forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 3D

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 04/09/2011 : 18:20:44
Ljudi jel' ovakvo sranje bude DVD rip ako je film radjen u 3D-u?



Hteo sam da skinem crtani i vidim ovo kao DVD rip i pise gore da je Animals United 3D...

Ako je ovako, znaci 3D filmove i crtace zaobilaziti u sirokom luku bez naocara, kaciga i haj tek sranja...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
doom Posted - 21/08/2018 : 22:21:01
https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/avatar-2-james-cameron-sequels-release-date-trailer-underwater-scenes-motion-capture-a8068791.html

Voljeli ga ili ne, cameron je uistinu covjek ispred svog vremena, nadam se da ce jos dugo pozivit da mozemo i dalje uzivati u njegovim izumima
Shaner Posted - 18/03/2018 : 10:18:00
Life of Pi je izuzetno efektan u 3D-u.

fler Posted - 17/03/2018 : 17:16:42
Da, i Tron i Gravity su odlični.
Dosta ih ima, nisu mi svi odmah pali na pamet.
nagor Posted - 17/03/2018 : 14:51:25
Da, animirani filmovi su kao bolji za 3d.

Gledam malo online preporuke. Vele da je Avatar top shit što se tiče 3d (jasno je zašto) ali da i Zemeckis ima dobre 3d filmove. Beowulf, Christmas Carol i Polar Express su kao top preporuke (pogotova prva dva).

Tron Legacy i Gravity su navodno također dobri.
fler Posted - 17/03/2018 : 14:02:14
quote:
Originally posted by nagor

Kupio sam TV koji podržava 3D. Probao sam s Avatarom 3D i to izgleda dosta dobro na TV-u. Bolje nego u kinu.

Može li mi netko preporučiti par dobrih 3D filmova?




Ne ulazim u kvalitetu samih filmova,
ali po pitanju stereoskopskog prikaza:

Svi animirani (Pixar itd.), jer je tu u pravilu najkvalitetniji.
Doctor Strange, i Marvelovi generalno.
Hobbit trilogija.
In The Heart Of The Sea - iznimno sjajan.
John Carter.
Transformers (tehnički uvijek sjajni ali što se tiče ostalog .. ako imaš želudac).

Većinom je to solidno odrađeno, neki odskaču (Avatar si spomenuo),
a neki su baš loši (npr. Clash of The Titans s Worthingtonom, jer nije osmišljen kao 3D pa je kasnije samo nakačeno i ispalo je užasno. Dvojka je zato okej.).
Oki Posted - 17/03/2018 : 13:37:16
Od desetak filmova što sam pogledao u 3d, što doma (ima stari 3d tv) što u kinu, jedino mi je Avatar bio imao smisla za 3d....
wesskowaz Posted - 17/03/2018 : 12:15:18
Mad Max. :)
nagor Posted - 17/03/2018 : 11:43:15
Kupio sam TV koji podržava 3D. Probao sam s Avatarom 3D i to izgleda dosta dobro na TV-u. Bolje nego u kinu.

Može li mi netko preporučiti par dobrih 3D filmova?
King Warrior Posted - 09/09/2011 : 16:38:16
ma potrebna ti je cijela oprema.
Sada su aktuelni 3D blu-ray filmovi.
Za to ti je potrebno ,osim odgovarajuceg diska, 3D BLU-RAY recorder i 3D TV. I naravno cvike.
3D blu-ray recorderi nisu mnogo skupi, neznatno su skuplji od obicnih blu-ray recordera. Mada, cijela ta tehnika je u pocetnim stazama, trenutno bi bilo uzimanje takvih stvari bacanje para. Za najmanje dvije godine postojace 3D stvari koje su mnogo efikasnije.
DeeCay Posted - 09/09/2011 : 16:06:30
quote:
Originally posted by King Warrior

upravo provjerio sa cvikama, nema razlike.
Inace za potpunu sliku u 3D potreban je 3D tv, naocare nisu dovoljne.



Znači potreban je i 3D TV, ne samo naočale, kako se nisam sjetio odmah. I ja sam jednom skinuo 3D dvd-rip i pitao se kako je s naočalama ista takva slika.
makikatalinic Posted - 07/09/2011 : 20:52:46
quote:
Originally posted by Grujah.

Verujem da su to govorili i za film u boji i zvucni film ;)



Ma dobro ali oni bar nisu trebali naočale. Na stranu sad filmovi i to, nekakav plan je da se 3D još proširi, da bude u što više domova širom svijeta, no jebiga nije praktičan. Da bi ga gledao moraš stavit naočale i to neće svatko prihvatiti.
dr strangelove Posted - 07/09/2011 : 20:20:40
quote:
Originally posted by Grujah.

Verujem da su to govorili i za film u boji i zvucni film ;)



Nisu za film u boji
Lord Vader89 Posted - 07/09/2011 : 17:59:43
zapravo, za film uopste :D
Grujah. Posted - 07/09/2011 : 17:47:42
Verujem da su to govorili i za film u boji i zvucni film ;)
Sandman. Posted - 07/09/2011 : 17:28:24
3D je nepotrebna glupost.
Lord Vader89 Posted - 07/09/2011 : 14:54:55
mozda si i ti od onih na koje 3D ne deluje? :/
Amos Posted - 07/09/2011 : 10:14:09
quote:
Originally posted by Lord Vader89


elem, sto te boli glava? :(



Pa da, to od naprezanja očiju. Meni je osjećaj kao da imam naočale za vid s nepravilno podešenom dioptrijom pa stalno žmirkam i krivim se. Poslije gledanja se neko vrijeme okolo sudaram s predmetima.
Ne znam je li to do filma, naočala ili projektora/TV-a.
Mairosu Posted - 06/09/2011 : 14:39:30
Mene je zabolela glava od 3D demonstracija u shopping centrima, neka fala.

Avatar 2D mi bio sasvim dobar :D
Grujah. Posted - 06/09/2011 : 14:25:03
Oh da, i jednom sam prilikom traznje stanova negde na Mirijevu video ikonu na zidu u 3d cyan-red tehnici o.O
Grujah. Posted - 06/09/2011 : 14:22:23
Jedino sto sam ja gledao u 3Du je ovo:
http://www.universalorlando.com/Theme_Parks/Universal_Studios_Orlando/Attractions/terminator_2_3_d.aspx

:D
Projekcija na 3 velika ekrana, s tim da je polu live-action (npr. u jednom trenutku se ekran "otvara" i iskace lik na Harliju obucen u Arnija i povede klinca sa sobom nazad :D). Pucnjava, Roboti, Arni, T-1000 i jos svasta nesto i to izgleda TOLIKO DOOOOBRO, tipa roboti izlaze iz ekrana i srapnel leti na sve strane i brat kaze da je neuporedivo sa 3Dom u bioskopima (Avatar). Tako da verujem da je to najblize ovome sto bvanger prica. (no ipak trebaju naocare ali su neke crne zatamljene zajebane).

I ovo:
http://www.universalorlando.com/Amusement_Parks/Islands_of_Adventure/Attractions/attractions.aspx#page=Amusement-Parks_Islands-of-Adventure_Attractions_adventures-of-spiderman-ride.html

Sto je ujedno voznja i 3D projekcija i jos Spajdi, ne moze se opisati koliko je predobro.


Lord Vader89 Posted - 06/09/2011 : 14:04:56
U23D
kralju :D


elem, sto te boli glava? :(
Amos Posted - 06/09/2011 : 13:47:17
3D doma je za sada obično smeće. Smeće je i u kinu (osim časnih izuzetaka U23D i Avatar), ali doma je žestoko smeće. Em ne funkcionira efekt kako treba, em te boli glava, em je skupo ka đava...
To će se kupovati za 5-6 godina kada se tehnologija malo razvije, a sada je bolje malo više para potrošiti na dobar LED tv i uživati u normalnoj slici.
bvagner3 Posted - 06/09/2011 : 02:53:41
Kako sam načuo nova verzija 3D tehnologije tek treba doći na naše prostore,tj.sve ovisi o novim televizorima koje ćemo moći gledati u 3D-u,bez naočala,sve je u ošrini slike,i kombinaciji boja,tj."zavaravanju vašeg mozga"da steknete dojam "dubine"slike,no ja se pitam koliko je to uopće zdravo za vaše oči i onaj dio mozga koji je zadužen za percepciju,prostora i boja,jednom riječju vid,no dobro vidjet ćemo,u svakom je slučaju za sada zabavno,a kasnije koga briga :)
mpavin Posted - 06/09/2011 : 01:43:30
quote:
Originally posted by supermark

jbga, ja gledao avatara
nista od 3D nisam vidio :(


Koliko se sićan, u Avataru jedino što je "iskočilo" iz ekrana su bile mrvice zemlje kad je ona neka beštija trčala isprid kamere i ona neka malena prozirna leteća sranja po šumi.
A npr. u Thoru nema ničega, samo su zamutili sliku.
Lord Vader89 Posted - 06/09/2011 : 01:25:21
pa nije sad ni bas tako crno

od avatara pa na ovamo sam pogledao stosta u 3D, i nijednom nisam bio razocaran, u tom smislu da dobijam mutne slike, itd....osim jednom kada su nam startovali "Christmas carol" sa pogresno podesenim projektorom :D

al inace, svi ti animirani i deciji i blokbasteri i sve to cemu je 3D adut je bilo more than a fair bargain

ono valjda ne valja ako je film snimljen u standardnoj tehnici, pa ga prebace onda na silu boga u 3D
tako su valjda radili sa onim nesretnim "Clash of the titans", il tako nesto....



elem
sad kad dodje Star wars u februaru, ima da vidite the real deal!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000