forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Slobodni velikani (osvježeno)?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jaki Posted - 18/10/2010 : 04:00:31
Novi velikani:
1.Disney klasici(Barks i ekipa) i BD Disney
2.Hayao Miyazaki(Nausicaja)
3.Corben(Den i ostali autorski radovi)
4.Milton Caniff(SC i TIP)
5.Blake & Mortimer

Valjda će biti u narednih 13 godina?
----------------------------------------------------------------

Pored ovolike poplave stripova što novih a još više reprinta bacio sam malo oko na one koje nismo još dočekali u novim izdanjima a sigurno bi bili hitovi(ma šta to značilo u danjašnjim prilikama).

Na broju jedan je Asterix,koji bi imao potencijal osim albuma da ide čak ina kioske.Egmont,propadni više da se stvari pokrenu.

Na drugom mjestu je Don Lawrenceov Storm koji je bio prilično popularan u ex jugi,unatoč slabašnom scenariju.Jedan od rijetkih stripova gdje je scenarist u biti nebitan.Kako ovo još netko nije kupio?Preskupa prava?

A na trećem mjestu Druuna,sexy heroina majstora Serpierija.Toliko toga me je naučila o ženskoj anatomiji:) SF priča,sise i guzice.Šta se tu ima ne volit?

Moebius!A tu ne mislim na gospodina Girauda nego na njegov alter ego- nadrogiranog fantazistu.Tko je išta pročitao i shvatio laže!Ali njegovi stripovi/slike vraški izgledaju.Dajte nam barem art book.

Bourgeon-Putnici vjetra/Nošeni vjetrom:BD nad Bd-om.A i ostali albumi mu nisu loši.Ovo je Marko zapikirao(wish:)).
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
StripArt Posted - 18/11/2023 : 12:23:20
U proteklom vremenu je izašlo ili je barem zapčeto dosta dosta toga u formi integrala/albuma ali još uvijek ima mjesta za:

1. Tarzan ali od Celarda mada koliko znam nigdje u svijetu nije objavljen takav integral
2. Jerry Spring je dosta objavljivan ali je sve to ‘razbacano’ a i izlazilo je dosta davno pa sigurno ima mjesta za integral
3. Rubine Mythic& ostali nikada kod nas nije objavljivana !?
4. Clifton je relativno slabo objavljivan pa i tu ima mjesta za integral
5. Kompletan Jacovitti na jednom mjestu uz ‘Kamasultra’ kao nulti integral
6. …

No ima razlike između naših želja i objektivne mogućnosti/isplativosti takvih izdanja.

Ali “Dum spiro spero”.
vukozec Posted - 18/11/2023 : 11:42:59
quote:
Originally posted by jaki

OK.
Ostalo je pod 2 i 4.




Ali istekao je rok, prošlo je 13 godina :)
jaki Posted - 18/11/2023 : 11:30:08
OK.
Ostalo je pod 2 i 4.
jaki Posted - 18/05/2023 : 01:04:51
5/5
Storm stiže!
frano Posted - 07/01/2023 : 05:53:52
Lone wolf and cub.
jaki Posted - 06/01/2023 : 18:46:51
Storm?
DRAŽEN Posted - 16/03/2022 : 14:34:50
STAR WARS
jaki Posted - 16/03/2022 : 11:51:43
quote:
Originally posted by Dalen

Još samo Storm fali pa da ti bude 5/5, ali to ćeš nažalost (i na moju) teško mislim dočekati. Storm i Trigan Empire (Daleka planeta) su mi jedni od dražih stripova uopće i mislim da bi to bio odličan potez bilo kojeg izdavača, ali navodno su prava jebeno skupa pa se nitko ne usuđuje na takav pothvat.


Trigansko carstvo je tu.Ostaje Storm...
Peyo Posted - 08/01/2019 : 23:19:55
quote:
Originally posted by jaki

4/5.
A vide ti Cocca Billa:
https://www.youtube.com/watch?v=905IuazuWWA

https://www.youtube.com/watch?v=33ryZ4GL8d8



Predobro izgledaju ova izdanja.

U prošle 2 godine je Politikin zabavnik objavljivao Jacovittijeve stripove uz odličan prijevod.

Nadam se da ove knjige neće nama u Hrvatskoj ostati samo pusti sanak.
Dalen Posted - 08/01/2019 : 21:21:20
Još samo Storm fali pa da ti bude 5/5, ali to ćeš nažalost (i na moju) teško mislim dočekati. Storm i Trigan Empire (Daleka planeta) su mi jedni od dražih stripova uopće i mislim da bi to bio odličan potez bilo kojeg izdavača, ali navodno su prava jebeno skupa pa se nitko ne usuđuje na takav pothvat.
corto33 Posted - 08/01/2019 : 21:18:51
quote:
Originally posted by jaki

4/5.
A vide ti Cocca Billa:
https://www.youtube.com/watch?v=905IuazuWWA

https://www.youtube.com/watch?v=33ryZ4GL8d8



Ovo izlazi već više od godinu dana. Cilj jim je objaviti kompletnog Cocco Billa i izbor najboljih ostalih radova Jacovittija. Trenutačno su na izdatih 68 albuma!
https://www.hachette-fascicoli.it/cocco-bill-e-il-meglio-di-jacovitti?pagenumber=7
jaki Posted - 08/01/2019 : 21:02:47
4/5.
A vide ti Cocca Billa:
https://www.youtube.com/watch?v=905IuazuWWA

https://www.youtube.com/watch?v=33ryZ4GL8d8
jaki Posted - 28/03/2016 : 17:31:33
3 od 5!
jaki Posted - 31/08/2014 : 10:42:49
Dva od pet
Nadam se dogodine i treći.
Cromwell Posted - 03/01/2012 : 12:26:00
To to!

Poštena izdanja Flash Gordona, Cisko Kida, Jacovittijev Zorro i CoccoBill. Čelična kandža... može i Džoni Panter

cat claw Posted - 03/01/2012 : 11:41:42
Ciska imas u DENO Nostalgijama, doduse vrlo gadno odstampane i docrtavane. Mozda zaista nije losa ideja da se taj legendarni vestern predstavi na pravi nacin. Slicno Kirbiju. posto ga i nema previse, dve ili tri knjige.
A Popaja ima za reprinte u kolicini za sledecih 1500 godina.
Segar, Segendorf? Ili sve ili nista? Kako napraviti izbor?

Koko Bil bez boje bi bio, cini mi se promasaj.
I, mozda ne samo Koko Bil, nego neka vrsta Best of Jacovitti...?
tronožac Posted - 03/01/2012 : 10:56:08
koko bil,cisko kid i popaj.

ali verovatno ništa od toga
austin Posted - 03/01/2012 : 00:16:18
Judge Dredd
all_ba Posted - 02/01/2012 : 22:05:58
Moj glas ide za Karla Vikinga, Daleku planetu, Najamnika, Den Derija, Stiv Kenona, Tajnog agenta Korigana,Umpah-Paha, Džima iz Džungle..., svi suovi junaci dušu dali za integrale.:)
Johnny Difool Posted - 02/01/2012 : 11:32:19
Možda objektivno i nisu velikani, ali su meni vrlo bitni, pa glasam za Daleku planetu, Najamnika i Dena. No s obzirom na razvoj situacije i poželjnu skromnost bilo bi mi bitnije da BG nastavi s integralima XIII i s Largom Winchem koji je (o)stao na jednom albumu prije 4 godine, kao i da u 2012. zaokruže Bernarda Princea i Kosmičke putnike.
IGMAN2 Posted - 31/12/2011 : 18:14:54
Ja bih volio vidjeti i Fernandezovu Kapetan Zoru (tj. Zora i hibernauti) i još neke njegove stripove
Mr. Bushido Posted - 31/12/2011 : 17:49:59
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Fletcher Hanks je velikan stripa?!


Nego šta.

Malo koji autor se može podičiti takvom koncentracijom psihodelije.
Vlaadisha Posted - 31/12/2011 : 17:40:57
Fletcher Hanks je velikan stripa?!
DeeCay Posted - 31/12/2011 : 17:15:31
bushido, imaš baš skromnu istu želja!

Ja bih nekoliko dobrih Vertigo/DC naslova, neke integralce Paje Patka, privesti kraju AStera Blistoka, Conana i sve serijale koje je Beliput započeto, Najamnika, Corbenove stripove, Serpierija, i to bi bilo to uglavnom...
Mr. Bushido Posted - 31/12/2011 : 15:28:05
Mislim da postoje tisuće autora i tisuće stripova koji zaslužuju da budu navedeni u ovoj temi.

Mene posebno veseli što se polako razbija led po pitanju Taniguchija (Vrh bogova) i Eisnera (Ugovor s Bogom, Snaga života), a uskoro to možemo očekivati i po pitanju Tezuke u izdanju Fibre.

Ako Marko još uspije razbiti oklope DC-ja i Kazua Koikea bit će to potez samo takav.

I držimo fige da Egmont napokon olabavi prste po pitanju prava na Barksa, Gottfredsona, Asterixa...

Čudno, ali Jack Kirby i dalje ostaje nekako zanemaren.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000