forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Planet majmuna i ostalih primata

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Deers Posted - 15/01/2012 : 01:50:25
Povodom nedavnog izlaska filma Rise of the Planet of the Apes na dvd, blu-ray,..., Fox je zamolio Recchionija da napravi natječaj na temu tog filma. Natječaj se sastojao od toga da treba napravit ilustraciju na temu: što bi se dogodilo s svijetom stripova da su pobijedili majmuni. Nagrada je paket dvd, blu-ray i digitalno izdanje filma Rise of the Planet of the Apes.

Ilustracije koje su zadovoljile uvijete natječaja imate na ovom linku:

http://prontoallaresa.blogspot.com/2012/01/la-gallery-dellalba-del-pianeta-delle.html

Neke meni najdraže:







19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 29/07/2022 : 20:02:24
Ne razumijem uz knjigu ide pravi majmun na dar kada toliko košta?

Šteta, rado bih imao te filmske verzije.
emirem Posted - 29/07/2022 : 19:56:50
quote:
Originally posted by fandango


@Diskach -Marvel sad izdaje i Aliens Omnibuse, bit ce ukupno 4, a Predator Omnibus je najavljen pa vec valjda deset puta odgadjan.



Bas sam pogledao svoju listu na BD-u i vidim da su opet pomakli datum. Trebao je izaci u devetom, a sad po novome u jedanaestom mjesecu.
fandango Posted - 29/07/2022 : 18:59:58

Eto, ovaj novi Marvelov omnibus Planete majmuna ima 224 stranice i ide za 100 dolara!

https://www.amazon.com/Planet-Apes-Adventures-Original-Omnibus/dp/1302950738

@Diskach - Je, Dark Horse nema vise puno licenci, Marvel sad izdaje i Aliens Omnibuse, bit ce ukupno 4, a Predator Omnibus je najavljen pa vec valjda deset puta odgadjan.

DiSkAcH Posted - 02/07/2022 : 20:07:22
Pa što je DHC izgubio sve žive licence?!
Hajde na račun toga mi je Tomb Raider Archives edicija od 4 ogromne knjižurine dobila cca 5x ili više na vrijednosti (rasprodane su mislim prve dvije knjige i neće biti reprinta valjda zbog prava :().
fandango Posted - 02/07/2022 : 19:42:01

Marvel je izgubio licencu za Conana, ali dobio je Aliense, Predatora, a sada i Planetu majmuna:

https://13thdimension.com/classic-planet-of-the-apes-omnibus-coming-from-marvel-in-2023/

Planet of the Apes Adventures: The Original Marvel Years

Collects Adventures of the Planet of the Apes (1975) #1-11

Navodno ce ici i daljnji omnibusi sa starim stripovima, ali i skroz novi stripovi o Planeti majmuna.

Dwayne_Looney Posted - 24/04/2019 : 15:49:05
Ovog ti šarlatana zove Gruja
stara zagorovska struja
Misle da se naslovnicom samo sprdo
kist mu crtajuć' Zagora više ne mrdo
zo Posted - 24/04/2019 : 13:48:50
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Deers

Povodom nedavnog izlaska filma Rise of the Planet of the Apes na dvd, blu-ray,..., Fox je zamolio Recchionija da napravi natječaj na temu tog filma. Natječaj se sastojao od toga da treba napravit ilustraciju na temu: što bi se dogodilo s svijetom stripova da su pobijedili majmuni. Nagrada je paket dvd, blu-ray i digitalno izdanje filma Rise of the Planet of the Apes.

Ilustracije koje su zadovoljile uvijete natječaja imate na ovom linku:

http://prontoallaresa.blogspot.com/2012/01/la-gallery-dellalba-del-pianeta-delle.html

Neke meni najdraže:










Kandidujem Grujića:





Grujića?
fandango Posted - 20/04/2019 : 09:31:03
Konacno procitao stripovsku adaptaciju originalnog scenarija Planete majmuna Roda Serlinga. Autori su Dana Gould (The Simpsons) i Chad Lewis (Avengers Origins).

Da je po ovome scenariju snimljen film, mislim da bi bio jos legendarniji od postojeceg originala iz 1968. Iako su glavni elementi ove price zadrzani u filmu, glavna razlika je sto se glavni junak nadje u majmunskom svijetu koji je u principu isti kao i svijet iz kojeg je otisao, dakle americke sezdesete. Dalje je tijek dogadjaja slican, ozlijede mu grlo pa ne moze govoriti pa dodje k sebi kad ga zele lobotomizirati, pa postaje svojevrsna medijska atrakcija, itd.

Medjutim, ono po cemu je ovakva vizija jaca od originala jest drustveni komentar - glavni likovi (majmuni) djeluju vrlo slicno kao sto bi djelovali ljudi da se sad odjednom nadju majmuni ili zivotinje koje govore. Tako su im i motivi ljudskiji pa se kao u filmu ne moze kriviti niza civilizacijska razina. Postavljaju se i civilizacijska pitanja, atomski rat, i naravno odnos ljudi i zivotinja. A onda je i scena razotkrivanja Kipa Slobode na kraju stripa, odnosno filma kakav je mogao biti, jos i jaca.

Uglavnom, iako je strip-adaptacija solidna, vise je citatelju prepusteno da masta kako je taj film mogao izgledati. A buduci da je scenarij napisao Serling, cita se (odnosno, gleda) kao produzena ili specijalna epizoda Zone sumraka. I to jako dobra.

fandango Posted - 24/07/2018 : 18:12:42
King Kong na planeti majmuna!

Sto reci? Prica je kronoloski smjestena odmah nakon prvog originalnog filma, kada majmuni u potjeri za Taylorom u Zabranjenoj zoni pronadju les zenke Konga. To ih navodi da otplove do Otoka lubanja, vjerujuci da ce u Kongu pronaci odgovor na bozansku narav primata. Naravno da se zaplet ne odvija bas tako, ali isto tako niti ne odskace niti od kliseja obaju fransiza. Sve smo ovo vec citali ili gledali, svaki motiv prepoznajemo ili iz King Konga ili iz Planete majmuna. Zgodan amalgam za ubit par sati, ali nista vise od toga. Crtez solidan do vrlo dobar.

Izdavac BOOM Studios, scenarist Ryan Ferrier, crtac Carlos Magno, koji je takodjer crtao stripove o Kongu, naslovnice Mike Huddleston.

Bachy Posted - 06/06/2018 : 17:57:04
quote:
Originally posted by fandango

Kradem i dizem topik da podijelim vijesti o jednoj od meni najdrazih fransiza. Tek sam nema dugo skuzio da izlazi Planet of the Apes Archive koji skuplja stare Marvelove POTA stripove - Doug Moench je ime koje se najcesce spominje u vezi ovih arhiva:



Trazio sam poslije i nasao fan prijevod madjarske strip-adaptacije originalnog romana Pierrea Boullea (zajedno s fan-prijevodom romana). Autor stripa je legenda madjarske devete umjetnosti Ernö Zórád:

https://pota.goatley.com/comics/TheIllustratedMonkeyPlanet.pdf

Vise o autoru: https://www.lambiek.net/artists/z/zorad_erno.htm

Dalje, dvije adaptacije koje me jako intrigiraju su strip-verzija originalnog scenarija Roda Serlinga za prvi film, koji je trebao biti puno blizi Boulleovom romanu, ali je majmunska civilacija od pandana modernoj promijenjena u primitivniju zbog budzetskih ogranicenja. Autori adaptacije su Dana Gould (The Simpsons) i Chad Lewis (Avengers Origins):



Druga je bila neizbjezna i spada u kategoriju "sto se nisu prije sjetili", (King) Kong on the POTA!






Eto nas dvojica!!!!
King Warrior Posted - 06/06/2018 : 15:51:08
quote:
Originally posted by Deers

Povodom nedavnog izlaska filma Rise of the Planet of the Apes na dvd, blu-ray,..., Fox je zamolio Recchionija da napravi natječaj na temu tog filma. Natječaj se sastojao od toga da treba napravit ilustraciju na temu: što bi se dogodilo s svijetom stripova da su pobijedili majmuni. Nagrada je paket dvd, blu-ray i digitalno izdanje filma Rise of the Planet of the Apes.

Ilustracije koje su zadovoljile uvijete natječaja imate na ovom linku:

http://prontoallaresa.blogspot.com/2012/01/la-gallery-dellalba-del-pianeta-delle.html

Neke meni najdraže:










Kandidujem Grujića:

fandango Posted - 06/06/2018 : 15:20:13
Kradem i dizem topik da podijelim vijesti o jednoj od meni najdrazih fransiza. Tek sam nema dugo skuzio da izlazi Planet of the Apes Archive koji skuplja stare Marvelove POTA stripove - Doug Moench je ime koje se najcesce spominje u vezi ovih arhiva:



Trazio sam poslije i nasao fan prijevod madjarske strip-adaptacije originalnog romana Pierrea Boullea (zajedno s fan-prijevodom romana). Autor stripa je legenda madjarske devete umjetnosti Ernö Zórád:

https://pota.goatley.com/comics/TheIllustratedMonkeyPlanet.pdf

Vise o autoru: https://www.lambiek.net/artists/z/zorad_erno.htm

Dalje, dvije adaptacije koje me jako intrigiraju su strip-verzija originalnog scenarija Roda Serlinga za prvi film, koji je trebao biti puno blizi Boulleovom romanu, ali je majmunska civilacija od pandana modernoj promijenjena u primitivniju zbog budzetskih ogranicenja. Autori adaptacije su Dana Gould (The Simpsons) i Chad Lewis (Avengers Origins):



Druga je bila neizbjezna i spada u kategoriju "sto se nisu prije sjetili", (King) Kong on the POTA!


tinton Posted - 15/01/2012 : 20:51:56
quote:
Originally posted by Grujah.

Pa klikni na link, ima vise takvih:


..



Hvala nisam vidio
Johnny Difool Posted - 15/01/2012 : 19:45:42
Darwinova Ljepotica i zvijer



Grujah. Posted - 15/01/2012 : 19:15:14
Pa klikni na link, ima vise takvih:


..
tinton Posted - 15/01/2012 : 17:58:23
A kako bi bilo Tarzan među majmunima?
sandyboy Posted - 15/01/2012 : 14:16:24
Dark Knight ili Donkey Kong? :D
Grujah. Posted - 15/01/2012 : 14:10:57
hahaha, doobri su :D


Nivox Posted - 15/01/2012 : 13:29:39
Sve su odlične .

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000