forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Frank Miller

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mr. Bushido Posted - 16/01/2012 : 20:57:09






























25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 25/10/2023 : 17:40:49
Sve je to lepo, ali osnovno pravo čoveka je da živi i radi, posebno umetnika, dok želi i oseća kreativnu potrebu.

Strip autori, ni oni poznatiji, ne zarađuju toliko da bi mogli da se obezbede i uživaju u zarađenom novcu, ali se ovde i ne radi samo o novcu.
KuntaKinte Posted - 25/10/2023 : 08:35:32
Dva puta sam počeo da pišem nešto i dva puta sam se ugrizao za usnu i obrisao. Evo trećeg pokušaja:

Verovatno sam mnogo negativan od jutros, ali FM se pretvara u svoju karikaturu.

quote:
Originally posted by going going

Prvu novu pricu Sin Citya crta Milo Manara, a za razliku od ostatka serijala cela prica ce biti u boji.


Ovo smatram za možda najgluplju ideju u istoriji stripa. Aj Manaru bih mogao (ali teško) i da progutam, ali u boji... U boji?!?!?!?!

quote:
Originally posted by Tonto

...a ako ga radi miller sanse su i malo vece jer je covjek majstor svog zanata.


Bio majstor. Ljudi sa 66 treba da idu u penziju (čast izuzecima, ali FM ne bih tu ubacio). Ja ću sa 66 (Bože zdravlja) da budem u penziji i nemam nameru da radim ništa.
Samo bih mu rekao: Ne moraš više ništa da radiš. Ne moraš! Mislim, možda "moraš", ali NEMOJ!
izivko Posted - 24/10/2023 : 07:40:33
quote:
Originally posted by Tonto

Nikad necu razumjeti ljudski otpor ovakvim idejama. Ne bude li valjalo ne moze i nece baciti sjenu na originale i nikom nista jer losi prequeli, sequeli i ostale pizdarije po nikakvoj logici ne mogu umanjiti vrijednost originala. S druge strane uvijek postoji sansa da dobijemo dobar strip, a ako ga radi miller sanse su i malo vece jer je covjek majstor svog zanata.


+1
ivanl Posted - 24/10/2023 : 07:28:33
Pozdravljam sve sto ce nam donjeti nastavak, i uopce sve vezano za Sin City, toga nikad dosta. Pa ma cije bilo, kamoli Millerovo! (Jedan od majdrazih mi stripova, stoput bi ga mogao citati i proucavati, sto i radim)

Za Ronina me nije uopce briga, izmucio me je i original, onomad, pa da je stoput Millerov...a cijenim Millera, malo je kazati; iznimno! (Uopce se nisam 'nasao' u ovom stripu i nejasno mi je zasto je hvaljen)
Tonto Posted - 24/10/2023 : 05:28:51
Nikad necu razumjeti ljudski otpor ovakvim idejama. Ne bude li valjalo ne moze i nece baciti sjenu na originale i nikom nista jer losi prequeli, sequeli i ostale pizdarije po nikakvoj logici ne mogu umanjiti vrijednost originala. S druge strane uvijek postoji sansa da dobijemo dobar strip, a ako ga radi miller sanse su i malo vece jer je covjek majstor svog zanata.
going going Posted - 24/10/2023 : 03:03:07
Au pa kakav sad nastavak/prequel ronina. Sta ce nam to?

Evo sad sam malo proguglao, dakle Frank Miller je osnovao svoju izdavacku kucu vrlo informativnog naziva Frank Miller presents i krece sa novim pricama Ronina i Sin Citya.

Prvu novu pricu Sin Citya crta Milo Manara, a za razliku od ostatka serijala cela prica ce biti u boji. Takodje u pripremi je i western prequel serija nazvana Sin City: 1858.

Together with former DC Comics co-publisher Dan DiDio, who has now signed on as the publisher of FMP, Miller aims to launch a company that empowers and inspires artists and writers to push the medium to new limits.

“The goal here is to create a vehicle for the readers, run by the talent, that will explore the potentialities of our beloved story and art form,” Miller tells IGN
According to DiDio, introducing the Wild West into his noir universe has been on Miller’s to-do list for years.

“Frank's intimately involved in everything going on. The reason why we're doing Ronin is because it’s never been exploited before,” DiDio says during a phone interview. “We feel that there's a lot of areas that Frank has story for. And actually, he's had this story in mind for Ronin: Book Two since the end of the original series 40 years ago. So this is exciting for him to be able to tell that story because he still carries it with him and he's finally getting it out.”


https://www.ign.com/articles/frank-miller-presents-sin-city-ronin-sequels

https://frankmillerpresents.com/comics/title/ronin-book-ii

Ja nesto i nisam odusevljen ovom idejom. Mislim da je Miller rekao sve sto je imao da kaze. Jedino vidim smisla u nastavku Sin Citya jer on nikad ni nije zvanicno zavrsen, pa kao ajde nove price. Ali Ronin nikako. Iako je navodno ovu ideju za nastavak Miller drzi u glavi od pre 40 godina. Ne znam stvarno koliko je ta informacija istinita.
izivko Posted - 23/10/2023 : 16:41:07
Hvala za info, sjajna vijest!


Koja simbolika, post 11111!
KuntaKinte Posted - 23/10/2023 : 12:33:16
Izašla je prva sveska nastavka Ronina. Miller samo piše, crtaju Philip Tan i Daniel Henriques.
Omatorio sam mnogo i ne interesuje me nastavak, a bilo je i kasno sinoć kad sam “pokušao” čitanje, ali uspeo sam da pročitam jedva 5, 6 tabli i batalio.
Pokušaću ponovo kad budem malo mlađi ili malo odmorniji.
J.Stickman Posted - 03/12/2022 : 14:40:07
Pročitao sam da želi raditi Corta i njegove ideje oko načina izvedbe. Vidim da je promašio loptu, stadion i sport. Šteta.
verab Posted - 29/11/2022 : 18:47:27
hell no!
alexts Posted - 29/11/2022 : 10:31:34
EXCLUSIVE: Studiocanal will back a live-action series adaptation of the Hugo Pratt Corto Maltese graphic novel series, with Sin City’s Frank Miller to be its creator, writer and executive producer. In conjunction with Canal+, Studiocanal will develop six hourlong episodes.
naker Posted - 15/02/2022 : 21:14:31
izivko kako ceniš Ronina?
izivko Posted - 15/02/2022 : 16:56:19
Wilson Fisk je svoju karijeru započeo u Marvelu 1967 kao negativac u klasičnim stripovima Amatzing Spider-Man i kao Kingpin njujorškog podzemlja.
Tek je Miller od njega napravio beskrupuloznog zakletog neprijatelja Daredevila i donio mu slavu.


Miller je mogao preuzeti Daredevila kao crtač i autor kad je ovaj zbog nikakve prodaje bio pred gašenjem. Tako je Miller dobio odriješene ruke.
Njegov miks super junaka, noir-krimića i ninđa akcije bio je pun pogodak.
Ali to nije sve: Svi ti ninđa elementi u Daredevilu bili su jedan od uticaja na kreiranje ninža kornjača. Eastman je bio veliki fan Millera.

izivko Posted - 14/02/2022 : 21:52:11
Wolverine je debitirao kao sporedni lik u stripu Incredible Hulk (1974). Kasnije se pojavljivao u serijalu X-Men.

Tek krajem 1982 mini serijal Claremonta i Millera promovira ga u glavnog junaka. Danas je Wolverine jedan od popularnijih Marvelovih junaka.
izivko Posted - 14/02/2022 : 21:30:57
Nekoliko zanimljivosti vezanih za Millera.

Njegove omiljene tv-serije bile su Kojak i Gunsmoke.
Kao dječak pogledao sam sve epizode. Ovu Gunsmoke (njem. Rauchende Colts) gledao sam s pokojmim ocem, nije bilo šanse da propustimo neku.
Uz Bonanzu jedna od najboljih western serija.

Millerov najdraži film iz mlađih dana je isto western High Noon s Gary Cooperom.

....
ridiculus Posted - 05/02/2022 : 22:56:11
quote:
Originally posted by izivko

A od svojih radova?
- 300.



300 jeste verovatno najvažniji rad za Millera i kao strip, u nekom intimnom, autobiografskom smislu. Omiljeni film kao klincu mu je bio 300 Spartanaca, i ta priča je ostavila veliki utisak na njega.
izivko Posted - 05/02/2022 : 21:34:33
Još malo o stripu:

Ono što mi je zanimljivo u mediju strip za razliku od filma je to da se vrijeme koje konzument provede na njemu ne može kontrolirati.
Neki čitaju jako brzo, drugi provedu puno vremena promatrajući slike.
U Sin Cityju sam eksperimentirao s navikama čitanja, stvarao mnoge slike velikog formata bez teksta s pomisli da će se brzo čitati.
Nitko ne bi trebao izgubiti niti priče ni biti zadržan dugim dijalozima.

izivko Posted - 05/02/2022 : 21:11:25
Koji je najbolji comicfilm svih vremena?
- Superman, naravno. Zbog svega onoga što je učinio za žanr.

A od svojih radova?
- 300.

Najlošiji?
- Nijedan. Ne pričam o stvarima koje ne volim.

izivko Posted - 05/02/2022 : 21:01:55
Frank Miller je 2019 bio gost na Comic Con Vienna. Nije davao interviewe nego je uživo odgovarao na pitanja iz publike.

Što najviše voli u stripu?
“To su osjećaji koje čovjek može izazvati samim crtežom. Kino će uvijek stvarati impresivnije svjetove ali u stripu cijeli svijet vidiš kroz jednu jedinu ruku – ruku jednog pravog zanatlije.
To je ono što volim u stripu."
going going Posted - 05/02/2022 : 18:07:19
https://carobnaknjiga.rs/65-rodjendan-frenka-milera?fbclid=IwAR37vpUwrvRtMx7netzqcwrpefXGyv4HtZ6A2PjJ7XPBpH1fHt0PDK7fWk0
fler Posted - 27/10/2021 : 01:54:42
Kako to da nitko nije prosvjedovao
ridiculus Posted - 26/10/2021 : 22:36:37
I ja ga iščekujem!
Vlaadisha Posted - 26/10/2021 : 22:31:59
...i sto ces nam poslati PM sa valjanim linkom
izivko Posted - 26/10/2021 : 20:37:30
Hvala što si podijelio s nama.
ridiculus Posted - 26/10/2021 : 19:26:14
Miler je prošle nedelje bio na Rimskom filmskom festivalu, pa je dao intervju, koji su Italijani preveli na njihov jezik, a ovde je kontra-preveden ponovo na engleski (živeo postmodernizam! ):

Frank Miller Talks About His Career Influences

A razlog njegovog boravka tamo je prikazivanje dokumentarnog filma Frank Miller - American Genius.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000