forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Maslin Granko

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
The Hammer of Hell Posted - 04/07/2009 : 10:14:09

Pročitao 1. epizodu iz SMG-a #7. Odličan crtež, odličan scenarij, čak i odličan prijevod.

Valjda će ići i u albumima, za razliku od Lincolna, ovog bih kupio i u tom obliku.

Gadarije o SMG-u iznosite na drugom topiku, ovdje se koncentrirajmo na sam strip.

Amo, retro-manijaci i skupljači, koja (ili koje) epizoda je izašla u Caku i koliko stranica su oni preskočili?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 21/05/2021 : 23:40:32
quote:
Originally posted by Shaner

Užasno mi je žao što ga Bookglobe nije objavio do kraja. Stvarno bih volio pročitati ostale epizode. Zna li netko jesu li možda objavljene na engleskom?



Koliko znam nisu.

Nedavno su Francuzi krenuli s novim reprintima.

Pridružujem se uzaludnim vapajima.
anto Posted - 21/05/2021 : 22:47:55
ne pratiš akciju - vapaji kod BG su najveći za Linkolna,Tea Pusena,Žurdana i Granka.
Shaner Posted - 21/05/2021 : 22:27:57
Užasno mi je žao što ga Bookglobe nije objavio do kraja. Stvarno bih volio pročitati ostale epizode. Zna li netko jesu li možda objavljene na engleskom?

petarStripovi10 Posted - 21/05/2021 : 22:20:19
Je, super je. Ima se u kolekciji.
anto Posted - 21/05/2021 : 21:24:14
drago mi je da ti se dopao - a jeste,stvarno je divan strip.
Shaner Posted - 21/05/2021 : 09:34:49
Divan strip! Maštovit, razigran, na granici apsurda i ispunjen vedrinom i veseljem. Danyjev crtež prepun urnebesnih detalja. Šteta što Bookglobeov integral nije tehnički na višem nivou, a još veća što još uvijek nismo dočekali preostala dva. Nadam se da će se to promijeniti. Do tada ću iznova uživati u ove četiri tarazibumbastične epizode.

ivi skoj Posted - 22/08/2018 : 23:59:36
E, jebi ga, sad sam već dao sto kunića za strip.
Da je puna vreća maslina, ja bi se uhvatio za granka.
Više sreće drugi put.
VALTER Posted - 22/08/2018 : 21:53:04
U Školskoj knjizi po 49,90 kn.
ivi skoj Posted - 29/06/2018 : 23:00:22
Kaže gospodin koji u ova teška vremena vozi novo auto.
Ja to na crtu kupujem, ko što i u birtiji pijem.
risbozg Posted - 29/06/2018 : 22:27:07
quote:
Originally posted by ivi skoj

Ma sad će kraj prvenstva, pa kraj ljeta, nova školska godina i eto libera na vratima.
Ustvari malo mi je neugodno kako ga je forumaš godine nahvalio, a ja se nešto premišljam da li sam kao većinski vlasnik stoljeća premlad za ovaj strip.
Ako mi misli ne odlutaju najvjerojatnije uzimam.



porez plačen..ima se..ima se pa se na stripove troši..
ivi skoj Posted - 29/06/2018 : 22:00:29
Ma sad će kraj prvenstva, pa kraj ljeta, nova školska godina i eto libera na vratima.
Ustvari malo mi je neugodno kako ga je forumaš godine nahvalio, a ja se nešto premišljam da li sam kao većinski vlasnik stoljeća premlad za ovaj strip.
Ako mi misli ne odlutaju najvjerojatnije uzimam.
VALTER Posted - 28/06/2018 : 23:39:44
To samo na Interliberu.
ivi skoj Posted - 28/06/2018 : 23:29:39
Baš sam danas vidio u izlogu knjižare po sto kunića i mislim si da uzmem, ali kako sam imao sa sobom kusu nisam ulazio,
Sad se sjetio i idem pogledati šta pišu ljudi o stripu, a kad ono Valteri da ima za pedeset.
Bolje da nisam ništa tražio nego samo uzeo jer mi odmah nije napet.
VALTER Posted - 09/11/2016 : 10:31:49
Kako god, bit će ih i nagodinu. Kao i Magnusovog Texa po 30 kn.
Johnny Difool Posted - 09/11/2016 : 10:26:50
quote:
Originally posted by VALTER

Integral po 50 kn na Interliberu, kao i lani. Mislim da ću ovaj put kupiti.




Nemoj žuriti, razmisli još koju godinu. Tko preši vrat lomi, a vjerojatno ćeš stići i za godinu-dvije.

VALTER Posted - 09/11/2016 : 10:21:08
Integral po 50 kn na Interliberu, kao i lani. Mislim da ću ovaj put kupiti.
anto Posted - 04/06/2012 : 16:18:52
quote:
Originally posted by Born To Run

Ovo mi deluje ko nešto što treba da se čita stondiran


Born To Run Posted - 04/06/2012 : 13:06:15
Ovo mi deluje ko nešto što treba da se čita stondiran
Ernie Pike Posted - 23/05/2012 : 22:02:29
Procitao sam album objavljen u SMG-u 10, "Kugla carosnica" i strip mi se dosta svidio.
Integral je sada na mojoj listi za kupnju (Anto, izdavac bi te trebao placati za reklamu :-) ).
Zanimljivo je da je moja dvogodisnja kcerka vidjela strip, otela ga i nije htjela vratiti. Izgledao joj je kao nova slikovnica.
dessa Posted - 21/05/2012 : 13:31:50
Mislim da će Maslin Granko biti prvi strip ovog izdavača koji ću kupiti. Samo još ne znam kada će to biti.
fikus Posted - 20/05/2012 : 21:20:56
Nemam ništa za dodati. To je to. Na vama je samo da pobjegnete u Utopiju i prepustite se...
anto Posted - 20/05/2012 : 21:15:51
evo ovako:
1. album 7/10
2. album 9/10
3. i 4. albumi 8/10

Baš kao što je Fikus napisao, i ja bih mogao reći.
da li ste čitali knjigu Momo od Mihael Endea?
da li ste čitali Maloga princa??

postoje stvari, dela koja se tumače kao omladinske (ili dečije) stvari.
A kad čovek malo dublje uđe u materiju, vidi da to baš i nije tako

anto Posted - 20/05/2012 : 21:14:01
Maslin Granko - Greg & Dany - Bookglobe, integral sa 4 albuma

U zadnje vreme između čitanja prošlogodišnjih Fibrinih albuma, počeo sam da upoznajem meni nepoznate Gregove stripove.utiske možete pročitati par postova iznad.
I kao što napisah već, nakon Rok Derbija, simpatičnog stripa kojeg je ipak pregazilo vreme i Kolbija, takođe polu-simpatičnog stripa u kojem se vidi da je Grega pregazilo vreme, evo jednog stripa koji je vanvremenski.I ne samo što je vanvremenski, nego je i jedna od onih umetničkih kreacija (dopustite mi da se tako izrazim) u kojoj će podjednako uživati sve generacije.A takvih stripova/filmova/knjiga verujem da nema mnogo.
U svakom slučaju, moj prvi susret sa Maslinom je dosta iznenađujuć.U pozitivnom smislu.Nikada nisam čuo za ovog junaka (do relativno skoro), pa sam očekivao stereotipnu BD karikaturalnu zezalicu.Ali maslin je sve ali samo ne stereotipija - jako,jako čudan,nesvakidašnji i neobično zanimljiv strip.Prekrasnog crteža i prelepih dijaloga.Stripovski krosover "Beskrajne priče" i Baumovih knjiga o Ozu.
Prvi album je najviše i dečiji; ali drugi već pokazuje da je Maslin prevashodno strip za odrasle i kao takav se nastavlja do kraja integrala.

Preporučujem od srca - strip kojeg ne bi valjalo zaobići!

edit: zaboravih da pohvalim Vlatku Briški na zaista sjajnom prevodu.
fikus Posted - 20/05/2012 : 21:10:38
Flower power! Tim dvjema riječima bi mogao ukratko opisati strip inspiriran ludim 60-im i 70-im. Neki kažu da je infantilan i da je više prikladan za djecu. I u pravu su. Ali samo djelomično. Da bi shvatili strip ipak bi trebali proći određeno odrastanje. Pri tom ne mislim na tinejđersku dob nego mnogo dublje. Ukratko, strip je vrlo sličan Čarobnjaku iz Oza odnosno Alisi u zemlji čudesa. Istina, večini ljudi s kojima sam lamentirao o stripu, ispočetka se nije svidio. Ali na kraju su bili oduševljeni. Idealan strip za nas starije koji smo svjedočili hipi pokretu. A isto tako idealan strip za djecu jer nama nasilja i gdje su svi problemi rješivi.
split85 Posted - 20/05/2012 : 21:10:37
Ocjena ?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000