forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 1001 Comics You Must Read Before You Die

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mord Posted - 04/10/2011 : 21:51:55
Ovo mi se cini interesantno. Izgleda da nije amerocentricno. Uslo je i nekoliko autora iz ex-yu, ukljucujuci Maurovica. Cijena na amazonu se ne cini losa za tvrdo pakovanje od 960 strana. Hvala Mr. Bushidu i tjednim crticama.

http://www.amazon.com/1001-Comics-Must-Read-Before/dp/0789322714



25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
vukozec Posted - 18/11/2021 : 15:28:58
quote:
Originally posted by Shuckey

quote:
Originally posted by vukozec

A da mi napravimo stripovi.com izbor?

Recimo da uspijemo dobiti glasove od +100 forumaša to bi već ispao reprezentativan uzorak za izvući jednu, ne baš Top 1000, ali recimo Top 100 listu koju bi onda mogli ažurirati s vremena na vrijeme sa novim glasovima.

Imam već ideju kako bi to izveo, stay tuned.



Već postoji takav topic.



Aha, to je taj Macanov projekt koji je već spomenut. Koliko vidim, brzo je završio u permanentnom arrested development statusu.

Ovo što sam ja zamislio je ipak dosta drugačije (i jednostavnije za izvesti). Stay tuned.
Shuckey Posted - 18/11/2021 : 15:02:08
quote:
Originally posted by vukozec

A da mi napravimo stripovi.com izbor?

Recimo da uspijemo dobiti glasove od +100 forumaša to bi već ispao reprezentativan uzorak za izvući jednu, ne baš Top 1000, ali recimo Top 100 listu koju bi onda mogli ažurirati s vremena na vrijeme sa novim glasovima.

Imam već ideju kako bi to izveo, stay tuned.



Već postoji takav topic.
Red Marquis Posted - 18/11/2021 : 14:34:03
343, moguće da je promaklo nešto.
Previše japanaca. Izdanja koja se ponavljaju po pojedinačnim albumima, a druga ne. Ima opskurnih stvari koje su do jaja, stvari koje nikad nisam čuo što je uvek plus, ima opskurnih stvari koje može da voli 0,00001 odsto pa bi imali više smisla na omiljenoj listi ovog autora a ne nešto što se preporučuje drugima. Lista ima mislim 6 Batmana, a ubacio je i Dark Knight Strikes Again...
Tako da, lista ko lista.

fler Posted - 18/11/2021 : 14:30:24
quote:
Originally posted by Poli


Zabavna igrica, jedino mi je malo smijesno da kod nekih serijala ima po nekoliko pojedinacnih epizoda dok kod drugih, iako obimnih tipa Jeremiaha, nema i samo je naslov serijala.

Ako brojim samo te koje sam i procitao, ispod sam 100 kom. (kada sam jos jednom prosao kroz sve u rikverc skuzio sam da sam nekoliko brojeva preskocio, ne zapazio), ali brojim li i sve koje imam doma ali jos nisu dosli na red za citanje, onda sam na 127 komada.

I recimo kod Texa, misle li na serijal ili na pricu ciju naslovnicu su stavili (jedan broj Republ. kolor izdanja)?




Sličan problem - recimo X-Men, Batman, ili Dylan Dog, Tex,
i ostali serijali koji idu unedogled -
prošao s vremenom brdo epizoda, no ni blizu sve (niti mislim da ću ikad) ..
jesam onda čitao ili ne?
Kako uopće pročitati npr. kompletnog Spider-Mana ili Batmana?

Recimo da je blizu stotinjak baš pročitanih
(zaokruženi serijali ili albumi, specijali itd.),
a ima još hrpa s kojima sam imao više ili manje doticaja
i to mi je glupo ubrojiti.

Ne znam, ovakve liste mi više imaju smisla
kod filmova ili glazbenih albuma.
Poli Posted - 18/11/2021 : 14:09:31

Heh, ako ste se malo pozabavili statistikom one stranice, ima trojica koji su procitali preko 900 kom., prvi vodi sa 993. (ako ne laze )


A tu je trenutna top lista:




corto33 Posted - 18/11/2021 : 13:56:58
Ja bih to možda napravio po zemljama.
Znači npr. najboljih 100 japanskih / američkih / francuskih ... stripova.
Poli Posted - 18/11/2021 : 13:51:26

Zabavna igrica, jedino mi je malo smijesno da kod nekih serijala ima po nekoliko pojedinacnih epizoda dok kod drugih, iako obimnih tipa Jeremiaha, nema i samo je naslov serijala.

Ako brojim samo te koje sam i procitao, ispod sam 100 kom. (kada sam jos jednom prosao kroz sve u rikverc skuzio sam da sam nekoliko brojeva preskocio, ne zapazio), ali brojim li i sve koje imam doma ali jos nisu dosli na red za citanje, onda sam na 127 komada.

I recimo kod Texa, misle li na serijal ili na pricu ciju naslovnicu su stavili (jedan broj Republ. kolor izdanja)?


vukozec Posted - 18/11/2021 : 13:48:35
Ta naša eventualna lista ne mora biti najobjektivnija i napromišljenija lista na svijetu. Dapače, uopće se ne mora zamarati s time. Bio bi to izbor najomiljenijih/najboljih (ta 2 pojma najbolje u glavi nekako spojiti u jedan) stripova po ukusu stripofila sa ovih prostora. Vox populi lokalnih stripofila, što bi samo po sebi bilo zanimljivo za vidjeti.
swamp thing Posted - 18/11/2021 : 13:31:57
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Paka01

Bilo bi zanimljivo kad bi netko s ovih prostora napravio sličnu listu. Baš me zanima šta bi npr. Macan stavio kao obavezno štivo.



A da mi napravimo stripovi.com izbor?

Recimo da uspijemo dobiti glasove od +100 forumaša to bi već ispao reprezentativan uzorak za izvući jednu, ne baš Top 1000, ali recimo Top 100 listu koju bi onda mogli ažurirati s vremena na vrijeme sa novim glasovima.

Imam već ideju kako bi to izveo, stay tuned.


Kontam da bi se svelo na omiljeno štivo, evo ja prvi uopšte ne mogu da prebacim mozak da razmišljam u smislu uzimanja u obzir koliko je strip bio bitan za razvoj, za generaciju, za ovo ili ono. Živo me zabole patka za Porodicu Tarana.
Ali par forumaša koji su dublje ulazili u materiju bi mogli isplesti neku svoju listu, ili bar da načine neki izbor dodatnih 100 naslova uz ovih 1000 i još bolje, da poizbacuju 100 komada za koje misle da su nezasluženo na listi
Beva Posted - 18/11/2021 : 13:11:38
quote:
Originally posted by vukozec

Macan je prije 10 god bio na skoro 600, dosad je vjerojatno prešao igricu. Zato ga bit će više i nema na forumu, Dr. Manhattan shvatio da je prešao na sljedeći nivo svijesti :)



Macan je prestao pisati na postu broj 6666, pretpostavljam namjerno.

Šteta, volio bih da (ako mu je taj 6666 bitan :D) napravi novi profil i vrati nam se. Vidim da je po društvenim mrežama aktivan, ali ima nas koji nismo pa nam nedostaje ovdje.

Mada razumijem zasićenje, forum prolazi kroz cikluse i konstantno se ponavljaju teme. Ali da je ostao samo na autorskom izlogu, bilo bi mi dovoljno.
vukozec Posted - 18/11/2021 : 13:02:12
Macan je prije 10 god bio na skoro 600, dosad je vjerojatno prešao igricu. Zato ga bit će više i nema na forumu, Dr. Manhattan shvatio da je prešao na sljedeći nivo svijesti :)
naker Posted - 18/11/2021 : 12:58:06
Iskreno nisam očekivao da će toliko nas imati približno istu brojku ali da, izbrojah do #121
vukozec Posted - 18/11/2021 : 12:21:22
quote:
Originally posted by Paka01

Bilo bi zanimljivo kad bi netko s ovih prostora napravio sličnu listu. Baš me zanima šta bi npr. Macan stavio kao obavezno štivo.



A da mi napravimo stripovi.com izbor?

Recimo da uspijemo dobiti glasove od +100 forumaša to bi već ispao reprezentativan uzorak za izvući jednu, ne baš Top 1000, ali recimo Top 100 listu koju bi onda mogli ažurirati s vremena na vrijeme sa novim glasovima.

Imam već ideju kako bi to izveo, stay tuned.
Beva Posted - 18/11/2021 : 11:24:53
121, nisam računao one gdje sam pročitao samo nekoliko stranica, tipa Wizard of Id.

Ima se što za čitati :)
corto33 Posted - 18/11/2021 : 11:22:02
267, a barem još nekih 20 ih imam ali nisam do sada uspio pročitati.
KuntaKinte Posted - 18/11/2021 : 10:51:51
330, ali treba da pročešljam spisak još malo, moguće da mi je nešto promaklo.
Najproblematičniji su naslovi koji su kod nas drugačije prevedeni ili ih znamo pod drugačijim imenima, naročito oni stari stripovi.
Skoro sam listao i spisak i knjigu, gomila onih starih stripova me ili ne zanima ili ne mogu da se nađu ni u skenu, tako da je meni cilj da dođem do nekih 600 do kraja života .
Tonto Posted - 18/11/2021 : 10:38:34
135, s tim da mi je jos dosta toga proslo kroz ruke, ali me nije zanimalo.
vukozec Posted - 18/11/2021 : 10:16:49
quote:
Originally posted by Paka01

Bilo bi zanimljivo kad bi netko s ovih prostora napravio sličnu listu. Baš me zanima šta bi npr. Macan stavio kao obavezno štivo.



I to se naveliko spominjalo u početnim danima topica (u kojima je mcn bio najaktivniji sudionik ovog topica) :)


Ja sam zbrojio svojih 122.
Shaner Posted - 18/11/2021 : 10:08:39
quote:
Originally posted by KuntaKinte

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Peyo



Od naših su tu Maurović i Jules.



... i Žeželj.


I Zograf


I Lavrič

Paka01 Posted - 18/11/2021 : 09:46:27
Bilo bi zanimljivo kad bi netko s ovih prostora napravio sličnu listu. Baš me zanima šta bi npr. Macan stavio kao obavezno štivo.
KuntaKinte Posted - 18/11/2021 : 09:41:13
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Peyo



Od naših su tu Maurović i Jules.



... i Žeželj.


I Zograf
borg Posted - 18/11/2021 : 00:30:34
Alice in Sunderland? Ovo ko pročita do kraja svaka mu čast!


Alpha... Directions (Jens Harder) - Ovo bi možda mogla Fibra da odradi. Dve knjige za sada...
Tonto Posted - 18/11/2021 : 00:29:48
quote:
Originally posted by Peyo



Od naših su tu Maurović i Jules.



... i Žeželj.
Shaner Posted - 18/11/2021 : 00:06:57
Ja sam na 165, s tim da ima još dosta naslova koje imam, a tek trebam pročitati, kao i onih dostupnih/lako nabavljivih koji me ne interesiraju.

Rekao bih da je u pitanju prilično raznovrsna lista, a posebno me iznenadilo uvrštavanje Gospođice Nedirke.

swamp thing Posted - 17/11/2021 : 23:35:36
120
Nisam mislio ni da ću toliko nabrati. Za pola stvari s liste nisam ni čuo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000