forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi diljem svijeta

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mr. Bushido Posted - 29/09/2011 : 20:45:18
Nastavimo ovdje raspravu, tako da ne spamamo temu o Disu.

quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by bjelolasica

To sam rekao u smislu da ne volim njihove stripove. Uključite malo mozak. Ako pričamo o stripovima nisam onda mislio na njihove aute.


Ok, koje si to američke i japanske stripove čitao? I kakve to veze ima sa funkcioniranjem SBE?

Više-manje sve Marvelove junake i neke od Mange. Što se tiče drugog pitanja u SBE junaci imaju različite životne priče nego ovi u SAD ili Japanu. Amerima svi moraju imati neki neuspjeli eksperiment da bi tip postao junak, O.K. superjunak da ne krenemo opet ispočetka s tom raspravom, dok su mi Japanci za rigati. I po meni glavna razlika je što u SBE nije došlo do dehumanizacije.

Ne znam, meni se čini da ti nisi još dovoljno načitan da bi dvije bogate tradicije stripa osudio samo tako.

Američki strip ipak nudi puno više. Ne samo Marvel, superjunake i slične stvari.

Da ne pričamo kako olako generaliziraš već po pitanju superjunaka.

A koje si to japanske stripove čitao da ti je bilo za "rigati"?

I u kom smislu je u američkom i japanskom stripu došlo do dehumanizacije?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Beva Posted - 24/01/2015 : 19:49:12
Čitam sve, čak mi je najdraže dati priliku nekom stripu koji dolazi iz područja koja baš i nisu poznata po stripu, kao što je Alois Nebel. Sad, ne mogu reći da me Nebel oduševio, ali da me dovoljno zaintrigirao da ga pročitam još jednom (i pokušam shvatiti :D), to da.

Imam žanrove koje preferiram, ali neću samo zbog žanra unaprijed otpisati strip. Sklonost nekom žanru može mi pomoći da mi osrednje kvalitetan strip bude itekako zanimljiv.

Što se tiče crteža, razlikujem dobar i loš, neovisno o stilizaciji.
Ignus Posted - 24/01/2015 : 19:36:51
ćitam bd, amerikance i boneli kao i prije plus mange koje prije nisam čitao. nikad nisam bio isključiv prema stripovima po školi ili žanru
mr murdoc Posted - 24/01/2015 : 17:36:15
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

S obzirom da smo malo dignuli temu, da vidimo ima li kakvih promjena po pitanju vaših čitateljskih navika.

Čitate li još uvijek stripove iz samo jednog serijala?

Čitate li još uvijek stripove samo jednog izdavača?

Čitate li još uvijek stripove samo jednog žanra?

Čitate li još uvijek stripove samo s jedne stripovske scene?

Zašto čitate ono što čitate?

Zašto ne čitate išta drugo?

Da ti ukratko odgovorim na vecinu ovdje postavljenih pitanja u formi fotke.
Ovo su stripovi iz moje zadnje ture..
mr murdoc Posted - 24/01/2015 : 15:20:06
Kod mene osobno su promjene konstantne od samog pocetka citanja stripova.
Rana faza koja je trajala negdje do kraja sedmog osnovne je bila pod dominacijom Zlatne serije , Lunov magnus stripa i Alan Forda.
Zagor se nekako isprofilirao kao najdrazi heroj sve do pojavljivanja Mister noa koji je preuzeo njegovo mjesto.
Ubrzo mi je Eks almanah privukao paznju te sam na mala vrata usao u svijet superherojstine gdje Batman i Spiderman postaju novom opsesijom.Ne sjecam se vise iz kojeg razloga sam ostao vise naklonjen DC nego Marvelu,ali znam da se tako osjecam i danas.Stripoteka i Strip Art su me kasnije odvukli u vode francusko belgijske skole i ta ljubav traje nesmanjenim zarom i danas.Strip pod imenom Laser(mozda grijesim glede imena) me je odveo na izlet medu engleski strip pa sam i po tome jedno vrijeme brijao.
Mangama sam se opirao dugo vremena,tako da je poznavanje sa tim univerzumom trenutno u tijeku.
Danas mi je spektar koji pokriva stripove poprilicno razgranat i uvijek se kao dijete veselim kada otkrijem nesto novo i za mene jos neistrazeno.
Mr. Bushido Posted - 24/01/2015 : 14:02:04
S obzirom da smo malo dignuli temu, da vidimo ima li kakvih promjena po pitanju vaših čitateljskih navika.

Čitate li još uvijek stripove iz samo jednog serijala?

Čitate li još uvijek stripove samo jednog izdavača?

Čitate li još uvijek stripove samo jednog žanra?

Čitate li još uvijek stripove samo s jedne stripovske scene?

Zašto čitate ono što čitate?

Zašto ne čitate išta drugo?
Mr. Bushido Posted - 24/01/2015 : 13:58:52
quote:
Originally posted by tinton

Bushido, jesi li zadovoljan?

bjelolasica sad radi čak i recenzija za Spawna, a prije i za Jonaha Hexa


Ne samo to, bjelolasica se toliko posvetio, da sada radi i na velikom tekstu o Hexu.
tinton Posted - 23/02/2013 : 10:03:33
Bushido, jesi li zadovoljan?

bjelolasica sad radi čak i recenzija za Spawna, a prije i za Jonaha Hexa
Mr. Bushido Posted - 23/02/2013 : 00:18:17
Joe Keatinge je moj čovjek. Potpisujem od riječi do riječi.

quote:
Novinar: You mentioned that you just got back from a visit to Angoulême. You’re born in California, live in the Portland area – what draws you so much to European comics?

Joe Keatinge: I am drawn to all comics. The idea of limiting yourself to what you’re reading by country of origin seems stupid. I read a lot of European comics, yeah, but I also read a decent amount of Manga. I just saw a ton of manhwa I had never seen before at Angoulême’s Korean expo.

I am a guy who gets stoked about anyone from Rodolphe Töpffer to Rob Liefeld to Little Thunder, whose favorite all-time comics range from Little Nemo in Slumberland, Corto Maltese to Savage Dragon. I don’t give a shit about where a creator comes from, when they existed, the format they published in, what they pee with or who they fuck. Are they doing cool comics? Great. That is the entirety of what I need to know to check a comic out.

supermark Posted - 02/10/2011 : 23:31:20
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by manhunter

Nego, jesam li ja jedan od retkih ovde kome je svejedno odakle je strip ako je dobar?

Vikati da je Bonelli najbolji je otprilike isto toliko glupo kao i vikati da je Bonelli najgori. Kad svi znamo da su mange najgore.



Slažem se
Mange su najgore, sve ostalo ima i sjajnih dijelova i krša.



zar nisi kontradiktoran
velka031 Posted - 02/10/2011 : 21:02:12
quote:
Originally posted by manhunter

Nego, jesam li ja jedan od retkih ovde kome je svejedno odakle je strip ako je dobar?

Vikati da je Bonelli najbolji je otprilike isto toliko glupo kao i vikati da je Bonelli najgori. Kad svi znamo da su mange najgore.



Slažem se
Mange su najgore, sve ostalo ima i sjajnih dijelova i krša.
austin Posted - 02/10/2011 : 00:35:38
@anto > http://www.amazon.com/Marvel-Europe-TPB-Faraci/dp/078513719X
Stavise, mogao si da ga prelistas onomad u Kragujevcu, a sad na salonu mozes i da ga kupish kod Vuka :D
anto Posted - 01/10/2011 : 03:55:18
quote:
Originally posted by manhunter

Nego, jesam li ja jedan od retkih ovde kome je svejedno odakle je strip ako je dobar?

Vikati da je Bonelli najbolji je otprilike isto toliko glupo kao i vikati da je Bonelli najgori. Kad svi znamo da su mange najgore.


Nisi .
Zato i pokušavam da napravim sprdačinu!
Imrahil Posted - 01/10/2011 : 01:41:42
Dobar strip je dobar strip, bilo da je Bonelli, neki američki, francuski, neka manga možda ili nešto peto.
manhunter Posted - 01/10/2011 : 01:22:54
Nego, jesam li ja jedan od retkih ovde kome je svejedno odakle je strip ako je dobar?

Vikati da je Bonelli najbolji je otprilike isto toliko glupo kao i vikati da je Bonelli najgori. Kad svi znamo da su mange najgore.
manhunter Posted - 01/10/2011 : 01:15:21
quote:
Originally posted by anto

? WTF - Villa crta Dardevila ?



I Betmena, ako se ne varam?
alexts Posted - 01/10/2011 : 01:01:59
quote:
Originally posted by anto
AA, evo ga još jedan kvazipoznavatelj devete umetnosti i štovatelj amerikanaca.
A što si brate našao da upređuješ Ferijev crtež u ranom stadijumu sa nekim iznad prosečnim američkim crtežom ?
Ajde stavi Klaudija Vilu i nekog amerikanca



Svestan si da se samo šalim i zabavljam postavljajem strana? Ne može se na ovaj način dokazati ništa, ali s druge strane nije Oki i slični njemu za neki ozbiljan razgovor.
bjelolasica Posted - 30/09/2011 : 22:55:22
quote:
Originally posted by anto

? WTF - Villa crta Dardevila ?

Alexts se potajno nada da Villa preuzme crtanje u Marvelu. Nemoj se bojati Alexts nprznaj da si zapravo Bonelli u duši.
anto Posted - 30/09/2011 : 22:51:56
? WTF - Villa crta Dardevila ?
alexts Posted - 30/09/2011 : 22:50:16
Statičan vs dinamičan - Villa vs Colan



bjelolasica Posted - 30/09/2011 : 22:44:27
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by austin

Jos bolje, sobzirom da se svi kunu u Viline naslovnice (koje su meni blagi krsh vecinom) stavi poredjenje njegovih naslovnica Tex-a sa naslovnicama npr. Hellblazera ik Preachera koje su radili Glenn Fabry, Tim Bradstreet-a il Dave McKean :> Vila sucks donkey bollocks :)
Feri u ranom stadijumu ? Pa on nikad nije izasao iz njega :P


Glenn Fabry, Tim Bradstreet-a il Dave McKean mogu da poduvaju Vili i master Feriju!!

Ferri i Villa nisu homoseksualci. Prije će Glenn i Tim duvati jedan drugom. 69
Oki Posted - 30/09/2011 : 22:42:41
@austin
Nisam ih sve čitao pa sam zato i ostavio onih 10% koji bi možda mogli nešto vrijediti pa će možda jednog dana biti izdani i na našim prostorima...
bjelolasica Posted - 30/09/2011 : 22:40:23
quote:
Originally posted by Oki

A može crtež biti i najbolji,ali što ti to vrijedi ako strip nema radnje,ako strip nema dušu... Takav strip nije živ i ne može mu pomoći ni 100 cica na svakoj strani a kamoli samo ove 4...

Zaboravljaš da je amerima samo do igre medo ima glavu, medo nema glavu.
P.S. Mislio sam na morskog ježa?
anto Posted - 30/09/2011 : 22:39:10
quote:
Originally posted by austin

Jos bolje, sobzirom da se svi kunu u Viline naslovnice (koje su meni blagi krsh vecinom) stavi poredjenje njegovih naslovnica Tex-a sa naslovnicama npr. Hellblazera ik Preachera koje su radili Glenn Fabry, Tim Bradstreet-a il Dave McKean :> Vila sucks donkey bollocks :)
Feri u ranom stadijumu ? Pa on nikad nije izasao iz njega :P


Glenn Fabry, Tim Bradstreet-a il Dave McKean mogu da poduvaju Vili i master Feriju!!
Oki Posted - 30/09/2011 : 22:38:25
Ovaj Dampyrov crtež je daleko bolji od ovog nekog amerikanca...
Ups počeo sam pisati amerikanac malim slovom...
Veliko nije niti zaslužio...
austin Posted - 30/09/2011 : 22:37:09
quote:
Originally posted by Oki

A može crtež biti i najbolji,ali što ti to vrijedi ako strip nema radnje,ako strip nema dušu... Takav strip nije živ i ne može mu pomoći ni 100 cica na svakoj strani a kamoli samo ove 4...



A ti si to sve citao pa znas da nemaju dushu ?


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000