forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Demian

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
cibalia Posted - 19/12/2008 : 23:47:54


Demian - tekst o junaku

Demian - recenzije

Demian - Sergio Bonelli Editore




Evo ovo će nekima izgledat smješno. Digo ja iz knjižnice prvu knjigu Lib Demiana i baš pregedavajući strip vidim da uopće ne znam lika. Stripovi.com nemaju tekst o njemu pa bi vas pito:
Vaše mišljenje o Demianu?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 29/09/2020 : 14:37:06
quote:
Originally posted by sumohrvat

Meni je taj Demian baš bio legao.



Je l si citao Kasidija?
sumohrvat Posted - 29/09/2020 : 10:58:41
Meni je taj Demian baš bio legao.
going going Posted - 28/09/2020 : 22:59:13


DEMIAN #1
Secanje i osveta
Ruju/Piccato-Sommacal

Solidan pocetak, prepun kliseja i Demijan kao lik mi deluje bezvezno barem sto se tice utiska iz ove epizode ali videcemo. Ocekivao sam eksplozivniji i bolji pocetak poznavajuci Rujuove scenarije za Cassidya koji mi je vrhunski strip i najbolji Bonellijev mini serijal. Na drugom mestu mi je Skriveno lice. Videcemo gde cemo smestiti Demijana.
Najveci problem ove epizode je sto je pomalo dosadnjikava i nema emotivnu tezinu, a strasno se trudi da je ima. Demijan kao lik, nije problem da bude misteriozan, vec je problem sto je nejasan i ponasanje mu je cudno. Ovamo je opaki ubica kriminalaca, a kad se zenska skine pred njim on se zbuni i skoro pa postidi. Cassidy mi je mnogo bolje okarakterisan i izveden lik. Ali polako ovo je tek prva epizoda.

Takodje nije nam dat cilj junaka ili nesto na kraju epizode sto bi nas nateralo da citamo dalje pustolovine Demijana po Marseju. A i nisam nesto odusevljen Marsejom kao glavnim popristem radnje. Moram priznati da sam sto se tice krimi i noir prica naklonjeniji americkom tlu. A u Evropi od svih gradova mi je najinteresantniji Prag, a Prag najvise koristi bezvezni i dosadni Dampyr.

Crtez vrlo interesantan i pogotovo dobar u tisim trenucima koji su presudni za atmosferu(taverna, Demijan sedi na terasi i cita Bodlera, kadrovi sa svetionikom), a u retrospektivnim scenama crtez postaje odlican. U ostatku stripa crtez je kako gde, ali vecinski onako.

Naslovna strana isto tako, zanimljiva paleta boja, poza lika stereotipna, ali ajde, prva prica je u pitanju.

Nastavljam s citanjem.

Prica: 6
Scenario: 7
Crtez: 8
Naslovna strana: 8

71%
Mac Posted - 12/04/2019 : 15:18:28
Je li Ruju nekada govorio po kome je Marie dobila fizički izgled? Znam da je Demian po Vincentu Perezu, a za Marie nigdje nisam uspio pronaći...
ReemCP Posted - 09/06/2018 : 11:42:57
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kao što bi zlobnici rekli, kod Texa se već skoro 700 brojeva svira u istu trubu... i odnekud izleti konjica u zadnji čas.


DODSFERD Posted - 09/06/2018 : 10:55:12
quote:
Originally posted by ReemCP

Vidim da on nije kao Mister No LL i Zagor LL, pa da plane brzo. Imaju ga još u ponudi, svih 9 knjiga: http://skab612.com/index.php?site=ponuda_izdavaci_edicija&oznaka=DMAN

Zlatko je baš govorio da se može na interliberu povoljno naći. A i treba vidjet kako će to Čarobna knjiga odradit, ako bude slično kao Jan Dix knjige i cijena bude povoljnija, vidjet ćemo još. Inače, moram priznat da su mi fora ti kratki serijali. Možda su i kvalitetniji kad se unaprijed zna kakva će radnja biti, koliko će biti epizoda, a kod ovih dugovječnih se samo izmišlja topla voda


Kao što bi zlobnici rekli, kod Texa se već skoro 700 brojeva svira u istu trubu... i odnekud izleti konjica u zadnji čas.
ReemCP Posted - 09/06/2018 : 07:43:16
Hvala Zlatane na ovim korisnim informacijama i sorry sto sam te preimenovao u "Zlatka" mislio sam na tebe u postu iznad, ne znam otkud mi to "Zlatko".

Zaista je to dosta povoljno i bome se isplati
zlatan bihac Posted - 09/06/2018 : 02:00:26
već unazad godinama se može naći na interliberu, ali su od prošle godine uveli i rezervaciju tih stripova sa pečatom, dok se proteklih godina moralo tražiti po kutijama na licu mjesta i šta te zapadne..ovako fino sebi rezervišeš, čeka te na štandu, samo pokupiš, a može i neko drugi umjesto tebe..a nije samo na interliberu, već i na mafestu i crš se prošli mjesec moglo to uzeti, na gore opisan način..kao što sam i napisao, izađe 20 kuna po epizodi od 130 stranica...
ReemCP Posted - 09/06/2018 : 00:54:53
Vidim da on nije kao Mister No LL i Zagor LL, pa da plane brzo. Imaju ga još u ponudi, svih 9 knjiga: http://skab612.com/index.php?site=ponuda_izdavaci_edicija&oznaka=DMAN

Zlatko je baš govorio da se može na interliberu povoljno naći. A i treba vidjet kako će to Čarobna knjiga odradit, ako bude slično kao Jan Dix knjige i cijena bude povoljnija, vidjet ćemo još. Inače, moram priznat da su mi fora ti kratki serijali. Možda su i kvalitetniji kad se unaprijed zna kakva će radnja biti, koliko će biti epizoda, a kod ovih dugovječnih se samo izmišlja topla voda
Dwayne_Looney Posted - 09/06/2018 : 00:46:13
Mislim da ću i ja ovog Demiana loviti na Interliberu, Libellusova izdanja.
ReemCP Posted - 09/06/2018 : 00:26:23
Jedna dobra vijest, pa ću staviti ovdje za one koji možda ne zalaze često u ostale pdf-ove:

quote:
Originally posted by vronski 3

Čuo sam da je Demian seldeće izdanje u Riznici Omnibus, ali ne znam ni kada kreće ni u koliko knjiga...

Javiće Čarobnjaci sve to lepo kad dođe vreme...



zlatan bihac Posted - 13/02/2018 : 00:27:46
danas zavrsio sa demianom, bar kad je redovna serija u pitanju...nabavio ga na interliberu, komplet ''ostecenih primjeraka'' jako povoljno, u odnosu na redovnu cijenu..moram reci da je jako dobar serijal i bilo ga je uzivancija citati...preporuke svima...slican casidiju ali malo bolji...e sad jos kako specijale nabaviti..nisam ni znao da imaju 220 stranica, nesto poput bb spec.
Poli Posted - 20/12/2016 : 20:27:09

Procitao i posljednji specijalac ... i posljednju stvar (za sada). Ipak, moguce je krenuti dalje ako se autorima prohtije (cujes Ruju?).

Na srecu nema takvih gluposti kao prije sa onim mac vs. helikopter. Tu imamo mozda onaj susret 20 mm sa Demianom na motoru ... koji bi se tesko okrenuo toliko u desno da metak pogodi rezervoar, prođe kroz njega bez da okrzne Demiana. Ali ajde, to nije nesto.


Imamo ovdje i prolazak kroz Sloveniju gdje se na jednom mjestu vidi i tabla na autoputu sa slovenskim gradovima, te kasnije dvojicu policajaca (jasno, ruznih) koji kao jure Demiana. I jasno, tornjevi crkve kao dokaz da je Slovenija u pitanju, isti slucaj i sa prolaskom kroz Hrvatsku. Zracna luka Zg je bila i prije vec jasno vidljiva, tu se ponovi. Aha, i jedan tetovirani bajkeras koji prica hrvatski pa ga Spanjolac ne kuzi.


Dukidule Posted - 23/11/2016 : 23:23:42
A Bože dragi, šta sve ljude muči...
morski Posted - 22/11/2016 : 13:17:40

ovo bi trebalo da razumeju svi, posto je prevedeno na sve jezike...
supermark Posted - 22/11/2016 : 10:22:48
Procitao sam sad i ja odgovor na Libellus forum, ali nisam bas zadovoljan sa istim
udarnik007 Posted - 22/11/2016 : 08:52:57
quote:
Originally posted by supermark

sad čitam ovaj zadnji specijalac i ne mogu da se zapitam: zar je "prevaziđen" hrvatska riječ?
a na gluparije iz polijevog posta se neću ni osvrtati, muka mi kad se sjetim skoka na helikopter sa mačem
ali takvih stvari još, kao kad skokom sa padobranom napadne dvije jahte sa teško naoružanim plaćenicima
izrešetali bi ga ko cjediljku prije nego bi se približio dovoljno blizu




Sto se prevaziden tice isti mi je zapelo
za oko i postavio sam pitanje na Libellus forumu,
ima tamo sta su mi odgovorili.
Sve ostalo potpisujem. ;)
supermark Posted - 22/11/2016 : 08:35:36
sad čitam ovaj zadnji specijalac i ne mogu da se zapitam: zar je "prevaziđen" hrvatska riječ?
a na gluparije iz polijevog posta se neću ni osvrtati, muka mi kad se sjetim skoka na helikopter sa mačem
ali takvih stvari još, kao kad skokom sa padobranom napadne dvije jahte sa teško naoružanim plaćenicima
izrešetali bi ga ko cjediljku prije nego bi se približio dovoljno blizu

Poli Posted - 13/09/2016 : 08:55:12
- mogucli spojleri! - (vrruuum vrruuuummm!! )

Jucer procitao treci specijalac (one more to go) i ... pa zabavno. Zanimljivo da u ovom broju imamo i zagrebacki aerodrom te zagrebacke regist. tablice te fantomsku "nuklearku" (nije bas to, ali strip mi nije sada kod ruke) koja ne radi vise - gdje to ima u Hr?

A jos jednom su me podsjetili na glupost iz proslog broja mislim da ... na napad na helikopter sa macem.

Mislim, ionako je Demian pomalo Batman (dok mu Spanjolac popije metak u prvo, kao posljednja budala), a onda jos takve NEMOGUCE stvari poput skoka na vojni helikopter iz visine (sta, rotor je prestao raditi ili je Demian horizontalno pospesio?), te probijanje prozora sa macem.



edit: ah da, jos posljednji specijalac! ... i pravi kraj - kraj?

quote:
by LL, 12. 9. 2016

Ova tura bit će zapamćena i po tome što ćemo u njoj privesti kraju još jedan svoj izdavački projekt, a ovaj put riječ je o Demianu. Jasno, kako i sami iz ovog uvoda možete zaključiti, treće izdanje u ovoj novoj turi njegov je zadnji, četvrti specijalac koji nosi naslov “Dug u krvi”, a u Italiji je izvorno objavljen u studenom 2012. godine.

Scenarij za epizodu koja će zaključiti cijeli mini-serijal napisao je - naravno - Pasquale Ruju, a crtački su to potpisali Walter Venturi i Alberto Castiglioni.

Naklada četvrtog Demianova specijalca bit će standardnih 200 primjeraka, promotivna cijena tijekom prva dva mjeseca 128 kuna, a ona regularna nakon toga 160 HRK.

Bacite pogled:








Johnny Difool Posted - 25/07/2016 : 15:59:29
Tko ne drži do oštećenja i "oštećenja", Demianovih 9 knjiga lako kompletira na Interliberu, gdje se "oštećene" prodaju po 29,90 kn.

Specijali su tiskani u znatno manjim nakladama, po 200-tinjak komada, i druga su priča, ali za zaokruženi serijal nisu ni bitni.

thekide Posted - 25/07/2016 : 14:41:19
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by zlatan bihac

nisam ga čitao...a volio bih ga imati..ali ovo je ipak preskupo...


Kako preskupo? Pa može se kupiti na sajmovima sa stalnim popustom od 35%. Što znači 65kn po knjizi i nešto skuplje za zadnjih par brojeva, plus večno će ih biti na lageru pa ne mora da se odjednom kupi svih 9 knjiga.

U odnosu na današnje cene ovo je zaista povoljno.


pa samo dva specijala koštaju otprilike kao cijeli komplet casidija tako da...


Šta će ti specijali, serijal je završen mnogo pre njih. I ja obožavam Mister Noa pa su šanse da skupim sve njegove specijale nikakve. Ovih 9 knjiga možeš da kupiš, a specijale ako baš bude potrebno mogu da se jure i oštećeni primerci, aukcije... ma isplivaće, niko se ne otima o Demiana.

Ali, u pravu si, u odnosu na Cassidyja sve je skupo.
zlatan bihac Posted - 25/07/2016 : 13:18:49
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by zlatan bihac

nisam ga čitao...a volio bih ga imati..ali ovo je ipak preskupo...


Kako preskupo? Pa može se kupiti na sajmovima sa stalnim popustom od 35%. Što znači 65kn po knjizi i nešto skuplje za zadnjih par brojeva, plus večno će ih biti na lageru pa ne mora da se odjednom kupi svih 9 knjiga.

U odnosu na današnje cene ovo je zaista povoljno.


pa samo dva specijala koštaju otprilike kao cijeli komplet casidija tako da...
Dukidule Posted - 24/07/2016 : 20:58:22
@thekide

U pravu si, pročitah i ja negdje ono 3. od 4.
Al' ipak, to je samo još jedan jedini dodatni....šmmmmrrrrccccc!
thekide Posted - 24/07/2016 : 20:04:42
quote:
Originally posted by Dukidule

Meni već noćna mora uz pomisao da je specijalac broj 3 posljednji Demian koji će biti objavljen.
Prva dva već pročitana a redovni serijal "razvlačim" tako da svaki dan čitam pomalo kako ih ne bih prebrzo "progutao". Trenutno kod broja 4 od 9.
Stvarno, strava od stripa!


Ne moraš da se brineš, nije poslednji. Biće i četvorka, verovatno do kraja godine.
thekide Posted - 24/07/2016 : 20:02:51
quote:
Originally posted by zlatan bihac

nisam ga čitao...a volio bih ga imati..ali ovo je ipak preskupo...


Kako preskupo? Pa može se kupiti na sajmovima sa stalnim popustom od 35%. Što znači 65kn po knjizi i nešto skuplje za zadnjih par brojeva, plus večno će ih biti na lageru pa ne mora da se odjednom kupi svih 9 knjiga.

U odnosu na današnje cene ovo je zaista povoljno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000