forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Umro Sergio Bonelli! :(

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tornadomaster Posted - 26/09/2011 : 10:39:11
http://www.corriere.it/cultura/11_settembre_26/sergio-bonelli-morto-editore-tex-dylandog_33a30914-e819-11e0-9000-0da152a6f157.shtml?fr=box_primopiano
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
velka031 Posted - 26/09/2018 : 21:44:35
Sedam godina već... Vrijeme leti, floskula, ali doista je tako. U trenz ćemo biti matorci koji kupuju stripove koje je veliki Sergio pokrenuo...
solar Posted - 26/09/2018 : 20:57:27
Sedam godina otkako je umro Sergio Bonelli (Guido Nolitta)...
Poli Posted - 27/09/2017 : 11:02:54

Piccinellijeva posveta Bonelliju i Ferriju





ike666 Posted - 26/09/2017 : 18:58:20
Da li su završne epizode Mister Noa koje upravo objavljuje Ludens zadnje što je Sergio napisao?
solar Posted - 26/09/2017 : 13:13:39
Danas je godišnjica smrti.

prigodan Villin crtež
solar Posted - 24/07/2017 : 16:48:08
Massimo Carnevale
leKrava Posted - 27/09/2016 : 21:38:06
to su prsti druge ruke, drzi obje ruke iza ledja
Hajo Posted - 27/09/2016 : 21:33:19
quote:
Originally posted by morski




Što to bi s Chicovim prstima desne ruke???
Johnny Difool Posted - 26/09/2016 : 23:16:34
Mene je upravo gadno pogodila spoznaja da je prošlo već pet godina od Sergiove smrti.

Pet fuckin´ years, a kao da je jučer bilo da smo ga ovdje ispraćali i da su izdanja VČ-a izišla s opraštanjima i crnim listovima.

Pet godina? Un-fuckin´-believable!

DODSFERD Posted - 26/09/2016 : 22:36:30
Vidjeh ja da mi je odnekud poznato, ali se nisam mogao sjetiti.
Znak da dugo nisam uzimao u ruke svoje primjerke Magic Winda, ova ilustracija me natjerala da sada to ispravim.
D.J. Posted - 26/09/2016 : 21:54:06
quote:
Originally posted by solar

Mislim da je Frisenda


Je, je, Frisenda. Ta ilustracija krasi zadnje unutrasnje korice prve dvije (ili tri knjige) Magic Winda na engleskom.
Vrijeme leti...
solar Posted - 26/09/2016 : 21:04:39
Mislim da je Frisenda
RAKOSI4 Posted - 26/09/2016 : 19:32:56
Malo ste me rastužili , petogodišnjicom smrti Nolite .
Čovjek nas je vodija iz pustolovine u pustolovinu i uljepšava naše djetinstvo.
Nek mu zvijeza vječno svijetli u dalekom svemiru .
teller Posted - 26/09/2016 : 16:38:22
Bravo za Veseli...to kod Ludensa nije moguce....
Izdavac sa srcem, dao mu bog dug zivot i srecu.
A Sergiu mir i spokoj tamo drugdje..siguran sam da je sa nama i danas.
solar Posted - 26/09/2016 : 15:26:32
Prenešeno sa facebook stranice Veselog Četvrtka

Današnji datum ostaće upamćen u istoriji stripa i po jednom mnogo tužnijem događaju – 2011. godine zauvek nas je napustio Serđo Boneli, veliki Gvido Nolita.
Drugari iz Striparnica Južni Darkwood preveli su i sinhronizovali snimak njegovog poslednjeg intervjua, a vi ga možete ga pogledati na linku ispod...
https://www.facebook.com/StriparnicaJuzniDarkwood/videos/1149214535169199/?hc_ref=NEWSFEED
solar Posted - 26/09/2016 : 13:59:23
Danas je 5 obljetnica smrti Sergia Bonellija.
mogorovic Posted - 23/07/2016 : 13:51:12
Prilično dostojan crtež Di Vittovih. Palac gore!
morski Posted - 23/07/2016 : 13:48:23
morski Posted - 23/07/2016 : 13:41:15
emirem Posted - 20/02/2015 : 20:12:45
Lijepa pjesma..bilo bi dobro vidjeti druge slike sa njegovih putovanja...
velka031 Posted - 19/02/2015 : 22:50:04
Bravo Sergio...I hvala!
solar Posted - 19/02/2015 : 20:03:24
Preporučujem ovo svima da pročitaju, radi se o Sergiu Bonelliju.

Preveo sam post jednog od najpoznatijih Bonelli fanova (Carla Monnija) od kojeg uvijek potječu najnovije i najpreciznije informacije jer je sa većinom autora (posebno Teksovih) osobni prijatelj.
U postu je prenio svoje iskustvo s komemoracije za Sergia.

Prijevod:
quote:
Danas popodne sam bio u Città di Castello na komemoraciji za Sergia Bonellija, bili su prisutni i razni autori: Moreno Burattini, Giovanni Ticci, Fernando Fusco, Fabio Civitelli, Roberto Diso, Alessandro Chairolla, Marco Verni, Gianni Sedioli, Michele Rubini (Zagor), Fabio Valdambrini, Luca Dell'Uomo (Dylan Dog), Andrea Cascioli (Nathan Never). Moreno Burattini je prezentirao kratak dokumentarac o Sergiu Bonelliju sponzoriran od strane "Provincia di Milano", poslije, na kraju, dao je riječ autorima da kažu neka svoja sjećanja o Sergiu. Kada je sve završilo Moreno Burattini je uzeo riječ i ispričao nam kako je prije par dana, malo nakon sprovoda, Davide Bonelli okupio cijelu redakciju i otkrio im je što mu je otac nekoliko dana prije smrti bio povjerio: kada je došlo vrijeme da ga naslijedi, da ne proda izdavačku kuću i da ne zaboravi sve one koji su radili sa njim ili za njega.
Davide im je još jedanput ponovio da nema nikakvu namjeru prodavati, naprotiv, namjerava ići naprijed sa svima njima, jer svi oni zajedno čine izdavačku kuću.

Priznajem da je to bio iznimno emocionalan trenutak.


Originalni post:
quote:
Oggi pomeriggio sono stato a Città di Castello per una commemorazione di Sergio Bonelli alla presenza di vari autori bonelliani. Erano presenti: Moreno Burattini, curatore e sceneggiatore di Zagor, Giovanni Ticci, Fernando Fusco, Fabio Civitelli, Roberto Diso (disegnatori di Tex, come se non lo sapeste), Alessandro Chairolla, Marco Verni, Gianni Sedioli, Michele Rubini (Zagor), Fabio Valdambrini (Già disegnatore di Mister No ed ora dell'imminente nuova serie dal titolo Saguaro), Luca Dell'Uomo (Dylan Dog), Andrea Cascioli (Nathan Never). Moreno Burattini ha presenasto un breve documentario su Sergio Bonelli sponsorizzato dalla Provincia di Milano, poi, al termine, ha dato la parola ai singoli autori per un breve ricordo personale di Sergio. Quando tutti hanno finito, Moreno Burattini ha ripreso la parola e ci ha detto che pochi giorni fa, dopo il funerale, Davide Bonelli ha convocato l'intera redazione ed ha rivelato loro che pochi giorni prima di morire (forse presagendo quello che nessuno si aspettava o forse semplicemente spinto dalla sua naturale ipocondria, poco importa) suo padre gli aveva raccomandato, quando fosse venuto il momento di succedergli, di non vendere la casa editrice e di non dimenticare tutti coloro che lavoravano con e per lui. Davide li ha rassicurati che non ha la minima intenzione di vendere ma che anzi è intenzionato ad andare avanti con l'aiuto di tutti loro, perchè loro, tutti insieme, sono la Casa Editrice. Confesso che è stato un momento molto commovente. Ora più che mai sono pronto a concedere la mia fiducia ed il mio incoraggiamento a Davide. Un'era si è chiusa, è vero, ma la nuova che comincia, per quanto diversa, non sarà per questo peggiore. Non dimentichiamolo. Per parte mia non farà mancare il mio sostegno alle iniziative che condivider? e le critiche, anche dure, a quelle che non mi piaceranno... esattamente come facevo prima. Invito tutti a fare altrettanto.
PijaniPatak Posted - 25/06/2014 : 21:42:36
Prelepa pesma posvećena Sergiu Bonelliju

Graziano Romani "Soul traveler" (to Sergio)

Poli Posted - 11/10/2013 : 08:22:02



Deers Posted - 08/11/2012 : 09:57:41


Cestarove na Zagora!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000