forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Aya

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
etmgosa Posted - 05/11/2011 : 22:25:16
Aya uit Yopougon (Aya iz Yopougona)

Prica: Marguerite Abouet
Crtez: Clement Oubrerie






15   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jasa Posted - 08/07/2021 : 09:16:41
Pročitao sam Ayu. Izrada/kvalitet izdanja je besprijekoran.
Priča je sapunica, ali sa posebnim ambijentom, dobrim likovima i poprilično je edukativno jer, makar ja, a vjerujem i dosta drugih nema puno znanja o životu i kulturi urbanog života u Obali Slonovače. S obzirom da je autorica odozdo, vjerujem da je vjerodostojno i moram priznati da sam iznenađen sa nekoliko stvari, a prije svega koliko je zapravo život više manje jednak životu bilo gdje i Abiđan je sam po sebi poprilično moderan grad još u vrijeme dešavanja, onda promiskuitet (posebno žena) i oportunitet (posebno muškaraca), kao i samostalnost i relativna neovisnost žena. Problemi su isti kao i bilo gdje, ima tu i malograđanštine i snova i svega. Zanimljivi su i opisi običaja i recepti između albuma, nauči se i tu ponešto. Serijal je nazvan po Ayi, ali Aya je, kao što je već neko rekao, tek jedan od glavnih likova. Crtež i kolor su tamam za priču, teško da može primjerenije.

Sveukupno 8/10.
zorglub Posted - 10/09/2012 : 19:14:04
Oduševljanje je malo splaslo na kraju prvog integrala, ali je strip svakako vrlo dobar.
Sapunica koja prati svakodnevni život u predgrađu Abidjana, prestonice Obale Slonovače krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih. Nazvan po Ayi, ona jeste neki kohezivni faktor, ali nije ništa više zastupljena od svoje dve najbolje drugarice, Adjou i Bintou, njihovih porodica i svih ljudi koji ih okružuju. Ono što mi je bilo najzanimljivije je dinamičan odnos muškaraca i žena. Norma je da je muškarac glava kuće, da zarađuje i da donosi sve glavne odluke, pa i koliko će (drugih) žena imati. Ali u zavisnosti od jačine ženinog karaktera i slabosti muškarca, situacija može skroz da se okrene. :)
Zatim genijalne narodne poslovice i mudrosti, koje sa mnogo duha sumiraju neke bitne situacije u stripu. I ono što me je podsetilo na Srbiju, bahati šalterski službenici u državnoj službi.
Sve u svemu, zabavno i duhovito.
zorglub Posted - 06/09/2012 : 14:50:30
Konačno juče stigla Aya.
Kakve boje, kokoške na ulicama, žene koje nose posude na glavama, nadrilekari na pijaci, dvorišta sa visokim zidovima, kao da osećam miris prašnjavih ulica i ulazim u afrički suton sa Adjou i Bintou u nekom marquisu, a tek sam završio sa prvim albumom. Divan strip.
petar.pan Posted - 05/06/2012 : 13:21:20
tko će to dočekat.
srećom vani je neko jesenjsko vrijeme, pa mi se čini da će tako prije doći
Luca_Torelli Posted - 05/06/2012 : 12:31:22
quote:
Originally posted by petar.pan

jesi li računao i noge?



Sve tri!
Valjda će Aya doći na red u jesenskoj turi, tamo za Interliber...
petar.pan Posted - 05/06/2012 : 11:49:51
jesi li računao i noge?
Luca_Torelli Posted - 05/06/2012 : 09:21:28
quote:
Originally posted by petar.pan

kaže markos dogodine.
a godina traje 365 dana.
tako nam preostaje da 365 puta operemo zube i još sneni kliknemo na najave na fibrinom sajtu i držimo fige da je to taj dan



730 (pranja)
petar.pan Posted - 05/06/2012 : 08:50:02
kaže markos dogodine.
a godina traje 365 dana.
tako nam preostaje da 365 puta operemo zube i još sneni kliknemo na najave na fibrinom sajtu i držimo fige da je to taj dan
Luca_Torelli Posted - 05/06/2012 : 08:08:09
Ka' će ovo?
Markos Posted - 07/11/2011 : 12:20:03
Recimo:)
Raven84 Posted - 07/11/2011 : 11:47:24
Afrička Jasna? :)
Markos Posted - 07/11/2011 : 11:19:57
Odrastanje mlade i pametne cure u velegradu Obale Bjelokosti. Zanimljivo i zabavno.
Raven84 Posted - 07/11/2011 : 11:04:29
O čem se radi u stripu?
Markos Posted - 07/11/2011 : 10:18:36
Dogodine, konačno, prva knjiga s prve 3 epizode.
GGG Posted - 06/11/2011 : 23:18:10
Prva tri ima i na engleskom (D&Q), a ako se ne varam i Markos je to najavio

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000