forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
DeeCay Posted - 15/11/2011 : 02:02:15
Martin Mystère

Džentlmen arheolog




Ovaj topic ni izdaleka nije dovršen!!!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Voodoo84 Posted - 24/03/2024 : 19:28:55
Druga epizoda drastično izvlači celokupan utisak i daje smisao ovom kompletu. Samo prva epizoda, ne računajući uvek zanimljiv edukativni deo, je treš na nivou crtanog Luna Kralja ponoći iz osamdesetih.
going going Posted - 24/03/2024 : 18:10:11
Procitao i drugi deo Misterija 29.februara, mozda cak malcice i bolja i zabavnija i duhovitija epizoda od prethodne. Dao bih ocene 9, 9, 8, 10 kao komentar na recenziji koja ce nadam se uskoro osvanuti na sajtu po onome sto je Spock napisao u svojoj recenziji.
zlatan bihac Posted - 23/03/2024 : 12:06:04
Obojeni program 79 je Marti misterija, po naslovu bi trebalo da će brojevi 5,6,7 biti u tom broju, što znači je i druga sezona kompletirana ... Još kad bi i broj 100 izdali u obojenom programu...
going going Posted - 23/03/2024 : 03:53:47


29. februar
Pasini/Romanini

recenzija: https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-sa-77-29-veljace/3191/

Odlicno mi je legla prva prica iz VCovog diptiha Misterije 29. februara! Odlicno uskladjeno predavanje o kalendarima i racunanju vremena sa zabavnom triler mistery horor pricom. Mana je sto je od pocetka manje vise jasno ko je negativac, ali je svejedno bilo zabavno iako je moglo biti malo jezivije i hororicnije, mozda ce takav biti nastavak? Steta sto je Pasini napisao samo 2 epizode kao samostalni scenarista, mozda da je imao vise vremena bi se razvio u uzdanicu serijala. Giovanni Romanini odlican s obzirom na mngobrojne staticne kadrove tokom Martijevih predavanja gde stvarno covek ne zna sta da predstavi u kadru. Alesandrinijeva naslovna strana vrhunska!

Pohvala VCu za ovako zanimljiv odabir stripa za Specijalni broj Zlatne serije bas za 29.februar i obavezno procitajte sjajni predgovor Darka Djokica o racunanju vremena i kalendara. Velika preporuka za ovo izdanje! Sada se bacam na drugi deo.

Prica: 9
Scenario: 8
Crtez: 8
Naslovna strana: 10

85%
Caglio Posted - 10/03/2024 : 19:09:59
Epizoda je odlična, no meni giganti baš izgledaju premoćno u HCu. Za ostatak epizoda se slažem, nije potrebno ni najmanje, Al na gigantima definitivno najbolje izgleda. Nikako da uhvatim onaj gigant sedam pošasti, a vidim da ga većina ljudi hvali
Spock Posted - 09/03/2024 : 18:16:59
quote:
Originally posted by john connor

Posle dugo, dugo vremena, procitah Tajnu Svetog Nikole. Ovo je esencija Martija, jedan od najboljih, sve je tu, pravo uzivanje, iako mi retko Marti prija kao ranije.

Izdanje VC sjajno, i bilo bi dobro svaki gigant videti ovako, sto se mene tice hc nepotreban.



Slažem se!
Jedan od Martyjevih vrhova, a HC je suvišan za Bonelli.
Nego, mogao si kopirati svoj komentar ispod recenzije i dati ocjene da malo povećaš prenisku ukupnu ocjenu:

https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-libg-1-tajna-svetoga-nikole/411/
john connor Posted - 09/03/2024 : 13:54:16
Posle dugo, dugo vremena, procitah Tajnu Svetog Nikole. Ovo je esencija Martija, jedan od najboljih, sve je tu, pravo uzivanje, iako mi retko Marti prija kao ranije.

Izdanje VC sjajno, i bilo bi dobro svaki gigant videti ovako, sto se mene tice hc nepotreban.
Quebrasco Posted - 09/03/2024 : 10:34:22
#410
Scenarij: Sergio Badino
Crtež: Antonio Sforza
Naslovnica: Giancarlo Alessandrini



https://shop.sergiobonelli.it/martin-mystere/2024/03/07/albo/l-uomo-del-mystero-1024380/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1709820910910.jpg--.jpg?1709820911000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1709820911710.jpg--.jpg?1709820912000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1709820912301.jpg--.jpg?1709820912000
stripadzija Posted - 29/02/2024 : 11:00:04
quote:
Originally posted by Spock

Za zaključak prijestupnog mjeseca imamo i prigodnu recenziju:

https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-sa-77-29-veljace/3191/




Bravo! Odlična fora!
Spock Posted - 29/02/2024 : 06:40:19
Za zaključak prijestupnog mjeseca imamo i prigodnu recenziju:

https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-sa-77-29-veljace/3191/
john connor Posted - 28/02/2024 : 22:12:55
Izgleda da necemo ni docekati kraj Dnevnika, nazalost.

A docekasmo brzo drugi specijal, dok drugog giganta maltene godinu dana nema, plus ako je tacno da je ritam usporen, to su za MM gigante bas lose vesti.
stripadzija Posted - 28/02/2024 : 13:57:58
quote:
Originally posted by john connor

Sticajem okolnosti procitah 6 knjigu Martijeve biblioteke pre pete, i mogu reci da mi je bas prijala. Obnovih stare epizode, posle ko zna koliko godina. Mogu reci da je Bignoti odlican na Martiju.

Istovremeno tek sada procitah Nlms Tajnu Sv Nikole, Kasteli Alesandrini, sta reci, i napokon Otrovni okean u komadu, od istih autora, i to je dobitna kombinacija. Okean je i dan danas aktuelna epizoda, o zagadjenju mora, okeana, planete, uradjena tako da bude dinamicna, i bas zanimljiva.

Do okeana i mislim da obnavljam Martija, on je kao neki stari poznanik, sa kojim se srecemo nakon dugo godina. Realno ovo je bilo fenomenalno za 80e, i 90e, sada sa internetom, tel, u digitalnom dobu, ovaj strip je prevazidjen, zato su nove epizode blede, staf je jedan od najslabijih u Boneliju. Da nije te nostalgije za tim nikad procitanim epizodama, preskakali bismo ovaj strip.

Marti je trebalo na vreme da se sa Indijane takoreci, preorijentise na zavere, deepstate, poput X Files, vanzemaljce, vakcine, price koje bi trajale kroz desetine brojeva, i uklapati Sveti Gral, Zavetni kovceg, i ostalo poput prvog giganta, sto nazalost nije uradjeno. Tako da danas ovo nije onaj strip sa svojih pocetaka.





Nameravam da dupliram sve Dnevnikove epizode i Specijalce u VČ knjigama, a posle ću da vidim. A i ovo će da potraje 10 godina i više... Imam dosta ostalih epizoda Ludens/SD + originalne italijane do broja 300. Posle sam kupio po neku epizodu, po proceni.
Modesti od Darkvuda planiram da uzmem celu, koliko traje da traje (obećava 20-ak godina...)
stripadzija Posted - 28/02/2024 : 13:54:42
quote:
Originally posted by Caglio

Pročitao sam nekoliko epizoda Priči iz baze Drugdje i mogu reći da su mi za sada fun. Svidja mi se kako su omogućili da se maknu iz tog MM Universea i ubacuju razno razne demone i čudovišta. Vidim po recenzijama na stranici da kasnijim brojevima opada ocjena, šteta posto je stvarno dobra ideja da se maknu i naprave više manje štogod požele



Meni je prvih 5 bilo +/- odlično, onda sam pročitao još nekoliko i odustao. Baš pada kvalitet posle.
Caglio Posted - 28/02/2024 : 01:03:12
Pročitao sam nekoliko epizoda Priči iz baze Drugdje i mogu reći da su mi za sada fun. Svidja mi se kako su omogućili da se maknu iz tog MM Universea i ubacuju razno razne demone i čudovišta. Vidim po recenzijama na stranici da kasnijim brojevima opada ocjena, šteta posto je stvarno dobra ideja da se maknu i naprave više manje štogod požele
john connor Posted - 25/02/2024 : 14:08:33
Sticajem okolnosti procitah 6 knjigu Martijeve biblioteke pre pete, i mogu reci da mi je bas prijala. Obnovih stare epizode, posle ko zna koliko godina. Mogu reci da je Bignoti odlican na Martiju.

Istovremeno tek sada procitah Nlms Tajnu Sv Nikole, Kasteli Alesandrini, sta reci, i napokon Otrovni okean u komadu, od istih autora, i to je dobitna kombinacija. Okean je i dan danas aktuelna epizoda, o zagadjenju mora, okeana, planete, uradjena tako da bude dinamicna, i bas zanimljiva.

Do okeana i mislim da obnavljam Martija, on je kao neki stari poznanik, sa kojim se srecemo nakon dugo godina. Realno ovo je bilo fenomenalno za 80e, i 90e, sada sa internetom, tel, u digitalnom dobu, ovaj strip je prevazidjen, zato su nove epizode blede, staf je jedan od najslabijih u Boneliju. Da nije te nostalgije za tim nikad procitanim epizodama, preskakali bismo ovaj strip.

Marti je trebalo na vreme da se sa Indijane takoreci, preorijentise na zavere, deepstate, poput X Files, vanzemaljce, vakcine, price koje bi trajale kroz desetine brojeva, i uklapati Sveti Gral, Zavetni kovceg, i ostalo poput prvog giganta, sto nazalost nije uradjeno. Tako da danas ovo nije onaj strip sa svojih pocetaka.

Deers Posted - 25/02/2024 : 10:19:08
Pamtim junkao dobru priču bez obzira što dosta površno obrađuje tematiku.
Spock Posted - 24/02/2024 : 17:49:29
Salkanova nova recenzija i nova misterija:

https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-vec-33-horizont-dogadaja/3187/
zlatan bihac Posted - 18/02/2024 : 10:45:57
[url=https://postimg.cc/MX1dF4zR][/url]
plavi Posted - 18/02/2024 : 10:31:52
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by plavi

Uh, 409 izgleda super zabavno!
Jedva čekam!



V.Četvrtak?
Zadrži dah, samo što nije izašao
sad je na 347, 4 broja godišnje...
15 godina... brzo će to

Libellus nećemo ni računat




Ma ne, pa nisam lud na njih da čekam.
Čitam italijanska izdanja uz pomoć online prevodilaca i AI alatki.
Nalazimo se u budućnosti, i to treba maksimalno iskoristiti
IGMAN2 Posted - 17/02/2024 : 19:31:26
quote:
Originally posted by plavi

Uh, 409 izgleda super zabavno!
Jedva čekam!



V.Četvrtak?
Zadrži dah, samo što nije izašao
sad je na 347, 4 broja godišnje...
15 godina... brzo će to

Libellus nećemo ni računat
drogsy Posted - 17/02/2024 : 17:57:31
@prozirna senka koji k je "Čelični Džig"? Guglao sam i dobio ovo

Spock Posted - 16/02/2024 : 06:30:59
Prigodnim obilježavanjem svojih pola stoljeća života, Senka otvara pola mjeseca misterija na s.comu:

https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-libg-13-metuzalemov-sindrom/3183/
Shaner Posted - 13/02/2024 : 00:49:00
Hvala na odgovoru!

prozirna senka Posted - 13/02/2024 : 00:43:11
Ne.
Shaner Posted - 12/02/2024 : 23:59:19
Pročitao Javinu prošlost. Pitko i zabavno. Fora mi je bilo saznati koju informaciju više o Javi kao i vidjeti ga praktički u ulozi glavnog lika, makar na kratko. Jedino me crtež nije baš oduševio, bilo bi mi draže (a i nekako primjerenije) da je crtao Alessandrini.

(spoiler?) Pitanje za znalce: Saznaje li se u nekom trenutku Javino ime, pošto ovdje doznajemo da je "Java" zapravo titula?


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.49 seconds. Snitz Forums 2000