forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Orfani (Recchioni, Mammucari)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Tornadomaster Posted - 10/01/2012 : 16:23:11
Znam da se već pisalo, ali pošto se u posljednje vrijeme baš zakuvalo sa vijestima mislim da zaslužuje poseban topic.
Elem, ovdje možete postaviti sve dosada izašle crteže, nove vijesti, ime serijala (kad ga konačno objave).
Sve u svemu, meni se dopada. Jeste amerikanizacija Bonelija ali - NEKA JE!

Ono što se do sada zna:
Serijal će imati 12 brojeva, po 130 stranica. Kompletan u boji. Izlaziće mjesečno, debi će imati 2013. godine.
Scenario potpisuje Roberto Recchioni. Crtači su Emiliano Mammucari, Giorgio Santucci, Gigi Cavenago (Johnatan Steel, Cassidy..), Davide Gianfelice (Dylan Dog, John Doe, Northlanders, Marvel...), Alessandro Bignamini (Greystrom, Mister No, Brad Barron), Massimo Dall'Oglio (Johnatan Steel, John Doe,...), Werther Dell'Edera (John Doe), i "one and only" Massimo Carnevale (John Doe, Dylan Dog). On će nacrtati i sve naslovnice. Table će obojiti Annalisa Leoni.

Jedan od glavnih likova. Ilustracija: Emiliano Mammucari

Ovo će biti SF sa nekakvom vojno-ratnom tematikom. Autori kažu, tu i tamo će podsjećati na Kjubrikov "Full Metal Jacket".
Priča će biti podijeljena u dva perioda, koji će se mijenjati iz epizode u epizodu (ili u samim epizodama).
U "prošlosti" - radnja će se odvijati neposredno nakon "razornog napada" koji se desio na Zemlji, dok ćemo u "sadašnjosti" vidjeti table u kojima je naslikan rat između ljudi i "onih" koji su vodili napad.
Glavni likove (množina, liči mi na Meddin Caravan) ćemo u prošlosti gledati kao djecu, ali i kao odrasle (vojnike) u sadašnjosti (hehe, ovo mu dođe kao logično). Isto tako, radnja će se povremeno prebacivati u "međuprostor" - odnosno, doba obuke.

Jedna od Mammucarijevih tabli. Kolor: Annalisa Leoni

Koliko sam uspio da skontam, prvih 12 brojeva je samo prva sezona serijala. Tako da se nastavlja novi trend u boneliju započet sa "Skrivenim licem". Po meni, jedan od najočekivanijih projekata nakon smrti "tate Sergia".

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
nikotin Posted - 17/05/2019 : 00:45:57
OK. Hvala Solar.
solar Posted - 16/05/2019 : 23:07:21
Bit će još:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=41239&REPLY_ID=2162088
nikotin Posted - 16/05/2019 : 22:40:02
Jedno pitanje. Je li serijal sad završen ili...?
Po spisku morskog zadnje što je izašlo je Speciale Orfani Terra broj 1.
Hoče li biti broj 2? I je li to nova avantura ili reprint nekog broja?
solar Posted - 16/05/2019 : 01:41:51
Sigurni smo da vas je jako puno već upoznato s ovim fenomenalnim serijalom, no ako niste evo kako bi se u nekoliko rečenica mogla sažeti najava:

“Prvo se pojavio bljesak, potom je uslijedila grmljavina, zatim je stigla krv... I smrt... I kraj svijeta kakvog smo poznavali. Milijuni života su se ugasili, malobrojne preživjele vojska je izvukla iz ruševina, a “siročad”, djecu koja su ostala bez roditelja, odveli su u poseban kamp. Rekli su im da su izvanzemaljci uništili Zemlju, rekli su im da će od njih napraviti najsavršenije ratnike kako bi se mogli osvetiti, ali nisu im rekli da će u toj borbi mnogi od njih izgubiti i ono zadnje što im je preostalo - vlastiti život!”

Naklada Siročadi bit će 300 primjeraka, a izdanje je ono sad već naše tradicionalno 3-u-1.
solar Posted - 16/05/2019 : 01:41:06
Siročad 4:

“SRCA NAD PONOROM” (Roberto Recchioni / Matteo Cremona)
“SVI NA ZEMLJU” (Roberto Recchioni / Werther Dell'Edera & Gigi Cavenago)
“ROCK 'N' ROLL” (Roberto Recchioni / Emiliano Mammucari)
solar Posted - 16/05/2019 : 01:40:34
Siročad 3:

“LAŽI I MECI” (Roberto Recchioni / Giorgio Santucci & Alessandro Bignamini)
“WAR PIGS” (Roberto Recchioni / Davide Gianfelice)
“HLADNO KAO SVEMIR” (Roberto Recchioni / Gigi Cavenago & Werther Dell'Edera)
solar Posted - 16/05/2019 : 01:39:28
Siročad 2:

“SABLASTI U SJENI” (Roberto Recchioni / Massimo Dall'Oglio & Gigi Cavenago)
“ČOVJEK S PUŠKOM” (Roberto Recchioni / Luca Maresca)
“...I PONOVNO ĆEŠ SE RODITI U BOLI” (Roberto Recchioni / Werther Dell'Edera)
solar Posted - 16/05/2019 : 01:38:05
Turu koja će biti vani na ovogodišnjemu MaFestu nastavljamo premijernom najavom Siročadi, novoga našega kolornog projekta, a za upoznavanje s njime pripremili smo vam čak četiri knjige s dvanaest originalnih brojeva, tj. cijelu prvu sezonu.

Tvorci ovoga sjajnog serijala su Roberto Recchioni i Emiliano Mammucari, naslovnice potpisuje još jedan majstor - Massimo Carnevale - a u originalnim brojevima 1-12 koji su u sklopu prve sezone u Italiji izašli između listopada 2013. i rujna 2014. očekuju vas sljedeće priče i autori:

Siročad 1:

“MALI PRESTRAŠENI RATNICI” (Roberto Recchioni / Emiliano Mammucari)
“IZ LJUBAVI, NE IZ MRŽNJE” (Roberto Recchioni / Alessandro Bignamini)
“PRVA KRV” (Roberto Recchioni / Gigi Cavenago)
DiSkAcH Posted - 17/04/2019 : 09:23:12
I definitivna potvrda da će Libellus ovaj ili slj. mjesec krenuti sa Orfanima.
Ja jako zadovoljan i drago mi je da sam preskočio DW izdanje, još nema potvrde da li će biti 3u1, ali se nadam da je tako
Ako bude 3u1, to bi mogli brzo odradit jer je to onda sveukupno 18 knjiga sa svih 6 sezona (4 sezone po 12 epizoda, a 2 sezone po 3 epizode) plus vj još jedna posebna priča, dakle 19 knjiga.
Kerempir Posted - 15/12/2018 : 10:04:34
Samo?? Uh, katastrofalno. Inače meni je dobar strip ali mogu shvatiti lošu prođu.
King Warrior Posted - 14/12/2018 : 18:31:32
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

ovaj konkretan strip, Orphans n.1 koji sadrzi prva 3 italianska broja se u Americi prodao u tocno 322 primjerka.

Prije ce biti da su se prodali u Italiji, na slican nacin kao sto mi uzimamo Igorovog Zagora.
Giuda Ballerino Posted - 14/12/2018 : 18:24:23
quote:
Originally posted by solar

U ljeto Orfani izlaze i u Americi

https://www.previewsworld.com/Catalog/APR181634

ovaj konkretan strip, Orphans n.1 koji sadrzi prva 3 italianska broja se u Americi prodao u tocno 322 primjerka.
solar Posted - 12/12/2018 : 19:05:42
Drugi broj američkog izdanja Orfana
solar Posted - 07/10/2018 : 14:42:13
Jedna talijanska čitateljica zaista voli Orfane
solar Posted - 13/07/2018 : 15:28:34
Najnovije vijesti iz Italije:

Recchioni kaže da je specijalni broj, planiran za sljedeću godinu, transformiran u mini-sezonu od 4 broja koju će potpisati Davide Gianfelice (crtež), Michele Monteleone i Roberto Recchioni (scenarij).
velka031 Posted - 27/06/2018 : 22:13:27
quote:
Originally posted by shalilo6

Šteta što se ovo kod nas nije nastavilo.

Kad mi volimo čitati stripove iz 1948.
DiSkAcH Posted - 27/06/2018 : 21:23:32
Ajoj...nisam ni čitao postove, samo sam bacio info
solar Posted - 27/06/2018 : 11:28:29
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Kad neće nitko naš, uletili ameri, izlazi baš onako kako meni paše i kako bi ja volio.
Orfani, SC omnibusevi sa 3 epizode po knjizi.

https://www.bookdepository.com/Orphans-Vol-1-Robert-Recchioni/9781942367178?ref=grid-view&qid=1530072581185&sr=1-1

Vol2, je najavljen za 11 mjesec.

Ima već i skenova u odličnoj kvaliteti za vol1

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=41239&REPLY_ID=2127634
DiSkAcH Posted - 27/06/2018 : 06:13:36
Kad neće nitko naš, uletili ameri, izlazi baš onako kako meni paše i kako bi ja volio.
Orfani, SC omnibusevi sa 3 epizode po knjizi.

https://www.bookdepository.com/Orphans-Vol-1-Robert-Recchioni/9781942367178?ref=grid-view&qid=1530072581185&sr=1-1

Vol2, je najavljen za 11 mjesec.

Ima već i skenova u odličnoj kvaliteti za vol1
solar Posted - 20/06/2018 : 19:00:55
Recchioni u Barceloni
shalilo6 Posted - 13/06/2018 : 15:54:56
Šteta što se ovo kod nas nije nastavilo.
solar Posted - 13/06/2018 : 15:41:32
Nakon završetka redovne serije stiže prvi specijalac na 128 str.

Specijal #1
Priča: Giovanni Masi, Matteo Mammucari, Emiliano Mammucari, Mauro Uzzeo
Scenarij: Matteo Mammucari, Emiliano Mammucari
Crtež: Luca Genovese
Naslovnica: Emiliano Mammucari
Kolor: Luca Saponti

http://www.sergiobonelli.it/orfani/2018/06/12/albo/a-proposito-del-futuro-1003024/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1528815394216.jpg--.jpg?1528815396000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1528815396333.jpg--.jpg?1528815396000

Evo i privjua/uvoda u specijalce:
http://www.sergiobonelli.it/userUpload/Speciale_Orfani_Terra_ARF_LOW.pdf
velka031 Posted - 06/06/2018 : 22:51:44
Pročitao pola prvog broja, što reći, nije loše. Imam prvih 6.
Iako mi entuzijazam ubija spoznaja da više neće izlaziti.
solar Posted - 05/06/2018 : 23:07:55
Američka recenzija prve tri epizode Siročadi

"An explosive, apocalyptic opening introduces this enthralling military sci-fi series where the action and emotional beats never let up. After an alien weapon devastates Earth, the survivors are willing to do anything to take the fight to the enemy, including training orphaned children to become elite soldiers. The central child squad includes six members: Ringo, Jonas, Juno, Rey, Felix, and Sam. The child troops, grouped by the region where they were found, are thrown into survival tests and pushed to their limits, even unto death, as they are formed into war machines. Those who live through it emerge with unshakable bonds, determined to defeat the mysterious alien antagonists. The program’s unethical nature is never downplayed or glossed over, but the story follows how the children grow and develop within it as they cope with anger, grief, love, and what it means to be trained killers. Reminiscent of Rucka’s Lazarus series, the narrative is drawn with detailed, expressive art that captures the distinctive personalities of its ensemble cast. Visually appealing, emotionally satisfying, and full of fight, this fast-paced adventure will have broad appeal to fans of science fiction, postapocalyptic futures, and elite warrior narratives."
https://www.publishersweekly.com/9781942367178
velka031 Posted - 05/05/2018 : 07:29:06
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by velka031

A koliko je DW dosad izdao epizoda?

1 sezona - 12 brojeva
i navodno su rekli da i nisu neke šanse da će nastaviti ostalo..

Hvala.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000