forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 HC vs SC - Lucky Luke

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
anto Posted - 15/12/2011 : 23:08:18
Da li bi pre kupili vaš omiljeni strip u mekom ili tvrdom uvezu?
Razlika u ceni je 15%.

Meni lično je draži tvrdi uvez jer mi 15% ne igra neku ulogu ako dobijam ono što mi je puno bolje.
Puno bolje u smislu da mi je lakše za čitanje, za održavanje, smeštanje na police, lepše za oko, dugotrajnije.

Dosta ljudi, naročito novijih stripofila odmah skoče kad neko zatraži tvrdi uvez, a da pri tom pojma nema (ili ne uključi mozak, što je danas jako aktuelno) da cena neće otići duplo ili više za fucking tvrdi uvez.

Ovih dana me je napalo više njih da traženjem tvrdih korica zahtevam luksuz i nepotrebno fenserisanje, da želim elitizaciju stripa i tako dalje.
Na 1000 dinara taj HC bi trebao da pdigne cenu za oko 150 dindži, odnosno na 10 evra, 15 centi na tiražu od oko 500-600 komada, što sam lično proverio danas u jednoj od jačih štamparija u čačku i regionu.

Pucajte!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
NESVRSTANI Posted - 16/01/2012 : 19:03:36
quote:
Originally posted by Poli

Zakljucak: Nesvrstani radije nego sa zenama spava sa... stripovima!




Muchacho mi je idealan za pred spavanje.
NESVRSTANI Posted - 16/01/2012 : 15:54:02
quote:
Originally posted by zorglub

Meni u suštini nije toliko bitno, ako su kvalitetno napravljeni trajaće i HC i SC. Baš ovih dana čitam Fotografa u izdanju First seconda-a. SC, prošiven i lepljen, format malo širi od A4, raširim ga 180 stepeni na krevetu i uživam, neće ni da mrdne. Sad ako se baš budem valjao po njemu...




Ovo izdanje iman i ja, i stvarno je vrhunski napravljeno.
Većinu stranih izdanja koje je izda neko od domaćih izdanja san zaminija za domaće. Ovde stvarno nije bilo potribe.
zorglub Posted - 16/01/2012 : 10:51:41
Meni u suštini nije toliko bitno, ako su kvalitetno napravljeni trajaće i HC i SC. Baš ovih dana čitam Fotografa u izdanju First seconda-a. SC, prošiven i lepljen, format malo širi od A4, raširim ga 180 stepeni na krevetu i uživam, neće ni da mrdne. Sad ako se baš budem valjao po njemu...
Pošto su mi zbog slabašnih finansija novci najbitniji prilikom izbora, radije kupujem SC, razlika u ceni može da bude poprilična kod stranih izdanja. Kod domaćih nažalost nema tog izbora.
teller Posted - 15/01/2012 : 17:54:03
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by emirem


Iskreno mislim da mnogi kolekcionari picajzliraju kad hoce nesto tip-top formu u HC,why?.

A fino smo ucili da "Knjiga se ne poznaje po koricama" nego vec po sadrzaju....


Niko sritniji od mene da kod svih izdanja mogu birat SC/HC, i da je razlika u cijeni 50% i više, pa da Bluberija i Riđobradog mogu kupit za 50-ak kuna, ali ne mogu.
Neman razloga ne virovat Marku kad kaže da bi razlika u cijeni u konačnici bila 10-15 Kn za SC izdanje , a na izdanje od 100 ili više kn ta mi je razlika zanemariva.
Kako san i prije napisa, čitan najčešće u krevetu, i triba bi vidit na šta mi liče SC stripovi koji padnu na pod kada zaspen.Još gore je kad ostanu na krevetu pa se tijekom noći par puta provaljan po njima. HC-u se možda malo natuče korica i to je to(Toliko o picajzliranju i tip-top formi).
Isto tako na HC izdanju mi se nikad nije dogodilo da mi se raspadne uvez. Na SC izdanjima bogami je.
Stripove posuđujem za čitanje. Za HC strip mi se nikad nije dogodilo da mi se vrati u kupus stanju, SC su se vraćali svakavi.
Thats why.

Još dvi stvari:
1.Nemoj se ljutit ali ne volin izraz kolekcionar, i ne smatram se takvim.Kolekcionari su mi skupljači markica, salveta, olovnih vojnika i sl.
2.101% se slažen s tobon, sadržaj će mi uvik bit bitniji od forme,





sa svim se slažem pogotovo o padu stripa na pod kad zaspim...to je izgleda masovniji slučaj.kako veči dio čitam Bonelli, neki bi to povezali sa dosadnim stripovima...ali nije tako, padne i Fibra,Bookglobe,SA, bez razlike.
anto Posted - 15/01/2012 : 17:44:53
quote:
Originally posted by mamlaz

nije me briga da li je sc ili hc. vazno je da je Trondhaim unutar korica:)


+1
mamlaz Posted - 15/01/2012 : 17:42:44
nije me briga da li je sc ili hc. vazan je sadrzaj unutar korica:)
Poli Posted - 15/01/2012 : 17:23:24
Zakljucak: Nesvrstani radije nego sa zenama spava sa... stripovima!

Prije upotrebe HC preporucamo da se konzultirate sa svojim lijecnikom ili farmaceutom.























sorry, morao sam
Raymond Posted - 15/01/2012 : 02:56:25
quote:
Originally posted by Raymond

Ne znam ljudi, ja sam bio godinama za HC stripove ali svremenom sam uocio da mi je (da ne nabrajam previse zasto) ugodnije i bolje se osjecam sa SC stripom koji je dosta dobro odradjen. Ovamo u SADu First Second i NBM izdavaci izdaju super mekokoricne stripove, nista skuplje/bolje ne treba. Cak moze i slabije od toga i meni super.

Isto tako godinama sam bio za stripve sto vecih dimenzija HC ovo ono, ali sad sto manji to bolji, naravno da je lako citat, i tu ovi izdavaci gore navedeni izdaju taman dimenzije..lako se drzi u rukama, cita, na polici u krevetu, cak i na posao mog krisom citati ponekad..


hehe, evo sam sebe da demantujem..ipak na kraju krajeva HC za dobre stripove rulz, i ponekad mi se svidi manji strip zato sto je mozda u nekim momentima lakse za citati ali HC dobrih dimenzija najmanje A4 (ako je zamisljen kao takav) je ipak najbolje narocito ako ti se svidja crtez...znaci osciliram ponekad sa sc vs HC ali na kraju definitvno HC je puuuno bolji...sad za bonelli nisam siguran
NESVRSTANI Posted - 14/01/2012 : 19:56:38
quote:
Originally posted by emirem


Iskreno mislim da mnogi kolekcionari picajzliraju kad hoce nesto tip-top formu u HC,why?.

A fino smo ucili da "Knjiga se ne poznaje po koricama" nego vec po sadrzaju....


Niko sritniji od mene da kod svih izdanja mogu birat SC/HC, i da je razlika u cijeni 50% i više, pa da Bluberija i Riđobradog mogu kupit za 50-ak kuna, ali ne mogu.
Neman razloga ne virovat Marku kad kaže da bi razlika u cijeni u konačnici bila 10-15 Kn za SC izdanje , a na izdanje od 100 ili više kn ta mi je razlika zanemariva.
Kako san i prije napisa, čitan najčešće u krevetu, i triba bi vidit na šta mi liče SC stripovi koji padnu na pod kada zaspen.Još gore je kad ostanu na krevetu pa se tijekom noći par puta provaljan po njima. HC-u se možda malo natuče korica i to je to(Toliko o picajzliranju i tip-top formi).
Isto tako na HC izdanju mi se nikad nije dogodilo da mi se raspadne uvez. Na SC izdanjima bogami je.
Stripove posuđujem za čitanje. Za HC strip mi se nikad nije dogodilo da mi se vrati u kupus stanju, SC su se vraćali svakavi.
Thats why.

Još dvi stvari:
1.Nemoj se ljutit ali ne volin izraz kolekcionar, i ne smatram se takvim.Kolekcionari su mi skupljači markica, salveta, olovnih vojnika i sl.
2.101% se slažen s tobon, sadržaj će mi uvik bit bitniji od forme,


emirem Posted - 14/01/2012 : 19:22:59
Inace Luckyija kupim SC,samo jedan mi je HC,a sad mi zao jer sam moao imati dva komada za cijenu jednog,imao sam racunicu,ali iz razloga o kojem se tu pise,bilo je to da se vidi razlika izmedju "tvrdoce listanja" stripa...
Iskreno mislim da mnogi kolekcionari picajzliraju kad hoce nesto tip-top formu u HC,why?.

A fino smo ucili da "Knjiga se ne poznaje po koricama" nego vec po sadrzaju....
teller Posted - 14/01/2012 : 11:34:26
dobio ta zadnja četiri Lucky Luka, odlično izdanje bookglobe, čak mi je i prevod Benini odličan...
još 4 komade do kraja godine i sve ok.
fikus Posted - 13/01/2012 : 22:38:39
Kupujem stripove zbog sadržaja. Ako je strip koji želim kupiti objavljen u SC formi, onda ću ga kupiti u SC formi jer mi više novaca ostane za ostale stripove.
Na žalost, hrpetina toga je objavljena samo u HC formi i tu nema pomoći.
teller Posted - 10/01/2012 : 23:25:24
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by petar.pan

sad bi se složio s tobom jer meni stripovi stoje u wc-u na mašini za robu ili među beletristikom i enciklopedijama i nemam nikakvo posebno svetište sa purpurnim tapetom prostrtim pred njih,
a što se tiče automobila prema njemu se odlosim sa zasluženim prezirom jer mi je nametnut kao životna nužnost.
moj omiljeni dio auta je cd player, ne znam gdje mu je getriba, zupčanik ili kako li se što zove i nije me ni najmanje briga za to. gdje god mogu i kad god mogu idem pješice jer obožavam šetnju a mrzim te glupe naprave.
kao što bi rekao toma bebić: tu-tu auto, vrag ti piz odnija!



Ka da san ja pisa.
Iako iman policu na koju ih slažen, u stvari tri police(Evo, sad se kur...), stripova ima i na mašini za robu, na mom noćnom ormariću, noćnon ormariću u dičjoj sobi, u kužini na stolu, šanku,kauču,itd...
Šta se auta tiče sritan san da san ga proda, i jedino zbog čega mi je malo krivo su odličan CD player i zvučnici.


moji ljudi, imam avta 2(jer su mi nužni za posao i život)ali da mogu zapalia bi odmah oba...stalno neki novac iz žepa zbog tih sprava na kotačima...
volim HC i SC, ne pravim razliku jedino se sa onima HC pažljivime odnosim, tj.čuvam kako rukujem kad čitam i kad jih pozicioniram na police...čak i sa onima za 2 evra rukujem pažljivo što sam naučio i dijecu,nismo tako bogati da bi stripove upotrebljavbali umjesto tave kad spečemo jaja...nemam stripova na WC-ju jer da jih žena vidi, odmah bi mi blokirala tekući račun...nezna za cene svih izdanja ali zna da nisu badava...šteta što je strip postao luksus,nekad je bio obavezna životna potreba, ko kruh/hleb ili kafa/kava...to su bila vremena...a luxus je zato-jer nas je premalo...to je začarani krug.
NESVRSTANI Posted - 10/01/2012 : 23:07:29
quote:
Originally posted by petar.pan

sad bi se složio s tobom jer meni stripovi stoje u wc-u na mašini za robu ili među beletristikom i enciklopedijama i nemam nikakvo posebno svetište sa purpurnim tapetom prostrtim pred njih,
a što se tiče automobila prema njemu se odlosim sa zasluženim prezirom jer mi je nametnut kao životna nužnost.
moj omiljeni dio auta je cd player, ne znam gdje mu je getriba, zupčanik ili kako li se što zove i nije me ni najmanje briga za to. gdje god mogu i kad god mogu idem pješice jer obožavam šetnju a mrzim te glupe naprave.
kao što bi rekao toma bebić: tu-tu auto, vrag ti piz odnija!



Ka da san ja pisa.
Iako iman policu na koju ih slažen, u stvari tri police(Evo, sad se kur...), stripova ima i na mašini za robu, na mom noćnom ormariću, noćnon ormariću u dičjoj sobi, u kužini na stolu, šanku,kauču,itd...
Šta se auta tiče sritan san da san ga proda, i jedino zbog čega mi je malo krivo su odličan CD player i zvučnici.
NESVRSTANI Posted - 10/01/2012 : 23:00:39
quote:
Originally posted by Spiderman

A da vi onda ne čitate stripove nego da ih samo stavite u policu i hvalite se kol'ka je kolekcija?

A šta je sa autom kada ga kupiš? On isto hrpu para dođe. Dovezeš ga doma i staviš u garažu pod stakleno zvono da ništa ne može do njega ili ga ipak voziš i parkiraš bilo gdje? Ne bojiš se za auto da će ti ga netko oštetiti ili da ćeš napraviti prometnu?

Sad kad sam već povukao paralelu sa autom evo još jedne. Čim se nešto pokvari na autu odmah jurimo mehaničaru i električaru, a čim si nešto zdravstveno lošije ne juriš tako brzo doktoru, hm...

Ustvari postavit ću anketu


Vi SC stripoljupci ste u stvari veći snobovi od HC stripoljubaca.
Totalno si fula poantu.
Ja recimo:
-čitan stripove,dapače već san nekoliko puta napisa da skoro da neman stripa koji je samo jednom pročitan.
-ne slažem stripove na police.Mislin slažen ali ne zbog slaganja, nego zato šta moran negdi odložit strip kada ga pročitan,i volin da mi je na oku da ga kad mi prne mogu pročitat opet.
-ne hvalin se nikome kolika mi je kolekcija, dapače, topici tipa "kolko stripova imate", "koliko ste kupili izdanja u ovoj godini", i slični su mi ..., bolje da ne kažen.Ka šta nikad nisan mirija svoga pišu, tako nikad nisan ni broja stripove.

Za auto me boli kifla. Ne lickan ga, ne trčin mehaničaru, i tretiran ga ko najobičniju stvar ka i šta je.Doduše, to mi se baš danas obilo o glavu jer san ga proda a lovu ću dobit tek kad ga priko kaska uredin.

Istovremeno volim HC stripove i HC Ken mi je orgazam izdanje.

Nešto nije u redu samnom?
Raymond Posted - 10/01/2012 : 22:57:04
Ne znam ljudi, ja sam bio godinama za HC stripove ali svremenom sam uocio da mi je (da ne nabrajam previse zasto) ugodnije i bolje se osjecam sa SC stripom koji je dosta dobro odradjen. Ovamo u SADu First Second i NBM izdavaci izdaju super mekokoricne stripove, nista skuplje/bolje ne treba. Cak moze i slabije od toga i meni super.

Isto tako godinama sam bio za stripve sto vecih dimenzija HC ovo ono, ali sad sto manji to bolji, naravno da je lako citat, i tu ovi izdavaci gore navedeni izdaju taman dimenzije..lako se drzi u rukama, cita, na polici u krevetu, cak i na posao mog krisom citati ponekad..
petar.pan Posted - 10/01/2012 : 20:24:22
sad bi se složio s tobom jer meni stripovi stoje u wc-u na mašini za robu ili među beletristikom i enciklopedijama i nemam nikakvo posebno svetište sa purpurnim tapetom prostrtim pred njih,
a što se tiče automobila prema njemu se odlosim sa zasluženim prezirom jer mi je nametnut kao životna nužnost.
moj omiljeni dio auta je cd player, ne znam gdje mu je getriba, zupčanik ili kako li se što zove i nije me ni najmanje briga za to. gdje god mogu i kad god mogu idem pješice jer obožavam šetnju a mrzim te glupe naprave.
kao što bi rekao toma bebić: tu-tu auto, vrag ti piz odnija!
Spiderman Posted - 10/01/2012 : 19:32:24
A da vi onda ne čitate stripove nego da ih samo stavite u policu i hvalite se kol'ka je kolekcija?

A šta je sa autom kada ga kupiš? On isto hrpu para dođe. Dovezeš ga doma i staviš u garažu pod stakleno zvono da ništa ne može do njega ili ga ipak voziš i parkiraš bilo gdje? Ne bojiš se za auto da će ti ga netko oštetiti ili da ćeš napraviti prometnu?

Sad kad sam već povukao paralelu sa autom evo još jedne. Čim se nešto pokvari na autu odmah jurimo mehaničaru i električaru, a čim si nešto zdravstveno lošije ne juriš tako brzo doktoru, hm...

Ustvari postavit ću anketu
petar.pan Posted - 10/01/2012 : 19:19:26
ja se, pak, slažem sa mr.bushidom. imam jednog "groo" (sc) i rakupusao se kao da su njime pijani avari igrali neku igru koja je kombinacija nogometa i ultimate fighta i kao takav nema baš dušu kao neka pjesma arethe franklin iz 60-ih
što se straha tiče, više strepim za sc jer će se lakše oštetiti.
nedavno sam kupio "zits" i prije nego li sam ga pročitao rubovi su se iskrzali
Spiderman Posted - 10/01/2012 : 17:02:39
quote:
Originally posted by jaki

Za 15% manje biram meke korice.
Kako je neko rekao da mu je najljepša kolekcija Tvrdih Kenova ja bih ga podsjetio da cijela kolekcija košta oko 4500 kuna a 15 % manje je 675 kuna manje.Vjerujte mi(iako me neki ne drže za puno maštovitog)da bih pronašao pametan način da potrošim tih 675 kuna a da ne govorimo i o uštedi na prostoru.



Ovo kao da sam ja pisao
Slažem sa sa Jakijem.

Inače koliko sam čuo priče kažu da HC nije puno skuplji u proizvodnji od SC korica.... ali je fascinantno kako je za nas kupce velika razlika u cijeni. Netko je dao cijenu Modesty od 55 kn SC VS 99 kn HC... pa to je 44 kn razlika. Sad ti izračunaj na koliko Modesty u SC izdanju dobiješ "gratis" albuma od iste?

5 albuma po 55 je 275 kn, a 5 albuma po 99 je 495 kn, dakle razlika 220 kn a to su još dodatno 4 albuma po 55 kn. Dakle za 495 Kn dobijem 9 albuma u SC izdanju nasuprot 5 albuma u HC izdanju.

Ja sam uvijek za SC izdanja. Ako postoji SC uvijek... a ako nema onda ću manje uzimati HC izdanja. Nažalost svi nam sada serviraju skoro sve albume i stripove u HC izdanju.

I da, naravno ne zaboravimo uštedu prostora sa SC izdanjima. Trebalo bi vidjeti koliko je 9 albuma u HC izdanju koja koštaju 891 kn, nasuprot 9 albuma u SC izdanju koja koštaju 495 kn.

I tko je još uvijek za HC? Oni koji imaju para...

I da... sjajni papir mi je takvo smeće... smeta kod čitanja. Baš čitam neke albume i užasno smeta kada ih čitam navečer. Moram svako malo pomicati strip da mi ne smeta odbljesak.

Uživajte.
Barney Posted - 10/01/2012 : 14:56:53
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Barney

quote:
Originally posted by anto


A da nemaju dušu - uopšte se ne slažem.Nego si mislio da je naše kolekcionarsko jurenje glancera i savršenih izdanja i opsednutost izgledom ubila ono suštinsko - čitanje stripova zbog samih stripova, - tu se već slažem!



moze i tako



Dogovorili smo se.




aha
anto Posted - 09/01/2012 : 19:43:13
quote:
Originally posted by Barney

quote:
Originally posted by anto


A da nemaju dušu - uopšte se ne slažem.Nego si mislio da je naše kolekcionarsko jurenje glancera i savršenih izdanja i opsednutost izgledom ubila ono suštinsko - čitanje stripova zbog samih stripova, - tu se već slažem!



moze i tako



Dogovorili smo se.
Barney Posted - 09/01/2012 : 19:38:40
quote:
Originally posted by anto


A da nemaju dušu - uopšte se ne slažem.Nego si mislio da je naše kolekcionarsko jurenje glancera i savršenih izdanja i opsednutost izgledom ubila ono suštinsko - čitanje stripova zbog samih stripova, - tu se već slažem!



moze i tako
anto Posted - 09/01/2012 : 16:25:20
Pa evo, moj brat NESVRSTANI je napisao ono što sam hteo i ja.
Znači, sve si ovo lepo sročio, ali si potpuno obrnuo stvari,a to sam već napisao na prethodnoj strani.
Da je moj tast čitao SC primerak, nikad ga ne bi oštetio.
I ja sam čitajući razna mekokoričena izdanja poprilično "pohabao" neka jer sam ih čitao svugde - wc,kuhinja,krever,bašta,plaža,bazen,kurac,palac.HC primerke koje sam čitao na istim mestima nisam ni najmanje oštetio.
Samo da se ogradim (kao što reče Nesvrstani), sva moja HC izdanja su neboneli, jer mislim da je najveća ludost kupovati ih.
A da nemaju dušu - uopšte se ne slažem.Nego si mislio da je naše kolekcionarsko jurenje glancera i savršenih izdanja i opsednutost izgledom ubila ono suštinsko - čitanje stripova zbog samih stripova, - tu se već slažem!
NESVRSTANI Posted - 09/01/2012 : 14:13:31
quote:
Originally posted by Barney


quote:
Ipak, kakve to sve veze ima sa "imanjem duše"? Znači, ako strip ne izgleda kao raskupusano govno, onda nema dušu?


ma ne to, nego mnogi kolekcionari se sada zamaruju time da se strip ne osteti, a time si stvaraju dodatni pritisak.

vozis se u autobusu ili vlaku i fino imas u vrecici ili torbi par stripova i ubijas si vrijeme citajuci stripove, razvalis se negdje u hladovini, plazi ili na trosjedu i citas strip.. uglavnom citas strip gdje zelis i kako zelis i uzivas u citanju i ne zamaras se u kakvim uvjetima ga citas.
Kad imas sve glancere i zelis da ostanu glanceri vrlo dobro ces paziti gdje ga citas, na koji nacin ga citas, hoces li ga ponjeti sa sobom na put ili nekakav odmor... dakle sama svrha stripa da ga citas i da uzivas u njemu je izgubila dusu jer samog sebe ogranicavas zbog gore navedenih razloga a time ubijas dusu stripa.
HC je kao sto sam rekao prije svega dosta tvrd i ostavlja utisak kada ga drzis u ruci da citas knjigu a ne strip, a i skup je pa nije bas da ti je svejedno ako ga ostetis.
Sa SC baratas u ruci kako zelis.
Ja se sjecam kada sam u 80-ima kupovao ZS na kiosku, bio je glancer ali to je bio glancer kojeg sam s vremenom doslovce potrosio citajuci ga, ako je s vremenom imao kakav trag od presavijanja ili fleku nebitno mi je bilo, bilo mi je bitno da ja taj strip odnosno tu pricu imam na raspolaganju kad god pozelim.
To je bilo doba kada smo se mijenjali za stripove i posudjivali smo ih, strip je prosao mnogo pari ruku, svi su uzivali u njemu citajuci ga i opet se je vratio nazad.
Svakih par dana smo isli na buvljak gdje smo kupovali, prodavali ili mijenjali stripove. To je nesto sto ima lijepe uspomene i dusu.
Apsolutno se slazem da i HC izdanja kolekcionari zele imati i nije tu nista lose, ali HC izdanja i glanceri nikada nece ostaviti iza sebe tako lijepe uspomene, ali biti ce gust kad kupis npr. Magicni Vjetar br. 1 za 100 kn, pazis na njega ko oko u glavi i nakon 2 godine ga puknes na aukciju od 1 kn i strip postigne cijenu 100 eura.
Nadam se da me razumijes sta zelim reci.




Sve ovo šta ti pišeš je točno. ali u je stvari totalno obrnuto
Ja stripove čitan u krevetu, u zahodu, na kauču, u autobusu, dok negdi čekan red, itd...
Za sve te opcije čitanje HC stripova mi je praktičnije.
Ako pod HC prvenstveno misliš na HC Bonelli, slažem se da je nepotrebno.
Šta se AF klasika tiče meni je baš HC AF strip koji je idealan za višestruko čitanje, a SC AF strip koji služi za eventualno jedno čitanje i slaganje na policu.
Imanje DUŠE po meni nema nikakve veze sa debljinom korica.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000