forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Aldebaran

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
The Hammer of Hell Posted - 17/09/2007 : 08:07:18
Gledam ja na bdgestovom forumu topic o top 10 albuma, masu postova, gdje se za divno čudo uglavnom ponavljaju i ovdje dobro poznati i objavljeni favoriti.

Jedna serija koja mi strši, jer se često spominje u njihovim izborima, a kod nas je nepoznata, je ciklus "Aldebaran" autora Lea.

Tko zna išta o tome, ko je čita i je li čemu?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Giuda Ballerino Posted - 25/08/2015 : 18:08:49
Procitao prva 4 albuma, veceras cu peti. Za sada dobro. Nisam ljubitelj albuma, vise volim serijale koji idu unedogled (Bonelli), ali nisam ni razocaran, ima i ovo svoj sarm. Iznenadjujuce malo nasilja, ako ne racunamo ono brutalno unistenje sela na pocetku. Bolje od Dalekih zemalja i Kenije koje sam vec citao. Biram u zadnje vrijeme francuske SF stripove, procitao sam nedavno i "Remind" koji crta Mutti s Nathan Nevera.

Edit: I eto procitao do kraja, cetvrti i peti dio su odlicni, svidjelo mi se, sto cu volim happy endove i dirljive trenutke, a ovdje je to bas tako. Idem dalje na Betlegeuse ili kako vec se zove...
Sneaksie Thiefsie Posted - 12/11/2011 : 13:16:28
Aldebaran?
nije lose...
Nivox Posted - 09/11/2011 : 16:21:33
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Mairosu

Zavrsio Betelgeuse. Meni je ovo dosta slabije od Aldebarana, sve je previse deja vu, koliko je Aldebaran meni bio svez, Betelgeuse mi je dosadan. Najvise mi doduse bode oci kriminalno staticni Leov crtez, do te mere da sam se celu noc posle citanja preslisavao je li i Aldebaran bio ovoliko statican, i ako jeste, zasto mi tad nije bo oci.


Ovoga se i ja bojim, deja-vua i repeticije u crtežu i scenariju... U osnovi, priča bi morala biti slična, samo drugačije okruženje, i pokoji lik?



Meni je "sve to isto, samo malo drugacije". Dodat pokoji lik, sustinski zaplet - inteligentne hiperzivotinje u svemiru i spoznaja istih - isti...nalazim ga isto za manje dinamicnog nego Aldebarana.

Nekako se nadam da je Betelgeuse samo 'spona' izmedju aldebarana i antaresa. Bumo videli.


Jedva čekam da pročitam Betelgeuse (kad Fibra izda za par mjeseci) i sad me strah da se ne razočaram nakon ovoga što si napisao. Nadam se da će meni bolje sjesti
Mairosu Posted - 09/11/2011 : 13:17:35
Koncept "diktatura na koloniji" je vec vidjena x puta ranije...cak i u Starcraftu :D
DeeCay Posted - 09/11/2011 : 13:10:20
quote:
Originally posted by zeljko

meni nije jasno kako jedna kolonija može zastraniti u onakvu tiraniju...


Ovisi kakve strukture su otišle gore, a Leo je vjerojatno režim temeljio na vlastitim iskustvima, odrastajući u diktatorskim sustavima vlasti - Brazil, Argentina, Chile. Nije onda ni čudno što je preslikao sve to, pa čak i na jedan bizaran način preobratio floru i faunu svog rodnog Brazila...
Mairosu Posted - 09/11/2011 : 13:08:05
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Mairosu

Zavrsio Betelgeuse. Meni je ovo dosta slabije od Aldebarana, sve je previse deja vu, koliko je Aldebaran meni bio svez, Betelgeuse mi je dosadan. Najvise mi doduse bode oci kriminalno staticni Leov crtez, do te mere da sam se celu noc posle citanja preslisavao je li i Aldebaran bio ovoliko statican, i ako jeste, zasto mi tad nije bo oci.


Ovoga se i ja bojim, deja-vua i repeticije u crtežu i scenariju... U osnovi, priča bi morala biti slična, samo drugačije okruženje, i pokoji lik?



Meni je "sve to isto, samo malo drugacije". Dodat pokoji lik, sustinski zaplet - inteligentne hiperzivotinje u svemiru i spoznaja istih - isti...nalazim ga isto za manje dinamicnog nego Aldebarana.

Nekako se nadam da je Betelgeuse samo 'spona' izmedju aldebarana i antaresa. Bumo videli.
feka82 Posted - 09/11/2011 : 13:05:52
survivants , moze li neko pojasnjenje o ovome
DeeCay Posted - 09/11/2011 : 13:01:57
quote:
Originally posted by Mairosu

Zavrsio Betelgeuse. Meni je ovo dosta slabije od Aldebarana, sve je previse deja vu, koliko je Aldebaran meni bio svez, Betelgeuse mi je dosadan. Najvise mi doduse bode oci kriminalno staticni Leov crtez, do te mere da sam se celu noc posle citanja preslisavao je li i Aldebaran bio ovoliko statican, i ako jeste, zasto mi tad nije bo oci.


Ovoga se i ja bojim, deja-vua i repeticije u crtežu i scenariju... U osnovi, priča bi morala biti slična, samo drugačije okruženje, i pokoji lik?
zeljko Posted - 09/11/2011 : 12:13:55
meni nije jasno kako jedna kolonija može zastraniti u onakvu tiraniju...
Mairosu Posted - 09/11/2011 : 10:30:58
Zavrsio Betelgeuse. Meni je ovo dosta slabije od Aldebarana, sve je previse deja vu, koliko je Aldebaran meni bio svez, Betelgeuse mi je dosadan.

Najvise mi doduse bode oci kriminalno staticni Leov crtez, do te mere da sam se celu noc posle citanja preslisavao je li i Aldebaran bio ovoliko statican, i ako jeste, zasto mi tad nije bo oci.
Nivox Posted - 08/11/2011 : 13:47:01
za sada jedina Survivants naslovnica

Episode 1 - Anomalies Quantiques

Nivox Posted - 08/11/2011 : 13:31:15
naslovnice Antares
(za sada-2011)

Episode 1




Episode 2




Episode 3




Episode 4


Nivox Posted - 08/11/2011 : 13:12:23
Naslovnice Betelgeuse

1.La Planète - (The Planet)




2.Les Survivants - (The Survivors)




3.L'expédition - (The Expedition)




4.Les Cavernes - (The Caves)




5.L'autre - (The Other)




L'integrale





Mord Posted - 07/11/2011 : 23:16:49
Kuzim, ali imaju i Njemci i Francuzi djecu. Mora biti neka kvaka.

Markos Posted - 07/11/2011 : 23:06:37
Zato da bi ti stripovi mogli biti prodavani i djeci.
Mord Posted - 07/11/2011 : 22:53:17
Cini mi se da Britanci imaju najjacu cenzuru od svih tih razvijenih drzava zapada. Mada mi nikad nije bilo jasno zasto.
Nivox Posted - 07/11/2011 : 21:56:36
quote:
Originally posted by anto

Ma britanci su tek perverznjaci - kod njih se ne zna ko koga ...Brat i sestra,majka i sin,otac i kćer, komšija i pas, tetka i mačka - a ovamo kao pokrivaju gole sise!


Nivox Posted - 07/11/2011 : 21:55:25
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Nivox

engleska(američka) verzija :



Hvala Bogu što je kod nas objavljena original verzija


quote:
Originally posted by anto

uh što se ti amerikanci foliraju sa raznim cenzurama - a najperverznija nacija na svetu.
Letos mi je brat došao iz amerike, bio je u jednom osrednjem gradu u državi Delevar i smučilo mu se koliko nisu normalni, perverzija do perverzije - a fora je što je moj brat deset puta liberalniji od mene, a ni ja nisam neki konzervativac po tom pitanju - pa sad vi vidite koja je to bolesna nacija.
A ovamo cenzurišu obnažene grudi u stripu - vrh licemernosti.


Ovdje govorimo o izdanjima Cinebooka, zar ne? Cinebook je britanski, a ne američki izdavač.


U pravu si-sad sam pogledao-ovo sam izvadio iz Cinebook-vog pdf-a. Da, to je britanski izdavač.
No, kako god bilo drago mi je da se Fibra drži originala, jer zbilja ne vidim razloga zašto tako nešto cenzurirati...no oni su očito imali svoje razloge...
Nivox Posted - 07/11/2011 : 21:50:55
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Nivox
Hvala Bogu što je kod nas objavljena original verzija


Nema na čemu:)))))))


anto Posted - 07/11/2011 : 20:35:26
Ma britanci su tek perverznjaci - kod njih se ne zna ko koga ...Brat i sestra,majka i sin,otac i kćer, komšija i pas, tetka i mačka - a ovamo kao pokrivaju gole sise!
Lord Vader89 Posted - 07/11/2011 : 17:29:41
hihihihihih, dobro jos da joj nisu navukli skolsku uniformu
Mr. Bushido Posted - 07/11/2011 : 16:59:30
quote:
Originally posted by Nivox

engleska(američka) verzija :



Hvala Bogu što je kod nas objavljena original verzija


quote:
Originally posted by anto

uh što se ti amerikanci foliraju sa raznim cenzurama - a najperverznija nacija na svetu.
Letos mi je brat došao iz amerike, bio je u jednom osrednjem gradu u državi Delevar i smučilo mu se koliko nisu normalni, perverzija do perverzije - a fora je što je moj brat deset puta liberalniji od mene, a ni ja nisam neki konzervativac po tom pitanju - pa sad vi vidite koja je to bolesna nacija.
A ovamo cenzurišu obnažene grudi u stripu - vrh licemernosti.


Ovdje govorimo o izdanjima Cinebooka, zar ne? Cinebook je britanski, a ne američki izdavač.
Mairosu Posted - 07/11/2011 : 16:24:20
Poceo citam Betelgeuse, glavna junakinja je prilicno goluzdrava (i prilicno daskasta).
anto Posted - 07/11/2011 : 16:11:49
uh što se ti amerikanci foliraju sa raznim cenzurama - a najperverznija nacija na svetu.
Letos mi je brat došao iz amerike, bio je u jednom osrednjem gradu u državi Delevar i smučilo mu se koliko nisu normalni, perverzija do perverzije - a fora je što je moj brat deset puta liberalniji od mene, a ni ja nisam neki konzervativac po tom pitanju - pa sad vi vidite koja je to bolesna nacija.
A ovamo cenzurišu obnažene grudi u stripu - vrh licemernosti.

ima li ovoga i u Betelgezu ?? ):
Markos Posted - 07/11/2011 : 15:04:52
quote:
Originally posted by Nivox
Hvala Bogu što je kod nas objavljena original verzija


Nema na čemu:)))))))

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000