forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Dražen Petrović - "Košarkaški Mozart"

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
brni Posted - 22/10/2011 : 14:18:07
Život leti kapetane

Dražen Petrović (22. listopada 1964. - 7. lipnja 1993.)

http://www.youtube.com/watch?v=cUtX5chgIc4

Sedmog lipnja 1993. godine, točno u 17.20 sati, u prometnoj nesreći u Njemačkoj, blizu Denkendorfa, poginuo je veliki sportaš i košarkaški genijalac Dražen Petrović. Bio je to najtužniji dan u povijesti hrvatskog sporta. Nakon Draženove tragične pogiblje trebalo je s nevjericom i te nezaustavljivim i neizbježnim suzama prihvatiti činjenicu da njega više nema. Najpopularniji hrvatski sportaš svih vremena poginuo je kad mu je bilo 28 i pol godina, a pred njim su još bile mnoge godine kvalitetnog igranja košarke.
"Mali" s Baldekina, "Mozart" iz Zagreba, "El Grande" iz Madrida, "Petro" iz NBA lige već osamnaest godina ne zabija koševe, ne diže publiku na noge, ne osvaja medalje i trofeje i ne pričinjava zadovoljstvo milijunima zaljubljenika u košarku. Ali on još uvijek traje kao genijalni košarkaš i kao igrač koji je košarkaški svijet okrenuo naopako, i uvijek će i trajati. Pogotovo zahvaljujući njegovoj obitelji koja vodi naljepši sportski muzej na svijetu koji nosi Draženovo ime. Toni Kukoč, Dino Rađa, Arvydas Sabonis, Vlade Divac..svi su imali fantastične karijere, ali Dražen je bio i ostao kult.




"Uspomene na Dražena trajno su urezane u nas. Njegov doprinos košarci je ogroman. Svi smo ponosni što smo ga imali čast poznavati i naše misli uvijek će biti uz Draženovu obitelj i prijatelje." - David J.Stern, Komesar NBA.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Tutta Posted - 10/06/2020 : 22:31:27
He Was WARNED Not to Talk Trash...But Didn't Listen!





When John Stockton, Lebron, MJ, Jason Kidd, and Reggie Miller all say you're good, you must be pretty good.
vukozec Posted - 08/06/2020 : 23:37:44
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

I da, košarka je onda bila, vjerojatno, popularnija od nogometa...


ne lažimo se
nije nikad bila ni blizu



Popularnija ili ne, bila je tu negdje, za razliku od sad. Tih godina živjeli smo u uvjerenju da je košarka naš nacionalni sport, naš brend, da su samo američki vanzemaljci ispred nas...

Ja sam bio doma, čuo sam vijest na radiju. Nikad me više smrt osobe koju nisam poznavao nije tako pogodila ni neće. Ljudi maštaju o alternativnim povijestima, ja sanjam povijest u kojoj je Dražen živ.
wesskowaz Posted - 08/06/2020 : 23:02:39
https://www.maxbetsport.rs/zaboravljeni-intervju-drazena-petrovica-najradije-bih-presao-u-partizan-215311/
ivi skoj Posted - 07/06/2020 : 11:05:55
velka031 Posted - 29/03/2020 : 23:57:43
Trenutak magije koji ću pamtiti dok sam živ.
Oki Posted - 26/03/2020 : 08:46:12
quote:
Originally posted by Oki

U zadnjih 15 godina nisam pogledao niti jednu košarkašku utakmicu niti me košarka uopće zanima ali i dan danas u mojoj kući već 20-tak godina na istom mjestu na jednom zidu stoji Draženov poster (iz ondašnjeg časopisa arena-asistencija Rađi u skoku ispod noge) za uspomenu na dane kada smo svi gledali košarku.....


Radim quote na svoj post star 9 godina
Uglavnom, uređujem kčerki tu sobu na tavanu koja mi je godinama služila samo kao skladište za neke stripove i nakon što je više od 30 godina blijedio na zidu, jučer sam ga uklonio sa zida...
Posljednja slikica za uspomenu:
[url=https://postimg.cc/v14tFG2Y][/url]
Tutta Posted - 07/06/2018 : 23:28:52
Reggie Miller says Dražen Petrović is the best shooter ever, faster release than Steph Curry





Dražen Petrović - the best shooter ever...





darkwoodaxe Posted - 07/06/2018 : 17:21:57
2.18 Reggie Miller says Dražen Petrović is the best shooter ever

https://www.youtube.com/watch?v=R7AhrUIc87o


Lebron James on Drazen Petrovic

https://www.youtube.com/watch?v=z8YhuyPZLXg
ken2 Posted - 07/06/2018 : 11:04:35
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

I da, košarka je onda bila, vjerojatno, popularnija od nogometa...


ne lažimo se
nije nikad bila ni blizu
Hercule Poirot Posted - 07/06/2018 : 10:13:03
I da, košarka je onda bila, vjerojatno, popularnija od nogometa...
Hercule Poirot Posted - 07/06/2018 : 10:12:30
Jeste li skužili da gotovo svi, više - manje, znamo gdje smo bili i šta smo radili kad smo saznali za Petrovićevu smrt?
globinjo Posted - 07/06/2018 : 08:58:11
25 godina otkako je otišao...
el_wrejo Posted - 09/06/2017 : 01:19:44
Bio sam mulac, osmi razred, svi smo nakon Barcelone'92 bili ludi za košarkom, igrali smo za školu, trenirali i taj dan tuga...
Prof iz tjelesnog je pustio nas nekoliko na sprovod, opravdao izostanak, i nikome nije palo na pamet ne otići. Svi smo htjeli biti tamo i otpratiti legendu na vječni počinak. Stvarno rijetko viđena volja za treniranjem, karakter pobjednika, sportaš od glave do pete, uzor i čovjek koji druge tjera da budu bolji. I čini ih boljima.
Počivaj u miru i hvala ti Dražene.
surfer Posted - 08/06/2017 : 12:02:07
Inace se vozacica auta par godina kasnije udala za jednog poznatog njemackog nogometnog reprezentativca, jos uvijek su zajedno.
adriano Posted - 07/06/2017 : 14:31:27
na potpuno isti način sam i ja saznao
NESVRSTANI Posted - 07/06/2017 : 14:07:21
quote:
Originally posted by tihomirduras

quote:
Originally posted by globinjo

24 godine su prošle
Leti vrime kapetane...



leti,leti kao da je jučer bilo, jedan od najvećih hrvatskih sportaša, kao da je nakon njegove smrti umrla i hrvatska košarka



Stvarno leti. Ka da je bilo jučer se sićan da san doša isprid škole i da je kolega iz razreda reka "Poginija je Dražen Petrović". Kako je lik inače bija zajebant, moja prva reakcija je bila "Glupa ti je fora". Nažalost taj put se nije zajebava.
tihomirduras Posted - 07/06/2017 : 13:44:10
quote:
Originally posted by globinjo

24 godine su prošle
Leti vrime kapetane...



leti,leti kao da je jučer bilo, jedan od najvećih hrvatskih sportaša, kao da je nakon njegove smrti umrla i hrvatska košarka
globinjo Posted - 07/06/2017 : 08:53:11
24 godine su prošle
Leti vrime kapetane...
tinton Posted - 12/11/2015 : 17:05:27
NESVRSTANI Posted - 12/11/2015 : 14:15:36
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

DRAZEN NAJVECI IKAD!



U Šibensko-kninskoj bez ikakve sumnje.
DODSFERD Posted - 30/10/2015 : 21:08:24
Specijalizirani grčki košarkaški portal Eurohoops provodio je u posljednjih mjesec dana anketu u kojoj je među svojim čitateljima tražio odgovor na pitanje tko je najbolji europski košarkaš svih vremena. Nakon što je zaključeno glasanje, Eurohoops je objavio rezultate ankete u kojoj je pobijedio onaj koji je vodio od samog početka - Dražen Petrović!
Anketi je pristupilo 16.506 glasača, koji su se registrirali iz 158 zemalja, a najviše je klikova bilo - iz Hrvatske, njih čak 4.516. Uostalom, u konkurenciji su bila još tri hrvatska igrača - Toni Kukoč je završio na trećem mjestu (iza Petrovića i Arvydasa Sabonisa), Krešo Ćosić okončao je ovaj izbor na petom mjestu, a Dino Rađa bio je u tom poretku 12.
Konačni poredak je kombinacija broja prvih mjesta i kombinacija poretka, jer je svaki glasač morao razvrstati 15 igrača koji su bili predloženi od prvog do 15. mjesta.

Konačni poredak:
1. Dražen Petrović
2. Arvydas Sabonis
3. Toni Kukoč
4. Dirk Nowitzki
5. Krešimir Ćosić
6. Pau Gasol
7. Vlade Divac
8. Tony Parker
9. Šarunas Marčiulionis
10. Dejan Bodiroga
11. Nikos Galis
12. Dino Rađa
13. Sergej Bjelov
14. Dino Menegin
15. Juan Antonio San Epifanio
Jasko Posted - 24/06/2015 : 23:18:51
http://www.mozzartsport.com/vesti/mali-stef-kari-ima-veliko-srce-nba-sampion-nije-zaboravio-drazena-petrovica-video/108742

Giuda Ballerino Posted - 22/10/2014 : 15:08:04
DRAZEN NAJVECI IKAD!
globinjo Posted - 22/10/2014 : 12:21:20
quote:
Originally posted by trolodtroje

Oče li u oktobru onaj strip povodom 50 godišnjice rođenja majstora? Znam da se nešto priprema(lo), pa me zanima, jel če stič na vreme.


http://slobodnadalmacija.hr/Ko%C5%A1arka/tabid/85/articleType/ArticleView/articleId/261531/Default.aspx
globinjo Posted - 22/10/2014 : 12:18:16
http://www.jutarnji.hr/vodeo--kosarka-nije-isti-sport-bez-njega-drazen-bi-danas-proslavio-50--rodendan-/1229909/

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000