forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Pitanje meni za dusu :D

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
PijaniPatak Posted - 18/09/2011 : 10:55:27
Nisam znao gde još da postavim ovakvo pitanje. Naime, spremio sam italijanskih Zagora u fazonu Odabrane Priče za kopiranje, ali mi u foto radnjama malo kenjaju - ceo strip ''mora'' biti u PDF formatu, kao jedan dokument, a navedeni stripovi su u jpg formatu. Znam kako da konvertujem svaku stranicu posebno u PDF ali ne znam kako da ih smestim sve zajedno u jedan pdf dokument...ma znate valjda na šta mislim
Vi ste stari znalci. Pomagajte!
14   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
PijaniPatak Posted - 23/09/2011 : 22:12:08
Upravo dao na stampanje ''Ai confini della realta'(ili Demon ludila)'' i cena je smesna
527 strana, 5 u boji (naslovne svake epizode unutar stripa) i korice naravno u boji su me kostale samo 11 KM tj 5,5 eura! Nije tvrdo koricenje vec standardno knjiga\strip.
PijaniPatak Posted - 19/09/2011 : 16:18:56
quote:
Originally posted by panzer

http://web.newsguy.com/lmgava/i2pdf/
http://www.online-translator.com/site_Translation.aspx?External=75756592&direction=ge&template=General&sourceURL=http://www.7-pdf.de/7-pdf-maker/&status=translate&prmtlang=en


I think I love you
panzer Posted - 19/09/2011 : 14:51:28
http://web.newsguy.com/lmgava/i2pdf/
http://www.online-translator.com/site_Translation.aspx?External=75756592&direction=ge&template=General&sourceURL=http://www.7-pdf.de/7-pdf-maker/&status=translate&prmtlang=en
PijaniPatak Posted - 19/09/2011 : 12:51:18
@elfak nish i alexts

Termalno koričenje ti je kad kopiraš nešto da izgleda kao knjiga. Da ima omot od tvrđeg materijala i gde su stranice zalepljene-baš kao i kod običnog stripa. Jedina razlika je što ne možeš baš u Bonelli formatu tražiti štampanje. Malo je skuplje. Ja sam iskoristio standardni format A5 kao dostojnu zamenu. Štampanje stripa od 130 stranica (prvih pedeset brojeva Zagora) u tom formatu mene izađe 2,2 eura.

Će uslikam ovih dana na šta liče brojevi koje sam odradio pa postavljam ovde
alexts Posted - 18/09/2011 : 21:25:49
quote:
Originally posted by PijaniPatak
Ne bih bas mogao precizno da ti kazem. Prvih pedeset epizoda (koji imaju po 130 strana) su me kostala po 2 eura svaki, obicno termalno koricenje. Ove OP cu tvrdo koricenje. Demon Ludila me je izasao 10-ak eura sa svojih petsto i kusur strana.



Šta je to termalno koričenje?

2 evra štampanje stripa i koričenje??

elfak nish Posted - 18/09/2011 : 20:21:16
quote:
Originally posted by PijaniPatak


@elfak nish
vec sam probao. Naime, to je prvo cega sam se setio, ali sam nakon par losih programa digao ruke i otvorio ovaj topic - uvek je lepse i sigurnije na preporuku nego naslepo :D




Imao sam dobar link negde,sjajan programcic,ali ko ce to naci....

Daj nam slike kad odstampas to,da vidimo kako izgleda.
Koliko placas to stampanje?
wesskowaz Posted - 18/09/2011 : 20:15:04
Aj uslikaj to sto si stampao da vidimo na sta lici.
Bachy Posted - 18/09/2011 : 16:32:16
quote:
Originally posted by PijaniPatak

@ manhunter
hvala. Skinuo sam program i izgleda da ce da fercera kako treba. Javicu.


@Bachy
Fazon je ovakav : ''Najbolje je da sve ove slike sam rasporedis u Microsoft Wordu ili u jednom PDF dokumentu'' :D
Inace moze sve i ovako, ali gospoda voli da sere




Vjerujem... javi koliko će te to koštati!
PijaniPatak Posted - 18/09/2011 : 16:28:23
@ manhunter
hvala. Skinuo sam program i izgleda da ce da fercera kako treba. Javicu.

@elfak nish
vec sam probao. Naime, to je prvo cega sam se setio, ali sam nakon par losih programa digao ruke i otvorio ovaj topic - uvek je lepse i sigurnije na preporuku nego naslepo :D



@djukak
Ne bih bas mogao precizno da ti kazem. Prvih pedeset epizoda (koji imaju po 130 strana) su me kostala po 2 eura svaki, obicno termalno koricenje. Ove OP cu tvrdo koricenje. Demon Ludila me je izasao 10-ak eura sa svojih petsto i kusur strana.

@acestroke
Probao i to. Ne radi. PDF citac mi je Adobe Reader X

@Bachy
Fazon je ovakav : ''Najbolje je da sve ove slike sam rasporedis u Microsoft Wordu ili u jednom PDF dokumentu'' :D
Inace moze sve i ovako, ali gospoda voli da sere
Bachy Posted - 18/09/2011 : 14:53:29
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nisam znao gde još da postavim ovakvo pitanje. Naime, spremio sam italijanskih Zagora u fazonu Odabrane Priče za kopiranje, ali mi u foto radnjama malo kenjaju - ceo strip ''mora'' biti u PDF formatu, kao jedan dokument, a navedeni stripovi su u jpg formatu. Znam kako da konvertujem svaku stranicu posebno u PDF ali ne znam kako da ih smestim sve zajedno u jedan pdf dokument...ma znate valjda na šta mislim
Vi ste stari znalci. Pomagajte!



Kada sve stranice pretvoriš iz JPG-a u PDF onda i imaš sve u PDF-u, staviš ih u jedan lijepi folder ili zamotaš u rar i odneseš im da ti to isprintaju.
Inače jako lijep program koji ja koristim kada se igram sa PDF dokumentima je NITRO pdf!
acestroke Posted - 18/09/2011 : 12:49:29
Ja kad sebi stampam, ja highlight-iram sve stranice (JPGs), i onda ih sve zajedno drag na PDF icon na ekranu/desktopu. To meni uvijek uspije. Koju verziju PDFa imas?
djukak Posted - 18/09/2011 : 11:31:49
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nisam znao gde još da postavim ovakvo pitanje. Naime, spremio sam italijanskih Zagora u fazonu Odabrane Priče za kopiranje, ali mi u foto radnjama malo kenjaju - ceo strip ''mora'' biti u PDF formatu, kao jedan dokument, a navedeni stripovi su u jpg formatu. Znam kako da konvertujem svaku stranicu posebno u PDF ali ne znam kako da ih smestim sve zajedno u jedan pdf dokument...ma znate valjda na šta mislim
Vi ste stari znalci. Pomagajte!



Koliko ce to da kosta po jednom stripu...
elfak nish Posted - 18/09/2011 : 11:12:35
Imas online converter ,izguglaj...bar je ranije imalo
manhunter Posted - 18/09/2011 : 10:57:56
Koliko je meni poznato, to se radi sa PDF Creator-om, a ne sa Readerom koji je inače instaliran na većini računara.

Pokušaj: http://sourceforge.net/projects/pdfcreator/

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000