forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Pravila na aukcijama.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
NESVRSTANI Posted - 23/03/2012 : 12:51:45
"Nigde ne pise da ne smemo reklamirati ovde na forumu ono sto imamo u prodaji , tj. da obavestavamo kupce da smo stavili nove stripove na aukcije?

EVO,SAD PIŠE-ZABRANJENO!"


Da li ovo pravilo još uvijek vrijedi?
Ako ne, zašto? Na šta će ličit podforum ako svako ko prodaje počne oglašavat svoje aukcije.
Ako da, bilo bi lipo da neko upozori članove da se to ne smi radit.
Konkretno radi se o članovima Spiderman, Darkwood Devil i hello.
Meni osobno ne smeta niko od ovih članova, niti meni osobno smeta da se aukcije reklamiraju, ali vride li pravila ili ne?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Lastan Posted - 29/03/2012 : 06:39:30
quote:
Originally posted by Markos

Što se tvog pitanja tiče, Ratko, ne znam što bi htio da uradim. Ne valja kad moderatori treniraju strogoću, ne valja ni kad ne treniraju. Ne valja kad ljudima gledam kroz prste, ne valja ni kad im ne gledam. Na valja kad naplaćujem proviziju, tih 3% su očito pravo bogatstvo, ne valja ni kad je propuštam ubirati. Ne mogu vam svima ugoditi. Onaj tko hoće zloupotrijebiti moje "gostoprimstvo" na forumu/aukcijama na ovaj ili onaj način, učinit će to sa ili bez pravila. Da ja sad idem brisati striparnicama topike ili zabranjivati ovo ili ono, mogu samo zamisliti teorije zavjere koje će se u roku odmah rasplesti. I opet ću onda ja ispasti tko zna kakav, lihvar, derikoža, gušim konkurenciju, radim za ove ili one i što već ne. Ne treba mi to u životu, muka mi je od toga. Uostalom, kao da se ionako velika količina trgovine ne odvija na aukcijama, ali bez plaćanja provizije, jer se kupci i prodavači direktno dogovore? I sad će to što spriječim da neka striparnica lovi u mutnom ili pleše na rubu pravila bitno promijeniti na stvari?

Teoretski, striparnice bi mogle najavljivati novosti u ponudi i ostale stvari koje sam već spominjao - događanja, akcije i slično, ali hoćete li iskoristiti tu privilegiju pa pod krinkom reklame nešto prodati bez tih 3% provizije... pa ako vam je tih 3% toliko presudno, onda vam ih eto.



Marko,hvala ti na odgovoru.
Nivox Posted - 28/03/2012 : 12:47:52
quote:
Originally posted by Markos

Dodao sam novi podforum "striparnice", gdje će striparnice imati svoj topic i putem njega komunicirati sa publikom.


To je dobra ideja. Pošto striparnica nema puno biti će lako nači sve novosti u vezi bilo koje striparnice, a da se ne mora pretraživati u podforumu Stripovi kada topic određene striparnice padne na drugu ili treću stranu. A ovdje vjerojatno (opet, pošto striparnica nema puno) druga i treća strana podforuma neće ni postojati (osim ako netko ne krene otvarati topice kojima tamo nije mjesto-no to se lako riješi zapravo).
Markos Posted - 28/03/2012 : 12:39:28
Dodao sam novi podforum "striparnice", gdje će striparnice imati svoj topic i putem njega komunicirati sa publikom.
lwood Posted - 28/03/2012 : 11:47:05
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Markos
Nije se moglo bar zadnje 3-4 godine.



nije se moglo a gomila ljudi je to stavljala ???



Ja sam sad nasumice pogledao par starih stranica na ovom podforumu unatrag par godina i ne vidim bas gomilu takvih topica di netko reklamira svoje aukcije.



kako ne.prije dok se mogla stavit samo jedna slika na aukcije,ja bi uredno stavlja ovde više slika stripova koji su bili na aukcijama
globinjo Posted - 28/03/2012 : 10:17:39
a jebote šta ste se uspizdilinakon dugo vrimena netko je stavio reklamu,i jebi ga,potrefilo se da su to bila trojica u nizu...ja sam prije 4 godine napisao da je zabranjeno reklamirati stripove i takvih slučajeva je bilo jako malo...pa vrtite unazad...padobranci koji su to stavljali su bili u 99 posto slučajeva novi likovi na forrumu i nisu znali(a sve šta triba jest da se pročitaju pravila)koja su sticky...glede pravila oko striparnica,za sve bi trebala biti ista...reklama da,ali u vidu promocija i novih izdanja,nikako starih...imate njihov web i kontakt,pa tamo dogovarajte...ipak,pošto moderatori nisu plaćeni za ovaj posao,neka se vlasnici striparnica jave,nekad ćemo zaškiljiti na jedno oko,uz određenu naknadupogotovo mislim na vlasnika striparnice lastan
Markos Posted - 28/03/2012 : 08:19:56
Koje točno slučajeve?
jaki Posted - 28/03/2012 : 07:31:06
Pa šta ti moderatori ne lovaju te slučajeve nego se bave sitnicama?Ima ih 4-5(moderatora).
Ipak od aukcija dobijaš novac.
Markos Posted - 28/03/2012 : 07:06:40
Što se tvog pitanja tiče, Ratko, ne znam što bi htio da uradim. Ne valja kad moderatori treniraju strogoću, ne valja ni kad ne treniraju. Ne valja kad ljudima gledam kroz prste, ne valja ni kad im ne gledam. Na valja kad naplaćujem proviziju, tih 3% su očito pravo bogatstvo, ne valja ni kad je propuštam ubirati. Ne mogu vam svima ugoditi. Onaj tko hoće zloupotrijebiti moje "gostoprimstvo" na forumu/aukcijama na ovaj ili onaj način, učinit će to sa ili bez pravila. Da ja sad idem brisati striparnicama topike ili zabranjivati ovo ili ono, mogu samo zamisliti teorije zavjere koje će se u roku odmah rasplesti. I opet ću onda ja ispasti tko zna kakav, lihvar, derikoža, gušim konkurenciju, radim za ove ili one i što već ne. Ne treba mi to u životu, muka mi je od toga. Uostalom, kao da se ionako velika količina trgovine ne odvija na aukcijama, ali bez plaćanja provizije, jer se kupci i prodavači direktno dogovore? I sad će to što spriječim da neka striparnica lovi u mutnom ili pleše na rubu pravila bitno promijeniti na stvari?

Teoretski, striparnice bi mogle najavljivati novosti u ponudi i ostale stvari koje sam već spominjao - događanja, akcije i slično, ali hoćete li iskoristiti tu privilegiju pa pod krinkom reklame nešto prodati bez tih 3% provizije... pa ako vam je tih 3% toliko presudno, onda vam ih eto.
Markos Posted - 27/03/2012 : 23:11:31
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Markos
Nije se moglo bar zadnje 3-4 godine.



nije se moglo a gomila ljudi je to stavljala ???



Ja sam sad nasumice pogledao par starih stranica na ovom podforumu unatrag par godina i ne vidim bas gomilu takvih topica di netko reklamira svoje aukcije.
ponki Posted - 27/03/2012 : 22:44:55
quote:
Originally posted by Lastan



Eto,nadam se da je sada jasnije o čemu raspravljamo.Znači,stavim na tom topic-u sliku stripa i ispod cijenu (npr.stavim:Novo u striparnici-Zagor ZS br.13 NASILJE U DARKVUDU,ocjena glanc,cijena 1500 kn.
Da li je to reklama ili prodaja?
Ako to smijem tako postavit i tako reklamirat striparnicu i stripove,ne vidim razloga da postavim isti strip na aukcije i platim 3%,kada će mi se netko sigurno javit i kupiti taj strip bez aukcija.Isto se odnosi na bilo koji strip(star ili nov).To sam htio razjasnit.



Nisam bas siguran da je isto...U prvom slucaju ces dobiti 1500kn i to je to...a ako postavis na aukcije mozda dobijes i vise od tih 1500kn pa ti onda 3% provizije ne bi trebalo biti problem...
Lastan Posted - 27/03/2012 : 22:43:12
Još jedan primjer.
...topic u podforumu "Stripovi":
WEBSHOP - Stripovi.ba

Da li je ovo reklama ili je ovo prodaja??????????

Ako me vid dobro služi,tu su slike stripova sa cijenama ili popisi stripova sa cijenama.Jel ovo reklama ili se sasvim uredno stripovi prodaju preko ovog topica?

Pitanje:
da li i ja kada 13-tog otvorim striparnicu na ovakav način smijem "reklamirati" striparnicu i izdanja u njoj(tj.ponudu)??
Lastan Posted - 27/03/2012 : 22:19:33
quote:
Originally posted by jaki

Ratko,nitko i nije mislio da striparnice prodaju bez provizije van aukcija,već da mogu reklamirat svoje aukcije sa stripovi.com u svom topicu u podforumu Aukcije.Ali samo bi mogli reklamirat stripove koje su na aukcijama.Tako bi imale malu prednost reklame pred ostalim običnim prodavačima.Normalno,očekuje se izdavanje računa pri prodaji.
Moj prijedlog.



Jakša,to nije reklama.Ako postavim sliku stripa i ispod cijenu-to je čista prodaja.Netko će se javit na tu ponudu i ja ću mu prodat strip bez da ga stavim na aukcije i platim proviziju.Na taj vid "reklame" sam mislio i odnosilo se pitanje.
Lastan Posted - 27/03/2012 : 22:17:08
quote:
Originally posted by Markos

Koliko vi meni ljudi uzimate vremena uzalud. Nitko nije rekao da vlasnici striparnica mogu prodavati stripove na taj način. Ne znam odakle ti to.
Samo sam rekao da striparnice mogu imati neki svoj službeni topic na kojem će se oglašavati - ako imaju kakve nove akcije, događanja, promocije, nova izdanja itd itd. Stripovi.com im na taj način daju mogućnost da brzo i lako dođu do potencijalne publike, kojoj je opet u interesu imati na jednom mjestu aktualne vijesti od svih.
Isto vrijedi i za izdavače, koji mogu imati jedan službeni topic po izdanju, u izdavačkom izlogu.

A ako netko hoće prodavati stripove preko stripovi.com, za to postoje aukcije. 3% provizije koje za to trebaju platiti stranici je, po meni, i više nego prihvatljiva cijena.



Oprosti zbog oduzetog vremena,ali očito se ne razumijemo ili ja ne znam dobro pojasnit vlastito gledište,pa ću bit konkreten(sa konkretnim primjerom)*.

*Neodavno je Sandi (striparnica BUCH) otvorio topic di je ponudio komplet talijanskog izdanja Texa iz vlastite striparnice i ponudio ga u prodaju.Moderator mu je zaključao topic da to nije dozvoljeno.
Sandi je nakon tog postavio pitanje zbog čega on ne može na takav način ponudit stripove,a drugi mogu?Pitanje je bilo na mjestu(odgovor je bio korektan i konkretan-mislim da si ti Marko odgovorio),a ja bih se na to njegovo pitanje nadovezao sa konkretnim pitanjem.

Mogu li ja reklamirati striparnicu i stripove u njoj u topicu koji otvorim na način kako to radi npr.striparnica Babilon?
Ako mogu,zahvaljujem i ne trebaju mi aukcije sa ovog sajta jer smatram,kao i Sandi,da je to ustvari prodaja.

Eto,nadam se da je sada jasnije o čemu raspravljamo.Znači,stavim na tom topic-u sliku stripa i ispod cijenu (npr.stavim:Novo u striparnici-Zagor ZS br.13 NASILJE U DARKVUDU,ocjena glanc,cijena 1500 kn.
Da li je to reklama ili prodaja?
Ako to smijem tako postavit i tako reklamirat striparnicu i stripove,ne vidim razloga da postavim isti strip na aukcije i platim 3%,kada će mi se netko sigurno javit i kupiti taj strip bez aukcija.Isto se odnosi na bilo koji strip(star ili nov).To sam htio razjasnit.
U polemiku da li je fer da striparnice imaju privilegiju na ovakav način reklamirat(ustvari prodavat stripove na forumu) svoju ponudu,a pojedini prodavači sa aukcija ne mogu,ne bih ulazio-mada smatram da bi pravila trebala bit za sve prisutne na sajtu potpuno identična.

Ponovit ću pitanje-kao striparnica,u novootvorenom topic-u,smijem li i ja na potpuno identičan način kao i ostali reklamirati sadržaj i novitete u striparnici?
NESVRSTANI Posted - 27/03/2012 : 22:06:13
quote:
Originally posted by Lastan



Logičnije mi je da striparnice reklamiraju nova izdanja,ali bez iznošenja cijena,da se javljaju u svezi nekakvih novih izdanja ili događanja.To bi bilo ok i to je jedan vid reklame koji je besplatan.Eventualno reklamiranje na uvodnim stranicama ili bilo gdje drugdje imalo bi svoju cijenu (ako vlasnik to hoće),a prodaju stripova neka rade preko aukcija.





Idealno rješenje.
NESVRSTANI Posted - 27/03/2012 : 22:04:36
quote:
Originally posted by jaki

Ratko,nitko i nije mislio da striparnice prodaju bez provizije van aukcija,već da mogu reklamirat svoje aukcije sa stripovi.com u svom topicu u podforumu Aukcije.Ali samo bi mogli reklamirat stripove koje su na aukcijama.Tako bi imale malu prednost reklame pred ostalim običnim prodavačima.Normalno,očekuje se izdavanje računa pri prodaji.
Moj prijedlog.


OK i Ratko govori, on baš misli na topice u kojima se striparnice reklamiraju. Prije je bija MC i Libellus, a sada Babilon di se prodaja odvija skroz van site-a.
lwood Posted - 27/03/2012 : 22:01:52
quote:
Originally posted by Markos

Koliko vi meni ljudi uzimate vremena uzalud. Nitko nije rekao da vlasnici striparnica mogu prodavati stripove na taj način. Ne znam odakle ti to.
Samo sam rekao da striparnice mogu imati neki svoj službeni topic na kojem će se oglašavati - ako imaju kakve nove akcije, događanja, promocije, nova izdanja itd itd. Stripovi.com im na taj način daju mogućnost da brzo i lako dođu do potencijalne publike, kojoj je opet u interesu imati na jednom mjestu aktualne vijesti od svih.
Isto vrijedi i za izdavače, koji mogu imati jedan službeni topic po izdanju, u izdavačkom izlogu.

A ako netko hoće prodavati stripove preko stripovi.com, za to postoje aukcije. 3% provizije koje za to trebaju platiti stranici je, po meni, i više nego prihvatljiva cijena.



sičaš se kad si objašnjava nekim likovima s foruma da striparnice ne mlate veliku lovu?


lwood Posted - 27/03/2012 : 21:54:13
inače Ratko,svaka čast na postu
lwood Posted - 27/03/2012 : 21:53:23
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by lwood
bogami nisan zna da markos predstavlja državu i ubire porez.



Markos isto plaća(trebao bi ako nije)pošto je ova stranica dio naklade Fibre.Tj.posluje legalno.

quote:
Originally posted by lwood
znači tebi je bitnija striparnica nego ti sam sebi?


Normalno da nije ali sam toliko realan da vidim da je to OK.
Da im dademo toliko prednosti(a neš ti prednosti)da imaju svoj topic za reklamu.



jebga rođo ,ja san toliko realan da vidin da nije
lwood Posted - 27/03/2012 : 21:52:39
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

sjeba si mu biznis,čemu iščuđavanje sad?


Sjeba san mu biznis?
Sad bi najrađe bija bezobrazan al neću.



čovik je naučija oglašavat svoje aukcije ovde,sad to više ne može.
šta misliš jel skače od sriče zbog toga ili je nadrkan?


Nije se moglo bar zadnje 3-4 godine.



nije se moglo a gomila ljudi je to stavljala ???
jaki Posted - 27/03/2012 : 21:44:40
Ratko,nitko i nije mislio da striparnice prodaju bez provizije van aukcija,već da mogu reklamirat svoje aukcije sa stripovi.com u svom topicu u podforumu Aukcije.Ali samo bi mogli reklamirat stripove koje su na aukcijama.Tako bi imale malu prednost reklame pred ostalim običnim prodavačima.Normalno,očekuje se izdavanje računa pri prodaji.
Moj prijedlog.
Markos Posted - 27/03/2012 : 20:53:31
Koliko vi meni ljudi uzimate vremena uzalud. Nitko nije rekao da vlasnici striparnica mogu prodavati stripove na taj način. Ne znam odakle ti to.
Samo sam rekao da striparnice mogu imati neki svoj službeni topic na kojem će se oglašavati - ako imaju kakve nove akcije, događanja, promocije, nova izdanja itd itd. Stripovi.com im na taj način daju mogućnost da brzo i lako dođu do potencijalne publike, kojoj je opet u interesu imati na jednom mjestu aktualne vijesti od svih.
Isto vrijedi i za izdavače, koji mogu imati jedan službeni topic po izdanju, u izdavačkom izlogu.

A ako netko hoće prodavati stripove preko stripovi.com, za to postoje aukcije. 3% provizije koje za to trebaju platiti stranici je, po meni, i više nego prihvatljiva cijena.
Lastan Posted - 27/03/2012 : 20:30:02
quote:
Originally posted by Markos

Jedini razlog zašto je zabranjeno oglašavati vlastite aukcije je što bi ovaj podforum brzo postao nečitljiv i potpuno beskoristan. A niti ne vidim za to nikakvog smisla niti ikakve prednosti za kupce. Zašto bi netko na forumu lakše našao neki strip na jednom od stotine "reklamnih" topica, nego na aukcijama? Pretraga na aukcijama je puno brža i efikasnija.

Što se striparnica tiče, u načelu sam za to da svaka ima svoj topic i da tako održava vezu sa svojim kupcima na stripovi.com. Ionako ih ima samo nekoliko i to nije veliko opterećenje za forum.



Ne bih se složio,mada mi ovakav stav nakon otvaranja striparnice ide u prilog...a evo zašto.

Kad uskoro otvorim striparnicu,znači da mogu slikat tisuće i tisuće starih ili novih stripova i ponudit ih u svom topicu di će to ljudi pratit,odnosno javiti se da bi kupili taj i taj strip.To nije reklamiranje stripova iz striuparnice,već najobičnija prodaja.Osobno,nemam ništa protiv,dapače,ali smatram da to nije fer u odnosu na ostale ljude koji su ovdje članovi i žele nešto prodati,ali nemaju striparnicu.Topic u kojem vlasnici striparnica reklamiraju vlastitu striparnicu i pojedina izdanja koja posjeduju u istoj je sasvim nešto drugo od slikanja tih izdanja i postavljanja cijena ispod tih izdanja,dok drugi to ne mogu.
Po tom stavu,ja mogu sasvim normalno ustvari preko tog topica od striparnice prodavat sve stripove koji se u njoj nalaze,a da ne platim nikakvu proviziju samom sajtu.Odnosno,ne trebaju mi aukcije kao takve-zar ne?

Logičnije mi je da striparnice reklamiraju nova izdanja,ali bez iznošenja cijena,da se javljaju u svezi nekakvih novih izdanja ili događanja.To bi bilo ok i to je jedan vid reklame koji je besplatan.Eventualno reklamiranje na uvodnim stranicama ili bilo gdje drugdje imalo bi svoju cijenu (ako vlasnik to hoće),a prodaju stripova neka rade preko aukcija.

Zašto sve ovo i oko ovog?

Prvo,pravila bi trebala bit jednaka za sve(navodno).Drugo,da mi se ne dogodi da uslikam tisuće stripova koji su u striparnici i ponudim ih u tom topicu,a pravila se izmjene zbog tog.Recimo,djeluje mi vrlo zgodno uslikat npr. prve brojeve ZS,LMS,ALAN FORDOVE,neke novije rasprodane stripove,komplete,itd,itd i samo ispod slika postavit cijene na tom topicu.Sigurno ću ih prodat i nemam nikakvih davanja na takvu prodaju,zar ne??
Ako je to zaista tako,mašala!
Ponudu pogledajte iza 13.4

Marko,da me krivo ne shvatiš,morao sam ovo pitat jer mi nije baš logično da ti dozvoliš prodaju van aukcija i bez plaćanja provizije.
NESVRSTANI Posted - 27/03/2012 : 18:38:00
quote:
Originally posted by jaki


Jere je dobro reka nema smisla reklamirati svoje aukcije na posebnom topicu jer bi nastala takva gužva a onda je lakše naći ono šta tražiš pomoću filtera na aukcijama.




Ma krivo si jaki skužija.
Ne pišen ja zbog toga
Ja san najobičniji imperijalista, agent u službi hrvatske strip industrije, na specijalnom zadatku uništavanja nezavisne strip trgovine.
jaki Posted - 27/03/2012 : 18:27:29
quote:
Originally posted by lwood
bogami nisan zna da markos predstavlja državu i ubire porez.



Markos isto plaća(trebao bi ako nije)pošto je ova stranica dio naklade Fibre.Tj.posluje legalno.

quote:
Originally posted by lwood
znači tebi je bitnija striparnica nego ti sam sebi?


Normalno da nije ali sam toliko realan da vidim da je to OK.
Da im dademo toliko prednosti(a neš ti prednosti)da imaju svoj topic za reklamu.
jaki Posted - 27/03/2012 : 18:22:46
jebate,koja ludnica ovdi
Jere je dobro reka nema smisla reklamirati svoje aukcije na posebnom topicu jer bi nastala takva gužva a onda je lakše naći ono šta tražiš pomoću filtera na aukcijama.
Spajdi,zabranjeno je reklamiranje već par godina tako da si ima sriću da ti Nestvrstani tek sad sjebe biznis

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000