forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Essential Marvel (Čarobna knjiga)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Imrahil Posted - 10/04/2012 : 00:15:21


Info od izdavača:

quote:
Poštovanje,

Ukoliko sve bude teklo po planu, do kraja maja bi trebalo da izađu Osvetnici, a u junu i Spajdermen.

Srdačan pozdrav!


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Manny Posted - 19/01/2020 : 23:47:10
quote:
Originally posted by anto

Krejvenov poslednji lov je prilično drugačiji Spajdermen.Za razliku od onoga što smo već imali prilike da čitamo od ovog junaka u izdanju čarobnjaka,ovo je ozbiljnije štivo.
Ali ne i puno bolje.Čakštaviše,nisam ništa više uživao u Krejvenovom lovu nego u zadnjim pričama iz trećeg esenšla.
Ne znam,možda sam imao i previsoka očekivanja,pogotovu nakon pakine izjave da zavidi onima koji ovo čitaju prvi put.Ne bih se složio sa ovim.
Spajdermen je ovde ozbiljniji,depresivniji - ne stoji mu baš lepo.Ali ne kažem da je to mana ovog stripa.
Najviše mi smeta što je pretenciozniji za moj ukus - ovo je pre svega introspektivna psihološka drama sa ne puno akcije,i kao takav,Krejvenov poslednji lov mi se baš sviđa,ali u toj silnoj introspekciji (kao što spomenuh,malo pretencioznoj)nešto se i preteralo,pa smo od Spajdiše dobili neki veoma ozbiljan strip,ali nauštrb toga se izgubila ona dobra zabava.

Da ne bude zabune,mao sam bio previše kritičan,ovo je odličan strip.Jedan od onih kojeg kad završite,vratite se na početak, i ponovo ga isčitavate.Ali da me je oduvao nije.Barem ne kao Dardevilov Ponovo rođen.
Sjajan uvodni tekst Demateisa.

9/10



Krejvenov poslednji lov zaista jeste ozbiljniji i drugačiji Spajdermen. I slažem se da ima pomalo pretencioznosti u svom tom preispitivanju, na 140 strana svaki od likova ima svoj podvojeni karakter sa kojim priča, malo je previše. Ali je dobar strip. Ono što je meni zanimljivo jeste da je Krejven iz ove priče izašao kao karakter koji je Spajdermena porazio više puta i nije ga ubio samo zato što se kao ličnost krenuo menjati i osvešćivati. I uz to je još i Rus, pa ga Džon Demateis tu povezuje sa Dostojevski, aaa, jeste malo pretenciozno, ali opet... Strip ima i nastavak, "Duša lovca", gde Spajdermena počinje mučiti to što je proveo 2 sedmice u grobu, tu mu se javljaju priviđenja (duh Krejvena), tek tu dolazi do introspekcije, ceo strip je halucinogeni trip Spajdermena.

Glede uvoda, Džon na jednom mestu kaže da je u originalu ove priče bila verzija za Betmena gde Betmen (navodno) gine, sahranjuju ga, a Džoker šokiran tom pobedom, "gubi razum" odn. postaje normalan - i onda ponovo krene da ludi kada shvati da je Betmen preživeo. Ovo mi deluje kao odlična ideja, ima li ovde Betmenologa, da li je negde to već iskorišćeno kao koncept (znamo naravno kakav je kraj Milerovog Mračnog Viteza, ne mislim na to)? Džon kaže da mu je Len Vajn odbio taj scenario zbog sličnosti sa Murovim "Ubistvenim vicom"?? Da li ja nešto propuštam ili te dve priče nisu uopšte slične?
Charles Posted - 24/04/2019 : 13:51:56
Stvarno bi trebali. Ovako serijal izgleda nedovršen.
Bachy Posted - 27/01/2018 : 18:15:41


Baš bih volio da Čk nastavi s Essentialima, barem sa Spider-Manom...
tutto maxim Posted - 19/01/2018 : 13:20:41
quote:
Originally posted by Mali Vuk

Imam jedno pitanje u vezi Darkwoodovih Marvel izdanja.
Zanima me kojim redoslijedom se citaju slijedece price: Tajna Invazija, Doba Ultrona, Gradjanski rat, Ultron napada, Hulk svetski rat, Opsada Asgarda, Utopija, Mracna vladavina.
Nisam znao u koji topic da postavim pitanje, izvinite ako je pogresan.



Pogledaj ovde:
http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=27000.0
Mali Vuk Posted - 19/01/2018 : 13:04:08
Imam jedno pitanje u vezi Darkwoodovih Marvel izdanja.
Zanima me kojim redoslijedom se citaju slijedece price: Tajna Invazija, Doba Ultrona, Gradjanski rat, Ultron napada, Hulk svetski rat, Opsada Asgarda, Utopija, Mracna vladavina.
Nisam znao u koji topic da postavim pitanje, izvinite ako je pogresan.
anto Posted - 18/01/2018 : 21:34:11
quote:
Originally posted by KuntaKinte


Čitao ja u prošlom milenijumu, tako da je sećanje krhko.
Onako od oka, po sadašnjim merilima "politički nekorektan" strip, gde je Čiča Sem "glavni lik", ide i priča, gde je opleo po celoj Americi, po svim sranjima koja su se dešavala, od etničkog čišćenja Indijanaca, rasizma prema crncima, pa do tadašnjeg trenutnog stanja. Strip praktično nema radnju, više je "ovo je sranje ovde, ovo smo zasrali, ovo ćemo tek da zaseremo..." i sa malim optimizmom na kraju.



quote:
Originally posted by Vlaadisha

pamflet koji bi mogao da ti sedne


jasno
fala momci
Vlaadisha Posted - 17/01/2018 : 16:28:27
pamflet koji bi mogao da ti sedne
KuntaKinte Posted - 17/01/2018 : 08:06:53
quote:
Originally posted by anto

fala B.

nego,maestralan mi je Rosov crtež!
Jedva čekam Carstvo tvoje,a vidim da mu je popularan i Uncle Sam,koji je radio sa Stiv Darnelom.Čitao neko?


Čitao ja u prošlom milenijumu, tako da je sećanje krhko.
Onako od oka, po sadašnjim merilima "politički nekorektan" strip, gde je Čiča Sem "glavni lik", ide i priča, gde je opleo po celoj Americi, po svim sranjima koja su se dešavala, od etničkog čišćenja Indijanaca, rasizma prema crncima, pa do tadašnjeg trenutnog stanja. Strip praktično nema radnju, više je "ovo je sranje ovde, ovo smo zasrali, ovo ćemo tek da zaseremo..." i sa malim optimizmom na kraju.
anto Posted - 16/01/2018 : 23:08:46
fala B.

nego,maestralan mi je Rosov crtež!
Jedva čekam Carstvo tvoje,a vidim da mu je popularan i Uncle Sam,koji je radio sa Stiv Darnelom.Čitao neko?
Mr. Bushido Posted - 15/01/2018 : 03:31:00
quote:
Originally posted by anto

*zbunj - Čovek baklja je android - otkud kasnije da se zove Džoni Storm,i da mu je Suzi sestra?


Riječ je o dva različita lika.

https://en.wikipedia.org/wiki/Human_Torch_(android)

https://en.wikipedia.org/wiki/Human_Torch
anto Posted - 15/01/2018 : 01:29:56


Bjusijek&Ros:Čudesni (Čarobna knjiga)

Još letos kad sam prelistavao strip,ukapirao sam da je to to.I stvarno je to to.Marvel koji mi je sjajno seo.Aleluja!!!

"Supruga kaže da su to Marsovci.Ja mislim da očistim pristup onom matorom atomskom skloništu iza kuće."
"Što bi se mučio?Srediće ih Fantastična četvorka,Osvetnici ili neko treći.A kad se završi,kad nas spasu...mi ćemo im opet gurnuti prs u oko."


Događaji vezani za pojavu superheroja,od Čoveka baklje,1939.godine,preko Podmorničara,kapetana Amerike,Osvetnika,FF... sve do smrti Gven Stejsi,1974.;viđenih objektivom,očima i srcem njujorškog reportera Fila Šeldona.
Nema ovde nekih epskih borbi,lude akcije...U stvari Čudesni su skroz nestandardan superherojski naslov,više je everyman tipa (ne kao Sokolovo oko,neki drugačiji everyman pristup).Ovo je strip o nama samima,o ljudskom rodu,civilizacijskim manama i vrlinama.

Za Rosov crtež nemam reči - naklon do poda.Sigurno je da bi to sve bilo lepše na većem formatu,ali meni lično ni ovakav ne smeta.

Pohvale i za Draškov prevod - čovek je zakon.I sam naslov Čudesni mi je sjajan.

5/5

*zbunj - Čovek baklja je android - otkud kasnije da se zove Džoni Storm,i da mu je Suzi sestra?
vronski 3 Posted - 13/06/2017 : 16:47:17
Od četvrtka u prodaji na Letećem startu!

anto Posted - 21/10/2016 : 19:35:27


Krejvenov poslednji lov je prilično drugačiji Spajdermen.Za razliku od onoga što smo već imali prilike da čitamo od ovog junaka u izdanju čarobnjaka,ovo je ozbiljnije štivo.
Ali ne i puno bolje.Čakštaviše,nisam ništa više uživao u Krejvenovom lovu nego u zadnjim pričama iz trećeg esenšla.
Ne znam,možda sam imao i previsoka očekivanja,pogotovu nakon pakine izjave da zavidi onima koji ovo čitaju prvi put.Ne bih se složio sa ovim.
Spajdermen je ovde ozbiljniji,depresivniji - ne stoji mu baš lepo.Ali ne kažem da je to mana ovog stripa.
Najviše mi smeta što je pretenciozniji za moj ukus - ovo je pre svega introspektivna psihološka drama sa ne puno akcije,i kao takav,Krejvenov poslednji lov mi se baš sviđa,ali u toj silnoj introspekciji (kao što spomenuh,malo pretencioznoj)nešto se i preteralo,pa smo od Spajdiše dobili neki veoma ozbiljan strip,ali nauštrb toga se izgubila ona dobra zabava.

Da ne bude zabune,mao sam bio previše kritičan,ovo je odličan strip.Jedan od onih kojeg kad završite,vratite se na početak, i ponovo ga isčitavate.Ali da me je oduvao nije.Barem ne kao Dardevilov Ponovo rođen.
Sjajan uvodni tekst Demateisa.

9/10
anto Posted - 19/10/2016 : 20:02:47


Li,Romita Jr.,Konvej&Kejn:Noć kada je umrla Gven Stejsi (Čarobna knjiga)

Prvo moram reći da je meni Spajdermen najbolji marvelov heroj;jednostavno,najbolje mi leže priče o njemu.
Ima tu sigurno i nostalgije (iz Eksa sam uglavnom voleo njega i Dardevila;ostale tako-tako),ali pre svega je Spajdiša jednostavno moja šoljica čaja.Pogotovu što vidim brojne kritike prva tri Esencijala koja je objavila ČK,na račun naivnosti,a meni su sve te priče jednostavno odlične;i za razliku od ostalih Esencijala,kod kojih umem baš da se pomučim da izguram do kraja,ovde i ne primetim kad sam završio knjigu.Sa tim,što mi je svaki broj bolji od predhodnog.

Tako da mi je nabavka ovog stripa bila pitanje dana  -i očekivao sam, u najmanju ruku,zabavu barem u rangu one koju sam imao čitajući treći esencijal,a i malo veću.Nažalost,Noć kada je umrla Gven Stejsi,mi nije baš ispunila ta očekivanja,ili je stvar u tome da su ona bila možda prevelika.Ili mi jednostavno priče o Spajdermenu bolje leže kada ih čitam u večoj količini.
Elem,prvih pet epizoda,Smrt kapetana Stejsija su mi zabavne,standardno simpatično naivne,ali mi nedostaje ono tinejdžersko prepucavanje Pitera Parkera i njegovih prijatelja,pljuvanje po Spajdermenu od strane njegove ekipe,i slično.
Sa druge strane, dvoepizodna priča o smrti njegove devojke me nije nešto dirnula - mislim,ok je stripić,ali nije mi to onaj Lijev Spajdermen kojeg mogu da gurtam satima.

Sve u svemu,ovo mi je za ocenu do ocenu i po niže od Spajdijevih avantura u trećem Esencijalu ( koje sam ocenio kao odličan strip,to jest devetkom).
Ali svakako će ostati u kolekciji.Ipak je ovo Spajdermen!

Glede preporuka - ako vam se sviđao Paukoliki u esenšlima,probajte i ovog,a ako nije,zaobiđite.
swamp thing Posted - 19/09/2016 : 12:46:24
quote:
Originally posted by Theo80

Možda je sad još rano, ali zna li neko da li će i ove godine biti popusta tokom BG Sajma knjiga?


Uvijek bude, ne vjerujem ni da će OG biti iznimke.
Theo80 Posted - 19/09/2016 : 10:39:27
Možda je sad još rano, ali zna li neko da li će i ove godine biti popusta tokom BG Sajma knjiga?
Zlix Posted - 18/09/2016 : 19:53:08
Uzeo sam Smrt Gven Stejsi, Krejvenov poslednji lov i Kapetana Ameriku. Tajne ratove sam preskočio jer svi kažu da nisu nešto, mada možda ih uzmem nekada kad budem imao viška kinte, a Derdevila neću duplirati.
Zlix Posted - 18/09/2016 : 19:49:33
quote:
Originally posted by going going

Daredevila nikad dosta, ali sto objavljuju ovu epizodu koju je vec izdala Fibra?
Nemam Fibrine knjige, imam samo drugu i planiram da nabavim ostale kada mogucnosti dopuste, ali cini mi se da je ova epizoda Ponovo rodjen(5. Fibrina knjiga) zavrsnica svega onoga sto se izdesavalo u prethodnim knjigama i ne znam koliko dobro stoji bez predznanja iz ostalih knjiga.



Prva i peta knjiga od Fibre mogu da se čitaju zasebno, ostale tri su povezane. Prva ti prestavlja kao neki origin, ali se to isto, na malo drugačiji način, pominje i u drugoj ili trećoj knjizi (mislim na deo sa Elektrom). Peta je sama za sebe, ne treba ti neko predznanje, ali je bolje kad pročitaš prethodne knjige pa imaš neki dojam o likovima.
vronski 3 Posted - 08/09/2016 : 08:53:48
Od sutra na letećem startu u Darkwoodu i Alan Fordu!!!!

Vlaadisha Posted - 26/08/2016 : 00:47:30
quote:
Originally posted by PaoloRivera

quote:
Originally posted by Vlaadisha

Superheroji = sapunica.


+1 in a good way

Da, i ja sam mislio in a good way.
PaoloRivera Posted - 26/08/2016 : 00:28:14
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Superheroji = sapunica.


+1 in a good way
Vlaadisha Posted - 25/08/2016 : 20:02:38
quote:
Originally posted by going going


Nemam Fibrine knjige, imam samo drugu i planiram da nabavim ostale kada mogucnosti dopuste, ali cini mi se da je ova epizoda Ponovo rodjen(5. Fibrina knjiga) zavrsnica svega onoga sto se izdesavalo u prethodnim knjigama i ne znam koliko dobro stoji bez predznanja iz ostalih knjiga.

Born Again moze da se cita bez prethodnih knjiga. Sto se tice predznanja, najbolje je procitati sve od prvog broja. Superheroji = sapunica.
going going Posted - 25/08/2016 : 18:29:19
Daredevila nikad dosta, ali sto objavljuju ovu epizodu koju je vec izdala Fibra?
Nemam Fibrine knjige, imam samo drugu i planiram da nabavim ostale kada mogucnosti dopuste, ali cini mi se da je ova epizoda Ponovo rodjen(5. Fibrina knjiga) zavrsnica svega onoga sto se izdesavalo u prethodnim knjigama i ne znam koliko dobro stoji bez predznanja iz ostalih knjiga.

Voleo bih kada bi nam Carobna knjiga ponudila nove runove na Daredevilu koji su vrlo popularni i kvalitetni Bendisov i Brubakerov, i nastavak Brubakerovog Kapetana Amerike.
vronski 3 Posted - 25/08/2016 : 15:24:26
Opaaaa!!!!!!

RadioClash Posted - 10/08/2016 : 17:15:59


Je li taj Punisher Essential ili Best of?
Ovdje pise da ima 280 stranica, a prvi Punisher Essential ima 568 stranica.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000