forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Ženski strip na Balkanu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 20/08/2010 : 22:07:00


Stripove ženskih autorica mogli ste do sada viđati u mnogim izdanjima u kojima kao da su obasjavali dio noćnog neba koje bi se ukazalo između oblaka. Njihov sjaj davao je naslutiti svjetove i galaksije koje postoje, ali nam je pogled na njih bivao nekako zastrt. Ovo bi izdanje trebalo razmaknuti oblake i prikazati raskoš cijelog zvjezdanog svoda, kako bi nas ono moglo zabljesnuti sveukupnošću ljepote svih svojih sazviježđa. Izdanje koje je pred vama donosi po prvi puta objedinjene stripove isključivo ženskih autorica. Ideja kojom smo se rukovodili kada smo ga uređivali bila je: na sveobuhvatan način prikazati rad najznačajnijih i najkreativnijih autorica stripa koje žive i rade (ili su živjele i radile) na području koje možemo zvati Balkanom: Magde Dulčić, Helene Klakočar Vukšić, Helene Janečić, Dunje Janković, Maje Veselinović, Irene Jukić Pranjić, Nine Bunjevac, Katje Avberšek, Ivane Armanini, Mine Žabnikar, Ivanke Apostolove, Ljubice Heidler, Zrinke Ostović, Ines Dedović, Branke Hollingsworth-Nare, Ivane Guljašević Kuman, Sonje Gašperov, Nede Dokić, Eveline Daneve Rajninger, Tanje Komadina, Ivane Filipović, Biljane Malešević, Sare Divjak i Bojane Dimitrovski.

Kako su mnoge od njih ostvarile mnogo više stranica stripa nego što je moguće obuhvatiti u ovom izdanju, odlučili smo objaviti najrecentnije radove svake autorice na temelju kojih se jasno iščitava osobitost njihovog pristupa ovom mediju. Vjerujemo da će ovaj izbor doprinijeti još boljem valoriziranju i prezentiranju već uspješnih, ali gotovo anonimnih autorica i promijeniti percepcije šire publike u pitanjima ženskog stvaralaštva uopće.

Ženski strip 1 • Ženski strip na Balkanu • 384 stranica • C/B + Kolor • 215 x 280 mm • tvrdi uvez • Scenarij i crtež Irena Jukic-Pranjic • • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.8.2010 • Cijena 250 Kn

http://fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=20&TitleID=131
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 29/07/2020 : 21:22:40
quote:
Originally posted by sumohrvat

E sad nek meni netko objasni kakav je to otpis iz knjižnice u stanju 5?


evo ja ću - tip je drpio strip.Comprende??
sumohrvat Posted - 27/07/2020 : 14:45:05
E sad nek meni netko objasni kakav je to otpis iz knjižnice u stanju 5?
Moja frendica radi u knjižnici i kad oni otpisuju onda su to primjerci u kupus stanju, stari ko zna koliko koji se otkupljuju na lopate. Nikad nisam čuo da knjižnica otpisuje relativno nove knjige(ili stripove) odličbe očuvanosti.
Manny Posted - 27/07/2020 : 00:55:50
Rekoh bi da je vreme da se uradi reprint
https://www.stripovi.com/aukcije/fibra-zenski-strip-na-balkanu/17427912/
Zagor-te-nay Posted - 13/02/2017 : 23:23:43
Godinama san izbjegava pročitat ovo izdanje, sad je nekako došlo na red. Činjenica je da bi svaki stripofil triba imat ovako nešto u kolekciji (reda radi ), al činjenica je i da nemam želju otvoriti ovaj pregled radova, nazovimo ga nekom vrstom stripoteke, idućih 40-ak godina...bez uvrede ...al mislim da se izbaci neko slično zdanje za "naše" forumaše kao što su Torghal, Tonto, bisley i masu ostalih, pa i u zadnje vrime tata i vilibor siničić...bilo puno...neću reć kvalitetnije al sigurno...zabavnije. I volija bi naravno tako nešto i vidit...eto ako Markos možda želi tako nešto i izvest? Mislim da bi bilo svima interesantno...jedan best of autorske ekipe s stripovi.com u tvrdom uvezu......prvi sam u redu mnogih za kupit tako nešto.

+++Popratni tekstovi u "Ženskom stripu na Balkanu" jako dobri, stručni...možda čak i do krajnosti vokabulara...
6/10...za samo izdanje...ne za sadržaj istih...(u biti izdanje je za 9ku brat bratu...al ocito da sam ipak pod dojmom same materije i same esencije izdanja...stripa)
Johnny Difool Posted - 15/05/2014 : 12:01:44
Nina Bunjevac radi na autobiografskom stripu "Fatherland" o odrastanju u Jugoslaviji i ocu koji je kao pripadnik terorističke skupine Nikole Kavaje pripremao atentat na Tita:


http://www.tportal.hr/kultura/knjizevnost/331839/Najmukotrpnije-je-bilo-objasniti-tko-su-cetnici-a-tko-ustase.html

Johnny Difool Posted - 27/01/2014 : 10:14:47
Vrlo zanimljiv intervju s Irenom Jukić Pranjić u Novom Listu:


http://www.novilist.hr/Kultura/Ostalo/Cooltura/Irena-Jukic-Pranjic-Strip-je-umjetnost-koja-rusi-sterotipe-o-divljem-Balkanu

Markos Posted - 16/03/2012 : 13:06:11
Pa i ne baš. Ženski strip je na listi već mjesecima i možeš ga kupiti na xy mjesta još.
jang Posted - 16/03/2012 : 12:56:21
quote:
Originally posted by mister-no

Jučer sam nabavio ovaj strip, jer sam video da ga više nema na skladištu, odnosno da je rasprodan. Malo sam ga pogledao i pitam se zašto je taj strip rasprodan? (Jel netko kupio nekoliko desetina tog stripa:) pa bez zamjere)



mislim da se stripu prilično ubrza prodaja ako se stavi na "izdisaj" listu
supermark Posted - 16/03/2012 : 12:27:09
quote:
Originally posted by mister-no

Jučer sam nabavio ovaj strip, jer sam video da ga više nema na skladištu, odnosno da je rasprodan. Malo sam ga pogledao i pitam se zašto je taj strip rasprodan? (Jel netko kupio nekoliko desetina tog stripa:) pa bez zamjere)



bilo o tome govora nedavno u "fibra- stanje na skladistu"
Amos Posted - 16/03/2012 : 10:54:15
Mala naklada.
Nije čudno da je brzo nestalo.
Markos Posted - 16/03/2012 : 10:29:43
400.
Amos Posted - 16/03/2012 : 10:02:26
quote:
Originally posted by mister-no

Jučer sam nabavio ovaj strip, jer sam video da ga više nema na skladištu, odnosno da je rasprodan. Malo sam ga pogledao i pitam se zašto je taj strip rasprodan? (Jel netko kupio nekoliko desetina tog stripa:) pa bez zamjere)



mister-no!

Kada sam prolistao ovaj strip i ja sam se pitao tko će ovo kupiti?
Odgovor u biti nije težak, odnosno logično je da će ga kupiti sve knjižnice jer predstavlja kataloški prikaz stvaralaštva ženskog dijela strip autora, onda same autorice i njihove obitelji i prijatelji te na kraju svi političko podobni čitatelji stripova.
500 primjeraka brzo ode..
mister-no Posted - 16/03/2012 : 07:30:57
Jučer sam nabavio ovaj strip, jer sam video da ga više nema na skladištu, odnosno da je rasprodan. Malo sam ga pogledao i pitam se zašto je taj strip rasprodan? (Jel netko kupio nekoliko desetina tog stripa:) pa bez zamjere)
austin Posted - 06/01/2012 : 10:10:15
Poprilichno je izbacheno, 130+strana manje, tj. jos i vishe ako ima i novog materijala.
mcn Posted - 06/01/2012 : 00:44:31
E, da, inače: američko izdanje neće biti identično Fibrinom, nešto je izbačeno, nešto je dodano. Kompletisti, znate što vam je činiti!

(mcn)
supermark Posted - 06/01/2012 : 00:03:41
mcn Posted - 05/01/2012 : 20:39:16
quote:
Originally posted by supermark

a da li je FIbra ikad ikomu prodala prava, ne samo za ovaj strip?



Ma jok. Fibra poklanja prava, fontove, materijale, a na sajmovima i tzv. oštećene primjerke. A sve to da bi dokazala trollovima na Forumu da stvarno nije zainteresirana za novac.

mcn
Markos Posted - 05/01/2012 : 19:51:53
ne.
supermark Posted - 05/01/2012 : 19:42:07
a da li je FIbra ikad ikomu prodala prava, ne samo za ovaj strip?
Markos Posted - 05/01/2012 : 19:17:49
Fibra se odrekla svih prava u korist urednica/autorica i ustupila im sve potrebne materijale. Kako su dalje dogovori išli, ne znam.
supermark Posted - 05/01/2012 : 16:47:38
u vezi ovog engleskog izdanja: kome su plaćena prava? Fibri ili autoricama ili oboje ili nekomu trećem?
Ignus Posted - 04/01/2012 : 15:58:17
Eto, ko nije stigao kupit Fibrino izdanje sad će imat verziju na engleskom.
austin Posted - 04/01/2012 : 14:01:46
vidje ovo!!! >>
http://www.amazon.com/Balkan-Comics-Fringe-Nina-Bunjevac/dp/1935613502/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1325682013&sr=8-1

ako je tachan product info , englesak varijanta ce imati drastichno manej stranica ? 250 naspram 380 ?
Mr. Bushido Posted - 30/11/2011 : 22:15:04
quote:
Originally posted by Shuckey

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Danas sam posjetio izložbu i saznao sam da se album ne može kupiti u knjižnici nego direktno od izdavača, udruge Queer Zagreb.



Gdje, kako?


Može se naručiti na:

queerzagreb@gmail.com
099 737 1050
091 1789 972
01 3820 019
www.queerzagreb.org
supermark Posted - 30/11/2011 : 22:07:31
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by supermark

posjeduje li tko od forumašica ovo izdanje ili samo ja???


Mislim da poseduje i Nika331.






popis forumaša koji imaju Ženski strip:
-supermark
-možda nika
.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000