forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 KOMIKO: Harold Foster - Srednjovekovni zamak

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Lord Vader89 Posted - 13/06/2011 : 14:54:48
Izdavačka kuća KOMIKO vam sa ponosm predstavlja Srednjovekovni zamak legendarnog Harolda Fostera:





Posle Princa Valijanta, najvažniji i najduži strip Harolda Fostera, nastao kada je autor bio u kreativnom naponu svojih snaga. Panoramski prikaz života dva mladića u zamku u Srednjem veku - uz opsade, lovove, ratove, krstaške pohode, ali i sitne životne radosti i nestašluke, i sve ostalo što je činilo život u tim burnim vremenima.


Tehnički detalji su sledeći:

- tvrdi povez, sa omotom
- papir - 150 gramski kunzdruk
- 72 strane
- povećani A4 format
- ćirilica
- tiraž - 1000 primeraka.
- izdanje je kompletno, imaće dve table više od starog izdanja, iz kojeg su neki kadrovi izbačeni a neki odsečeni


Kao što verovatno već znate, pomenuto "staro izdanje" je iz 1989. godine, album Marketprinta. To je do sada bilo jedino izdanje u ovom delu Evrope.



Promocija ovog izdanja će biti održana 2. jula na međunarodnom festivalu stripa u Kragujevcu, sa promotivnom cenom od 1100 dinara!



Evo i slike omota za knjigu:






25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
vronski 3 Posted - 12/01/2014 : 12:05:45
Za mene je ovo definitivno nešto najbolje što je Komiko objavio, bez obzira što je Maketprint već ranije objavio "Zamak". Što se kaže ovo je MASTHEVUŠA! ;)
stbojan Posted - 11/01/2014 : 22:16:35
U skladu sa PV CK izdanjima, pomislih da bi bilo dobro da ponovo procitam Srednjovekovni zamak (Komiko) i da ce mi ovog puta sve to nesto vise odgovarati... medjutim, cak ni odredjeni entuzijazam (koji inace retko kada pozelim da imam), niti atmosfera kreirana CK izdanjima PV-a... nije uspela da pomogne... ovo mi je i dalje jedan od onih dobrih stripova iz svog vremena, ali ne i danas...
Dr. Zistis Posted - 26/02/2012 : 18:08:23
quote:
Originally posted by anto

pošalji mail Zagrebačkoj nakladi da vidiš da li imaju sve brojeve.
Ja im često šaljem upite i uvek brzo odgovaraju; mada pretpostavljam da su svi brojevi dostupni.
Pitaj nekog od vlasnika srpskih striparnica, Miroslava ili Slobu da li možeš preko njih da poručiš te brojeve ili ako nekoga imaš u Cro, da probaš preko njega.
Kontaktiraj austina sa ovog foruma, on je takođe zainzteresovan za njih, pa zajedno odradite nabavku, biće vam verovatno tako lakše.


Hvala Anto,pokusacu
Dr. Zistis Posted - 26/02/2012 : 18:07:08
quote:
Originally posted by feniks

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

E ja bih bas uzimao Princa Valijanta jer je remek delo stripa koje,na zalost, nemam u svojoj "arhivi".Marketprint jeste odlicno izdanje ali kako ga na vreme nisam poceo uzimati sad ga je nemoguce sakupiti bez velike velike love.Zato se slazem sa Sawicem,i ja bih ga sigurno uzimao.



Ti i koliko jos ljudi 100 200 300, kojim ritmom i koliko novca si spreman da izdvojis?
Cro je mnogo razvijenije trziste pa ide kako ide



Ma ja bih ga uzimao...ritam,novac...ja bih ga opet uzimao
feniks Posted - 25/02/2012 : 20:37:47
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

E ja bih bas uzimao Princa Valijanta jer je remek delo stripa koje,na zalost, nemam u svojoj "arhivi".Marketprint jeste odlicno izdanje ali kako ga na vreme nisam poceo uzimati sad ga je nemoguce sakupiti bez velike velike love.Zato se slazem sa Sawicem,i ja bih ga sigurno uzimao.



Ti i koliko jos ljudi 100 200 300, kojim ritmom i koliko novca si spreman da izdvojis?
Cro je mnogo razvijenije trziste pa ide kako ide
sawitch Posted - 25/02/2012 : 18:32:55
Cuti ti, ti mislis da su i oni zecevi dobar strip...
anto Posted - 25/02/2012 : 18:31:13
quote:
Originally posted by jaki

PV Zagrebačke Naklade je najbolje nabaviti na interliberu kad će najvjerovatnije biti na najvećem popustu.Osim ako se ne nabavi na aukcijama od ljudi kojima je PV malo dosadio


ne verujem da ovakvi postoje!
jaki Posted - 25/02/2012 : 18:18:23
PV Zagrebačke Naklade je najbolje nabaviti na interliberu kad će najvjerovatnije biti na najvećem popustu.Osim ako se ne nabavi na aukcijama od ljudi kojima je PV malo dosadio
anto Posted - 25/02/2012 : 18:13:46
pošalji mail Zagrebačkoj nakladi da vidiš da li imaju sve brojeve.
Ja im često šaljem upite i uvek brzo odgovaraju; mada pretpostavljam da su svi brojevi dostupni.
Pitaj nekog od vlasnika srpskih striparnica, Miroslava ili Slobu da li možeš preko njih da poručiš te brojeve ili ako nekoga imaš u Cro, da probaš preko njega.
Kontaktiraj austina sa ovog foruma, on je takođe zainzteresovan za njih, pa zajedno odradite nabavku, biće vam verovatno tako lakše.
Dr. Zistis Posted - 25/02/2012 : 18:04:55
quote:
Originally posted by anto

Bilo je po par komada (nekih starijih brojeva,čini mi se) i u AF i u DW.
Možda bi i počeli da ih uvoze kada bi bilo više interesenata!
Prijatelju, imaš moju najiskreniju preporuku za njih.Ako hćeš, mogu da postavim i neke fotke.



Video sam na sajtu kako to izgleda...ako mogu da se nadju svi brojevi ja bih to uzimao sigurno.Nema tu greske.Nisam to nikad video izlozeno ni u AF ni u Darkwudu.Cak sam pre par dana saznao za zagrebacku nakladu.Kao klinac sam imao,mislim broj 5 Marketprinta,kad Valijant otkriva Ameriku jureci za otmicarima svoje drage...Nenadjebiva saga
anto Posted - 25/02/2012 : 17:13:21
Bilo je po par komada (nekih starijih brojeva,čini mi se) i u AF i u DW.
Možda bi i počeli da ih uvoze kada bi bilo više interesenata!
Prijatelju, imaš moju najiskreniju preporuku za njih.Ako hćeš, mogu da postavim i neke fotke.

Dr. Zistis Posted - 25/02/2012 : 17:04:55
Anto ili neko drugi,gde se u Beogradu moze naciPrinc Valijant u izdanju Zagrebacke naklade?
Unapred hvala
Dr. Zistis Posted - 25/02/2012 : 17:03:25
E ja bih bas uzimao Princa Valijanta jer je remek delo stripa koje,na zalost, nemam u svojoj "arhivi".Marketprint jeste odlicno izdanje ali kako ga na vreme nisam poceo uzimati sad ga je nemoguce sakupiti bez velike velike love.Zato se slazem sa Sawicem,i ja bih ga sigurno uzimao.
feniks Posted - 25/02/2012 : 02:34:09
Nekad treba povlaciti drasticne poteze ili biti spreman na iste.
Gore pomenuti PV, klasik za dosta stripoljubaca, imao je u bivsoj nam drzavi veoma pristojno izdanje. A i tada je islo poprilicno kilavo... Nema potrebe da te leseve ponovo vadimo na svijetlo dana.
Kupio sam Zamak 10ak dana po objavljivanju, znaci u znak podrske izdavacu spreman sam da kupim odredjena meni manje zanimljiva izdanja. Ali ako politika izdavacke kuce nastavi u tom pravcu moj novac vise nece vidjeti. Ima masa izdanja na trzistu. To je moj legalan/legitiman stav.

Nema smislaa rasprave/diskusija kada Vuk ne planira PV.
feniks Posted - 25/02/2012 : 02:13:38
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by feniks

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by feniks

Ako Comico krene s nekrofilskom izdavackom politikom
prestajem da kupujem



Ako ne voliš stare klasične stripove, nisi ih kupovao ni ranije, pa nećeš moći ni da "prestaneš".
Što se Komika tiče, ne brini se, on će paralelno imati izdanja i novih i starih svetskih stripova, kao i domaćih.


Necu kupovati bilo sta od Comica da budem precizniji.



Da budemo 100% precizni - ako neki izdavač krene da redovno objavljuje stripove klasičnih velikana stripa, koji treba da budu sastavni deo ponude strip izdavaštva svake civilizovane zemlje i koje mnogi čitaoci žele, ti ćeš kazniti tog izdavača tako što od njega nećeš kupovati ni izdanja sa savremenim stripom i od autora koji tebe zanimaju !!!!????



Ako ovo nije nešto najluđe i najbesmislenije što sam do sada čuo...

U svakom slučaju, svaku polemiku u kojoj jedan od sagovornika nema ni trunku racionalnosti, prekidam.

alexts Posted - 25/02/2012 : 00:50:23
quote:
Originally posted by feniks

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by feniks

Ako Comico krene s nekrofilskom izdavackom politikom
prestajem da kupujem



Ako ne voliš stare klasične stripove, nisi ih kupovao ni ranije, pa nećeš moći ni da "prestaneš".
Što se Komika tiče, ne brini se, on će paralelno imati izdanja i novih i starih svetskih stripova, kao i domaćih.


Necu kupovati bilo sta od Comica da budem precizniji.



Da budemo 100% precizni - ako neki izdavač krene da redovno objavljuje stripove klasičnih velikana stripa, koji treba da budu sastavni deo ponude strip izdavaštva svake civilizovane zemlje i koje mnogi čitaoci žele, ti ćeš kazniti tog izdavača tako što od njega nećeš kupovati ni izdanja sa savremenim stripom i od autora koji tebe zanimaju !!!!????



Ako ovo nije nešto najluđe i najbesmislenije što sam do sada čuo...

U svakom slučaju, svaku polemiku u kojoj jedan od sagovornika nema ni trunku racionalnosti, prekidam.
feniks Posted - 24/02/2012 : 22:55:18
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by feniks

Ako Comico krene s nekrofilskom izdavackom politikom
prestajem da kupujem



Ako ne voliš stare klasične stripove, nisi ih kupovao ni ranije, pa nećeš moći ni da "prestaneš".
Što se Komika tiče, ne brini se, on će paralelno imati izdanja i novih i starih svetskih stripova, kao i domaćih.


Necu kupovati bilo sta od Comica da budem precizniji.
anto Posted - 24/02/2012 : 22:05:44
quote:
Originally posted by sawitch

Ne zajebavam te.. Ovakav rad kao Srednjovekovni zamak, sa omotom i prelepim dizajnom, bez jekavice i sa cenom od 1300 dinara je OK.. A odlucio sam da vise nikad u zivotu ne dam za strip 20 eura.. Nije ni cudo sto se zagrebacki slabo prodaju, to je dranje..


Pa za naše uslove jeste dranje.
Ali kad pogledaš da je njihov prosek plata duplo veći nego naš, onda za njih i nije toliko strašno.
A rekoh ti, kod njih su česte i neke akcije sa lepim popustima, kao ova od pre neki dan kada su se prodavali za 16 evra.

Da neko čak i započne serijal PV, ne verujem da bi išao više od 1 knjige godišnje, a to je previše sporo.
Jedino da to uzme DW, ali mislim da od toga nema ništa.
A što je najgore ovi MP brojevi od broja devet pa na gore, užasno su teško nabavljivi, a cene su im astronomske.

Tako da ako želiš da imaš Valianta kompletnog, treba ti luda sreća ili vreća para.
sawitch Posted - 24/02/2012 : 21:57:55
Ne zajebavam te.. Ovakav rad kao Srednjovekovni zamak, sa omotom i prelepim dizajnom, bez jekavice i sa cenom od 1300 dinara je OK.. A odlucio sam da vise nikad u zivotu ne dam za strip 20 eura.. Nije ni cudo sto se zagrebacki slabo prodaju, to je dranje..
anto Posted - 24/02/2012 : 20:05:50
quote:
Originally posted by sawitch

Jebiga, kad se nema para... :( Uzeo bih ja to jos ranije, tacnije odmah cim sam video da je izaslo...

A stvarno nema nikakve sanse ili me zajebavas?


A je li ti Saviću zajebavaš?
Princa Valianta TRENUTNO IZDAJE Zagrebačka naklada.
Izdanje je više od odličnog.Prevodi Maja Tančik uz konsultacije sa Žikom Bogdanovićem (ne znam da li je on još savetuje) - nadam se da je jasno kakav je onda prevod? .Stripovi su "ko šećer" u tehničkom pogledu.
Nabavljivost u Srbiji i cena (180-210 kuna) su mali problem, ali ne i prevelik.Pogotovu ako se uzme u obzir da se izdaje jedna knjiga godišnje, a da su svi brojevi nabavljivi, a skoro je bila i akcija za 5.,6.,i 7. broj za po 120 kuna po stripu.
Ja sam ih nabavio preko jednog stripadžije iz Hrvatske za po 20 evra po komadu, u odličnom stanju.
Moja preporuka da ovo obavezno nabaviš ako voliš ovaj strip.

Razočaravajuće je što mu prodaja nije baš najbolja, iako je jedan od najvećih klasika stripa.Mislim da ne postoji nikakva šansa da ovo uskoro iko objavi ovde kod nas u sledećih, najmanje deset godina.
alexts Posted - 23/02/2012 : 22:14:18
quote:
Originally posted by feniks

Ako Comico krene s nekrofilskom izdavackom politikom
prestajem da kupujem



Ako ne voliš stare klasične stripove, nisi ih kupovao ni ranije, pa nećeš moći ni da "prestaneš".

Što se Komika tiče, ne brini se, on će paralelno imati izdanja i novih i starih svetskih stripova, kao i domaćih.
feniks Posted - 23/02/2012 : 19:21:30
Ako Comico krene s nekrofilskom izdavackom politikom
prestajem da kupujem
cerichus Posted - 23/02/2012 : 19:06:32
Ja sam nabavio Zamak čim je izašao. Odlično izdanje. Međutim, PV u izdanju Zagrebačke naklade ne kaska nimalo za kvalitetom ovoga izdanja. Tako da, pored Marketprintovog izdanja PV, ima na tržištu još jedno kvalitetno izdanje da se nabavi.
Sekta Posted - 23/02/2012 : 15:33:41
quote:
Originally posted by sawitch

Pa kada bi ovako izasao PV ne bi bilo dileme za bilo kojeg strip fana...

Potpuno se slažem.
sawitch Posted - 23/02/2012 : 13:14:07
Pa kada bi ovako izasao PV ne bi bilo dileme za bilo kojeg strip fana...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000