forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Frank Miller

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Mr. Bushido Posted - 16/01/2012 : 20:57:09

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
fler Posted - 27/10/2021 : 01:54:42
Kako to da nitko nije prosvjedovao
ridiculus Posted - 26/10/2021 : 22:36:37
I ja ga iščekujem!
Vlaadisha Posted - 26/10/2021 : 22:31:59
...i sto ces nam poslati PM sa valjanim linkom
izivko Posted - 26/10/2021 : 20:37:30
Hvala što si podijelio s nama.
ridiculus Posted - 26/10/2021 : 19:26:14
Miler je prošle nedelje bio na Rimskom filmskom festivalu, pa je dao intervju, koji su Italijani preveli na njihov jezik, a ovde je kontra-preveden ponovo na engleski (živeo postmodernizam! ):

Frank Miller Talks About His Career Influences

A razlog njegovog boravka tamo je prikazivanje dokumentarnog filma Frank Miller - American Genius.
ridiculus Posted - 29/07/2021 : 23:37:32
Trebalo ih je sve staviti na istu tribinu, pa da se raspravljaju oko toga.

Ali jasno je da bi malo ko od organizatora smeo tako nešto da učini.
jaki Posted - 29/07/2021 : 21:07:11
Koji jad...
Svit je oša u .....
izivko Posted - 29/07/2021 : 17:12:25
Da, nije smio napisati Holy Terror.
Paka01 Posted - 29/07/2021 : 16:56:17
A ono, sam si je kriv.
ridiculus Posted - 29/07/2021 : 16:52:57
Zanimljiv rasplet događaja, ali ne i neočekivan... A šta se desilo možete čitati ovde.

Ukratko, Frank Miller je trebalo da dođe kao počasni gost na Thought Bubble u Englesku ove godine. Jedna učesnica muslimanske veroispovesti se pobunila, onda se pobunila gomila, onda Miller više nije bio dobrodošao.
ridiculus Posted - 21/07/2021 : 20:20:59
Ako nekog zanima Milerov proces i koliko se razlikuju njegove postavke od završne table, evo jednog primera. Naravno, sve zavisi od konkretnog slučaja i nisu svi primeri isti.

Daredevil #190, strana 2, završio Klaus Janson.

Macon Posted - 25/04/2015 : 10:54:47
Doma imam po mojem samo Elektro(Miller/Sienkiewicz), Sin City 1 in Ronina. Prebral sem še par Sin Cityjev, ki so dosti v redu a se mi jih nekako ne da nabaviti, 300 pa sem tudi prebral in ga nočem nabaviti.

Sin City 1 sem prebral večkrat, stripovska naracija in čb kontrast sta mi fantastična. Remek delo. Ronin in Elektra sta tudi zelo dobra.

Sin City je kliše na kliše ampak je notri tudi element avtoparodije, 300 pa je pretenciozen in brez humorja in sem ga težko prebral, ker nima zveze z zgodovino. Najprej gay Špartanci zgoraj brez v zimskih pogojih pa trimetrski Xerxes, ninja Perzijci, v filmu pa Rhinocerus in debilni zmedeni boj brez reda in falange, v katerem bi jih Perzijci pobili v desetih minutah.

swamp thing Posted - 25/04/2015 : 09:06:46
Radujem se i strepim. Koliko god popljuvan bio TDKSA, meni je bio izuzetno zabavan. Ali s obzirom na to koliko je Frenk tek sad pukao...
going going Posted - 25/04/2015 : 00:30:17
Potvrdjeno da Frank Miller pravi treci deo Dark Knighta!

Frank Miller and DC Entertainment have officially unveiled The Dark Knight III: The Master Race, the third and final installment of Miller’s seminal Dark Knight trilogy of Batman graphic novels.

http://comicbook.com/2015/04/24/batman-dark-knight-3-announced/

Ignus Posted - 28/02/2015 : 19:47:14
quote:
Originally posted by Raymond

..ne znam sta vidite sa ovim ludakom

brojna stripovska remek djela
Vlaadisha Posted - 28/02/2015 : 18:44:03
quote:
Originally posted by Raymond

Jedan od najgadnijih (crtacki i scenarij) autora ikad...nekoliko puta sam pokusavao da procitam nesto od njega i nije islo (veliki je lopov bio krao od pratta i japanskih autora i izvrcivao kadrove lopuza)..ne znam sta vidite sa ovim ludakom

krasti od lopova nije greh
Raymond Posted - 28/02/2015 : 17:25:57
Jedan od najgadnijih (crtacki i scenarij) autora ikad...nekoliko puta sam pokusavao da procitam nesto od njega i nije islo (veliki je lopov bio krao od pratta i japanskih autora i izvrcivao kadrove lopuza)..ne znam sta vidite sa ovim ludakom
alexts Posted - 08/02/2015 : 17:01:20
quote:
Originally posted by TomViolence
Kao vizualno iskustvo se radi o poprilično upečatljivom stripu. Kao išta pametnije od toga baš i ne.

Mislim da je strip jako inteligentan, sa nizom ideja/poruka za dešifrovanje. Tačno je da je scenario u drugom planu, atipični Miler, koji nije gušio tekstom, ali strip postiče na razmišljenje, nacrtan je ludački detaljno, ali sa ciljem predstavljanja vizije-zamisli obojice autora.
TomViolence Posted - 08/02/2015 : 15:33:19
quote:
Originally posted by going going

Jel neko citao Hard Boiled od Millera?
Vidim da se ne spominje cesto taj njegov strip.

Glavna atrakcija kod Hard Boileda su spektakularne ilustracije Geofa Darrowa, Millerov scenarij je tu u drugom planu i nije među najboljim stvarima koje je napisao.
Kao vizualno iskustvo se radi o poprilično upečatljivom stripu. Kao išta pametnije od toga baš i ne.
going going Posted - 28/01/2015 : 22:36:45
Jel neko citao Hard Boiled od Millera?
Vidim da se ne spominje cesto taj njegov strip.
Mr. Bushido Posted - 08/12/2014 : 09:01:19
quote:
Originally posted by going going

Kakve su ovo slike, sta je njemu sa zdravljem?

Ne zna se.

Pretpostavlja se da boluje od karcinoma i da je njegovo trenutno stanje rezultat kemoterapije.
going going Posted - 05/12/2014 : 16:58:39
Opa!
Meni ne bi smetao jos jedan nastavak Povratka Mracnog Viteza ali ne znam u kakvom je stanju Miller da napise dobru pricu.

Kakve su ovo slike, sta je njemu sa zdravljem?
Mr. Bushido Posted - 05/12/2014 : 02:09:00
Hoće li Millerova saga postati trilogija?

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=57514

Ipak, bit će mi žao ako Miller ne bude i ilustrirao priču. Makar, to me i ne čudi, ako ima ikakve istine oko glasina o njegovom zdravlju.
King Warrior Posted - 26/08/2014 : 21:16:02
Inace, kao sto je Bushido vec rekao; sve preporuke za ovo izdanje.
Kod prvog citanja, tamo negdje devedestih, nisam shvatio ovaj strip, vjerovatno zato jer sam u to vrijeme bio u tipicnom superherojskom fazonu kada sam iznad svega cijenio moderni crtez tog doba.
Tek prije nekoliko godina, kada sam teskog srca uzeo ovaj strip opet u ruke, shvatio sam velicinu ovog stripa, pogotovo ako uzmemo vrijeme kada je izasao.
Mr. Bushido Posted - 26/08/2014 : 21:04:44
quote:
Originally posted by King Warrior

144 stranice???
Vol.1 ima cetiri broja koji zajedno imaju ispod 100 str.
Sta ce jos biti? Mozda Uncanny X-Men 172 i 173?

Da, to bi trebalo biti to. Samo, nije mi jasno zašto među autorima nije navedeno ime Paula Smitha.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000