forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 AGARTHI COMICS: Magični vjetar br: 1 - Fort Ghost

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Agarthi Comics Posted - 15/04/2012 : 00:53:07
Agarthi Comics izdavačka kuća iz Sarajeva Vam predstavlja svoje prvo izdanje:

Magični vjetar br: 1 - FORT GHOST





MAGIČNI VJETAR
Fort Ghost

Izdavač: Agarthi Comics d.o.o.
www.agarthicomics.ba

Naziv: Magični Vjetar, epizoda 1
Naslov: Fort Ghost
Scenarij: Gianfranco Manfredi
Crtež: Jose Ortiz
Broj stranica: 104
Tisak: c/b - kolor
Format: 160 x 210 mm (Bonelli format)
Uvez: meki
Prijevod: Anja Pravuljac
ISSN: 2233-1263
Datum objave: 13.04.2012
Cijena: 6,00 KM

Štampano u
Bosni i Hercegovini

U BiH će se moči kupiti na kioscima u večini gradova.
Prvi mjesec dana od izlaska izdanja u Sarajevu se izdanje može nabaviti po cijeni od 5,00 KM.(poslije otvaranja striparnice koja je u fazi opremanja, ova cijena će važiti i za buduća izdanja samo u Striparnici AC).
Izdanje se može kupiti preko webshopa, www.stripovi.ba
Za kupce iz BiH koji kupuju Magičnog vjetra preko Stripovi.ba, poštarina je besplatna.
Za kupce iz Slovenije,Hrvatske,Srbije,Crne Gore i Makedonije, poštarina iznosi 1,90 KM ili 0,97 eura.
Za kupce iz ostatka Europe poštarina na Magičnog vjetra je 2,85 KM ili 1,46 eura.

Sva izdanja se mogu platiti, karticama (Visa, Visa electron, Mastercard i Maestro) bez provizije i uz apsolutno sigurnost, jer se kompletna transakcija odvija na serverima Raiffeisen Banke BH (E-Pay usluga)..

Magični vjetar je pakovan u prozirnu,samoljepljivu zaštitnu vrečicu, radi sigurnosti i zaštite naših izdanja.





25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Kojot Posted - 11/05/2012 : 02:34:42
Samo Texa nema.
King Warrior Posted - 11/05/2012 : 00:30:37
eve ga Zagor
Agarthi Comics Posted - 10/05/2012 : 23:53:54
http://www.youtube.com/watch?v=-OtcgZbhc1c
djukak Posted - 10/05/2012 : 15:33:15
quote:
Originally posted by tosha

kad će Magični no 2???



Valjda 18.05.
tosha Posted - 10/05/2012 : 12:28:27
kad će Magični no 2???
feka82 Posted - 03/05/2012 : 11:44:28
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by feka82

Kupio sam prvi broj skrivenog lica , sve pet i vise :) Sta mislite agarti da li cete nakon izdavanja skrivenog lica izdati i shangai devila , volio bih i njega vidjeti u ovom prekrasnom bosanskohercegovackom izdanju :)))))))))))))))))))))))))))))))


To je otpočetka najavljivano.



KRASNO
Emir Pasanovic Posted - 03/05/2012 : 08:58:29
quote:
Originally posted by feka82

Kupio sam prvi broj skrivenog lica , sve pet i vise :) Sta mislite agarti da li cete nakon izdavanja skrivenog lica izdati i shangai devila , volio bih i njega vidjeti u ovom prekrasnom bosanskohercegovackom izdanju :)))))))))))))))))))))))))))))))


To je otpočetka najavljivano.
Davor2403 Posted - 03/05/2012 : 08:54:32
Odavno rečeno da ide 100%, nešto se šuškalo da će krenuti možda čak i prije nego Skriveno završi, ali vjerojatnije je da će se samo nasatviti kad ovaj dođe do kraja
feka82 Posted - 03/05/2012 : 08:49:41
Kupio sam prvi broj skrivenog lica , sve pet i vise :) Sta mislite agarti da li cete nakon izdavanja skrivenog lica izdati i shangai devila , volio bih i njega vidjeti u ovom prekrasnom bosanskohercegovackom izdanju :)))))))))))))))))))))))))))))))
feka82 Posted - 03/05/2012 : 08:47:32
kako mi je milna slusati hvalospjeve o magicnom vjetru i ljudi zavidim vam na upoznavanju sa njim samim , tako sam se i ja osjecao prije dvije-tri godine kada sam libellusovo izdanje uzeo u ruke :)
Magico_Vento Posted - 30/04/2012 : 23:45:42
quote:
Originally posted by izivko

Bio sam rekao da ovo neću kupovati jer je skupo. Ali slagao sam
Danas kupio prvi broj i kupovaću i dalje i to SVA vaša izdanja.
Ovo kao da je rađeno u Njemačkoj a ne kod nas u BiH. Svaka čast, koja profesionalnost! Bolje napravljeno kiosk izdanje nisam vidio!
Eh, kad bi se još dobro prodavalo...



Zahvaljujuci ovakvim komentarima ce se i bolje prodavati Cim neodlucnim vise ljudi ukaze da ovo izdanje vrijedi svake pare vjerovatno ce i kupiti
izivko Posted - 30/04/2012 : 21:20:48
Bio sam rekao da ovo neću kupovati jer je skupo. Ali slagao sam
Danas kupio prvi broj i kupovaću i dalje i to SVA vaša izdanja.
Ovo kao da je rađeno u Njemačkoj a ne kod nas u BiH. Svaka čast, koja profesionalnost! Bolje napravljeno kiosk izdanje nisam vidio!
Eh, kad bi se još dobro prodavalo...
dzoni Posted - 30/04/2012 : 20:52:58
vazi....cekamo na zagora...i na vesti o njemu...
Agarthi Comics Posted - 30/04/2012 : 19:06:40
quote:
Originally posted by dzoni

sta se odlucilo u vezi zagora...sem od prvog broja dali ce se krenuti od 250 i nekog,mozda 301 ili juznoamericke odiseje..moglo bi u tri edicije i od 1 broja i od 250 i od juzne amerike...bilo bi to super...



Radimo na tome još uvijek... 100 glava je pametnije od jedne sigurno.. Trenutno idemo od prvog broja, a nešto kasnije ćemo odlučiti na koji način ubrzati serijal..
Agarthi Comics Posted - 30/04/2012 : 19:04:51
quote:
Originally posted by djukak

Danas sam pročitao prvi broj MV. Nikada do sada nisam imao priliku da se susretnem sa ovim junakom, i sve što sam znao o njemu je da je riječ o možda ponajboljem Boneli serijalu, kako su mi rekli drugi ljubitelji stripa.

Svakako, tek posle jednog broja nije moguće dati odgovarajući sud, ali mislim da će me ovaj serijal zadržati i u budućnosti. Tematika mi izgleda sasvim u redu i volim takve priče.

Dobar potez, Agarti i jedva čekam drugi broj.



Hvala Djukak!!
djukak Posted - 30/04/2012 : 17:11:28
Danas sam pročitao prvi broj MV. Nikada do sada nisam imao priliku da se susretnem sa ovim junakom, i sve što sam znao o njemu je da je riječ o možda ponajboljem Boneli serijalu, kako su mi rekli drugi ljubitelji stripa.

Svakako, tek posle jednog broja nije moguće dati odgovarajući sud, ali mislim da će me ovaj serijal zadržati i u budućnosti. Tematika mi izgleda sasvim u redu i volim takve priče.

Dobar potez, Agarti i jedva čekam drugi broj.
dzoni Posted - 30/04/2012 : 15:19:44
sta se odlucilo u vezi zagora...sem od prvog broja dali ce se krenuti od 250 i nekog,mozda 301 ili juznoamericke odiseje..moglo bi u tri edicije i od 1 broja i od 250 i od juzne amerike...bilo bi to super...
Agarthi Comics Posted - 30/04/2012 : 13:24:33
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Kad sam se vratio svijetu stripa prije 2-3 godine, rekao sam sebi da se vraćam samo radi Nathana i zbog toga ću samo njega skupljati. Drugi razlog je prebukiranost s vremenom i jednostavno nemam vremena skupljati nove edicije mada ih ima toliko primamljivih.

Sve do dolaska SC Magičnog na kioscima! Nisam mogao neki dan odoliti, kad sam ga vidio na kioscima, da ga ne uzmem. Preporuke forumaša o kvalitetnom izdanju kao i serijalu su bile predobre, a da Magičnom ne dam šansu.

I nisam pogriješio. Odlična 1. epizoda, vrhunsko izdanje! Vidi se da ga vlasnik radi s ljubavlju. Samo naprijed Agarthi, nadam se da ćete izgurati sve ove serijale, a ja ću nastojati skupljati Magičnog. Nema razloga da ga ne uzimam, vidi se da je odličan serijal.

I jedna mala molbica: razmislite o onom Nathanovom rebootu od 250. broja. Mislim da bi to bio boom u među čitateljima.



Drago nam je da smo obradovali našeg čitaoca na Zapadnoj Samoi, a razmišljamo o svemu zaista, a trenutno najvise da ustanovimo samoodrživ tempo izlaska postojećih izdanja.. :)
selanne Posted - 30/04/2012 : 13:15:59
quote:
Originally posted by Jerry Krause

I jedna mala molbica: razmislite o onom Nathanovom rebootu od 250. broja. Mislim da bi to bio boom u među čitateljima.

Ako ovo izdate prije Texa, bit će problema. Znam neke ljude koji bi mogli posjetiti redakciju.

Jerry Krause Posted - 30/04/2012 : 13:05:39
Kad sam se vratio svijetu stripa prije 2-3 godine, rekao sam sebi da se vraćam samo radi Nathana i zbog toga ću samo njega skupljati. Drugi razlog je prebukiranost s vremenom i jednostavno nemam vremena skupljati nove edicije mada ih ima toliko primamljivih.

Sve do dolaska SC Magičnog na kioscima! Nisam mogao neki dan odoliti, kad sam ga vidio na kioscima, da ga ne uzmem. Preporuke forumaša o kvalitetnom izdanju kao i serijalu su bile predobre, a da Magičnom ne dam šansu.

I nisam pogriješio. Odlična 1. epizoda, vrhunsko izdanje! Vidi se da ga vlasnik radi s ljubavlju. Samo naprijed Agarthi, nadam se da ćete izgurati sve ove serijale, a ja ću nastojati skupljati Magičnog. Nema razloga da ga ne uzimam, vidi se da je odličan serijal.

I jedna mala molbica: razmislite o onom Nathanovom rebootu od 250. broja. Mislim da bi to bio boom u među čitateljima.
Agarthi Comics Posted - 29/04/2012 : 17:46:50
Na stripovi.ba su uvedeni paketi Agarthi comics stripova za kupce iz Ex-Yu (za BiH je naravno sve besplatno):

Tezinske kategorije su od:

100-250 grama
250-500
500-1000
1000-2000 grama

A cijene su uz subvencije od strane Agarthija od cca 0.50 KM po stripu.

2 stripa – 3,80 KM
3 stripa – 6,50 KM
4 stripa – 6,00 KM
5 stripova - 10,70 KM
6 stripova – 10,20 KM

Jedan Agarthi strip je težak cca 200 grama + plus postanska ambalaza.

Tako da ako vise stripova upada u jednu tezinsku kategoriju onda vise stripova dodje manja postarina, jer razliku placamo mi.
Tako za 6 stripova teskih cirka 1200 grama + ambalaza, u istu kategoriju mogu stati jos dva stripa a postarina bude manja za 1,00 KM..

Sada smo ubacili u web shop par praznih kategorija paketa da kupci u napomenu sami napisu koje stripove i brojeve kupuju. A i svaka druga kategorija ili prijedlog je dobrodosao.
Elderane84 Posted - 29/04/2012 : 02:56:12
U Trebinju :)
legaz Posted - 28/04/2012 : 19:11:19
quote:
Originally posted by Elderane84

Da se ne ponavljam, reci cu sta imam na ovoj temi. Kupio sam danas na kiosku sva 3 izdanja, i malo je reci da sam odusevljen. Iako sam bio skeptican prema kiosk cijeni od 6 KM, dobili smo izdanje koje parira izdanjima Darkvuda i Phoenix Press-a, a sama stampa, cini mi se, nicim ne zaostaje ni za Libellusom. Kesice koje se mogu opet koristiti i nakon citanja stripa su pun pogodak za kolekcionare, cak ste i o tome razmisljali. Prevod mi je sasvim dobar, tronedeljni ritam perfektan. Samo da istrajete, cemu se zaista nadam, SC kiosk strip je jedini Boneli kakav treba da bude.
O samim stripovima ne bih mnogo, postoje za to drugi topici. Martija sam citao vec 10 puta ranije, Magicnog (prvi broj) sam prvi put procitao jutros uz kafu, i cini mi se dovoljno dobrim da kupujem i dalje. Skriveno lice jos nisam procitao.

Jutros sam namjerno po gradu pronosao stripove nakon kupovine, nema ko nije komentarisao kako je imao "sve Zagore" ili sve "Alan Fordove" nekad, cak se ljudi i prisjecaju cijena epizoda "Vuk Samotnjak" i "Pecinski ljudi"... Nadam se da sam barem nekoga naveo da kupi neko od Agarthi izdanja. :)


Agde ima da se kupi? Na kom kiosku?
Elderane84 Posted - 28/04/2012 : 18:30:23
Da se ne ponavljam, reci cu sta imam na ovoj temi. Kupio sam danas na kiosku sva 3 izdanja, i malo je reci da sam odusevljen. Iako sam bio skeptican prema kiosk cijeni od 6 KM, dobili smo izdanje koje parira izdanjima Darkvuda i Phoenix Press-a, a sama stampa, cini mi se, nicim ne zaostaje ni za Libellusom. Kesice koje se mogu opet koristiti i nakon citanja stripa su pun pogodak za kolekcionare, cak ste i o tome razmisljali. Prevod mi je sasvim dobar, tronedeljni ritam perfektan. Samo da istrajete, cemu se zaista nadam, SC kiosk strip je jedini Boneli kakav treba da bude.
O samim stripovima ne bih mnogo, postoje za to drugi topici. Martija sam citao vec 10 puta ranije, Magicnog (prvi broj) sam prvi put procitao jutros uz kafu, i cini mi se dovoljno dobrim da kupujem i dalje. Skriveno lice jos nisam procitao.

Jutros sam namjerno po gradu pronosao stripove nakon kupovine, nema ko nije komentarisao kako je imao "sve Zagore" ili sve "Alan Fordove" nekad, cak se ljudi i prisjecaju cijena epizoda "Vuk Samotnjak" i "Pecinski ljudi"... Nadam se da sam barem nekoga naveo da kupi neko od Agarthi izdanja. :)
tinton Posted - 27/04/2012 : 21:47:33
quote:
Originally posted by Agarthi Comics

Povodom izlaska prvih BH Bonelli izdanja širom BiH, Agarthi Comics i Stripovi.ba otvaraju još jednu nagradnu igru. Od 27.04. do 27.05.2012. godine, potrebno je da šaljete fotografije kioska/trafika u vašem gradu, na kojem su vidljiva Agarthijeva izdanja. Najbolja,kvalitetnija, pa i simpatičnija fotografija osvaja nagradu. Uz fotografiju posaljite podatke o tome gdje je napravljena,grad, prodajno mjesto i vlasnik fotografije.

Nagrada je 3 besplatna Agarthijeva izdanja na kućnu adresu pobjednika!!! Možete izabrati nova ili stara izdanja Agarthija, shodno raspoloživosti u magacinu. :))


To se zove pravi izdavačPretpostavljam da za Hrvatsku ne vrijedi

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000