forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Opskurno izdanje - Buffy

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mali_Mate Posted - 04/02/2012 : 13:37:05
http://www.stocitas.org/webshop/index.php?page=article&id=545&sid=af4b86a6493fe6c637d5cd5272894ccc


Buffy, anarhsitička strip junakinja još jednom vodi borbu protiv krvožednih kapitalista, koji su ovaj put pravi vampiri pa osim klasičnog iskorištavanja, svojim podanicima stvarno piju krv.
Ukratko, to je najbolji opis ovog stripa koji je objavila izdavačka kuća Što čitaš?, što je drugi strip u posljednjih desetak godina, ali svakako ne i posljednji.

Buffy je, naravno, upravo ona Buffy na koju ste pomislili, strip koji je doživio i svoju ekranizaciju, ali u ovoj verziji ona nije tek tinejdžerka koja uz sve uobičajene aktivnosti tijekom noći ubija vampire, već se aktivno bori protiv rasizma, kapitalizma i uopće iskorištavanja, pri čemu ipak ubija vampire jer upravo oni su vodeći kapitalisti.
Ovaj strip će vas sigurno zabaviti, a osim toga, tu je i poseban dodatak pod naslovom "Tinejdžerska pop zvijezda", koji govori o glazbenoj industriji, propalim i prodanim idealima i ispraznosti pop kulture.

autor nepoznat
13   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ned_lynx Posted - 23/08/2013 : 23:50:50
Thx za link; Zanimljivo, vredno čitanja, svakako.

I da, hebo ih comic sans.
ned_lynx Posted - 23/08/2013 : 23:50:39
Thx za link; Zanimljivo, vredno čitanja, svakako.

I da, hebo ih comic sans.
DeeCay Posted - 23/08/2013 : 22:52:53
Web izdanje stripa...
http://libcom.org/files/buffy.pdf
DeeCay Posted - 23/08/2013 : 22:52:10
Kapitalizam ubija!
BUFFA STCT 1 | 20 str.
by mali_mate

Whedon bi bio ponosan. Do kraja sedme sezone jedne od najboljih televizijskih serija devedesetih, Buffy je ionako postala radikalna feministica, a vampiri i ostala gamad su nakon toga pali u drugi plan. Grupa autora okupljena oko projekta Buffy – anarhosindikalistkinja na neki je način, s puno manje ambicije, obnovila Whedonov projekt „nasilnog“ preuzimanja žanrovskih tropa. Konačni rezulat ispao je simpatično „retardirani“, autoironični prikaz radikalne ljevice. Lagano štivo za vrele ljetne dane.

delboj Posted - 07/02/2012 : 17:12:53
quote:
Originally posted by Shuckey

http://akpress.com/2005/items/buffytheanarchosyndicalist

Fanzin. Par A3 listova presavinuto i zaklamano. Zabavno! Sutra ću skenirati naslovnicu za sajt.


Ne treba, poslao mi je to izdavač:

Shuckey Posted - 06/02/2012 : 17:47:37
http://akpress.com/2005/items/buffytheanarchosyndicalist

Fanzin. Par A3 listova presavinuto i zaklamano. Zabavno! Sutra ću skenirati naslovnicu za sajt.
delboj Posted - 05/02/2012 : 12:35:58
quote:
Originally posted by mcn

quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by DeeCay

Ha? Znaš li još nešto o ovome, osim ove najave?



nista...naletio na to na Moljcevom blogu.....al kosta deset kuna pa ono, procu cu prije ili kasnije preko Gunduliceve



Dobio sam na mejl ekstra sličicu, ali mi se ne aplouda - ako netko hoće neka mi se javi mejlom pa pošaljem.

(mcn)


Nivox Posted - 04/02/2012 : 17:13:49
Ljude iz ekipe okupljene oko izdavačke kuće Što Ćitaš? znam osobno već dugi niz godina. Bave se prvenstveno slobodarskim (anarho) aktivizmom i izdavaštvom koji prati takav način života i pogleda na svijet i život. Cilj im je sve to skupa približiti ljudima kako bi ih potakli na razmišljanje i pomogli im da odaberu ispravniji, slobodniji i sretniji način života, te nastoje da sve što rade bude skroz jeftino, pa ni ne čudi da ovaj strip košta samo 10 kuna. Osim te izdavačke kuće oni su bili (i još uvijek su) uključeni i u mnoge druge projekte slićnog karaktera.
Što se mene tiće ovakve stvari uvijek treba podržati
mcn Posted - 04/02/2012 : 14:54:37
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by DeeCay

Ha? Znaš li još nešto o ovome, osim ove najave?



nista...naletio na to na Moljcevom blogu.....al kosta deset kuna pa ono, procu cu prije ili kasnije preko Gunduliceve



Dobio sam na mejl ekstra sličicu, ali mi se ne aplouda - ako netko hoće neka mi se javi mejlom pa pošaljem.

(mcn)
Mali_Mate Posted - 04/02/2012 : 14:43:18
quote:
Originally posted by DeeCay

Ha? Znaš li još nešto o ovome, osim ove najave?



nista...naletio na to na Moljcevom blogu.....al kosta deset kuna pa ono, procu cu prije ili kasnije preko Gunduliceve
Dr. Westax Posted - 04/02/2012 : 14:17:07
Planiramo objaviti

Tintin: Živjela revolucija

Nakon dosta godina opet u pripremi imamo strip izdanje, ovaj put je riječ o popularnom Tintinu i to u zanimljivoj i uzbudljivoj priči kakvu još niste imali priliku vidjeti. Ono što je posebno zanimljivo je da Tintin u ovoj knjizi nije belgijski novinar i avanturist, već jer radnja smještena u London, Tintin je mladić iz kvarta koji baš ne voli raditi, stalno upada u probleme zbog toga jer ne podnosi kad mu naređuju, krade po dućanima i mrzi sve šefove koji su ga uvijek "pokušali sjebati", kako to i sam kaže tijekom priče.
Uglavnom, za sve ljubitelje stripa i one koji to nisu, jer ovdje nije riječ samo o stripu, 170 stranica ilustriranog revolucionarnog štiva koje ne treba propustiti.

http://www.stocitas.org/planiramo.htm
Dr. Westax Posted - 04/02/2012 : 14:14:42
Djeluje mi zanimljivo.
Prošlo je dosta godina od njihovog prvog objavljenog stripa.
Prvom prilikom ga moram iskopati iz svog skladišta

Donald Rooum:
WILDCAT
Anarhoidni stripovi
[A5, 48 str.]
DeeCay Posted - 04/02/2012 : 13:56:27
Ha? Znaš li još nešto o ovome, osim ove najave?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000