forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Sken ili Original ?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Smomo8 Posted - 17/03/2012 : 18:59:59
Kako čitate stripove ? Skenirane ili baš prave ? ako prave,gdje ih kupujete/naručujete i kolika je poštarina ?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
fler Posted - 18/03/2012 : 17:58:30
quote:
Originally posted by Obi-wan

Upravo tako. Amazon uz sve dobre strane ima i tu lošu da im je pakiranje prilično jadno. Stave stripove u kutiju, malo pucketavih jastučića i to je sve. Nije imobilizirano pa se sve tumba po kutiji. Svaki put im ostavim komentar u nadi da će to netko uvažiti, no ništa se ne mjenja...




Generalno, meni je pakiranje okej; stave obično onaj karton i pričvrste stripove/knjige nekakvim najlonom. Desilo se par puta da se nešto ošteti (rubovi, no ništa ozbiljno tj. reklamacija nije bila potrebna), ali ne znam kako bi sadržaj trebao biti zapakiran da sve prođe savršeno jer su kutije izgledale kao da je netko gazio po njima.

To je, opet, krivnja pošte, isto kao i to što ponekad ne dostave na adresu. A i te vreće se naknadno dodaju tijekom transporta, opet Amazon nema ništa s time.
Obi-wan Posted - 18/03/2012 : 17:49:34
quote:
Originally posted by Smomo8

Ponekad ni ne dostave na adresu nego moram ići pokupiti u poštu jer je to u vreći(4 jbna stripa)


E to definitivno nije do Amazona...
Inače, ja sam moje poštare doslovno morao moliti da mi ne nose kući (ostave u predvorju zgrade na sandučetu) nego da ostave izvješće pa ću ja na poštu po vreću...
Smomo8 Posted - 18/03/2012 : 17:32:32
Ponekad ni ne dostave na adresu nego moram ići pokupiti u poštu jer je to u vreći(4 jbna stripa)
Obi-wan Posted - 18/03/2012 : 16:45:38
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by fler

Pa nije Amazon (ili bilo tko drugi) krivac ako se paket ošteti putem.




Nije, ali je dužan upakirati strip tako da se ne ošteti dok putuje.


Upravo tako. Amazon uz sve dobre strane ima i tu lošu da im je pakiranje prilično jadno. Stave stripove u kutiju, malo pucketavih jastučića i to je sve. Nije imobilizirano pa se sve tumba po kutiji. Svaki put im ostavim komentar u nadi da će to netko uvažiti, no ništa se ne mjenja...
Amos Posted - 18/03/2012 : 15:43:28
quote:
Originally posted by fler

Pa nije Amazon (ili bilo tko drugi) krivac ako se paket ošteti putem.




Nije, ali je dužan upakirati strip tako da se ne ošteti dok putuje.
fler Posted - 18/03/2012 : 15:14:54
Pa nije Amazon (ili bilo tko drugi) krivac ako se paket ošteti putem.
Smomo8 Posted - 18/03/2012 : 10:48:49
S Amazonom sam imao mali problem u dva slučaja.Oštetio se paket ali ništa strašno,stripovi su i dalje vrlo dobro očuvani.
Snake Plissken Posted - 18/03/2012 : 10:24:59
A eto, ja posle dvadesetak narudzbi s BDa i pet-sest s Amazona nemam zamerke ni na jedne ni na druge.
Obi-wan Posted - 18/03/2012 : 09:07:10
Pa moram upozorit ljude s kim imaju posla. Kada se god pojavi ta tema normalno da ću favorizirati one koji rade kako treba, a upozoravati na one s kojima nemam najbolja iskustva.
Isto radimo i na sajtu. Neki prodavači su na dobrom glasu, a neki završe prozvani ili na crnoj listi...
No, ako ti imaš neki osobni interes u svemu tome, reci pa više neću spominjati BD u negativnom ili bilo kakvom drugom kontekstu.
Paka01 Posted - 18/03/2012 : 00:43:08
quote:
Originally posted by Obi-wan

BD te pravi budalom unedogled dok ne izgubiš živce i ne odustaneš. A "besplatna poštarina" ti je već uračunata u cijenu stripa. Znaju ponegdje biti malo jeftijiji, no meni je važnije opušteno kupovanje i sigurnost.



Naporan si za popizdit sa ton tiradon protiv BDa.
Obi-wan Posted - 17/03/2012 : 23:15:34
quote:
Originally posted by Obi-wan

Upravo sam poslao mail Amazonu u kojem predlažem besplatan shipping za Evropu na narudžbe iznad 100$.
Baš me zanima na koji način će mi objasniti da nema ništa od toga...


Odgovor je već stigao.
Neutralno kako sam i očekivao, ali vrlo brzo i ljubazno.
Moju sugestiju prosljeđuju tamo gdje treba i to je to.
Da će biti nešto od toga, ne vjerujem, ali treba što više zahtjevati free shipping pa možda nešto i bude.
Smomo8 Posted - 17/03/2012 : 21:47:37
Prije dok sam bio neiskusan sam sve kupovao na Ebayu gdje je po itemu poštarina iznosila $12.50 što je definitivno previše !
Smomo8 Posted - 17/03/2012 : 21:44:21
Obi-wan,slažem se kroz s tobom što se tiče ugodnog kupovanja. ma ne isplati se njima,mene čudi kako samo $4 po stripu traže(još $4 za cijelu narudžbu ofc)
Obi-wan Posted - 17/03/2012 : 21:14:10
Upravo sam poslao mail Amazonu u kojem predlažem besplatan shipping za Evropu na narudžbe iznad 100$.
Baš me zanima na koji način će mi objasniti da nema ništa od toga...
Andrej Posted - 17/03/2012 : 20:55:02
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Smomo8

Joj,kada bi Amazon imao Free Shipping nakon određene svote za Hrv


To bi svi voljeli. Poslat ću im pismo, neće škoditi.
Inače, Amazon ima puno bolju korisničku podršku od Book Depositorija. Konkretno, ako nešto ne bude dobro, Amazon odmah ispravi.
BD te pravi budalom unedogled dok ne izgubiš živce i ne odustaneš.


Zato samo od Amazona kupujem bez ikakvog straha
Obi-wan Posted - 17/03/2012 : 20:53:29
quote:
Originally posted by Smomo8

Joj,kada bi Amazon imao Free Shipping nakon određene svote za Hrv


To bi svi voljeli. Poslat ću im pismo, neće škoditi.
Inače, Amazon ima puno bolju korisničku podršku od Book Depositorija. Konkretno, ako nešto ne bude dobro, Amazon odmah ispravi.
BD te pravi budalom unedogled dok ne izgubiš živce i ne odustaneš. A "besplatna poštarina" ti je već uračunata u cijenu stripa. Znaju ponegdje biti malo jeftijiji, no meni je važnije opušteno kupovanje i sigurnost.
Smomo8 Posted - 17/03/2012 : 19:41:12
Joj,kada bi Amazon imao Free Shipping nakon određene svote za Hrv
Andrej Posted - 17/03/2012 : 19:36:51
.co.uk je uvijek jeftiniji za cd-e i dvd-e,a tu se ionako radi i o region 2
Smomo8 Posted - 17/03/2012 : 19:34:27
Ja isto sve preko Amazon.com.Jedino što sam uzeo od .uk je bila prva sezona Game Of Thrones zbog Region Code. platio sam 220 a kod nas u Algoritmu je 300
Andrej Posted - 17/03/2012 : 19:33:06
quote:
Originally posted by Deers

Nije uvijek .com jeftiniji ali bude u 95% slučajeva. Svakako provjeri obje adrese (kad si na nekom stripu samo u address baru promjeni .com u .co.uk)


To je istina,ali je poštarina uvijek jeftinija na .com nego.co.uk(samo za papirnate stvari)
Andrej Posted - 17/03/2012 : 19:32:04
A inače skenove samo da provjerim kakav je neki strip :)
Deers Posted - 17/03/2012 : 19:31:44
Nije uvijek .com jeftiniji ali bude u 95% slučajeva. Svakako provjeri obje adrese (kad si na nekom stripu samo u address baru promjeni .com u .co.uk)
Andrej Posted - 17/03/2012 : 19:30:56
Stripove i knjige je jeftinije naručivat sa amazon.com nego .co.uk.....
Uglavnom samo od njih i naručujem,eventualno neko već raprodano ili starije izdanje sa ebaya ali rijetko
Smomo8 Posted - 17/03/2012 : 19:29:11
Zanimljivo,neke stvari poput trejdova od Vertiga mi se više isplate preko njih nego preko Amazona. Ty very much kind sir
Mhejl Posted - 17/03/2012 : 19:20:02
A vidi, ovo što ću ti sad ispričati je neobjašnjeni, sumanuti paradoks - imaju dva sajta, jedan je .com, a drugi je .uk, sa time da je prvi ZNATNO jeftiniji. Međutim, uvijek šalju iz iste lokacije u Britaniji, sa kog god sajta naručio, a i vrijeme putovanja je isto.

Znači, baci pogled na cijene za .com verziju.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000