forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ENCIKLOPEDIJA ZAGORIJANA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
shule71 Posted - 08/12/2011 : 17:01:38
Za sve prave ljubitelje stripa o Zagoru:
http://zagorijana.blogspot.com/
Pozdrav svima!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
krk23 Posted - 14/01/2019 : 23:10:19
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Da - ali nije to to.
Samo suvi tekst.
Prava enciklopedija ima i sličice onog "pojma" na koji se odnosi.
Recimo: Fišleg - pa njegova sličica, možda i neki kaiš kao ilustracija neke epizode nabrojane u tekstu (obzirom da mora sadržati i u kojim pričama se pojavio).
Onako kako je i Diging odradio u elektronskom obliku.




Slike postoje. Ali samo za važnije likove.

Kada se extra edicija spoji sa redovnom, tada se stranice mogu dopunjavati sa dodatnim sličicama, mapama, kaiševima itd.
Kontrast 2 Posted - 14/01/2019 : 22:37:05
quote:
Originally posted by krk23

Nisam uopšte mislio negativno.

Ja sam za ličnu upotrebu layout malo promjenio i tako izbacio nekoliko praznih stranica. Plus (i to je bar meni tako) encikplopedija tako slijedi drugim poznatim knjigama. Meni je takav layout mnogo zanimljivi, ali to je samo lični ukus.

primjer: Star Trek Encyclopedia
https://ibb.co/rv01X5V

lijeva strana: Enciklopedija Zagorijana original
desna strana: moj layout
https://ibb.co/0qtQPSg

Ali ponavljam, to je samo moj lični ukus.





Da - ali nije to to.
Samo suvi tekst.
Prava enciklopedija ima i sličice onog "pojma" na koji se odnosi.
Recimo: Fišleg - pa njegova sličica, možda i neki kaiš kao ilustracija neke epizode nabrojane u tekstu (obzirom da mora sadržati i u kojim pričama se pojavio).
Onako kako je i Diging odradio u elektronskom obliku.

krk23 Posted - 14/01/2019 : 19:44:45
quote:
Originally posted by morski

koji si editor koristio?

i na koliko str je izaslo na kraju? pretpostavljam da je A4



Koristio sam Pages za layout, kasnije import za iBooks.

Sveukupno imam oko 450 stranica (dopunjeno sve do izdanja do septembra 2018) - A4.
Dodatno poglavlje "cross index" (vidi sliku)
https://ibb.co/VJLGwbK
morski Posted - 14/01/2019 : 19:23:17
koji si editor koristio?

i na koliko str je izaslo na kraju? pretpostavljam da je A4
krk23 Posted - 14/01/2019 : 18:30:16
Nisam uopšte mislio negativno.

Ja sam za ličnu upotrebu layout malo promjenio i tako izbacio nekoliko praznih stranica. Plus (i to je bar meni tako) encikplopedija tako slijedi drugim poznatim knjigama. Meni je takav layout mnogo zanimljivi, ali to je samo lični ukus.

primjer: Star Trek Encyclopedia
https://ibb.co/rv01X5V

lijeva strana: Enciklopedija Zagorijana original
desna strana: moj layout
https://ibb.co/0qtQPSg

Ali ponavljam, to je samo moj lični ukus.
Kontrast 2 Posted - 14/01/2019 : 17:39:34
quote:
Originally posted by krk23

Nažalost izgleda da je "unedited" verzija koja je privatno štampana. Ona verzija sa 900+ stranica.





Nekako mi "nažalost" i "900+ stranica" ne idu zajedno...

krk23 Posted - 14/01/2019 : 17:37:10
Nažalost izgleda da je "unedited" verzija koja je privatno štampana. Ona verzija sa 900+ stranica.
Kontrast 2 Posted - 14/01/2019 : 17:33:14
quote:
Originally posted by dejan borca

Nisam moro,al jesam
Bila je 1000 din u opciji kupi odmah
A zapamtio sam i ko je prodavo i ko je kupio
Bilo mi krivo sto nisam video ranije





1.000 din?
Nešto mi to malo za onakvo kapitalno izdanje.
Pitanje je - koliki je deo "autor" odštampao?

U svakom slučaju, zaista je šteta što Diging Bil (zaboravih čoveku pravo ime) nije malo više angažovanja posvetio svom delu.
Da je organizovao pretplatu, za ovih nekoliko godina bi već prikupio bar par stotina zainteresovanih.
Nemaju svi u svakom trenutku višak novca, ali se za godinu dana da skupiti.

dejan borca Posted - 14/01/2019 : 15:44:16
Nisam moro,al jesam
Bila je 1000 din u opciji kupi odmah
A zapamtio sam i ko je prodavo i ko je kupio
Bilo mi krivo sto nisam video ranije
Kontrast 2 Posted - 14/01/2019 : 14:59:49
quote:
Originally posted by dejan borca

naravno da je pirat ili pre bi reko privatno stampano izdanje
inace bilo je na limundu,nemam link samo sam sacuvao slike





Mora da si zapamtio i cenu?


ReemCP Posted - 14/01/2019 : 00:46:43
Hvala Dejane, svakako bi je valjalo imat :)
dejan borca Posted - 13/01/2019 : 23:29:41
naravno da je pirat ili pre bi reko privatno stampano izdanje
inace bilo je na limundu,nemam link samo sam sacuvao slike
ReemCP Posted - 13/01/2019 : 23:07:29
To i mene zanima
Ako Dejan veli da je prošlo ljeto bilo na aukcijama, onda ne bi smio bit pirat..
mladjo Posted - 13/01/2019 : 23:04:58
Čekaj, to postoji odštampano?!!
Jel' to neki pirat ili kaj?
Odnosno jel' to netko odštampao samo za sebe ili par primjeraka ilištoveć...
ReemCP Posted - 13/01/2019 : 22:24:18
Hvala Dejane, znaci postoji
Imas li slucajno link te aukcije sto je bila, cisto da vidim cijenu.
dejan borca Posted - 13/01/2019 : 21:37:41
slika sa aukcija,letos

ReemCP Posted - 13/01/2019 : 19:10:25
I jel izašlo možda ovo u štampanoj verziji? Već je neko vrijeme prošlo pa da pitam. Super izgleda, ali bi rađe volio imati ovo i listati.
shule71 Posted - 01/10/2014 : 16:48:28
quote:
Originally posted by djukak

I hoće li ovo biti štampano???



Za sada ne. Nazalost, niko nema para za ovo. Autor se trenutno bavi necim drugim.
djukak Posted - 25/06/2014 : 10:19:44
I hoće li ovo biti štampano???
shule71 Posted - 25/06/2014 : 08:18:56
https://www.facebook.com/ajax/sharer/?s=22&appid=25554907596&p[0]=134753339968697&p[1]=567664196677607&profile_id=134753339968697&share_source_type=unknown&__av=134753339968697
shule71 Posted - 02/10/2013 : 22:05:33
https://www.facebook.com/pages/Enciklopedija-Zagorijana/134753339968697
shule71 Posted - 31/01/2013 : 21:05:18
Slazem se. Autor je moj dobar prijatelj i znam koliko je truda i energije ulozio u ovo. Zbog toga preemotivno reagujem. Izvinjavam se zbog grubosti. PEACE
samotnjak Posted - 31/01/2013 : 16:38:02
quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by shule71

Vidi Ferri, covek ne moze a da ne primeti malicioznost koju ispoljavas u svojim postovima. S druge strane, tesko mi je dokazati da osoba koja ne zna da pise NE ZNAM zna pravo znacenje reci enciklopedija.



Ti si zaista krivo protumacio moje namjere! Mozda djeluje tako ali ti iskreno kazem da nije tako. To sto sam iznosio je samo moje licno misljenje kako bi ja volio da to izgleda, sto ne znaci da se meni ne svidja taj rad.Da mi se ne svidja ne bi ni davao predloge. I bio sam zaista zgrozen i iznenadjen tvojim reagovanjem na takav nacin. Malo si brzoplet.

Sto se tice ovoga oko ``NE ZNAM``,da sam kao ti sad bi nastavljao da se prepucam stobom pa bi ti odgovorio sledece : Sta ti vredi znati gramatiku-pravopis ako to koristis na prostacki nacin?!
A i srpski/hrvatski mi nije maternji jezik,ali ipak time ne opravdavam sebe jer ipak znam da sam krivo napisao uprkos tome sto stalno to uvidjam a ipak cesto mi se desava da opet krivo pisem. Ali jadno za tebe sto se hvatas i pozivas na to u nedostatku drugacijeg dokazivanja samo da bi me omalozavao. Sta cu druze znas desavaju se greske kad covek kao asistent na fakultetu predaje na Srpskom jeziku,u svojoj privatnoj kancelariji prevodi sa Arapskog na Turski,po gradu sa turistima prica na Engleskom a kuci razgovara na Albanskom i Crnogorskom a stripove cita na Hrvatskome jeziku

Ali zaista nemam nameru nit zivaca da se bezveze nerviram i svadjam oko bezvrednih stvari.

Ajde i ne ljuti se ..daj da se pomirimo...stvarno je glupo..i nema kraja ovome. PEACE!





davno sam pohvalio zagorijanu i autora, međutim, sve što napiše čovjek, podložno je kritici

@ferri je iznio neke sugestije i to na jedan sasvim pristojan način. zato ni ja ne vidim razloga da jedan na drugog ''galamite''. to što ste obojica zagorovci sasvim je dovoljan razlog da se nikada ni ne preriječite a kamoli da se svađate

i meni bi (starom voajeru koji po forumu mnogo gleda a malo piše) bilo drago da kažete VOAH, i pomirite se (spomenuo bih lulu mira, ali se bojim da će te to shvatiti kao provokaciju )

toliko od mene
Ferri Posted - 31/01/2013 : 02:48:50
quote:
Originally posted by shule71

Vidi Ferri, covek ne moze a da ne primeti malicioznost koju ispoljavas u svojim postovima. S druge strane, tesko mi je dokazati da osoba koja ne zna da pise NE ZNAM zna pravo znacenje reci enciklopedija.



Ti si zaista krivo protumacio moje namjere! Mozda djeluje tako ali ti iskreno kazem da nije tako. To sto sam iznosio je samo moje licno misljenje kako bi ja volio da to izgleda, sto ne znaci da se meni ne svidja taj rad.Da mi se ne svidja ne bi ni davao predloge. I bio sam zaista zgrozen i iznenadjen tvojim reagovanjem na takav nacin. Malo si brzoplet.

Sto se tice ovoga oko ``NE ZNAM``,da sam kao ti sad bi nastavljao da se prepucam stobom pa bi ti odgovorio sledece : Sta ti vredi znati gramatiku-pravopis ako to koristis na prostacki nacin?!
A i srpski/hrvatski mi nije maternji jezik,ali ipak time ne opravdavam sebe jer ipak znam da sam krivo napisao uprkos tome sto stalno to uvidjam a ipak cesto mi se desava da opet krivo pisem. Ali jadno za tebe sto se hvatas i pozivas na to u nedostatku drugacijeg dokazivanja samo da bi me omalozavao. Sta cu druze znas desavaju se greske kad covek kao asistent na fakultetu predaje na Srpskom jeziku,u svojoj privatnoj kancelariji prevodi sa Arapskog na Turski,po gradu sa turistima prica na Engleskom a kuci razgovara na Albanskom i Crnogorskom a stripove cita na Hrvatskome jeziku

Ali zaista nemam nameru nit zivaca da se bezveze nerviram i svadjam oko bezvrednih stvari.

Ajde i ne ljuti se ..daj da se pomirimo...stvarno je glupo..i nema kraja ovome. PEACE!

shule71 Posted - 30/01/2013 : 14:32:38
Vidi Ferri, covek ne moze a da ne primeti malicioznost koju ispoljavas u svojim postovima. S druge strane, tesko mi je dokazati da osoba koja ne zna da pise NE ZNAM zna pravo znacenje reci enciklopedija.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000