forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA:KOLORKA SPECIJAL 1: Izlazne rane

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 12/01/2012 : 17:56:21


U modernom Tel-Avivu jedan mladić, Koby Franco, prima hitan telefonski poziv od vojnikinje po imenu Numi. Saznaje da mu je otac, kojeg odavno nije vidio, možda bio žrtva bombaša samoubojice u Haderi. Koby oklijeva, ali se ipak pridružuje Numi u potrazi za dokazima. Koby pokušava otkriti tajnu oca koji je nestao i saznaje dijelove ne samo zadnjih par mjeseci života svog oca, već i njegov skriveni identitet.

"IZLAZNE RANE" su dubok i bogat, human i nesentimentalan pogled na slabosti društva, međuljudske odnose i ono nezgodno mjesto gdje se ponekad susreću. Rutu Modan je autorica duboka uvida i ne sumnjam da je IZLAZNE RANE smještaju među najbolje strip autore današnjice." Joe Sacco, autor stripova PALESTINE, GORAŽDE: ZAŠTIĆENA ZONA i THE FIXER

"Jedna od najboljih svjetskih strip autorica priča priču koja će vas dirnuti." – Etgar Keret, autor zbirki kratkih priča THE BUS DRIVER WHO WANTED TO BE GOD i THE NIMROD FLIP-OUT

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prvih 50 stranica! (PDF, 11Mb)
http://www.fibra.hr/download.asp?ID=77

Kolorka Specijal 1 • Izlazne rane • 176 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • tvrdi uvez • Scenarij Rutu Modan • Crtež Rutu Modan • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.1.2012. • Cijena 150 Kn

Od danas u prodaji u zagrebačkim striparnicama!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 08/11/2020 : 08:16:32
Granate ne prestaju da padaju po Palestini i Izraelu i stare rane se nikada ne zacele i samo se so dodaje na njih i rana se gnoji sve više i više
Očekivalo se delo koje će pratiti (bez)uspešne napore običnih ljudi da nekako nastave sa svojim životima zavejanim ratnim vihorom dok pretražuju liste osoba koji se vode kao nestali sa nadom da se imena njihovih voljenih neće naći na njima

Ali avaj, ovde se dobije nešto sasvim drugo jer gro radnje otpada na ljubavni par koji čine:
- nezreo momak koji traći svoj život jer ne može da prežali što ga je otac napustio
- devojka građena kao košarkaš sa svojim kompleksom niže vrednosti jer ne može da izađe iz majčine senke jer smatra da je ružna pa se podaje svakom muškarcu koji naiđe i pristaje na snošaje i sa ocem i sa sinom?

Deluje da je Modan htela da piše o ratu ali pošto je to previše komplikovano nekada je lakše da se sva ratna dešavanja bace u zapećak i da se držimo stare dobre ljubavne priče i onda hajde da je učinimo što je moguće neobičnijom
Šteta što je jedna ovako nerealna ljubavna veza dobila toliku minutažu što pogubno utiče na delo koje teži da se bavi ozbiljnom tematikom (ili bar čitalac može pomisliti da se tome teži)
"Romansa" koju čine silne svađe i prepirke malih ljudi oko trivijalnosti koje deluju tako beznačajno u globalnom poretku stvari tog sukobima zahvaćenog regiona

Što se tiče crteža, izgleda da autor nije mogao bolje
anto Posted - 21/04/2019 : 20:36:53
Posle odlične Imovine,isto to sam mislio dobiti i od poznatijeg dela Rutu Modan,Izlaznih rana.
Kobi Franko upoznaje Numi,visoku devojku čudnog ponašanja,koja tvrdi da mu je otac poginuo u jednom napadu bombaša samoubice.
I njih dvoje se upuštaju u neobičnu potragu,izgrađujući pritom vrlo komplikovan međusobni odnos.

Neobičan strip,tintinovskog crteža,nestandardnih dijaloga,postupaka...ali dobro,Izrael je to.

4/5
mr murdoc Posted - 19/05/2015 : 16:12:20
Kolika je kriticna masa utjecaja zivota nasih roditelja na nase zivote?
Koliko smo daleko uspjeli pobjeci od genetskog i psiholoskog ogledala koje su pred nas postavili od trenutka prvog sjecanja?
Koliko smo formirali svoju osobnost, a koliko smo dopustili da bude formirana i naposljetku odakle sva ta ceznja da budemo drugaciji ,da budemo svoji.
Hoce li nasi potomci provesti zivot u borbi da ne budu kao i mi ,hocemo li to primjetiti,hoce li nas to smetati...neznam..
Izlazne rane su ustvari ljubavna prica u kompliciranoj zivotnoj sredini, no ja sam eto zagrebao po jednom skrivenom sloju u ovom stripu.
Sloboda po svaku cijenu i uprkos svim drustvenim normama.
Ljubav je kako znamo usko vezana sa tom slobodom i ako je pokusamo zadrzati ona nestaje i na njenom mjestu ostaje replika koji i dalje tretiramo kao original, no to nije to.
Znamo, pa ipak to cinimo, mjenjamo komfor i status za smisao i tonemo u san cekajuci budenje.
Divan strip o mehanizmima koje pokrecemo i trenutcima koje stvaramo.
Strip o zivotu u svojoj izvornoj formi.
Izlazne rane su kako znamo za razliku od ulaznih velike zjapece rupe,rupe koje cijeli zivot pokusavamo sakriti i kada to uspijemo nismo vise sretni niti kreativni.
Nosimo ih dakle kao ordenje i dokaz zivljenja.
kasper Posted - 24/12/2014 : 14:06:23
lepa prica, al (brate) mnogo losh crtez
mr murdoc Posted - 17/02/2014 : 18:22:42
Izlazne rane

Meni je taj "plosnati crtez " u pocetku licio na tintin -a, ali onda sam se odjednom navikao na oko koje mi govori..citaj dalje.
Preljepa prica koja ostavlja vakum jer je ipak donekle radena u rukavicama, ali ostavlja onu ludu krijesnicu u vama koja gori i kada spavate, koja ide na pocinak kade se budite.
San nacije i ljudi uhvaceni u svakodnevnici i negaciji istoga…lijepo zar ne .
Gil-galad Posted - 14/01/2014 : 21:28:11
quote:
Originally posted by tekumze

...sam kraj je nekako nedorečen.




Baš naprotiv, jer iako nigde ne stoji eksplicitno "kraj", vrlo je lako zaključiti šta se desilo, a ovaj open ending Modanove meni jedan od najboljih krajeva nekog stripa. Sad, ukusi...

Napisao svojevremeno osvrt na Rane, pa ako nekoga zanima...
http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2012/11/umesto-recenzije-izlazne-rane.html
mr murdoc Posted - 14/01/2014 : 21:21:39
Kupujem..
elva Posted - 14/01/2014 : 15:57:55
Jedan od rijetkih stripova Fibre koji mi nikako nije legao.
Mijenjao ga za odličnog Batalju!
tekumze Posted - 13/01/2014 : 21:48:04
Ne sviđa mi se. Ni crtež mi nije nešto, a bome ni priča. Nema nikave napetosti a sam kraj je nekako nedorečen. Ako ovo uspoređujem sa meni vrlo dobrim No pasaran gdje isto tako glavni junak traži izgubljeno osobu onda mi je No pasaran za klasu ili dve bolji.

Moja ocjena: 7/10 ali više vuče na 6 nego 8
stbojan Posted - 11/01/2014 : 22:17:05
Naizgleda obicna (ljubavna) prica, smestena u neobicno okruzenje, sa vrlo neobicnim zapletom i neobicnim medjuljudskim odnosima... sto mu sve zajedno, kada se "umiksuje", daje odredjenu dozu sarma i dopadljivosti... ne mogu reci da sam, ne znam ni ja kako sad, odusevljen sa ovim stripom, ali svakako da nije los i da je na neki svoj nacin simpatican, vredan paznje i citanja... i to mozda ponajpre zbog te neke svoje "neposrednosti" i "opustenosti" u nacinu kako je prica ispricana... crtez, takav kakav je, sasvim odgovara malopre pomenutom...
Ignus Posted - 18/12/2013 : 14:01:48
Mene je bilo strah početi čitati Izlazne rane jer nisam nešto raspoložen za teške teme ( terorizam, odnos Izraela i palestine, obiteljske tragedije i sl. ) al kad sam julčer uhvatio ovaj strip konačno u ruke nisam stao dok ga nisam pročitao u 3 ujutro. Prije svega ovo je neobična ljubavna priča a sve ostalo je pozadina.
Ocjena 8/10
Imrahil Posted - 12/07/2013 : 01:15:49
Jako lep strip, nisam imao očekivanja uopšte, a posle čitanja nisam mogao da prestanem da razmišljam o njemu. I crtež, tako jednostavan, a tako živ..
Shaner Posted - 25/09/2012 : 10:10:57
Zanimljiviji nakon citanja nego za vrijeme. Evo par rijeci:

http://onlineimpressions.blogspot.com/2012/06/exit-wounds.html
Mord Posted - 12/05/2012 : 15:11:56
Izvrsna prica i odlican strip. Steta sto je kraj onako zbrzan. Crtez mi nije nesto.

Argus Posted - 09/04/2012 : 22:46:02
Procitao Izlazne rane i nije mi ostavio neki dojam,mogao bih reci da sam ostao ravnodusan.Crtez nije po mojem ukusu,prica rekao bih da se vidi da je pricana iz zenskog kuta,ako je ovaj strip dobio nagradu mene zanima kakvi su onda bili ostali u toj konkurenciji ili se u strip umjesala politika na visem nivou.Ako usporedujem Coseyev Putovanje u Italiju i Izlazne rane Modan nije ni do peta Coseyu.
ziki Posted - 08/04/2012 : 19:50:56
Pročitao danas Izlazne rane. Strip koji kao da je živ, doslovno se može osjetiti psihoza ratne svakodnevnice. Meni je apsolutno za kolekciju.
Markos Posted - 14/03/2012 : 12:35:57
http://booksa.hr/kolumne/zacitavanje-izlazne-rane
Max1 Posted - 12/03/2012 : 14:38:25
quote:
Originally posted by zorglub

Suptilno putovanje kroz moderni Izrael, razlike, podele, strahovi, ali pre svega problematični porodični odnosi, potraga za smislom i ljubavlju kao univerzalne teme.
Hergeovski crtež čiste linije, nepogrešivo ženski. Ima povremenih problema sa proporcijama i perspektivom, ali je stil dovoljno šarmantan da se ne zameri previše.
Meni dovoljno za uživanje u stripu.



Procitao i pridruzio bih se stavovima Zorgluba!
Lezeran, lagan (za citanje), osecajan, na trenutke pun emocija sto mi je presudno za strip ... U nekom smislu se moze prepoznati zivot u Izraelu - gradu vecitih sukoba i nesigurnosti !
Lord Vader89 Posted - 06/03/2012 : 17:47:39
slon nikad ne zaboravlja
Jasko Posted - 06/03/2012 : 17:39:08
quote:
Originally posted by Lord Vader89
akumuliram ko veverica....



Ponavljas se
Lord Vader89 Posted - 06/03/2012 : 17:35:25
uzeo americko izdanje, ima nekoliko meseci vec....na prvi pogled je super izgledalo (verovatno jerbo volem Erzea :D )
naravno, kao i ostalu gomiletinu stripova koje sam uzeo od 01.01.2012.
nisam ni otvorio jos uvek....akumuliram ko veverica....
zorglub Posted - 06/03/2012 : 15:52:28
Suptilno putovanje kroz moderni Izrael, razlike, podele, strahovi, ali pre svega problematični porodični odnosi, potraga za smislom i ljubavlju kao univerzalne teme.
Hergeovski crtež čiste linije, nepogrešivo ženski. Ima povremenih problema sa proporcijama i perspektivom, ali je stil dovoljno šarmantan da se ne zameri previše.
Meni dovoljno za uživanje u stripu.
lwood Posted - 24/02/2012 : 19:15:09
ovo djeluje zanimljivo
paro Posted - 24/02/2012 : 19:08:22
Evo i tekst s početka mjeseca
http://www.vecernji.hr/kultura/obiteljska-drama-stripu-otkriva-mnogo-zivotu-bliskom-istoku-clanak-375398
petar.pan Posted - 24/02/2012 : 10:22:55
čuda se događaju (istina, opet su povezana sa Obećanom zemljom),
pa je u Slobodnoj Dalmaciji objavljen ovaj tekst o stripu



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000