forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Vertigo

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mord Posted - 24/10/2011 : 14:23:39
Nije u redu da vertigo nema svoj topic. Dakle, Swamp Thing, Hellblazer, Sandman, Preacher, Transmetropolitan, 100 bullets, Y the last man, Scalped i svi ostali, stari i novi, dobri i losi dc stripovi za mrvicu starije citatelje. S naglaskom na mrvicu.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 08/08/2019 : 13:09:48
Ver Ti Go?---Đe ba ideš...?
Ernie Pike Posted - 05/08/2019 : 12:30:11
Očigledno ne pratim pažljivo vijesti na siteu. :-)
Mr. Bushido Posted - 05/08/2019 : 02:23:13
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Locus je objavio da DC gasi Vertigo imprint.

https://locusmag.com/2019/08/vertigo-vertigoing-vertigone/


https://www.stripovi.com/vijesti/vertigo-prestaje-postojati/960/
Ernie Pike Posted - 04/08/2019 : 21:07:37
Locus je objavio da DC gasi Vertigo imprint.

https://locusmag.com/2019/08/vertigo-vertigoing-vertigone/
anto Posted - 12/05/2016 : 00:44:38


Timoti Hanter je 12-godišnji dečak iz Engleske (koji neodoljivo podseća na filmskog Hari Potera,gde se uglavnom završava svaka sličnost sa čuvenim knjiškim junakom),i ima potencijal da postane najveći mag koga je svet ikada video.Stoga,Džon Konstantin,Stranac,Doktor Okultni i Mister I, će se postarati da ga upoznaju sa svetom magije sa ciljem da ga usmere na ispravan put,ali najpre da mu pomognu da odluči da li želi takav život ili ne.

Crtački četverac nudi sjajan vizuelni doživljaj u ovom integralu sa četiri priče,i ovo mi je ubedljivo najbolji nacrtan Vertigov strip kojeg sam držao u rukama.
Gejmen vešto i smelo vodi priču na sebi svojstven način,iako ona nije moja šoljica čaja,što zbog tog meni omraženog upliatanja mnogobrojnih detalja iz DC univerzuma,što zbog same teme koja i nije jedna od mojih omiljenih žanrova.
Ocene po poglavljima bi bile sledeće:I - 6; II - 7; III - 8; IV - 6-7, opšta ocena jedna jaka 7/10
Mord Posted - 09/01/2013 : 13:12:07
quote:
Originally posted by Mhejl

Btw, je li iko od vas uspio da sklopi sve djeliće Dilejnijeve podugačke priče "The Fear Machine"? Žešće je zbunio i sebe i čitaoce sa paganskom "magijom", lej linijama i muško-ženskim bogolikim zmajevima (?!) u kasnijim brojevima. Odavno nisam vidio luđu "mućkalicu".



Za vikend sam procitao pola trejda. Moram priznati da mi je prica malo razvucena i dosadna. Likovi su mi skroz neuvjerljivi. Nije mi se dalo citati dalje. Daje neki osjecaj da je poanta u sitnim detaljima a ne u likovima i prici.

Opcenito nakon procitanog 1. i 3. trejda nisam bas odusevljen Delanovim radom, pogotovo kad usporedim s Ennisom. Procitat cu vjerojatno i 2. i 4. trejd, ali ocekivanja su mi nakon ovog jako niska.
byoman Posted - 12/04/2012 : 12:35:02
northlanders gotov
šteta, al dobro da je strip o vikinzima doživio 50 brojeva

saucer country mi se sviđa zasad, iako su samo 2 broja izašla. em je zanimljivo, em je conspiracy priča
mcn Posted - 11/04/2012 : 11:46:16
quote:
Originally posted by Paka01

Jel možda iko čita ovo? Zanimaju me dojmovi, jel valja i tako.
http://en.wikipedia.org/wiki/House_of_Secrets_(Vertigo)



Jako je lijepo nacrtano.

A ne sjećam se više o čemu je bila riječ. Neki loš Sundance vjerojatno.

mcn
Paka01 Posted - 11/04/2012 : 11:14:43
Jel možda iko čita ovo? Zanimaju me dojmovi, jel valja i tako.
http://en.wikipedia.org/wiki/House_of_Secrets_(Vertigo)
fler Posted - 20/12/2011 : 19:09:01
1536 stranica.. !

otpadat će ruke :)
imam Ennisovog Punishera i to je već napor za čitati, a 400 stranica manje.
swamp thing Posted - 20/12/2011 : 18:50:01
http://www.amazon.com/Invisibles-Omnibus-Various/dp/1401234593/ref=pd_sim_b_12

Eh, što gotivim ovakva omnibus izdanja... Mislim da ću ovo definitivno nabaviti.
mcn Posted - 01/11/2011 : 09:59:20
Ćušnut ću ovo ovdje, djeluje kao najprikladniji potforum:

http://www.darkomacan.com/dnn/Home/tabid/36/EntryID/1184/Default.aspx

Fala,

(mcn)
Gil-galad Posted - 28/10/2011 : 18:30:23
Jedan odličan graphic novel je Michael Moorcock's Multiverse, gde on odlično uklapa likove iz svojih proznih romana u jednu novu celinu... Mada, teško da bi se dopalo nekome ko ranije nije pročitao makar Elric of Melnibone...



Grujah. Posted - 28/10/2011 : 14:29:39
Jos par one-shot stvari od Vertiga mi je proslo kroz ruke.

Neil Gaiman's Neverwhere - (Mark Carrey and Glenn Fabry) - Adaptacija Gejmanovog romana. Ovo me je odusevilo, jedna tako prelepa i magicna moderna bajka. Fabry ne crta njegovim hiperrealisticnim crtezom kao na naslovnicama vec skroz stripskim i skroz razbija!

Garth Ennis - Pride and Joy - Nista posebno, zna Enis MNOOOOGO bolje.
Raven84 Posted - 28/10/2011 : 14:20:15
quote:
Originally posted by Paka01

Sandman Mystery Theatre - Počea čitat i iz nekoga razloga blokira i nije mi se dalo nastavit. Možda me crtež odbija, ne sviđa mi se baš previše, al radnja itekako dobro drži vodu. Triba bi mu dat još jednu šansu.

Trebao bi.
Paka01 Posted - 28/10/2011 : 14:02:02
Nisan nešto previše čita Vertigo naslove, tako da nisam mjerodavan, al sve u svemu evo mojih par dojmova:

Sandman - Pročita prva dva trejda u izdanju Beloga Puta i strašno mi se svidilo, tako da ću ih uzet i na engleskome. Odlična tematika i dobro ukomponirani razni likovi iz DC univerzuma, makar i u malim ulogama šta mi se skroz sviđa.

Fables - Pročita također prva dva trejda i iako sam ima nikakva očekivanja, leglo mi je super. Na momente smišno, na momente brutalno (drugi trejd, scena kad otkinu glavu svinji i nabiju je na kolac mi je baš ostavila jak dojam), ali nikad pretjerano. Odlična karakterizacija likova.

Sandman Mystery Theatre - Počea čitat i iz nekoga razloga blokira i nije mi se dalo nastavit. Možda me crtež odbija, ne sviđa mi se baš previše, al radnja itekako dobro drži vodu. Triba bi mu dat još jednu šansu.
Obi-wan Posted - 26/10/2011 : 21:22:39
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mhejl

"Propovjednik" - opičeno, ali ne po mom ukusu.


Najbolji primjer da je sve stvar ukusa. Preacher je za mene perfektan strip serijal, najbolji ikad.


Najbolji strip ikada.
Kome ovo nije dobro, vrlo je različit od mene i traži nešto sasvim drugo od stripa i zabave uopšte...
Mhejl Posted - 26/10/2011 : 20:12:13
Btw, je li iko od vas uspio da sklopi sve djeliće Dilejnijeve podugačke priče "The Fear Machine"? Žešće je zbunio i sebe i čitaoce sa paganskom "magijom", lej linijama i muško-ženskim bogolikim zmajevima (?!) u kasnijim brojevima. Odavno nisam vidio luđu "mućkalicu".
Mord Posted - 25/10/2011 : 13:56:20
Da li je netko uspio dokuciti zasto su dosadasnji trejdovi Hellblazera bili sakupljeni tako kako jesu. Jasno mi je da je preskoceno 25-27 jer su to pisali Morrison i Gaiman usred Delanovog runa. Isto tako je preskocen 51 koji je usred Ennisovog runa a pisao ga je Smith. Ali, zasto su preskocene epizode 56-58 koje su usred Ennisovog runa? Usrecit ce me netko ako ovo objasni.

I onda na kraju izbace nekakav rare cuts koji sadrzi svasta nesto, skupljeno i neskupljeno prije. I opet ne objave 57-58.

p.s.

Ima li netko link za skenove sveski Preachera u standardnoj velicini? Postoji li to?
Grujah. Posted - 25/10/2011 : 13:03:49
Slazem se za Helblejzere preskociti prve trejdove i poceti od Rare Cuts pa nadalje ;) Delanovo mi ono nis ne lezi i ti si bas dobro opisao - neka kao kritika a nadprirodno tako nekako upada i odlazi potpuno neprirodno i neuverljuvo da skroz kvari pricu.
Mord Posted - 25/10/2011 : 11:38:52
Od Ennisa sam citao dvadesetak epizoda Hellblazera i to mi je stvarno vrh vrhova. Prvi trejd Preachera mi je isto odlican, ali nisam citao dalje posto mi se ne da sa ekrana, a i svi scanovi Preachera koje sam nasao su neki smanjeni. Kud bas od svih je on tako lose skeniran. Uglavnom, Ennis mi je jako drag, fantastican mi je njegov osjecaj za likove i dijaloge i jedva cekam iscitati to do kraja.
S druge strane nedavno sam citao prvi trejd Delanovog Hellblazera i nekako mi nije bas legao. Ono, pohvatao sam neke reference i politicku i ratnu kritiku, ali sve te epizode su mi ostavile nekakav dojam nepovezanosti. Ima dosta oscilacija u prici, dosta nekakvih neprirodnih prekida a i dijelova ispricanih dosta neuvjerljivo. Rekao bi da nema cvrstog odmaka od prijasnjeg nacina pripovjedanja kojega su svi trosili, onog naivnog. Ennis tu djeluje puno kompaktnije i originalnije, svjezije. Slicna stvar je i kad se cita prapocetke Swamp Thinga i onda okrenes na Anathomy Lesson, to nije nastavak tradicije s novim detaljima i kritikom. To je potpuno nova konstrukcija, nacin pripovjedanja iz koje prsti autorski pecat. Sto vi mislite?
Grujah. Posted - 24/10/2011 : 22:36:27
quote:
Originally posted by King Warrior

Meni je Garth Ennis najbolji u kombinaciji sa Steveom Dillonom.
Nekako mi izgleda da Dillon Ennisa najbolje razumije, najbolje prenosi njegove ideje na papir.



Jeste, skroz su dobri zajedno. Npr Wilsonov crtez na Enisovom Hellblajzeru je tesko govno (i dalje stoji da su mi Opasne Navike omiljeni strip, al crtez je uzasan ). Dilon crta specificno, npr ima par faca i par frizura pa to kombinuje ali skroz dobro to ide posebno na Preacheru ali i na Helblejzeru je isto jako dobar.
King Warrior Posted - 24/10/2011 : 22:17:43
Meni je Garth Ennis najbolji u kombinaciji sa Steveom Dillonom.
Nekako mi izgleda da Dillon Ennisa najbolje razumije, najbolje prenosi njegove ideje na papir.
Mhejl Posted - 24/10/2011 : 22:14:13
Uticaja je imao i kvalitet crteža, koji mi je vrlo, vrlo antipatičan.
King Warrior Posted - 24/10/2011 : 22:11:46
quote:
Originally posted by Mhejl

"Propovjednik" - opičeno, ali ne po mom ukusu.


Najbolji primjer da je sve stvar ukusa. Preacher je za mene perfektan strip serijal, najbolji ikad.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000