forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 [Darko Macan fanclub] Soldier X

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Shuckey Posted - 12/09/2011 : 00:53:25
Ovo je topic za fanove Darka Macana. Pokušat ću proći kroz sve njegove stripove, tekstove i video vrpce pa ćemo neobavezno blebetati o svakom d(i)jelu. Ura!

Uz to planiram napraviti topic u podforumu 'Popisi, biografije, bibliografije' u kojem bih napokon popisao sva Macanova nedjela. Ovdje trebam pomoć jer nemam sav taj silni papir niti bih ga imao gdje staviti sve da ga i imam. Ako imate neke raritne primjerke, upomoć!

Kviz poredak

1. Deers (25 bodova)

2. sandyboy (15 bodova)

3. bisley (5 bodova)

3. tony starks (5 bodova)

Edit:
19.9.2011. - dodao rezultate kviza da budu uvijek vidljivi u prvom postu.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Shuckey Posted - 18/04/2019 : 14:42:30
mcn ima njuzleter!
Deers Posted - 12/11/2018 : 13:12:36

ProtoKundak? Ratovi vrsta - Početak? i Poznate čizme
culture vulture Posted - 13/09/2016 : 19:25:08
Naslov topica je Darko Macan fanclub, thread sabire njegovu biobibliografiju, a i na prvim stranicama se 12. 9. rodjendan cestitao bas njemu, pa sam ja shvatio da je i ovog puta njegov u pitanju.
Mada, s obzirom na tako mali broj cestitaka, nisam vise siguran.

jurica Posted - 13/09/2016 : 18:20:44
kome je rođendan?

sretan mu bio, tko bio da bio!
culture vulture Posted - 12/09/2016 : 12:37:02
Sretan rodjendan!

Zdravlja! (Stripova, knjiga i radosti ne sumnjam da ce biti.)
Shuckey Posted - 12/09/2016 : 07:55:48
Sretan!

Još stripova! Još knjiga! Još radosti!
Deers Posted - 07/02/2012 : 18:33:05
U popisima ti fali i ova brošura:

http://www.darkomacan.com/dnn/Home/tabid/36/EntryId/500/Default.aspx

Kad će nastavak na ovom topicu?
Paka01 Posted - 09/12/2011 : 11:31:00
Kupija jučer i pročita Hellblazera brojeve 144 i 145, priča "Ashes and Honey" koju je Macan pisa. Ono, čisto okej priča, ništa specijalna al daleko od lošega. Crtež također okej, srednja ocjena
Deers Posted - 06/12/2011 : 13:27:45
Još nešto što je macan samo crtao:

http://vampirtibor.blog.hr/2007/11/index.html#dan26
Shuckey Posted - 29/11/2011 : 19:27:25
quote:
Originally posted by jaki
Taj šta entuzijatski priča na prve dvi slike je Devla.

Vidi, stvarno! Potpuno novi moment, hvala na infou. Je li i drugi lik iz iste sveske, hoplit, napravljen na nečiju sliku i priliku?

Edit: slutio sam pa sam guglao. Doista jest napravljen na nečiju sliku.

jaki Posted - 29/11/2011 : 18:48:41
[quote]Originally posted by Shuckey

-----------------------------------------------------
Taj šta entuzijatski priča na prve dvi slike je Devla.

Mr. Bushido Posted - 29/11/2011 : 18:10:03
quote:
Originally posted by Shuckey

Soldier X
Igor Kordej
Dear Irene... Soldier X #1, rujan 2002. (30 tabli)
Podmoskovnie vechera (Moscow Nights) Soldier X #2, listopad 2002. (23 table)
The Virgin of Krasnaya Polyana Soldier X #3, studeni 2002. (23 table)
GPO-Logic Soldier X #4, prosinac 2002. (22 table)
The Siege of Saint Lenin Soldier X #5, siječanj 2003. (22 table)
The Askani Way Soldier X #6, veljača 2003. (22 table)
MMIII, Anno Morrionis Soldier X #7, ožujak 2003. (22 table)

MMIII, Anno Morrionis (mislim da je samo jedan R) je zapravo broj 8, izašao u travnju 2003. godine.

Pravi broj 7 bi bio The Low Budget Action Movie.
Shuckey Posted - 29/11/2011 : 17:49:03
Evo i šarenijeg popisa, osvježio sam topic sa Macanovom bibliografijom. Kordej je dobar u navedenim sveskama. Jako dobar.

Cable
Igor Kordej
The Sound of the Arena Cable #105, srpanj 2002. (22 table)
Out with the Old Cable #107, rujan 2002. (22 table)
Mike Huddleston
How To Find an A-Bomb Cable #106, kolovoz 2002. (22 table)

Soldier X
Igor Kordej
Dear Irene... Soldier X #1, rujan 2002. (30 tabli)
Podmoskovnie vechera (Moscow Nights) Soldier X #2, listopad 2002. (23 table)
The Virgin of Krasnaya Polyana Soldier X #3, studeni 2002. (23 table)
GPO-Logic Soldier X #4, prosinac 2002. (22 table)
The Siege of Saint Lenin Soldier X #5, siječanj 2003. (22 table)
The Askani Way Soldier X #6, veljača 2003. (22 table)
The Low Budget Action Movie Soldier X #7, ožujak 2003. (22 table)
MMIII, Anno Morionis Soldier X #8, travanj 2003. (22 table)

Edit: popravio popis, hvala Mr. Bushidu.
Mr. Bushido Posted - 29/11/2011 : 17:34:29
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ako te zanima samo Macanov rad, onda bi to bio Cable br. 105-107 i Soldier X br. 1-8.

Ako te zanima i Kordejev rad, onda bi uz ovo gore navedeno trebao pročitati još i Cable br. 97-104.

Je ovo boldano ono što je objavio bookglobe?

Ne, Bookglobeov jedini album sadrži brojeve 97-100.
Deers Posted - 29/11/2011 : 17:30:37
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ako te zanima samo Macanov rad, onda bi to bio Cable br. 105-107 i Soldier X br. 1-8.

Ako te zanima i Kordejev rad, onda bi uz ovo gore navedeno trebao pročitati još i Cable br. 97-104.

Hvala.

Je ovo boldano ono što je objavio bookglobe?

Inače meni je Kordej jako dobra crtač ali ne sviđaju mi se svi njegovi radovi a i nije mi najomiljeniji domaći crtač.
Mr. Bushido Posted - 29/11/2011 : 17:18:30
quote:
Originally posted by Deers

Kad bih želio nabavit ovaj Macanov rad na Cableu i Soldier X-u koje sve brojeve moram imat?

Deers Posted - 29/11/2011 : 17:07:03
Ne bi išao tako daleko i generalizirao američke stripove i američku publiku i lobotomizirane krave Pretpostavljam da, kao i kod nas, većinu publike predstavljaju čitatelji naviknuti na laku zabavu tako da je mcn s Cableom kucao na kriva vrata.

Kad bih želio nabavit ovaj Macanov rad na Cableu i Soldier X-u koje sve brojeve moram imat?

Shuckey Posted - 29/11/2011 : 10:38:41
quote:
Originally posted by jaki

A vidi Devlića šta se raspriča

Shuckey Posted - 29/11/2011 : 10:14:30
quote:
Originally posted by sandyboy

quote:
1. Za pet bodova morate reći tko je to nacrtao Macana na ovoj sličici ispod.

Solanović?

Da, ura!
andjusticeforall Posted - 29/11/2011 : 10:11:19
Štef?
sandyboy Posted - 29/11/2011 : 09:59:21
quote:

Kviz

Solanović?
jaki Posted - 29/11/2011 : 01:19:56
A vidi Devlića šta se raspriča
Shuckey Posted - 28/11/2011 : 22:30:36
Američki strip se radi u velikim i dugovječnim serijama tako da je nemoguće pohvatati i popamtiti ama baš sve epizode. Novi čitatelj može uskočiti kad god hoće, prilično brzo mu sve postane jasno, ali uvijek se kod pravih frikova javlja onaj strah da nisu pročitali sve, da fali nešto što moraju upiti, da nemaju kompletnu sliku. Zato je Sotona izumio reboot. Ideja reboota je odbaciti staru prtljagu, dati starim novčanicima zadovoljštinu te privući friške novčanike koji su se možda prije bojali pristupiti. Prvo predavanje, ploča je obrisana, ali moramo pamtiti da većina ljudi koji su u predavaonici znaju zašto su ovdje. Osim toga, neki i ponavljaju razred. Kako onda koncipirati predavanje, kako zapravo funkcionira reboot? Ili jedno skoro pa podjednako dobro pitanje: Koji je krivi način za napraviti reboot za gutače američkih sveski, to krdo lobotomiranih krava?

Soldier X

Ponavljanje gradiva: Cable je mutant, blabla, ali nije X-man već neki sa strane, opskurni. Cable je iz budućnosti, ima metalnu ruku i raznorazne supermoći. Prva sveska je prilično natrpana uz pokoju sjajnu tablu. Uživamo u opjevanim Kordejevim likovima koji više govore o sebi jednom pozom tijela nego neki drugi likovi što blebeću kroz sedam trejdova a ništa ne kažu (npr. 100 Bullets).

Prva sveska je praktički bez akcije. Dakle, propast, pad prodaje, fijasko. Hoćemo krupne mišice, sise i guzice, krv i nasilje. Nećemo drugu svesku koja je također bez akcije i sa obiljem humora. Zašto udarac na sljedećoj slici nije nacrtan akcionije?

Šesta i sedma sveska su najbolji dio serijala (osmu svesku ne računam u serijal). Iznenađujući zapleti i raspleti, jedan lik koji je dobar i zanimljiv, ali se pojavljuje toliko iznebuha da smeta. Ali ima šoranja. I besmislenog nasilja. Cable ima više supermoći nego Superman, sljedeća slika me asocira na Dr. Manhattana, ali milostiv i nježan izraz lica daje Cableu izgled dobrog boga. Ovome pripomaže i okruženje koje je Kordej tako sjajno dočarano da vam neću spojlati. Jedina Supermanova supermoć koju Cable još nije demonstrirao je moć letenja.

Onda u sedmoj sveski Cable leti i sve Macanove namjere i zapleti se raspletu koliko je to moguće. Sveska dobro sjeda, nema okusa gorčine, sve je nekako sjetno i duhovito. Mirenje sa sudbinom, naime Macan i Kordej su izbačeni sa serijala. Na kraju su, za bis, napravili još i svesku 8 koja je urnebesno dobra, tjera na razmišljanje, i opet nema nasilja. Više onako, pričljivo i lagano. Jako, jako cool. Doviđenja, Cable. Hoću reći, Soldier X.

I onda onako bahato i nadobudno idem prolistati devetu svesku... Ajme meni majko mila. Drugi scenarist koji radi stvari kako treba, na Marvelov način. Prazne table slijede table bez događanja. Zaplet bi smislilo desetogodišnje dijete da puši travu od treće godine života. Predvidljivo, gadljivo, nisko, glupo. Mislio sam staviti koju sliku, ali mi se ne da trošiti vrijeme na taj drek. Znam da nije Marvel kriv, da kad sudim takve strogo komercijalne stripove zapravo sudim njihovoj publici, jer proizvođač se sigurno neće truditi ako ne mora, ali... Mila majko koje smeće je ta deveta sveska.

Svidio mi se Soldier X, nije za Marvelovce ali je za Macanovce. Oni, uostalom, već znaju da je Macan konzistentan i da ne zabušava. BTW ako hoćete puuuno bolji tekst o Macanovom Cableu/Soldieru X (kojeg je skoro u cijelosti nacrtao Kordej), odite na ovaj link ukraden sa Macanovog bloga.

Kviz

2. Darko Macan je diskvalificiran iz kviza.

Mr. Bushido Posted - 26/11/2011 : 20:03:35
quote:
Originally posted by mcn

>Darko, sprema li se to kakav album? Libar je zakon.

Eh, sori, samo su imena sliccna a sve drugo je posve razliccito.

Gospodin Libar se vjerojatno neche maknuti s onoga gdje jest - Tiho je prebizi.

mcn

U svakom slučaju, veselim se novom projektu i držim fige da će Tihomir jednog dana opet uzeti olovku u ruke.
mcn Posted - 24/11/2011 : 22:57:03
>Darko, sprema li se to kakav album? Libar je zakon.

Eh, sori, samo su imena sliccna a sve drugo je posve razliccito.

Gospodin Libar se vjerojatno neche maknuti s onoga gdje jest - Tiho je prebizi.

mcn

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000