forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Jesu li Veseli i Ludens konkurencija??

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Solid Snake Posted - 28/11/2011 : 14:16:07
Po meni jesu.Ne direktno,ali u svakom slucaju Ludens je dobro osetio pad prodaje odkad se pojavio VC.
Sta vi mislite?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jankela Posted - 13/04/2018 : 20:13:42
Čini mi se da nisu, bar ne u velikoj meri.
herzegovina.boy Posted - 16/12/2011 : 21:31:05
quote:
Originally posted by marinac

quote:
Originally posted by herzegovina.boy

[quote]Originally posted by marinac

Što se Attilinih stripova tiče, od njega bi trebali da uče i Ludens i Veseli Četvrtak.

Najbolje bi bilo da se oni ujedine i da zaposle Attilu kao dizajnera. To bi bio pravi potez.


Apsolutno se slazem,a nesto slicno sam napisao par postova ranije,tim potezom bi profitirali i mi i oni to je 100% sigurna stvar,ili neka attila otvori svoju izdavacku kucu ako je u mogucnosti i preko svojih prijatelja sa foruma napravi poneko prestavnistvo u svakoj republici u kojoj se pokaze interesovanje za njegov umjetnicki rad,naravno zaposlenici bi radili volonterski dok se posao dobro ne uhoda,a da mislim ozbiljno javljam se za BiH,imam ljubav prema stripovima,imam prostora za njih i dovoljno postenja,mislim da su te tri stvari dovoljne.

Kolega Legaz i ja radimo sa Attilom u ekipi na obradi stripova. Već smo mu predlagali ovako nešto. Ionako radimo obradu stripova volonterski za svoju dušu, a vidim da se to dopada forumašima. Attila je kao vrhunski dizajner i idejni tvorac naših projekata. Ima ljudi iz svih republika koji rade sa nama u ekipi na stvaranju ovih fantastičnih knjiga. Attila je sebi odštampao sve što je rađeno do sad, a i mi smo na dobrom putu da štampamo za sebe ta izdanja. Neka već imamo.

I Ludens i Vč bi sigurno dobro prošli kad bi on radio za njih. Čovek je pravi umetnik.

Strasno mi je zao sto neznam gotovo nista,o kompjuterskom bojenju stripova,a rado bi se prikljucio i strip zoni ,ali do sada sam imao velike probleme da se registrujem ,mozda uspijem veceras.
marinac Posted - 14/12/2011 : 21:15:12
quote:
Originally posted by herzegovina.boy

[quote]Originally posted by marinac

Što se Attilinih stripova tiče, od njega bi trebali da uče i Ludens i Veseli Četvrtak.

Najbolje bi bilo da se oni ujedine i da zaposle Attilu kao dizajnera. To bi bio pravi potez.


Apsolutno se slazem,a nesto slicno sam napisao par postova ranije,tim potezom bi profitirali i mi i oni to je 100% sigurna stvar,ili neka attila otvori svoju izdavacku kucu ako je u mogucnosti i preko svojih prijatelja sa foruma napravi poneko prestavnistvo u svakoj republici u kojoj se pokaze interesovanje za njegov umjetnicki rad,naravno zaposlenici bi radili volonterski dok se posao dobro ne uhoda,a da mislim ozbiljno javljam se za BiH,imam ljubav prema stripovima,imam prostora za njih i dovoljno postenja,mislim da su te tri stvari dovoljne.

Kolega Legaz i ja radimo sa Attilom u ekipi na obradi stripova. Već smo mu predlagali ovako nešto. Ionako radimo obradu stripova volonterski za svoju dušu, a vidim da se to dopada forumašima. Attila je kao vrhunski dizajner i idejni tvorac naših projekata. Ima ljudi iz svih republika koji rade sa nama u ekipi na stvaranju ovih fantastičnih knjiga. Attila je sebi odštampao sve što je rađeno do sad, a i mi smo na dobrom putu da štampamo za sebe ta izdanja. Neka već imamo.

I Ludens i Vč bi sigurno dobro prošli kad bi on radio za njih. Čovek je pravi umetnik.
herzegovina.boy Posted - 14/12/2011 : 20:37:29
[quote]Originally posted by marinac

Što se Attilinih stripova tiče, od njega bi trebali da uče i Ludens i Veseli Četvrtak.

Najbolje bi bilo da se oni ujedine i da zaposle Attilu kao dizajnera. To bi bio pravi potez.


Apsolutno se slazem,a nesto slicno sam napisao par postova ranije,tim potezom bi profitirali i mi i oni to je 100% sigurna stvar,ili neka attila otvori svoju izdavacku kucu ako je u mogucnosti i preko svojih prijatelja sa foruma napravi poneko prestavnistvo u svakoj republici u kojoj se pokaze interesovanje za njegov umjetnicki rad,naravno zaposlenici bi radili volonterski dok se posao dobro ne uhoda,a da mislim ozbiljno javljam se za BiH,imam ljubav prema stripovima,imam prostora za njih i dovoljno postenja,mislim da su te tri stvari dovoljne.
Ciko Strašni Posted - 14/12/2011 : 13:32:05
Nisu konkurencija...
marinac Posted - 14/12/2011 : 07:17:16
Što se Attilinih stripova tiče, od njega bi trebali da uče i Ludens i Veseli Četvrtak.

Najbolje bi bilo da se oni ujedine i da zaposle Attilu kao dizajnera. To bi bio pravi potez.
marinac Posted - 14/12/2011 : 07:09:17
quote:
Originally posted by Windwalker

Ne bih rekao.

Mi tu na forumu smo zapravo manjina koja kupuje kiosk stripove.

Ludens stripovi inače prolaze kod klinaca koji kupe ono što vide na kiosku, a ni ne znaju da postoji neki VČ kod naših susjeda, i obrnuto.

A tek puno kasnije ti klinci kroče u striparnicu i postanu stripaši.
No, za to vrijeme nakote se novi klinci, te se krug života kiosk stripa (Zagora ) nastavlja.

Barem tako mislim, ne mogu tvrditi.

potpisujem
herzegovina.boy Posted - 13/12/2011 : 23:38:39
quote:
Originally posted by zeljko

jeko atila?

Tip koji pravi jedinstvene obrade zs i lms,a kada vidis kako ti striovi mocno izgledaju oduzme ti se dah.
Oki Posted - 12/12/2011 : 19:34:53
Mislim da nisu....čitam Dylana od Veselog četvrtka,ali kada ga Ludens stigne, kupovat ću i te brojeve radi popunjavanja kolekcije....
zeljko Posted - 12/12/2011 : 19:31:14
jeko atila?
Imrahil Posted - 12/12/2011 : 17:28:07
Izabrao opciju "ne znam", jer jesu konkurencija, ali u maloj meri. Većina ljudi koja uzima VČ (npr), da se isti ugasi, ne bi prešla na LU. I obrnuto naravno. Plus, ima i izdanja koja se ne preklapaju.
herzegovina.boy Posted - 12/12/2011 : 17:08:52
Po meni bi bilo najbolji potez da se ujedine i smisle neki dobar plan izlazenja kao zs i lms,pa da budu dostupni na svim kioscima sirom ex-yu,pa da svim kupcima ili kolekcionarima priuste mogucnost izbora,tako bi imali siroko trziste i cijene bi se mogle smanjiti ,jer bi im prodaja sigurno porasla,a cijene sigurno nebi rasle. ATILA BI IH UNISTIO SAMO DA NABAVI PRAVA
sumohrvat Posted - 12/12/2011 : 15:38:57
btw. u gostima u JL rasturam, jos nemam poraza, nemas sanse
[/quote]
culfis Posted - 07/12/2011 : 23:02:20
Da.
sumohrvat Posted - 07/12/2011 : 16:50:18
Tradicija je tu da se ruši :P
supermark Posted - 07/12/2011 : 15:44:46
ja te pokusavam necemu nauciti (ne mislim iskljucivo na tebe, nego na sve koji misle da nisu konkurencija)
nisam ja to izmislio, to je definicija konkurencije (izravne i neizravne)

i nije za svakoga konkurencija ista
npr. za mene je algoritam (CD) neizravna konkurencija Ludensu (stripovi)
za tebe je mozda tvornica prezervativa Ris (kao sto difool kaze) neizravna konkurencija Ludensu (stripovi)
odnosno, ako ces potrositi na jedno, neces imati za drugo

ponavljam: nisam ja to izmislio

btw. u gostima u JL rasturam, jos nemam poraza, nemas sanse
sumohrvat Posted - 07/12/2011 : 15:20:38
Tom logikom je konkurencija Ludensu i pekara Mlinar koja se nalazi odmah pored kioska jer kad ja krenem po strip,a zamiriše mi mastan burek pa ja potrošim 20 kn na isti uz obaveznu kupnju jogurta ostane Ludens bez mojih kunelića jer sam umjesto 3 stripa kupio samo Zagora.
[/quote]

ako ces to kupiti jogurt umjesto zagora onda su konkurencija
ali nisam ocekivao od tebe da shvatis
[/quote]
Pa koliko sam ja shvatio,ti si taj čije nebuloze baš nitko ne shvaća tako da bih se ja iskreno zabrinuo za svoje psihofizičko stanje kad bi mi tvoja objašnjenja imala ikakvu logiku.
I u to ime ima da te sprašim u Jadranskoj ligi
Tonka24 Posted - 03/12/2011 : 16:32:09
quote:
Originally posted by Solid Snake

Zagor i Dilan Dog.I kod Ludensa i kod VCa.

supermark Posted - 02/12/2011 : 20:56:14
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Slažem se sa sumohrvatom, jer je po logici supermarka Ludensu konkurencija i tvornica prezervativa Ris (no risk!), jer ako na kiosku kupim prezervativ neću moći kupiti Zagora



tocno tako,
neizravna konkurencija
supermark Posted - 02/12/2011 : 20:54:46
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by supermark

meni je smijesno sto dio ovdje tvrdi da nisu konkurwncija
cini se da ljudi ne znaju ni sto je konkurencija, a kamoli direktna ili indirektna konkurencija
npr.
kod mene je i profil koji ne izdaje stripove konkurent ludensu
jer novce koje potrosim na ludensovog zagora bih potrosio na profilovu robu (knjige ili CD-e)
to je neizravna konkurencija (u pitanju je potpuno druga djelatnost -> CDi)


Tom logikom je konkurencija Ludensu i pekara Mlinar koja se nalazi odmah pored kioska jer kad ja krenem po strip,a zamiriše mi mastan burek pa ja potrošim 20 kn na isti uz obaveznu kupnju jogurta ostane Ludens bez mojih kunelića jer sam umjesto 3 stripa kupio samo Zagora.



ako ces to kupiti jogurt umjesto zagora onda su konkurencija
ali nisam ocekivao od tebe da shvatis
sumohrvat Posted - 02/12/2011 : 19:31:29
quote:
Originally posted by tumen

Najbolji odgovor je taj da jesu konkurencija, ali u maloj meri i za određena izdanja samo.I uglavnom su konkurencija za recimo forumaše i strastvenije kolekcionare nego za more ljudi koji strip kupe na kioscima samo radi čitanja i ne interesuje ih more propratnih stvari.


točno tako
tumen Posted - 02/12/2011 : 18:51:26
Najbolji odgovor je taj da jesu konkurencija, ali u maloj meri i za određena izdanja samo.I uglavnom su konkurencija za recimo forumaše i strastvenije kolekcionare nego za more ljudi koji strip kupe na kioscima samo radi čitanja i ne interesuje ih more propratnih stvari.
Johnny Difool Posted - 02/12/2011 : 17:20:18
Slažem se sa sumohrvatom, jer je po logici supermarka Ludensu konkurencija i tvornica prezervativa Ris (no risk!), jer ako na kiosku kupim prezervativ neću moći kupiti Zagora, koji me kao svaki superjunak čuva od nečeg neželjenog. Kao izdavači primarno orijentirani na kiosk-izdanja Ludens i VČ su konkurencija jedino u mjeri u kojoj se Ludensova izdanja prodaju na kioscima u Srbiji. Budući se u Hrvatskoj VČ-ovi stripovi mogu kupiti isključivo u striparnicama, tu su konkurencija samo u onoj mjeri koliko je nas mušterija striparnica, odnosno koliko je onih koji kupuju VĆ-ove epizode Dylana pa ih neće uzimati u skorom Ludensovom izdanju. A bojim se da je to vrlo mali postotak.
sumohrvat Posted - 02/12/2011 : 15:42:09
quote:
Originally posted by supermark

meni je smijesno sto dio ovdje tvrdi da nisu konkurwncija
cini se da ljudi ne znaju ni sto je konkurencija, a kamoli direktna ili indirektna konkurencija
npr.
kod mene je i profil koji ne izdaje stripove konkurent ludensu
jer novce koje potrosim na ludensovog zagora bih potrosio na profilovu robu (knjige ili CD-e)
to je neizravna konkurencija (u pitanju je potpuno druga djelatnost -> CDi)


Tom logikom je konkurencija Ludensu i pekara Mlinar koja se nalazi odmah pored kioska jer kad ja krenem po strip,a zamiriše mi mastan burek pa ja potrošim 20 kn na isti uz obaveznu kupnju jogurta ostane Ludens bez mojih kunelića jer sam umjesto 3 stripa kupio samo Zagora.
Ja sam glasao da nisu konkurencija iz razloga što osim Zagora svi brojevi koje izdaje Veseli četvrtak neće biti objavljeni od strane Ludensa 20 godina.Ponuđeni odgovori su bili DA i NE makar po ovome pitanju nije sve baš tako plastično,ali NE jer u puno više stvari nisu konkurencija.
supermark Posted - 01/12/2011 : 23:51:47
meni je smijesno sto dio ovdje tvrdi da nisu konkurwncija
cini se da ljudi ne znaju ni sto je konkurencija, a kamoli direktna ili indirektna konkurencija
npr.
kod mene je i profil koji ne izdaje stripove konkurent ludensu
jer novce koje potrosim na ludensovog zagora bih potrosio na profilovu robu (knjige ili CD-e)
to je neizravna konkurencija (u pitanju je potpuno druga djelatnost -> CDi)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000