forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Da li biste i koliko platili digitalni strip?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Vlaadisha Posted - 20/09/2011 : 18:29:40
Recimo da za koju godinu digitalni stripovi budu u najmanju ruku ravnopravni sa stampanim - da li bi vas taj format interesovao? Autor i junak nebitni za pricu, ali broj strana, kolor i slicno jesu... Komentari pozeljni.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
CAGLIOSTRO13 Posted - 21/09/2011 : 18:31:45
Ja bi definitivno citao skenirane stripove, citam ih i sada, al nemam si para da si priustim neki brutalni citac u boji. Na kompu je malo prezahtjevno citati, neudoban polozaj u stolici i tako to. Doduse papir mi je uvijek draza opcija, ali neke stripove je prakticno nemoguce nabavit. Platit cu kurca par tisuca kuna za neke stare spidermane, batmane i kurce.
Da kupujem skenirane stripove ? To takodjer nikako nebi, totalni support pirateriji, ako cu vec kupovat, kupit cu kiosk izdanje..
Ako jednog dana ne bude vise kiosk izdanja i budem morao kupovat digitalne primjerke, e tad mozda odlucim preci na kupovinu digitalnih primjeraka, jer cu ih vjerojatno kad tad moci i prodati....
A novce u stvari od kojih poslije ne mogu profitirati ulazem samo u alkohol, ajde i cigare mrtve
Mord Posted - 21/09/2011 : 18:08:12
Prvi zahtjev

Moze digitalno ali kad se za neke normalne novce bude mogao kupiti kindle ili nesto namjenjeno citanju sto trosi e-ink (dakle da ne i pad i slicne stvari druge namjene) a da ima ekran velicine rastvorenog albuma francuske skole (oversized bi prebolio). Ovo je btw, otprilike jedan 17" widescreen. Najveci kindle je 10", 7 more to go. Sve ostalo povlaci buljenje u smanjene slike i kvari ugodjaj citanja stripa.

Drugi zahtjev

Da stripovi budu skenirani maksimalno kvalitetno u stvarnoj velicini a moze i vece pa cemo smanjit na readeru i dobit bolju kvalitetu.

Treci zahtjev

Normalan softver na kojem cu sve to citati.



Kad se pojavi nesto takvo javite pa prelazim na digitalu. I to samo zato jer sam ekoloski osvijesten.
Snake Plissken Posted - 21/09/2011 : 18:02:52
Tu vec mozemo povesti pricu o komponentama stripa kojih nema na papiru, kao sto je u onom stripu-strecalici. A s te strane, ja sam konzervativan. Ne zelim da strip ima neku komponentu sem postojecih. Ne treba mi ton, animacija i slicno.

Sto se tice skena, platio bih ga, ali ne vise od nekoliko evra i to za trejd. Jednostavno ne smatram da time dobijam dovoljno.
fandango Posted - 21/09/2011 : 17:41:13
Digitalizacija knjiga i stripova po meni se može usporediti s izumom tiskarskog stroja; medij distribucije u oba slučaja omogućuje širu diseminaciju sadržaja nego u prijašnjem razdoblju. Amazon je relativno nedavno objavio da su prodali više digitalnih knjiga nego papirnatih (možemo naravno raspravljati o njihovim cjenovnim strategijama i slično, ali ovo je ipak činjenica). Kindle opako reklamiraju u UK, a ljudi ga bogme opako i koriste. iPad ili neki slični gadget u Švedskoj u javnom prijevozu sve se češće viđa.

Ja isto volim papir, ali ove promjene su realne, događaju se i imat će utjecaja i na svijet stripa. Mislim da bi zanimljiva diskusija bila što sve stripaši mogu s novim medijem (kao primjerice u onom korejskom stripu), kakve prilagodbe i mogućnosti novi mediji zahtijevaju ili nude stripu, kako će to recimo utjecati na stripovsku naraciju, i slično.

Svaka čast papiru, napominjem da ga i dalje volim, ali sam osobno oduševljen mogućnostima koje nudi digitalna tehnologija.
DeeCay Posted - 21/09/2011 : 14:56:25
Vjerojatno bih platio da je sučelje za download totalno jednostavno, pregledno, non-stop ažurirano, vrhunski skenirani stripovi, da imam super praktični čitač digitalnog oblika i da su stripovi jeftini. Koliko multimedije džabe skidam, čim mi se ukaže jeftina prilika, kupujem originalne, što stripove, filmove ili muziku... Prije ili poslije doći će digitalni oblik, a i štedimo šume manjim korištenjem papira.
Dr. Westax Posted - 21/09/2011 : 14:48:24
quote:
Originally posted by mcn

Ono ... ja volim papir, ali koja ste vi gomila fetišističkih fašista.



Vidi se da nisi iskusio slatko uzbuđenje kada osjetiš kunstdruck na testisima i moćni tvrdi uvez na butinama!
zeljko Posted - 21/09/2011 : 10:47:50
ništa digitalno ne plaćam
Mairosu Posted - 21/09/2011 : 09:56:15
quote:
Originally posted by austin

Grujah je u pravu sto se tiche boje kod skenova....vrlo chesto scanlation grupe poptuno sjebu kontrast/zasicenost u obradi skenova i poptuno promene kolor u stripu. Al to je do ljudi koji izbacuju skenove...ne do panela na kome se chita.
Mene samo sad muchi sto ne mogu da se odluchim izmedju Samsunga 10.1 i iPada...iPad ima mnogo bolji format za chitanje, a kako filmove ne gledam na tako malom ekranu....iPadov 4:3 ekran ostaje kao jedino smisleno resenje.


De je ono 4:3 hleba ti razanog. :D
jaki Posted - 21/09/2011 : 09:47:19
na papiru?
mcn Posted - 21/09/2011 : 09:02:25
Ono ... ja volim papir, ali koja ste vi gomila fetišističkih fašista.

Sadržaj prvo, onda forma.

mcn
- trenutačno čitam 2000AD od broja jedan nadalje; bez skena - kako?
velka031 Posted - 21/09/2011 : 08:27:59
Ne bih to nikada kupovao, nije to to.
Sarghan Posted - 21/09/2011 : 02:05:31
Ako je u pitanju strip koji mi izgleda zanimljivo, a nije dostupan u tiskanom izdanju, vjerojatno bih kupio. No onda bi cijena trebala biti dosta jeftinija od tiskanih izdanja da bih ja to kupio pošto ona ovdje ne ovisi o tiražu, skladišćenju i sličnome.

austin Posted - 21/09/2011 : 00:08:29
Grujah je u pravu sto se tiche boje kod skenova....vrlo chesto scanlation grupe poptuno sjebu kontrast/zasicenost u obradi skenova i poptuno promene kolor u stripu. Al to je do ljudi koji izbacuju skenove...ne do panela na kome se chita.
Mene samo sad muchi sto ne mogu da se odluchim izmedju Samsunga 10.1 i iPada...iPad ima mnogo bolji format za chitanje, a kako filmove ne gledam na tako malom ekranu....iPadov 4:3 ekran ostaje kao jedino smisleno resenje.
Grujah. Posted - 20/09/2011 : 23:51:45
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by Grujah.

@austin - ostavimo po strane suskanje i miris papira, meni je sama slika i izgled i sve uvek bolji na papiru - i to uzimam u obzir bas ono sto sam citao i digitalno i na papiru.

I ja sam ovo kao mislio dok nisam kupio iPad, nema tog papira koji ce da nadjebe njegov panel. Pogotovo za stare stripove, ZS/LMS izgledaju bolestina.



Heh, aj, bas bih voleo to da vidim (ozbiljno) No ne bih novce davao za Appleov cedo (bilo koje ).
kandraks Posted - 20/09/2011 : 23:40:35
Probao sam citati skenirane stripove ali nije to to, papir je cudo...
Mairosu Posted - 20/09/2011 : 23:37:30
quote:
Originally posted by Grujah.

@austin - ostavimo po strane suskanje i miris papira, meni je sama slika i izgled i sve uvek bolji na papiru - i to uzimam u obzir bas ono sto sam citao i digitalno i na papiru.

I ja sam ovo kao mislio dok nisam kupio iPad, nema tog papira koji ce da nadjebe njegov panel. Pogotovo za stare stripove, ZS/LMS izgledaju bolestina.
Grujah. Posted - 20/09/2011 : 23:29:17
@austin - ostavimo po strane suskanje i miris papira, meni je sama slika i izgled i sve uvek bolji na papiru - i to uzimam u obzir bas ono sto sam citao i digitalno i na papiru.


Cenio bih nesto kao Kindle. Na tome se zakon citaju knjge Nema odsjaja koji je naporan, mnogo je prirodnije i slicno. E tako samo za stripove po mogucstvu u boji.
Imrahil Posted - 20/09/2011 : 23:08:08
Ako je baš jeftino, što da ne.
Mada, papir je papir.
austin Posted - 20/09/2011 : 22:59:12
Sa pojavom tableta niko vishe ne mozhe da kazhe da je uzhitak citanja papirnate verzije apsolutno nedostizhan i bez konkurencije. Volim stripove u papiru, ali ih imam daleko vishe u skenovima i kad krenem da chitam strip u skenu vrlo brzo zaboravim na kom je medijumu, uzhivim se i ponesu me crtezh i/ili pricha (naravno pod uslovom da je kvalitetan strip u pitanju).
Digitala ne shushka, nema miris papira, ali ima svojih prednosti (neke su mnogi pomenuli, jos jedna je citanje u mraku i pod slabim osvetljenjem), koje ce najvishe doci do izrazhaja kada digitalni strip postane primarni medijum za koji se izdavachi odluchuju.....onda ochekujem razne multimedijalne varijante (da se ne lazhemo racunari se u velikoj meri koriste vec duze vreme u svim fazama nastanka stripa, u manjoj ili vecoj meri...zavisno od stripa) i krosovere stripa i animacije (watchmen - the comic book animation fazon ali daleko daleko naprednije i inovativnije uradjeno)...mali nagovestaj tako nechega bi mogao da bude onaj korejski horor strip na skorijem topicu koji je neko postovao.
kreŠa Posted - 20/09/2011 : 22:44:23
Ja bih, ako je neka razumna cena.
Ako ni zbog čega drugog - da uštedim drveća. :D
Dr. Westax Posted - 20/09/2011 : 22:12:27
Volim digitalne stripove od kada sam naletio na njih prije više od 10 godina. Diskovi su mi doslovno zatrpani.
Ipak ne bih platio ni kunu za digitalni strip!
Kupujem i čitam klasičnu papirnatu verziju.

Ipak mislim da se moramo pomiriti sa time da će digitalni strip istiskivati papirnati sve više i više. Prvo će skviknuti meka kiosk izdanja, a ostat će samo kvalitetna "enciklopedijska" izdanja sa sve manjim i manjim tiražima. Jednostavno to je realnost!
Uostalom to vidimo i danas, a za 10 godina će biti još gore.
konj87 Posted - 20/09/2011 : 21:44:00
Kao što je već neko spomenuo, čitam samo da utvrdim jeli vrijedno kupovine i neke mange. Crtež mi djeluje znatno lošije kad ga uvećam... Uglavnom odgovor je ne.
sawitch Posted - 20/09/2011 : 21:38:25
Digitalno me zanima samo da vidim da li bih kupio fizicko.. Dobra strana toga je sto mogu nesto da vidim, pa ako mi se svidi da kupim.. Digitalan strip mi apsolutno nista ne znaci.. Dok na polici papir vredi i te kako...
izivko Posted - 20/09/2011 : 21:37:46
quote:
Originally posted by Obi-wan

Samo na readeru koji simulira papir. Tako da imam par tisuća stripova u boji i cb u jednom malom uređaju (čitava kolekcija uvijek na dohvat ruke).
Platio bih pola cijene štampanog izdanja. Možda i trunku više jer nema poštarine...
Mada bih neke odabrane stripove ostavio kao papirne.


Ovo je upravo razlog zbog kojeg čitam i volim digitalne stripove. Plus, ne zauzimaju mjesto u stanu
manhunter Posted - 20/09/2011 : 21:27:40
S obzirom da već sad imamo ogroman izbor skenova koji mogu da se skinu za dž, a ja NIJEDAN strip nemam u digitalnom obliku, moj odgovor je NE.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000