forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Trgovina 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 23/09/2011 : 15:12:11


Kad su započinjali projekt, Loisel i Tripp nisu pomišljali da će ih proučavanje i opisivanje specifičnog dijela Sjeverne Amerike, frankofonog kanadskog kraja, zavesti u tolikoj mjeri da će morati udvostručiti planirani opseg djela kako bi svaki lik opisali onako kako smatraju da zaslužuje.

Radnja je smještena u malo kanadsko selo u kojem žive potomci francuskih doseljenika, nekoliko godina nakon Velikoga rata, a njezin simbolični početak označava tužan događaj, smrt dugo bolesna vlasnika mjesne trgovine, svjetovna srca seoske svakodnevnice. Duh Félixa Ducharmea, sjetan, egoističan i neumoljiv u svojoj krutoj slici svijeta, promatra ljude s kojima je živio, događaje koji ih polako mijenjaju te im s nadmoćne i bespomoćne perspektive zavidi na svakoj sreći. A ti ljudi pravi su junaci priče koja govori o običnom svijetu i strastima koje ga čine na neki način posebnim, priče koja hvata duh prošlih vremena, specifične kulture koja se osjeća drugačijom od onoga što je okružuje, kroz njezine smiješne i tragične trenutke.

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put čak 101 stranicu! (PDF, 73Mb)
http://www.fibra.hr/download.asp?ID=75

Trgovina 1 • Trgovina - knjiga prva • 296 stranica • Kolor • 240 x 320 mm • tvrdi uvez • Scenarij Regis Loisel • Jean-Louis Tripp • Crtež Regis Loisel • Jean-Louis Tripp • Prijevod Goran Marinić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 26.9.2011. • Cijena 270 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Combatrock Posted - 22/06/2022 : 09:52:23
Procitao ponovo natenane.

Sve ispocetka.

10/10 remek delo. Strip kome cu se vracati jos.
tex2 Posted - 22/04/2022 : 10:43:16
Ovaj strip mi je baš legao, jedan od najdražih uopće! Moglo bi se ponoviti gradivo!
NIXA Posted - 12/02/2022 : 11:38:37
hoćemo reprint & petra pana
anto Posted - 26/01/2022 : 19:19:21
quote:
Originally posted by Odoakar

Tabernakula mu, ovo je vrhunski strip. Priča o nekim težim, boljim vremenima. Budi dosta nostalgije.

Finalni ranking Loisela:
- Trgovina
- Veliki Mrtvac
- Prije potrage
- U potrazi
- Petar Pan


sviđa mi se lista
moja je:
Trgovina
Pan
Pre potrage
Mrtvac
Potraga
jaki Posted - 25/01/2022 : 14:52:41
quote:
Originally posted by Odoakar

A ne znam, nekad se osjećao duh zajedništva kojeg više definitivno nema...ja se sjećam, da usporedim sa scenom u stripu, recimo kolinja kad sam bio manji kad se cijelo naselje okupilo oko te aktivnosti ili se sjećam kad su oni prodavači Tupperware i Zeppter posuđa okupljali sve žene, i svaki tjedan bi bilo druženje u drugoj kući...

Kad se zidao dodatni kat na kući, nisi trebao pitati ljude za pomoć, već bi sami došli. Danas da pitaš rekli bi ti da platiš majstore.

Danas ljudi uglavnom ni sa prvim susjedima ne pričaju...barem je to moj dojam.



Istina.
Prije smo svi bili proleteri pa smo pomagali jedni drugima kod skoro svega:kolinja ,zidanja i nalivanja taraca,postavljanja krova...
Ako bi šta i platili to bi bilo skoro simbolički.
BeaGea Posted - 25/01/2022 : 13:21:18
quote:
Originally posted by Red Marquis
Apropo ovoga, uvek se setim anegdote, moj brat u poseti kod dede u selu, i sutradan mu prilazi neka baba iz ulice i kaže "Videla sam te noćas, gde se ti šmucaš, došao si kući u 3.22?" Pa KGB I CIA su male mace za znatiželje seljane. I bolje što toga ima sve manje.



Iako izgleda kao off ali ovakava iskustva su i tema samog stripa tak da je nije off...

...nakon ukidanja onog prvog lockdowna zaželio se tulumarenja, a igrom slučaju ispraznil mi se stan u gradu i odlučil pozvati ekipu na tulum. Slijedeći dan se vratim u selo (kad sam vec blizu i da vidim i roditelje) prije povratka za Brod i tko god me srel iz sela prvo me pital kak je bilo jučer u Zagrebu
2019., okolica Zagreba!


Da, bilo bi super da se reprinta prva knjiga ali markos vjerojatno zna zakaj nece biti reprinta
Odoakar Posted - 25/01/2022 : 12:19:38
Bar netko pita. Danas da te zgazi auto usred noći, ta baba bi te prekoračila i nastavila po svom poslu.

No skrećemo s teme.

Super je Trgovina. Zaslužio je prvi broj reprint.
Red Marquis Posted - 25/01/2022 : 12:06:55
Prisećanja na bolja vremena su samo iluzija toga što sadašnje doba te uvek podseća na teret proživelog, na poodmakli život. A čim je nešto prožiljeno, gubi se osećaj nevinosti i bezbrižnosti.

Apropo ovoga, uvek se setim anegdote, moj brat u poseti kod dede u selu, i sutradan mu prilazi neka baba iz ulice i kaže "Videla sam te noćas, gde se ti šmucaš, došao si kući u 3.22?" Pa KGB I CIA su male mace za znatiželje seljane. I bolje što toga ima sve manje.
BeaGea Posted - 25/01/2022 : 11:32:25
quote:
Originally posted by Odoakar

A ne znam, nekad se osjećao duh zajedništva kojeg više definitivno nema...ja se sjećam, da usporedim sa scenom u stripu, recimo kolinja kad sam bio manji kad se cijelo naselje okupilo oko te aktivnosti ili se sjećam kad su oni prodavači Tupperware i Zeppter posuđa okupljali sve žene, i svaki tjedan bi bilo druženje u drugoj kući...

Kad se zidao dodatni kat na kući, nisi trebao pitati ljude za pomoć, već bi sami došli. Danas da pitaš rekli bi ti da platiš majstore.

Danas ljudi uglavnom ni sa prvim susjedima ne pričaju...barem je to moj dojam.



Upravo zbog toga i napominjem da nisu bila bolja vremena...svi su se petljali u sve.
Odoakar Posted - 25/01/2022 : 11:18:18
A ne znam, nekad se osjećao duh zajedništva kojeg više definitivno nema...ja se sjećam, da usporedim sa scenom u stripu, recimo kolinja kad sam bio manji kad se cijelo naselje okupilo oko te aktivnosti ili se sjećam kad su oni prodavači Tupperware i Zeppter posuđa okupljali sve žene, i svaki tjedan bi bilo druženje u drugoj kući...

Kad se zidao dodatni kat na kući, nisi trebao pitati ljude za pomoć, već bi sami došli. Danas da pitaš rekli bi ti da platiš majstore.

Danas ljudi uglavnom ni sa prvim susjedima ne pričaju...barem je to moj dojam.



BeaGea Posted - 25/01/2022 : 09:17:24
Slažem se o težim vremenima ali boljim nikako. Da, dobar strip, samo šteta kaj nema više prvog integrala u ponudi a ne mogu pronaći ni sken (:.
Odoakar Posted - 25/01/2022 : 08:40:27
Tabernakula mu, ovo je vrhunski strip. Priča o nekim težim, boljim vremenima. Budi dosta nostalgije.

Finalni ranking Loisela:
- Trgovina
- Veliki Mrtvac
- Prije potrage
- U potrazi
- Petar Pan
BeaGea Posted - 23/01/2022 : 21:13:34
Peyo Posted - 08/10/2018 : 19:56:44
U drugom integralu je vidljivo da je ponestalo ideja po brojnim ponavljanjima motiva iz prvog integrala.
Dr. Zistis Posted - 08/10/2018 : 19:37:25
quote:
Originally posted by dzoni

hvala..ja mislio da ima jos


Na zalost ne
dzoni Posted - 08/10/2018 : 17:45:50
hvala..ja mislio da ima jos
risbozg Posted - 08/10/2018 : 17:35:43
šlus
anto Posted - 08/10/2018 : 14:26:42
to je to - nema više.
dzoni Posted - 08/10/2018 : 12:02:57
do sad su izasle 2 knjige trgovine...ne znam koliko ce ih ukupno biti ?
anto Posted - 13/06/2016 : 11:06:21
sad brzo pojuri dvojku.
hrvoje23 Posted - 13/06/2016 : 10:23:14
Pročitao za vikend. Čak se i ne sjećam koji me strip u skorašnje vrijeme tako oduševio. Naravno povukao sm paralelu sa djetinjstvom, životom na selu kod bake i dede, sličnih zgoda i nezgoda, ljudi i odnosa. Velika većina je u zadnjih 20-25 godina umrla. Mladih je sve manje. Polja se ne obrađuju, susjedi si ne pomažu, šikare i šume se šire. Nema niti domaćih životinja... Sjetih se tih nekih bezbrižnih trenutaka, smijeha, lica koje sam i zaboravio..., snijega, toplih i ugodnih ljeta, kišnih jeseni dok smo se mokri vraćali iz škole...
Mord Posted - 19/12/2014 : 12:54:51
Strip o hrpi dosadnjakovica u kanadskoj vukojebini. Za bakice.
anto Posted - 19/12/2014 : 11:53:38
Trgovina 2 će sigurno biti jedan od glavnih favorita za najbolji strip 2015. godine.
boddhisatva Posted - 19/12/2014 : 10:16:50
Strip je po meni - jedan od vrhunaca koje sam pročitao, naročito sada kada sam bio u prilici prilistati šesti i sedmi album (uffff ukupno 9 albuma cijelog serijala, jedva čekam i nastavke....)
I tamatski i izražajno predstavljaju vrhunac, još k tome da se uzme da je to rad dvoje strip crtaća, Loiselov crtež olovkom pa Trippovo sjenčenje i tuširanje a na kraju ne bih ni zanemario ni izuzetan rad kolorista na kraju (kojem je isti tandem to priznaje popio mozak na slamku...)
Da ne ulazim u detalje svega što me fascinira u stripu se primječuje tolika pedantnost i razrađenost detalja i priče, toliko malih sitnica ima u pozadini da se vidi njihov vrhunski pristup i zagriženost na serijalu, npr. kao detalj - u prvom albumu se vidi da u pozadini stalno dolazi jedna mala crna maca te je se prati kroz cijelu priču u njenim dogodovštinama, zatim tu ulazi i jedan mali psić s kojim na početku počinju mačje-pseće nesuglasice i tuće, na kraju se tako skompaju, vidjeti scenu na polnočki u crkvi. Onda na scenu ulazi i jedan patak kojeg i psić i maca u tandemu prvo malo zmaltretiraju pa prime u škvadru .... a sada u ovom zadnjem albumu vidim da je u igru ušao i jedan mali, maleni medo.... ma mrak od stripa!!!
anto Posted - 29/06/2013 : 21:20:08
ne zavisi od njega, već od autora

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000