forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Verbatim 53009 HDD problemcina

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 25/12/2011 : 19:24:11
Uzeo sam `tabakeru` Verbatim 53009

http://a-maze.co.rs/art/1307899716.jpeg

Dosao kuci, otpakovao formatirao i nabacio neke filmove na njega... Iskljucim ga.. Posle par dana ukljucim i brljavio mi sa nekim filmovima... Nece sve da pusti, kopira itd...

Ja se iznerviram, formatiram ga ponovo i opet prebacim sve na njega... Iskljucim ga.. Nije radio jedno nedelju dana... Kada sam ga sada nakacio ne mogu uopste da mu pristupim.. U Tottal commanderu nece da udje u particiju, isto i preko My Computera...

Mogu li spasiti to sa njega? I koji mu je djavo? Naravno, imam garanciju..

Jebes filmove ali imam bitnih stvari na njemu.. Prebacio tu i kontam da je sada sigurno.. Nova stvar...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
culfis Posted - 28/12/2011 : 13:43:37
Kupi TDK ili SONY!

Riteka nema odavno, kao ni platineta...

Mairosu Posted - 28/12/2011 : 13:21:09
Sledeci put iz sale baci pogled samo na zemlju proizvodnje. Ako je India, jbg.

Nemas USB u kolima btw ?
manhunter Posted - 28/12/2011 : 13:19:36
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by manhunter

Traju u proseku dva meseca. Uzimam njih zato što su najjeftiniji i na njih bacam mp3 za auto. Ali svaki od njih počne da zeza posle odredjenog vremena. Zato filmove i fotke režem na sony cd-ima.


Koje si ti Verbatime uzimao, neke iz polinezije ? Verbatim je bogami i u razvijenoj Belgiji bio ubedljivo najskuplji, a ja imam privatno Verbatim CDove narezane 1998. koji jos traju.



Pa nemam pojma gde se proizvode, kupujem ih ili u CH ili u Nemačkoj. 25 komada Verbatima koštaju valjda 9€, dok 15 komada Sonyja koštaju 17€. Tako nekako otprilike.
Ne znam, možda je ranije bilo bolje, znam da ovde Verbatim slovi za jeftinu marku. Gornja strana je bela, sa srebrnim natpisom Verbatim, strana koja se učitava je srebrno-plavičasto-siva.
Kako god, kad skinem neki film i želim da ga arhiviram, koristim Sony, imam neke Sonije od pre 10 godina i svi rade savršeno, iako su izgrebani.
Mairosu Posted - 28/12/2011 : 12:44:09
quote:
Originally posted by sawitch

Obicni CD-ovi Verbatim sa gore belom stranom su neunistivi... A sto se DVD-ova tice, pre par meseci sam hteo svoju svadbu da narezem na DVD i puklo mi je od 10 7 komada... Mislim da cu drzati Manhunterovu stranu kod ovoga...


Sa DVDovima je puklo pre par godina kad su zamenili seriju made in taiwan sa made in india, taj indijski verbatim se slabije pokazuje. U dvd prici sam odavno presao na maxell, mada se vise i ne secam kad sam ista rezao :D :D
ponki Posted - 28/12/2011 : 12:22:56
Zadnje vrijeme je svr gora situacija i sa noname i sa Verbatim CD-ovima i diskovima...nenormalno pucaju i na malim brzinama rezanja
sawitch Posted - 28/12/2011 : 12:17:03
Obicni CD-ovi Verbatim sa gore belom stranom su neunistivi... A sto se DVD-ova tice, pre par meseci sam hteo svoju svadbu da narezem na DVD i puklo mi je od 10 7 komada... Mislim da cu drzati Manhunterovu stranu kod ovoga...
Mairosu Posted - 28/12/2011 : 12:12:27
quote:
Originally posted by manhunter

Traju u proseku dva meseca. Uzimam njih zato što su najjeftiniji i na njih bacam mp3 za auto. Ali svaki od njih počne da zeza posle odredjenog vremena. Zato filmove i fotke režem na sony cd-ima.


Koje si ti Verbatime uzimao, neke iz polinezije ? Verbatim je bogami i u razvijenoj Belgiji bio ubedljivo najskuplji, a ja imam privatno Verbatim CDove narezane 1998. koji jos traju.
sawitch Posted - 28/12/2011 : 11:03:07
Pa treba da ih narezes i pustis u autu a ne u traktoru..
manhunter Posted - 28/12/2011 : 10:50:16
Traju u proseku dva meseca. Uzimam njih zato što su najjeftiniji i na njih bacam mp3 za auto. Ali svaki od njih počne da zeza posle odredjenog vremena. Zato filmove i fotke režem na sony cd-ima.
Mairosu Posted - 28/12/2011 : 10:45:38
Imao dva WDa, teram ih u pizdu materinu. Pogotovo mi ide na qrac njihova hardverska enkripcija na MyBook ediciji. Posle tih WD iskustava ne uzimam vise eksterne diskove.

A sta fali Verbatim CDovima ?
manhunter Posted - 28/12/2011 : 10:42:41
I ja imam WD od 500. Sve super, dok Verbatim poznajem sam preko cd-a i imam užasna iskustva.
sawitch Posted - 28/12/2011 : 09:27:30
Koliko kosta jedan WD od 500?
ponki Posted - 28/12/2011 : 08:57:57
Ja imam dva WD eksterna i nikakvih problema vec dvije godine
O Verbatimu,LGu i ostalima nisam ni razmisljao
sawitch Posted - 28/12/2011 : 08:47:55
Postavio sam na drugom forumu! :)
culfis Posted - 28/12/2011 : 00:46:40
@sawitch

ponekad postavi pitanje pre kupovine!!
sawitch Posted - 27/12/2011 : 22:49:03
Evo ovaj sada radi kada sam ga sredio preko Akronisa
Nivox Posted - 27/12/2011 : 22:44:23
Ja sam prije godinu/dvije imao ovaj :



jednostavno nemam volje opisivati koliko sam živaca izgubio zbog njega

smeče totalno

i ponovno mi je došao Verbatimov externi hard u ruke-i opet smeče

Verbatimovi externi had diskovi su za mene prekriženi nema više !
sawitch Posted - 27/12/2011 : 16:37:26
Hvala Grujah.

Ako mi se opet zapuca ovo cudo, probacu ubuntu.. A sada cu da ga skinem...
Grujah. Posted - 27/12/2011 : 16:20:14
http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/download

Najbolje izaberes 10.04 (jer je stabilniji) i 32b ili 64b sta ti treba vec (32 je sigurica :P). Narezas kao butabilan disk, dignes i izaberes "Try without installing" ili "Live Boot".
Kad se butuje najbolje odes u gornjem meniju u Places i nadjes hard tu (nije obelezen sa C:/ D:/ vec imenom nekim drugim).


Ja naprimer volim i ovo da koristim kad radim bilo sta sa hard diskom (formatiranje, menjanje particija, priprema za install..):
http://gparted.sourceforge.net/livecd.php

program je dzaba i ubija :) (samo narezes i butujes sa njega, inace dolazi preinstaliran na vecini linuxa).
sawitch Posted - 27/12/2011 : 16:01:46
Ja to nisam nikada radio.. Pa da ti pravo kazem, nemam pojma.. A kada se desi neki problem ne da mi se da eksperimentisem... Daj neki download link za neku valjanu verziju..!?

I sta onda? Narezem ga butabilno na disk?
Grujah. Posted - 27/12/2011 : 15:19:50
Al bez zajebancije, u pravu je Spiderman. Za povratak fajlova najbolje skinuti neku Live Linux distribuciju (npr Ubuntu 10.04 jer je stabilan), narezati na disk/flash, butovati sistem sa tog diska/flasha, odabrati "Live version" ili "Try Ubunutu before installing" ili takonesto i dici lepo sistem bez instaliranja. Fine su sanse da ces spasiti podatke.
sawitch Posted - 27/12/2011 : 14:56:41
Drugar mi resio problem.. Skinuo Acronis Disk Direktor i formatirao preko njega, pa obrisao particiju i nastelio sada novu... Od jednom je u funkciji... Pa sada, videcemo dokle ce.. Necu ga nositi na reklamaciju...
ponki Posted - 27/12/2011 : 12:58:57
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by ponki
imas kucni video
danas u servisu sutra na internetu



Nemam naravno.. Ali ne bih hteo da neko dodje do slika i dokumenata koji nisu za sve..



nema niko pametnija posla nego ce da citaju tvoja dokumenta i gledaju tvoje slike

jedino da nece naci tvoju pristupnicu gej klubu i slike sa tvog prijema

ali ako bi to neko i nasao, bio bi bar u necemu prvi
prvi gej member u Zitistu
sawitch Posted - 27/12/2011 : 08:52:03
quote:
Originally posted by ponki
imas kucni video
danas u servisu sutra na internetu



Nemam naravno.. Ali ne bih hteo da neko dodje do slika i dokumenata koji nisu za sve..
manhunter Posted - 27/12/2011 : 01:31:59
quote:
Originally posted by Grujah.

quote:
Originally posted by sawitch

Imam i jedno pitanje sad.. Kako mogu sa sigurnoscu znati da je sa ovog harda sve obrisano? Da neko ne dodje do mojih slika i dokumenata...



Uzmes neki pojaki magnet i razmagetises hard

(nisam ozbiljan.. to jest, jesam, ali ti onda verovatno nece uvaziti reklamaciju )



Magnet je jedina sigurna opcija za brisanje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000