dalje ima prava onda možemo to slobodno zaboraviti. Meni odličan strip.
corto33 Posted - 09/05/2021 : 10:29:21
Napokon izašao prvi integral u Francuskoj:
https://www.amazon.fr/Mercenaire-Int%C3%A9grale-01-Vicente-Segrelles/dp/2344034846/ref=sr_1_2?__mk_fr_FR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=mercenaire&qid=1620548818&sr=8-2
jaki Posted - 15/04/2017 : 12:51:27
sad mi nije ništa klaro?
zar booklobe ima prava na najmanika?
nekad davno je izašla reklama na njihovom sajtu ali je brzo skinuta.
kad nije izaša onda ne virujem ni da će danas.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000